Kragujevacka tragedija i uloga ZBORA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo braco......Desnicari pravi

Komunisti unistise stvar olo Kragujevca...pobise one Nemce kod sela Bare,i odsekose im udove i ostavise ih onako da trunu......sramota.Pa Srbski vojnici nikad nikad nisu to radili svojim neprijateljima,a kamoli u to vreme najjacoj sili na svetu.Prema tome trebalo bi osuditi tog komunistickog komadanta i obesiti ga za taj zlocin.Cini mi se da sam citao da je umro skoro,nazalost.
A da treba rehabilitovati i pripadnike SDK-a definitivno treba.Mada su se zestoko borili protiv komunista sa Nemcima.svaka im cast.Nego ih izdadaose one Engleske p.....
Uvek sam ih mrzeo.Cak nam i napravise 27.Mart bez ikakve potrebe.


Pozdrav braco
 
Nacionalista:
21.10.1941 Doslo je do streljanja 2300.civila u Kragujevcu....kolika je uloga V Dobrovoljackog odreda pod komandom Marisava Petrovica u ovoj tragediji?

__________________
DRAZA,NEDIC,LJOTIC JEDINI SPAS SRBIJE!!!!!!!!!


nemogu neke stvari da shvatim nikako... kako da i poslije 60 godina pobjede nad fasizmom, kad se zna da su srbi bili nizerazredni gradjani u tadasnjem njemackom rajhu, kad su na stotine hiljade srpskih civila pobijeno u inim ustaskim logorima i takodje na podrucju srbije od ruke nijemaca i njihovih pomagaca cetnika. i poslije svega se velica u srpskom narodu fasisticka cetnicka ideologija, koja je u posljednju deceniju dovela "maltene" srbiju do pasaluka.

jeli posrijedi nekakav kompleks, zaslijepljenost mrznjom ili je jednostavno krivo nase obrazovanje, da se djeci ni dan danas nepredaju cinjenice nego lose kopije istorije..?
 
Nacionalista:
21.10.1941 Doslo je do streljanja 2300.civila u Kragujevcu....kolika je uloga V Dobrovoljackog odreda pod komandom Marisava Petrovica u ovoj tragediji?

Комунисти су намерно масакрирали по наређењу С.П Крцуна заробљене немачке војнике.До трагедије у Крагујевцу неби ни дошло да није било тог комунистичког лудака,који је током рата масакрирао све на шта је налетео а после постао Шеф ОЗНЕ за заслуге у зверским убиствима неистомишљеника!
5 добровољачки одред није могао ништа да учини јер Немци су били прејаки и
жељни освете!

Вечна слава и хвала Крагујевачким Србима палим за лепша свитања Слободне Српске државе !
 
discovery:
nemogu neke stvari da shvatim nikako... kako da i poslije 60 godina pobjede nad fasizmom, kad se zna da su srbi bili nizerazredni gradjani u tadasnjem njemackom rajhu, kad su na stotine hiljade srpskih civila pobijeno u inim ustaskim logorima i takodje na podrucju srbije od ruke nijemaca i njihovih pomagaca cetnika. i poslije svega se velica u srpskom narodu fasisticka cetnicka ideologija, koja je u posljednju deceniju dovela "maltene" srbiju do pasaluka.

jeli posrijedi nekakav kompleks, zaslijepljenost mrznjom ili je jednostavno krivo nase obrazovanje, da se djeci ni dan danas nepredaju cinjenice nego lose kopije istorije..?
Ne znam zasto niko od prisutnih nije reagovao na ovaj ispad?
Discovery,posto vidim da pises jekavicom...mogu da razumem da ne znas neke stvari. Krivo su te ucili,nisi ti kriv.
Kao prvo cetnicka ideologija nije fashisticka ideologija.Samim tim sto se cetnicka ideologija zasniva na monarhiji (ZIVEO KRALJ!!! :D ) ne moze nikako da bude fasisticka.Znaci to sto si ti napisao je apsurd.
Zatim...ne moze da bude fasisticka jer je bila podrzana od Vlade u izgnanstu koju je podrzavala Britanija. Pa je i to apsurd...da Britanija koja se bori protiv fashizma indirektno pomaze fashizam.Draza Mihajlovic je bio srpski oficir i intelektualac skolovan na Sorboni,ako nisi znao. I za njegov zivot se licno kod Tita zalagao De Gol. Ne moram da objasnjavam na koji nacin i to potire pricu o cetnistvu kao fashistickoj ideologiji.
Cetnici nisu imali logore smrti,radne logore,niti bilo kakve logore. Nisu vrsili genocid nad jevrejima,ciganima i ostalima,sto je sveto pismo u fashizmu.
A neke pojedinacne slucajeve saradnje sa Nemcima stavljati u tako znacajnu ulogu je blago receno zlurado. Ako se nekad nije znalo,danas se zna da je i Drazi OSNOVNO bilo sacuvati narod. Da ljudi ne ginu,uzalud. Ko je oslobodio,Dansku,Belgiju,Holandiju,pa na kraju krajeva i Francusku....ko? Saveznici! Da smo bili pametni i nas bi oslobodili saveznici i ne bi imali 2-3 miliona mrtvih...ili koliko ih je vec bilo.
Skrenuh malo sa teme...slazem se sa izrecenim sto se tice streljanja u KG,kao i u KV.Razlozi su potpuno isti i danas poznati.Samo se o njima i dalje suska i deca uce ko zna sta u skoli.
Skoro sam slusao onog istoricara...Crnogorca...sad ne mogu da se setim kako se zove! UF!
Uglavnom covek pominje te iskasapljene nemacke vojnike i jednog nemackog komadanta koji je gajio simpatije prema Srpskom narodu. I slike tih ispkasapljenih nemackih vojnika nije posalo Hitleru u Berlin.Jer onda ne bi bio streljano 2,3,5 ili 10 hiljada Srba...vec 100 000 za jednog Nemca.
 
PLESsitnihDEMONA:
Kao prvo cetnicka ideologija nije fashisticka ideologija.Samim tim sto se cetnicka ideologija zasniva na monarhiji (ZIVEO KRALJ!!! :D ) ne moze nikako da bude fasisticka.Znaci to sto si ti napisao je apsurd.

fasizam je krajem 19. vijeka jasno definisan. poslije drugog svjetskog rata je pojam fasizam obuhvatao u sebe sve "ideoloske deformacije" i ljevice i desnice (rasizam, sovinizam, nacionalizam, semitizam itd.).

sad ces ti meni suplju kako cetnici nisu nacionalisti, sovinisti, rasisti...? :roll:
 
Као млађи сам посетио оно ругло од споменика жртвама стрељаним у Крагујевцу 21.октобра 1941, коју су подигли Тито и комунисти. Мислим да треба подићи ДОСТОЈАН споменик Крагујевчанима који су своје животе дали за Крст часни и слободу златну. На тему Крагујевачке трагедије сам прочитао мноштво књига, што повесних, што разно-идеолошких. Сматрам да сам читајући све те књиге и документа нашао праву слику свих тих догађаја. Видим многи о Крагујевачкој трагедији дају своје произвољне оцене. Одговорићу свима, Казанови и осталима и рећи где греше.
Свако добро
Д.
 
DIMITRIJE SRBINE,DESNICA JE UZ TEBE!!!!!
ljotic6ep.jpg
 
drinjaca:
Као млађи сам посетио оно ругло од споменика жртвама стрељаним у Крагујевцу 21.октобра 1941, коју су подигли Тито и комунисти. Мислим да треба подићи ДОСТОЈАН споменик Крагујевчанима који су своје животе дали за Крст часни и слободу златну. На тему Крагујевачке трагедије сам прочитао мноштво књига, што повесних, што разно-идеолошких. Сматрам да сам читајући све те књиге и документа нашао праву слику свих тих догађаја. Видим многи о Крагујевачкој трагедији дају своје произвољне оцене. Одговорићу свима, Казанови и осталима и рећи где греше.
Свако добро
Д.
Ма ја сам милио када је СПО преузео КГ да ће нешта урадити, а они исти као комуниШти.
Треба једна капела и ВЕЛИКИ КРСТ ДА СЕ СТАВИ уместо онога чуда.
 
Националиста:: 21.10.1941 Doslo je do streljanja 2300.civila u Kragujevcu....kolika je uloga V Dobrovoljackog odreda pod komandom Marisava Petrovica u ovoj tragediji?
Марисав Петровић и његов Пети Добровољачки одред спасавали су Крагујевчане од стрељања. Буквално, на лицу места, на самом стрелишту, испред уперених и напуњених митраљеских цеви које су држали Немци и само чекали знак за сејање смрти, -спасао је сигурне смрти онолико колико је могао. А историја каже да је спасао неколико хиљада.

Бл:: Никаква, покушали су да спасу СРБЕ, али партизани за*ебаше ствар
Тачније. Четници и партизани између села Бара и Љуљака, убили су десет и ранили 26 немачких војника. У овом нападу од стране четника учествовали су и одреди мајора Палошевића, капетана Душана Смиљанића и капетана Глишића (из Гриваца). Партизане су предводили професор Драгутин Марковић из села Грбица, Раја Недељковић, Радисав Лазаревић и други. Ради овог напада дошла је одмазда која је извршена 20. и 21. октобра у Крагујевцу.

Само једна напомена са моје стране. На састанку у селу Дивци код Ваљева, 13. нов 1941. године (значи после масакрирања Немаца и убијања Крагујевчана), пуковник Когхарт је Дражи рекао: „Ми имамо сигурна обавештења да су у тој борби учествовали и ваши људи под командом мајора Палошевића“ .На шта му Дража одговара: “Могуће је. Ја за то нисам знао, нити сам издао наређење да се та борба води, а најмање да се непријатељски војници скрнаве и мртви срамоте“.
Ја верујем да славни Дража није нити би одобрио нападе на Немце због потоњих одмазда 100:1. Дражу лично не кривим због Крагујевачке трагедије, већ његове четнике који га нису слушали, ако се уопште тако може рећи. Међутим ваљало би размислити и о реченици упућеној Дражи : „Ви сте одговорни за злочина дела ваших потчињених“.

Friedrich:: Komunisti unistise stvar oкo Kragujevca...pobise one Nemce kod sela Bare,i odsekose im udove i ostavise ih onako da trunu......sramota
Прецизније. Једнима су ископали очи, другима, које су скинули голе, одсекли су полне органе па их мртвима ставили у уста; треће су били располовили и доњи део трупа поставили са ногама у вис да чине онај фамозни знак немачке пропаганде и Черчилово слово V- Victoria! Ове масакре које су починили Титови партизани превазилазе и дела афричких људождера!

НевероВатан:: E jbga sad, ne znam gde su mi Pogledi iz 1988.
Odličan je to bio serijal tekstova.
Могуће да се аутор серијала позивао на текстове поручника Звонка Вучковића, команданта Првог Равногорског корпуса који у листу „Американски Србобран“ САД говорио о Крагујевачкој трагедији: А рекао је и следеће: „...Палош и ја одређени смо за напад на Крагујевац. Састали смо се у селу Баре, на средини пута Милановац-Крагујевац. Решили смо да потражимо комунисте. Тако ће нас бити више...“ (!) А могуће и на изворе највећег равногорског историчара, проф Радоја Л. Кнежевића који је рекао: „Немцима у њиховом џелатском послу помогао 5. Добр. Одред Марисава Петровића“. С обзиром на концепцију листа „Погледи“, биће ипак да је овај други у питању :)

Uglavnom covek pominje te iskasapljene nemacke vojnike i jednog nemackog komadanta koji je gajio simpatije prema Srpskom narodu. I slike tih ispkasapljenih nemackih vojnika nije posalo Hitleru u Berlin.Jer onda ne bi bio streljano 2,3,5 ili 10 hiljada Srba...vec 100 000 za jednog Nemca.
Plessitnihandjela је ово истинито рекао. Колико ја знам др Турнер је (у Београду) рекао Љотићу да слике неће послати Хитлеру. Ако се добро сећам. Мислим да је Турнер звао Љотића у његов стан на Топчидеру где му је показао фотке и рекао (парафразираћу): „Шта ако ја ове фотографије пошаљем Хитлеру“.

Имам једно питање за све учеснике ове теме!

Да ли сте се икада запитали зашто се у нашој јавности, у протеклих педесет година, драстично више говорило о Крагујевачкој трагедији од других трагедија у градовима Србије, сличних размера по броју убијених. Узмимо на пример: Краљево.
У Краљеву су Немци убили 2.300 Срба за убијена 23 Немца.
Тачније питање гласи.
Зашто комунисти никада нису хтели дозволити да се подигне достојан споменик стрељаним Краљевчанима ???

Награда. Чика Веља да бону :)
 
Ljudi, ja se slazem da nisu trebali da unakaze te nemacke vojnike, ali zaboravljamo jednu stvar....sta su kog djavola trazili u Srbiji? Pa nisu dosli ovde na partiju lagane pokerice nego su dosli u rat, razbili nam drzavu, odveli ljude u logore.....ehej! Oni su bili okupatori a ja bih njih sve na vrbe!

Primecujem da je Drinjaca u jednom svom odgovoru na ovoj temi koristio rec "povest". Svaka cast! Samo napred! Iskorenimo strane reci iz naseg prelepog jezika!
 
Brate Drinjaca,u pravu si za poglede,svaki njihov mesecni broj koristi se za prozivanje Dobrovoljaca i Ljotica,Borivoja Karapandzica i ostalih Srpskih desnicara.
Ti Viseslave ne shvatas poentu...veruj mi...najvise bih voleo da do 1944 nije poginuo ni jedan nemacki vojnik u Srbiji,jer bi tada bilo spaseno nekoliko desetina hiljada Srba.
 
Ма да су лепо сви слушали Недића и Димитрија, свега овога неби било, лепо би нас ослободили неки од савезника, а ми би за казну, ове који су сарађивали са швабама послали у изгнанство на неку вилу на ХАВАЈИМА или ИБИЦИ. Французи су најбољи посао одрадили.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top