kako kreirati network drive pod novelom?

bulma2005

Zainteresovan član
Poruka
167
Cao, paz' vamo sta mi nije jasno:

Imam grupu racunara koji rade u LAN mrezi, i drugu grupu racunara koji su pod Novelovom mrezom.

Prva grupa racunara koristi 100Mbs network adaptere (LAN) a druga grupa racunara, za Novel koristi one slabije, od 10Mbs analogne adaptere.

Ove dve mreze su fizicki odvojene.

U LAN mrezi svi racunari koji su u toj grupi imaju jedan hard disk na jednom racunaru proglasen kao network drive. Taj hard disk se deli na svim racunarima koji su pod LAN mrezom. Ah, da, na svim racunarima je Win98.

U Novel mrezi svi racunari (sem servera koji je pod Novel operativnim sistemom), imaju Win98. U ovoj grupi racunara se hard disk na serveru pod Novelom deli kao network drive na svim racunarima.
U ovoj grupi racunara koji su na Novelovoj mrezi, samo jedna radna stanica ima prikljucak za LAN mrezu i samo taj jedan racunar ima pristup ka obe mreze (LAN-u i Novel serveru).

Sada, sta mene interesuje je sledece:

Hocu da pristupim hard disku servera koji je pod Novel operativnim sistemom sa racunara iz grupe koji su pod LAN mrezom. Znaci, hocu iz druge grupe racunara, koji su pod LAN mrezom, da pristupim jedinom racunaru koji ima kontakt i sa LAN i sa Novel mrezom i da preko njega pristupim Novelovovom hard disku, odnosno hard disku servera koji je pod novelovim operativnim sistemom?

Kako to da uradim odnosno kako da napravim "Bridge connection" - valjda se to tako zove???


Molio bih ako ima poznavalaca iz ove oblasti, posto nemam pojma kad je Novel OS u pitanju, da mi pokusa pomoci nekim odgovorom.

Sve bi mi ovo bilo lakse objasniti ako bih znao kako da postiram sliku na Krstaricinom forumu odnosno kad bih mogao graficki da skiciram mrezne veze racunara, kako su medjusobno povezani... ali ne umem da postiram sliku na Krstaricinom forumu...?

Nadam se da ce neko biti u mogucnosti da mi pomogne savetom ili odgovorom

Unapred se zahvaljujem!

Brana
 
Ima bolje resenje (hvala na odgovorima, ja 'vako uradio:)

Sve sa Novel hard diska prekopirao na hard disk pod Fat32 fajl sistemom, na kome je Windows O.S., onda UBIO Novel sistem i ovaj racunar gde sam kopirao podatke proglasio za server - ma milina. Ah, da, sad su SVI racunari na LAN mrezi (nema vise Novel-a)
(Hvala ipak!)
 

Back
Top