ĆIRI BU ... ĆIRI BA ... opasna je igra ta

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Crna magija.
Nešto mi palo na pamet ... juče bila na nekoj slavi, drugarica od moje sestre udata već 5 godina i nema dece. Živi u jednom selu pored Ćuprije. Kaže da se tamo ljudi bave crnom magijom i da niko kod nikog ne sme ni kafu da popije, bojeći se da im se nešto ''ne namesti'' .... Ja se zgranula.

Ko su te osobe koje se bave crnom magijom i šta one imaju od toga?

Koliko verujete u sve ovo ... i da li ste skloni da poverujete?

Da li je neko od vas možda imao neko slično iskustvo?

Ja sam čula pregršt priča na ovu temu, medjutim osoba sam koja ne veruje dok se njoj nešto ne desi i to ne oseti na svojoj koži. Za mene je ''Crna magija'' samo priča za zastrašivanje male dece ... a za vas?
 
pa mozda i moze da deluje na one koji veruju u fazonu utripujes se da ces stvarno da padnes ispit jer ti je neko namestio pa se dekoncentrises
mada u komsiluku sam imala neku vesticu i ja kad je vidim uperim ka njoj onaj sicilijanski znak za rogove(koji se u novije doba koristi u druge svrhe) i ona pobegne od mene cim to vidi :lol:
 
NatasaNatasa:
Crna magija.
Nešto mi palo na pamet ... juče bila na nekoj slavi, drugarica od moje sestre udata već 5 godina i nema dece. Živi u jednom selu pored Ćuprije. Kaže da se tamo ljudi bave crnom magijom i da niko kod nikog ne sme ni kafu da popije, bojeći se da im se nešto ''ne namesti'' .... Ja se zgranula.

Ko su te osobe koje se bave crnom magijom i šta one imaju od toga?

Koliko verujete u sve ovo ... i da li ste skloni da poverujete?

Da li je neko od vas možda imao neko slično iskustvo?

Ja sam čula pregršt priča na ovu temu, medjutim osoba sam koja ne veruje dok se njoj nešto ne desi i to ne oseti na svojoj koži. Za mene je ''Crna magija'' samo priča za zastrašivanje male dece ... a za vas?

I ja sam bio sinoć na slavi al bilo zezanje super............a magija???, e to mi na slavi nikada nebi palo na pamet...............8)
 
U mojoj porodici se nikad nije pricalo , a kamoli verovalo u to.
Medjutim, u kuci moje najbolje drugarice jeste. Uvek su isle kod nekih vracara, vidovnjaka, kod ljudi koji prave horoskope, ja tome nisam pridavala vaznost sve dok mi nije rekla da ona, njena sestra i majka u kuci pronalaze razne stvarcice, crvene konce, u pragu ulaznih vrata krstic ili kockica na kojem su ispisana pocetna slova njihovih imena i tako , jos puno toga vec sam i zaboravila. Onda su doznale da im sve to pravi rodjena tetka po ocu. :shock: To ih je potreslo, odselili li su se daleko, daleko...
Ne znam za drugo objasnjenje, ali kad covek ima velikih problema koje mu zivot donosi, jos i sam zakomplikuje nekim svojim nepromisljenim postupcima, onda uvek ima razloga da svali krivicu na nekog drugog, ili na crnu magiju. A s druge strane, otkuda stvarno to u njihovom pragu? :roll:
 
NatasaNatasa:
Crna magija.
Nešto mi palo na pamet ... juče bila na nekoj slavi, drugarica od moje sestre udata već 5 godina i nema dece. Živi u jednom selu pored Ćuprije. Kaže da se tamo ljudi bave crnom magijom i da niko kod nikog ne sme ni kafu da popije, bojeći se da im se nešto ''ne namesti'' .... Ja se zgranula.

Ko su te osobe koje se bave crnom magijom i šta one imaju od toga?

Koliko verujete u sve ovo ... i da li ste skloni da poverujete?

Da li je neko od vas možda imao neko slično iskustvo?

Ja sam čula pregršt priča na ovu temu, medjutim osoba sam koja ne veruje dok se njoj nešto ne desi i to ne oseti na svojoj koži. Za mene je ''Crna magija'' samo priča za zastrašivanje male dece ... a za vas?

Mislim da je pojam crne magije kakrakterističan za,da ne kažem, primitivne sredine i tamo ljudi više veruju u to.
Čim ti nešto krene naopako,a ti odmah pomisliš da ti je neko nešto "bacio".
Čisto sujeverje i ništa više!:-D
 
Opaaaaa... ova esperanca137 opasno naginje nekom sektašenju :)

Glupo mi je da sada istresam teorije jer sam obećala da ću samo da trepćem, ali preskočiću deo o magiji i baciti se na trudnoću. Tvoja sestra bi trebalo da poseti doktora ako želi potomstvo. Pouzdano znam da to što još uvek nije zatrudnela nema veze sa crnom ili bilo kojom drugom magijom.
 
Meni je ovo skroz ok tema

Mislim da su se neki od kultova i obreda zadržali od ''starog načina'' koji je i na našim prostorima bio aktuelan pre primanja hrišćanstva. I nekako mi je debilno da prihvatim neko verovanje samo zato što je danas aktuelno - a da se u njemu samom već nalaze pojedini obredi koji tu ne pripadaju. Na kultu je nedavno bila jedna tema i ja sam pitala odakle vuče koren reči koju mi koristimo za Boga. I šta sam saznala iz neke enciklopedije - da prevod reči Bog označava ime za gospodara hleba.

I sasvim mi je jasno da se u periodu koji je iza nas pa do današnjeg dana svašta pomešalo i izvrnulo, i isto tako - da o tome ni jedno svešteno lice nesmeš ništa da pitaš a kamoli da pokušaš da nađeš neku logiku.

Ja sam za to da se ne žmuri pred tim paganskim verovanjima - prosto zato što deo naše istorije.
Uvek mi je bilo zanimljivo da slušam o tome - ali nikada nisam ništa upražnjavala (osim gledanja u šolju) E sad i pitanje da li verujete je jako kompleksno... Da li verujem kome? Kleopatri? Neee... Ali verujem jednoj baba Cveti, recimo. Ne znam... Možda je pravi odgovor da verujem u pojedine ljude i njihove mogućnosti da učine svet neverovatnim :wink:
 
ra-ta-tat:
Opaaaaa... ova esperanca137 opasno naginje nekom sektašenju :)

Glupo mi je da sada istresam teorije jer sam obećala da ću samo da trepćem, ali preskočiću deo o magiji i baciti se na trudnoću. Tvoja sestra bi trebalo da poseti doktora ako želi potomstvo. Pouzdano znam da to što još uvek nije zatrudnela nema veze sa crnom ili bilo kojom drugom magijom.


hahahah da ti gatam da ti pogodim:twisted: ma ti si bre totalno pomesala loncice:roll:
da nisi mozda vidovita pa znas gde i kome ja naginjem

inace naginjem se samo svom decku:lol: :lol: :lol: :lol:
 
nema razlike izmedju crne i bele magije.da ima ne bi se tako zvale.
u principu bitna je energija. ako pozitivno mislis desavace ti se pozitivne stvari, odnosno na one negativne neces gledati kao na kobne.to je vec stvar mentalnog sklopa i spoznaje. ljudi su skloni da svoje neuspehe pripisuju nekim visim silama, jer ne umeju da se suoce sa savescu i svescu.
pricati na slavi o magiji je tezak primitivizam i nedostatak vere.
 
Nisam uvređena, samo iznenađena tvojom neprimerenom reakcijom... ti kažem lakše malo... pored ono sektašenja je stajao smajli ako se ne varam.
Mislim... iskuliraj, nije dobro za zdravlje da tako ekplozivno reaguješ na svaku glupost. Samo sam se našalila, Jesus... stvarno treba da iskkuliraš, osećam tvoju tenziju čak ovde
 
ra-ta-tat:
Nisam uvređena, samo iznenađena tvojom neprimerenom reakcijom... ti kažem lakše malo... pored ono sektašenja je stajao smajli ako se ne varam.
Mislim... iskuliraj, nije dobro za zdravlje da tako ekplozivno reaguješ na svaku glupost. Samo sam se našalila, Jesus... stvarno treba da iskkuliraš, osećam tvoju tenziju čak ovde

ok,krivo smo se skapirale:p
ne zelim da se svadjam s tobom,to mi nije bila namera,i ja sam tebi odgovorila i cak sam se nasalila na svoj racun - ono za decka a ti si osula paljbu po meni..Glupo je saliti se s takvim stvarima,jer ovde se svi otprilike znamo,pa to i gledamo kao salu,ali ima povremenig posmatraca i gostiju koji ce to nece shvatiti na pravi nacin - a ja ne volim da mi prilepljuju posle nekakve etikete.
Inace ja se uopste nisam naljutila.Cak sam i sendvic u medjuvremenu pojela.mmmmmm Koja crna tenzija,mene ovo zabavlja.Nemoj da primas k srcu ovakve stvari,jer to nista nije istina.Ljudi se pljuju i svadjaju na forumu,a u RL sede,piju kafu i smeju se ljudskoj gluposti.Ajde da se pomirimo i evo skuvaj kafu,posto je i ja pijem pa da nastavimo kao prijateljice;)
 

Back
Top