Ljudi koji ne vole pse

Pre nekog vremena idem taksijem, kad ono 3 psa napadaju kola u pokretu, i jedan od njih čak čujno zagrize ili udari auto.

Posle na sledećem semaforu vozač izlazi i zagleda ima li štete.

Uvaženi kolega Pobedonoscev je uočio da se taj fenomen lutalica pojavljuje samo u zemljama Trećeg sveta.

To su još neki od razloga zašto su ljubitelji pasa Stoka.

Cuj stoka ... svasta :D

Kad citam ovako neke likove, ne znam da li da se smijem ili placem, majke mi
 
Шинтери одавно не купе псе, осим пред изборе, илегално. Законом је забрањено убијање паса, а немају где да их сместе ни од чега да их хране. Једино што могу јесте да их ухвате, стерилишу и врате тамо одакле су их покупили.
Из Бегорада их редовно измештају на периферију, даље од центра.
Не кажем да нема случајева да "љубитељи" избаце куче, али како већ рекох, колико си међу луталицама видео ротвајлера, ретривера, француских булдога, малтезера итд?

Zar nije postojala prica da su krenuli da ih ubijaju po drzavnim azilima, jer ih je bilo previse?
 
U jednoj recenici o ljudima i psima. :D

"Ne vjerujem covjeku koji kaze da ne voli pse, ali vjerujem psu kad ne voli nekog covjeka."

Imate zivotinju koja za covjeka ima samo ljubav, i to takvu da se skoro moze porediti sa bezuslovnom, a koja je opet omrazena od ne bas malog broja ljudi.

Da li su jedini razlozi tome strah i ne informisanost, ili ima jos pokoji razlog, dublji i mnogo strasniji ?

Prvo da te pohvalim za izbor teme,zemljace........Psi su danas podivljali jer ne postaje adekvatna i korisna rjesenja za suzivot sa ljudima a za to su krivi i nakaradni zakoni o zivotinjama.Inace da nemam pse,ne znam prema kome bih vise usmjerila iskrenu ljubav i odusevljenje.I kad odem u grad i boravim u njemu zaista mi nedostaju.Kada zivite sa psima vise od decenije prosto vam postanu clanovi familije......Budite dobri prema toj vrsti i uvijek cete biti nagrađeni ljubavlju.......
 
Ljudi koji ne vole pse
verovatno ih nikad nisu imali.
Pas je veran, i nikad te neće izneveriti.
za razliku od ljudi.

Npr. moja žena.
Ranije nije imala dodira sa njima,
sada se igra sa komšijinim Zlatnim retriverom
 
To je meni sumnjivo .. pripazio bi ja malo na tog komsiju i na njegovog zlatnog retrivera da sam na tvom mjestu :D

UUhhhhhh.....bok' te...stvarno, ko bi se toga setio:hahaha::hahaha:
Inače otvorila sam temu pre par meseci sličnu.......žalim što živim u stanu, a stanovi nisu za pse....mada moja komšinica ima psa i jako je uredna i njen dom takođe....na njegov lavež kada ostane sam, a mora ponekada i da ostane sam, smo se kao stanari navikli, makar ja...
Meni je pasa jako žao, svi mi nekako imaju jako tužne oči, kada lutaju gradom, uvek se zapitam...kako se snađu za hranu....
Međutim, kao što sam se i u mojoj postavljenoj temi zapitala...još uvek, što ne znači da neću promeniti mišljenje....kako ljudi mogu voleti više životinje nego ljude?
Ako se ja pitam, mada se ne pitam...glasam i za jedne i za druge....
 
Zar nije postojala prica da su krenuli da ih ubijaju po drzavnim azilima, jer ih je bilo previse?

Прочитај Закон о добробити животиња.
По закону пси се не смеју убијати, осим ако су неког ујели и ако се после тога утврди да су превише агресивни и опасни да би били слободни.
Зато си између осталог имао циркус да "љубитељи" животиња подносе тужбе против ветеринара који су потписивали налоге за еутаназију агресивних јединки.

Кад по азилима нема места, а нема јер се број паса увећава, надлежни их једноставно пусте на улицу.
 
Прочитај Закон о добробити животиња.
По закону пси се не смеју убијати, осим ако су неког ујели и ако се после тога утврди да су превише агресивни и опасни да би били слободни.
Зато си између осталог имао циркус да "љубитељи" животиња подносе тужбе против ветеринара који су потписивали налоге за еутаназију агресивних јединки.

Кад по азилима нема места, а нема јер се број паса увећава, надлежни их једноставно пусте на улицу.

Taj zakon je debilizam. Pa najnormalnija stvar je ubijanje lutalica. Nema hrane, nema para za njih...
Znam da lutalica ima mnogo na periferiji, ali verovatno sami gradjani to rese tako sto ih otruju.
 
Taj zakon je debilizam. Pa najnormalnija stvar je ubijanje lutalica. Nema hrane, nema para za njih...
Znam da lutalica ima mnogo na periferiji, ali verovatno sami gradjani to rese tako sto ih otruju.

Реше грађани, реше и надлежни органи, али илегално, сваком нормалном је јасно да је закон дебилан. Али ненормално је да се закон не мења, већ се даје простор кретенима да прозивају и подносе тужбе против свих који на било који начин угрожавају псе.
Пред прошле изборе у Београду, за време Ђиласа, нетрагом су нестале гомиле паса у свега пар ноћи, "љубитељи" су прозивали зоохигијену и Ђиласа лично.
 
Реше грађани, реше и надлежни органи, али илегално, сваком нормалном је јасно да је закон дебилан. Али ненормално је да се закон не мења, већ се даје простор кретенима да прозивају и подносе тужбе против свих који на било који начин угрожавају псе.
Пред прошле изборе у Београду, за време Ђиласа, нетрагом су нестале гомиле паса у свега пар ноћи, "љубитељи" су прозивали зоохигијену и Ђиласа лично.

A sto ne podnose krivicne prijave protiv klanica i krenu da pricaju kako je ilegalno ubijati stoku radi dobijanja mesa?:kafa:

To je mucenje i za te pse koji su konstantno izgladneli, a hrane za njih nema.
 
Ja znam mnogo više ljudi koji ne vole zmije, slepe miševe i paukove, koji su inače dokazano jako korisne životinje za okolinu, nego onih koji ne vole pse. Ipak svi osuđuju samo one koji ne vole pse.

Jel mi to sad imamo obavezu da volimo pse ili imamo pravo da volimo ono što nam je lepo, a ne volimo ono što nam se ne sviđa?

- - - - - - - - - -

Ni najgori pas nije los koliko los covek.

Najgori pas je onaj koji pojede nemoćnu bebu, a loš čovek ne mora nikog ni da opsuje da bi bio loš. Šta je gore?

- - - - - - - - - -

Ko želi mnogo ljubavi u koju ne treba sumnjati, neka nabavi psa !
Oni bezrezervno vole......

NE! Ako nekome treba LJUBAV PSA, neka nabavi psa. Nemoj ti da mi ovde izjednačavaš ljubav sa životinjom.

- - - - - - - - - -

Taj zakon je debilizam. Pa najnormalnija stvar je ubijanje lutalica. Nema hrane, nema para za njih...
Znam da lutalica ima mnogo na periferiji, ali verovatno sami gradjani to rese tako sto ih otruju.

Kao i svaka prenamnožena životinjska vrsta koja postaje štetočina. Ni manje, ni više.
 
Ja znam mnogo više ljudi koji ne vole zmije, slepe miševe i paukove, koji su inače dokazano jako korisne životinje za okolinu, nego onih koji ne vole pse. Ipak svi osuđuju samo one koji ne vole pse.

Jel mi to sad imamo obavezu da volimo pse ili imamo pravo da volimo ono što nam je lepo, a ne volimo ono što nam se ne sviđa?

- - - - - - - - - -



Najgori pas je onaj koji pojede nemoćnu bebu, a loš čovek ne mora nikog ni da opsuje da bi bio loš. Šta je gore?



- - - - - - - - - -



NE! Ako nekome treba LJUBAV PSA, neka nabavi psa. Nemoj ti da mi ovde izjednačavaš ljubav sa životinjom.

Mislim da je gori onaj covek koji nemocnu bebu ostavi samu. Mogao je tako i u svonjcu da je zaboravi, pojele bi je svinje.

Taj ili nije bio dobar ni prema psu ili ga je lose vaspitavao.

Dresirajte ljude da budu kanibali, pa im dajte da vam cuvaju decu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je gori onaj covek koji nemocnu bebu ostavi samu. Mogao je tako i u svonjcu da je zaboravi, pojele bi je svinje.

Taj ili nije bio dobar ni prema psu ili ga je lose vaspitavao.

Nije to dobar vlasnik. Tu se slažem. Morao je znati da je pas životinja sa niskom inteligencijom, nesposobna da proceni sama kad je neki život vredan, a kad je neki život hrana.

U svakom slučaju, pas se nije branio od bebe, niti su ga pre toga bebe maltretirale, pa da je zbog toga stekao strah od beba. Jednostavno je pojeo komad mesa.
 
Mislim da je gori onaj covek koji nemocnu bebu ostavi samu. Mogao je tako i u svonjcu da je zaboravi, pojele bi je svinje.

Taj ili nije bio dobar ni prema psu ili ga je lose vaspitavao.

Dresirajte ljude da budu kanibali, pa im dajte da vam cuvaju decu.

Али оставио ју је "најбољем човековом пријатељу"...

Ви изопачени кад вам одговара пас је интелигнетно биће и све у суперлативу, а кад се деси срање, онда, па јбг, не може пас бити одговоран, он је само животиња која има нагоне, коју су тако дресирали и бла бла...
 
Али оставио ју је "најбољем човековом пријатељу"...

Ви изопачени кад вам одговара пас је интелигнетно биће и све у суперлативу, а кад се деси срање, онда, па јбг, не може пас бити одговоран, он је само животиња која има нагоне, коју су тако дресирали и бла бла...

Kučkarska utopija... Sva prava, a nikakva odgovornost.

Ebo ih prijatelj da ih ebo! Ja nijednog svog prijatelja nisam morao da treniram!
 
Али оставио ју је "најбољем човековом пријатељу"...

Ви изопачени кад вам одговара пас је интелигнетно биће и све у суперлативу, а кад се деси срање, онда, па јбг, не може пас бити одговоран, он је само животиња која има нагоне, коју су тако дресирали и бла бла...

Bla, bla bla i kao ti maltretirali zivotinju. Tacno, covek je odgovoran za psa. Pas je pametan pristojan covekov prijatelj i sa konjima zajedno bolja od ljudi. Sve sto pas uradi u nasme, neljudskom svetu nije kriv.
 

Back
Top