ISELJENJE IZ SRBIJE

cedex

Obećava
Poruka
69
Postovani interesuje me gde bi se vi iselili i dali bi se iselili iz srbije..dajte neki predlog za koju bi ste se drzavu opredelili...i naravno ako neko iskustvo gde se najlakse moze dobiti viza za iseljenje...hvala unapred
 
Veliki broj ljudi i rodjaka koje znam su se iselili u poslednjih godinu dana, najvise ih je otislo u Nemacku gde su se svi snasli, jedan komsija ni jezik ne zna ali ide mu odlicno u poslednjih 6 meseci radi kao keramicar.
Posto mi brat zivi u Kanadi, tamo mogu reci da je odlicno za nase ljude ali nije lako dobiti vizu, komplikovana je i duga procedura.
 
Kanada,Skandinavija,Nemack,Svajcarska ...... svugde gde ima reda i poretka.

Gde se najprije dobiju papiri.zavisi?
Prijatelj nedavno otisao u Nemacku na blef(doduse sa hrvatskim papirima),snasao se za dva dana sve sa kompletnom porodicom.
U sustini ,ako hoces da radis,mozes se snaci svugde osim u srpskim zemljama.
 
Postovani interesuje me gde bi se vi iselili i dali bi se iselili iz srbije..dajte neki predlog za koju bi ste se drzavu opredelili...i naravno ako neko iskustvo gde se najlakse moze dobiti viza za iseljenje...hvala unapred

Uh, pa to zavisi od niza faktora...ako imate pasoš Eu, ili mogućnost da ga dobijete onda Norveška zbog standarda. Zavisi šta je vama bitno ? Da li ste spremni da učite jezik koji ne poznajete ? Da li želite da vam bude sunčano ili vam je to nebitno ? Mene je Engleski i sunce opredelilo za Australliju :)
 
Uh, pa to zavisi od niza faktora...ako imate pasoš Eu, ili mogućnost da ga dobijete onda Norveška zbog standarda. Zavisi šta je vama bitno ? Da li ste spremni da učite jezik koji ne poznajete ? Da li želite da vam bude sunčano ili vam je to nebitno ? Mene je Engleski i sunce opredelilo za Australliju :)
Kakva je procedura za Australiju? :) Koja je cena karte za tamo? :)
 
Veliki broj ljudi i rodjaka koje znam su se iselili u poslednjih godinu dana, najvise ih je otislo u Nemacku gde su se svi snasli, jedan komsija ni jezik ne zna ali ide mu odlicno u poslednjih 6 meseci radi kao keramicar.
Posto mi brat zivi u Kanadi, tamo mogu reci da je odlicno za nase ljude ali nije lako dobiti vizu, komplikovana je i duga procedura.

Stvarno je zalosno koliko je malo nasim ljudima potrebno da im ide "odlicno".

Iz mog iskustva, 80% nasih ljudi u Kanadi je na nivou "srednja zalost", zive da otplate nekretninu i neke sitne luksuze. Mozda im klinci doguraju do onog sto kandjani zovu lower-middle class.

15% je sirotinja, za kanadske uslove naravno. Klasicna prica, super im je, ovo ono, a dobijaju pomoc od drzave, bez koje bi bili znatno veca bijeda.

Ostatak su oni uspjesni.

 
Mali MIco, koje je tvoje iskustvo, kad ti trazis gde ces ziveti?
Covek prica sto jeste tako, malo je razlicito u USA, ali dvoje moraju raditi i sto manje kredita, tad se moze ziviti.

- - - - - - - - - -

Kanada je brojcano mala zemlja, te drzava moze obezbediti pomoc.
 

Back
Top