predrasude i sta dalje....
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 102

Tema: predrasude i sta dalje....

Aktivan član indigo (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano predrasude i sta dalje....

[font=Verdana]znate i sami, svaki dan cujemo kako su "plavuse glupe", "jedinci sebicni", "srbi visa rasa" , "raspustenice" ono sto im "ime" kaze, i sve tome slicno....
    mislim, dakle, na sve slicne stavove i misljenja, koji nisu obavezno istiniti, i koji, podlozni racionalnom razmisljanju - cesto budu dokazivo drugaciji.

jeste li vi svesni da imate neke svoje predrasude? koje su vam najcesce? borite li se protiv njih, ili mislite da su bas istinite, dobre i korisne za zivot uopste?

da li ima nekih, medju svetom uvrezenih predrasuda, stereotipa koji su vam posebno smetali u zivotu, i kako ste to sa sobom (i sa ostalima ) resili?

dobro jutro i prijatan dan svima .
    [/font]
    [font=Verdana]Sine scientia ars nihil est. [/font]

Primećen član miv (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: predrasude i sta dalje....

Svako ima predrasuda,ali se borim protiv njih! Nekad teze a nekad lakse. Zavisi da li mi odgovaraju tog momenta da mi posluze kao opravdanje za neki postupak!
    Nikad ne reci NIKAD !!!

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano idemo dalje

pa nekad je to baš slatko ....
    ja sam na primer optimista i verujem da su svi u osnovi dobri .
    i ne borim se protiv te predrasude .

xpajamacax
    Guest

što sam starija provaljujem da posedujem nekakve predrasude
    ali svašta sam u životu videla i doživela...
    pa zapravo imam iskustvo..koje se neretko poklopi sa nekim predrasudama za koje sam "do juče"
    tvrdila da nemaju veze sa mozgom...

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: predrasude i sta dalje....

[font=Arial]Ako radiš ono što si oduvek radio/la i dobijaćeš ono što si oduvek dobijao/la.[/font]

U cilju da dobiješ više....moraš da postaneš i budeš više.

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

..Trudim se da formiram misljenje o nekome / necemu na osnovu vlastitog iskustva ( i nikako na "prvu loptu" ) i time izbegavam predrasude.
    Ne volim globalizovanje stvari, vec individualni pristup svemu.
    Predrasude jesu prisutne, ima ih bezbroj..samo ih ja u sirokom luku zaobilazim

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio pikax
    ..Trudim se da formiram misljenje o nekome / necemu na osnovu vlastitog iskustva ( i nikako na "prvu loptu" ) i time izbegavam predrasude.
    Ne volim globalizovanje stvari, vec individualni pristup svemu.
    Predrasude jesu prisutne, ima ih bezbroj..samo ih ja u sirokom luku zaobilazim
    [font=Verdana]"doktorice su uobrazene"....LOL

kad smo vec kod toga, jedna moja drugarica (uciteljica) je pre nekog vremena cula da su "uciteljice emancipache", tim biranim recima .
    [/font]

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio Navar
    [font=Arial]Ako radiš ono što si oduvek radio/la i dobijaćeš ono što si oduvek dobijao/la.[/font]

U cilju da dobiješ više....moraš da postaneš i budeš više.
    [font=Verdana]navar,
    nisam te dobro razumela: ovo navedeno su za tebe - predrasude, ili zivotne istine?
    [/font]

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio indigo
    [font=Verdana]"doktorice su uobrazene"....LOL

kad smo vec kod toga, jedna moja drugarica (uciteljica) je pre nekog vremena cula da su "uciteljice emancipache", tim biranim recima .
    [/font]
    Uobrazene?....Kakve nam sve etikete "lupaju", to i nije tako strasno

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio pikax
    Uobrazene?....Kakve nam sve etikete "lupaju", to i nije tako strasno
    [font=Verdana]de, da cujem.... ja znam samo da "lekari mora da su sadisti"....[/font]

xpajamacax
    Guest

n da..
    i svi ste ledeni nakrofili...
    (mada nisam sigurna jesam li dobro napisala imam komšinicu koja za narkomane kaže narkofili)
    ložite se na zelene mantije,ledene operacione sale.i azveket instrumenata...
    a kada uspavate pacijenta onda duvate anesteziju
    keve mi...čula od pacijenata u kbc zvezdara
    mislim,ipak mi ,pacijenti znamo s kim imamo posla

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio xpajamacax
    n da..
    i svi ste ledeni nakrofili...
    (mada nisam sigurna jesam li dobro napisala imam komšinicu koja za narkomane kaže narkofili)
    ložite se na zelene mantije,ledene operacione sale.i azveket instrumenata...
    a kada uspavate pacijenta onda duvate anesteziju
    keve mi...čula od pacijenata u kbc zvezdara
    mislim,ipak mi ,pacijenti znamo s kim imamo posla
    [font=Verdana]ROFLMAO

'ajmo ljudi malko o raspustenicama, ili o pokvarenim, sebicnim i razmazenim jedincima, to tek obecava....LOL.
    [/font]

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

pajamaco - NAKROFILI?! HAhahahahahahahah, ej sto si me dobro nasmejala od srca, dusho!! Nekrofili, bre, to smo ti mi, jashta! Lozimo se na smrt pa to ti je...!

Ja se najvise jezim na one predrasude koje ugrozavaju druge ljude i njihova prava ili dovode do zlostavljanja ljudi najgorih vrsta (ili do diskriminacije). Stoga = predrasude o boji koze, naciji, veroispovesti, politickom opredeljenju (ogardjujem se u odnosu na radikale - licni dozivljaj iritacije na njihovu priliku i pojavu nije predrasuda vec stav!), zatim o seksualnom opredeljenju, izboru zanimanja (na primer, custe li da slovi kako su po pravilu ginekolozi - muskarci, kao i hirurzi, i da tako i TREBA da bude??), predrasude o radjanju i pravu na odluku o radjanju, i da ne nabrajam.....
    Ja bre lepo zivim utisini sa svojim predrasudama - stidim ih se i zivim sa svescu o njima, ali ne ugrozavam nikoga. A ovi sto lupaju na sva zvona kako su Srbi jedino cistokrvni potomci Isusa, ili kako treba zabraniti abortus, pa onda kako su jedini nepismeni u Srbiji nacionalne manjine i tako to - njih bi (bez predrasude) stavila u kozu tih drugih bar na 48 sati, da vide kako to izgleda biti 'sa one strane' !!!
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio WithdrawnWater
    pajamaco - NAKROFILI?! HAhahahahahahahah, ej sto si me dobro nasmejala od srca, dusho!! Nekrofili, bre, to smo ti mi, jashta! Lozimo se na smrt pa to ti je...!

Ja se najvise jezim na one predrasude koje ugrozavaju druge ljude i njihova prava ili dovode do zlostavljanja ljudi najgorih vrsta (ili do diskriminacije). Stoga = predrasude o boji koze, naciji, veroispovesti, politickom opredeljenju (ogradjujem se u odnosu na radikale - licni dozivljaj iritacije na njihovu priliku i pojavu nije predrasuda vec stav!), zatim o seksualnom opredeljenju, izboru zanimanja (na primer, custe li da slovi kako su po pravilu ginekolozi - muskarci, kao i hirurzi, i da tako i TREBA da bude??), predrasude o radjanju i pravu na odluku o radjanju, i da ne nabrajam.....
    Ja bre lepo zivim utisini sa svojim predrasudama - stidim ih se i zivim sa svescu o njima, ali ne ugrozavam nikoga. A ovi sto lupaju na sva zvona kako su Srbi jedino cistokrvni potomci Isusa, ili kako treba zabraniti abortus, pa onda kako su jedini nepismeni u Srbiji nacionalne manjine i tako to - njih bi (bez predrasude) stavila u kozu tih drugih bar na 48 sati, da vide kako to izgleda biti 'sa one strane' !!!
    [font=Verdana]"sve studente NA NJIVU treba poslati....."

a toga sto se tice da muskarci treba da su ginekolozi i hirurzi, to cu kao prvo ujutru da "objasnim" mojoj zaovi... da bi postala ginekolog, pa jos na onkologiji, morala je da radi triput vise, i deset puta vise da se dokazuje...
    da ne zanemarim jednu prijateljicu koja je oralni hirurg (u ono doba bila prva u vojvodini): takodje je radila za troje, i za kolegu koji je zajedno s njom dobio specijalizaciju.... jerbo se on u prvu smenu najcesce pojavljivao oko 10 (ako se uopste pojavi ), i onda u donjem vesu cedio bubuljice pred ogledalom u operacionom bloku...... LOL. posle nekoliko godina se cudom cudio i ogovarao na sve strane kako nije ON, zaboga, postao nacelnik - pa MUSKO je..... heheh, roman da napises.....

[/font]

anakin
    Guest

oh pa zar je predrasuda to da su radikali budale?

trudim se da nemam predrasude mada ih imam....recimo azijati klasicni muzicari....ama nikad necu priznati da imaju nesto vise od tehnike...eto, cista predrasuda....

anakin
    Guest

Citat Original postavio indigo
    [font=Verdana]"sve studente NA NJIVU treba poslati....."
    [/font]
    kako nikom nije palo na pamet da preti seljaku fakultetom? odes na pijacu i proderes se "svi cete meni vi na fakultet"....
    ta izjava sa njivom mi je skoro omiljena....

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio anakin
    kako nikom nije palo na pamet da preti seljaku fakultetom? odes na pijacu i proderes se "svi cete meni vi na fakultet"....
    ta izjava sa njivom mi je skoro omiljena....
    [font=verdana]hahahahahah, jaaao, anakin, umrecu od smeha
    idi u pershun

jah, kad si vec tu: "poznato" je da su "umetnici lenji", "izgubljeni u vremenu i prostoru", da su odreda uduvani, i sta znam.... jes' ti nachula sta o tome?

joooj, valjda ce usta da prestanu da mi se krive....LOL.
    [/font]

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

[font=Verdana]kad smo vec kod toga da su plavuse glupe.... pre neki dan procitah ovo (oficijelni sajt MENSA-e za srbiju i crnu goru):

SIG za Plavuše U cilju rušenja predrasuda o plavušama, na godišnjici MENSE u NS doneta je svečana odluka o osnivanju Special Interest Group-a za PLAVUŠE. Za koordinatora SIG-a izabrana je Marjanov Lazarela uz punu podršku Merković Ane (koordinator SIGa za Suboticu) i Milanković Silvije. Planirani koordinator SIGa za Kragujevac (dok se ne ofarba u plavo) je Milosavljevic Jelena. Stoga apelujemo na sve plavuše da se jave i učestvuju u predstojećim aktivnostima, pa molimo koordinatore lokalnih mensi da nam na vreme upute poziv....

anakin
    Guest

uuuu.....za umetnike je trebalo da zapisujem sta sam sve cula....
    ali zavisi sta...za vajare i slikare je opste poznata predrasuda da su narkomani i budale, za pisce da su lenstine a za izvodjace da su ego-manijaci
    a za devojke koje sviraju klavir...jaooooooooooo....moras da si mala, nezna, krhka i izgubljena devojcica sa dugackim prstima, ubledela u licu i mrsava i totalno pogubljena....otprilike ne mozes ni da odes u WC bez da ti neko pomogne....uz to ide i onaj zaneseni izraz lica jer pobogu sviras klavir pa mora da ti se svasta mota po glavi
    a to svasta je uvek nesto fino i milo jer je klavir jedan fini i mili instrument, wahahahaha...

ne daj boze da zapalis cigaru, opsujes ili makar izadjes na sunce....moras da izgledas kao da samo sto moljci nisu poceli da te jedu...

Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio anakin
    uuuu.....za umetnike je trebalo da zapisujem sta sam sve cula....
    ali zavisi sta...za vajare i slikare je opste poznata predrasuda da su narkomani i budale, za pisce da su lenstine a za izvodjace da su ego-manijaci
    a za devojke koje sviraju klavir...jaooooooooooo....moras da si mala, nezna, krhka i izgubljena devojcica sa dugackim prstima, ubledela u licu i mrsava i totalno pogubljena....otprilike ne mozes ni da odes u WC bez da ti neko pomogne....uz to ide i onaj zaneseni izraz lica jer pobogu sviras klavir pa mora da ti se svasta mota po glavi
    a to svasta je uvek nesto fino i milo jer je klavir jedan fini i mili instrument, wahahahaha...

ne daj boze da zapalis cigaru, opsujes ili makar izadjes na sunce....moras da izgledas kao da samo sto moljci nisu poceli da te jedu...
    [font=Verdana]hahahah, sto rece jedan moj drugar - "kao nesto sto je odlezalo U PIRAMIDI" .
    a sta fali, bre, klaviru - opste je poznato da devojcice iz finih kuca treba da sviraju klavir, znaju francuski, lepo pisanje, i sta ono bese...

salu na stranu, pre neki dan sam gledala nesto na temu kako u USA jedna od pet mladih balerina upadne u anoreksiju, a nije bolje ni sa gimnasticarkama.... strasno.

ma, ja BAS volim moju predrasudu da npr. dobre soul ili dzez pevacice treba da budu crnkinje, i izgledaju kao debele babetine sa gomilom nojevog perja, LOL. sta fali .
    [/font]

Obećava
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio WithdrawnWater
    Ja bre lepo zivim utisini sa svojim predrasudama - stidim ih se i zivim sa svescu o njima, ali ne ugrozavam nikoga.
    Tacno ono sto sam i ja pomislila kad sam procitala postavku topica.

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

hmmmm
    i predrasuda da gastarbajterke koje zive u italiji su uglavnom fufe
    i da gastarbajteri uopste lude za kafanom,ne znaju da pisu i citaju,prave kucu u rodnom kraju a na zapadu jedu pastete i salame
    a plavuse su uvek raspolozene za flert

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

O pa, ono da su 'psihijatri - sa kim si onakav si!' ludi i poremeceni (jer zasto bi inace i bili psihijatri nego da sakriju svoje ludilo i dobiju moc!

A ono za pretnje seljacima na pijaci da ce na fakultet po kazni me je jako zabavilo!

E da, jos i to: da 'nisi kompetentan da pricas o deci ako nemas decu' (sa ovog foruma, nazalost, kao - je l' ti uopste imas decu?! Jer ako nemaz, zaboga, fali ti deo sive kore gde se genberisu razmisljanja na temu, sta li?!?!)

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Sorry za greske, jutro je, jos nisam dovrsila kafu...!

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

a ako nemas decu sigurno si neka nadrkana osoba

Slične teme

1. Predrasude
    Autor >NiNa< u forumu Žene
    Odgovora: 275
    Poslednja poruka: 06.02.2010., 18:31
  2. predrasude
    Autor bo! u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 410
    Poslednja poruka: 23.08.2008., 05:18
  3. Predrasude......
    Autor flexibilna u forumu Muškarci