posao za inženjera elektrotehnike i računarstva

DonnieDarko

Početnik
Poruka
20
Koji posao može da radi diplomirani inženjer elektrotehnike i računarstva? Mislim na konkretne poslove za taj tip fakulteta.
Onaj ko upiše medicinski faks, zna da će mu posao biti da pomaže ljudima, i na njemu je samo da izabere specijalnost i to je to - ordinacija. Bilo da je internista, ortoped, kardiolog, zubotehničar, urolog itd itd, on može da stvori neku sliku sebe kroz 6-7 godina.
A dipl. inž. elektrotehnike i računarstva? Šta taj mučenik može da radi?
Znam da će mi odgovor na pitanje biti - širok dijapazon poslova u bilo kojoj grani industrije, jer u svim granama je sveprisutna elektronika, robotika, energetika i sve će ih više biti jer se tehnologija ubrzano razvija. Ali ja bih da čujem nešto konkretno.
Kad bolje razmislim, najpogodnije bi bilo da odgovori neko ko je završio pomenuti smer i radi posao u struci (ako uopšte postoje takvi slučajevi u ovoj zemlji). Hvala.
 
Na ETF-u se stvarno uči mnogo stvari,
a posle radiš samo jednu.

Prepuručujem programiranje,
za njih uvek ima posla.

PS: Ja sam se posle završetka
odmah prihvatio programiranja.
Nije lako, ali ako si dobar otimaju se za tebe.
Ja sam npr. dobio stan da bi napustio jednu
i prešao u drugu firmu.
Normalno, kad sam već bio dobar programer.
Najbitnija je ekipa u koju udješ - da ima ljude
koji znaju svoj posao.
A programeri su kolegijalni, uvek hoće da pomognu.

PPS: Sama diploma je samo uslov da počneš,
tj. da Te neko primi.
Zatim, izbegavaj ove MEGA univerzitete gde je
prolaznost 90% (10% nisu uplatili školarinu)
U moje vreme, prolaznost (upisani/završili)
je bila max. 20%.
 
Poslednja izmena:
bitno je da imas fakultetsku diplomu, nije bitno kog fakulteta. Svedno na fakultetu radis brdo smeca koja ti nikad u zivotu nece trebati . tek kad krenes da radis pocinjes opet da ucis

Bitno je kog fakulteta i pogotovo to što se ne radi na fakultetu "brdo smeća", ne lupaj.

- - - - - - - - - -

Prepuručujem programiranje,
za njih uvek ima posla.

Kakvo programiranje?
 

Back
Top