ZA GAZDARICU I MALO STARIJE ZENE (NE TINEJDZERKE)

  • Začetnik teme PRIJATELJ
  • Datum pokretanja
P

PRIJATELJ

Gost
Postavljam pitanje za sav iskusniji zenski svet. Sta se tacno promenilo u metodologiji seksualnog cina - mislim na samu tehniku, a posebno na dozivljavanje u mozgu za vas danas, u odnosu na period od recimo pre deset godina kad ste tek pocinjali sa seksualnim aktivnostima. Koji je to kvalitet koji vam danas cini seks drugaciji ili nesto razlicit u odnosu na pre deset godina i kako se to ogleda mislim u cemu, a koja je mozda mana koja vam u ovim zrelim godinama otezava seksualnu aktivnost a protiv koje vam je tesko da se borite. Voleo bih da izneseno misljenje potkrepite konkretnim prakticnim opisom, jer mislim da je ovo interesantna tema i radujem se tome da uzmem ucesce u dijalogu sa vama na ovu temu, pre svega zato sto mislim da je ovo psiholoski, a i fizioloski viseslojna problematika. Ocu da kazem da bi bio interesantan musko-zenski dijalog na ovu temu za nas koji imamo oko 30 godina, a verovatno i za ostale-mislim da mozemo da se vezemo za konkretne primere i da ce to da dijalog ucini interesantnim.
 
Na pocetku opaska: Ne zovi nas malo starijim zenama... Valjda smo mi mlade zene ili zene u najboljim godinama... :D
Promijenio se moj citav pristup sexu -> od navlacenja pokrivaca do brade i gasenja svjetla, dosla sam do toga da potpuno slobodno hodam gola pred svojim partnerom i onda kad je on obucen, a sex u mrklom mraku mi ne pada na pamet, jer se lisavanjem cula vida, lisavam i jednog dijela uzitka.
Sto sam starija, otvorenija sam za eksperimentisanje... Ograde, predrasude, tabui padaju... Takodje, uzitak je intenzivniji...
Da li je prednost ili mana, ni sama nisam sigurna, ali, s druge strane, sada teze pozelim nekog muskarca u svom krevetu, nego prije 10 ili 12 godina... Dakle, sada je manje onih koje zelim, ali s njima intenzivnije uzivam...
 
Pozdrav Gazdarice za tebe. Sta mislis vezano za eksperimente-mozes li navesti neki primer.
Kako recimo dozivljavas orgazme i na koji nacin sada, a da li si ih uopste dozivljavala pre deset godina. Kako uporedjujes recimo predigru onda i sada.
Molim i druge iskusnije zene da se osete slobodne i uzmu ucesce u razgovoru. Nemojte ostaviti gazdaricu kao jedinog ucesnika u temi.
HVALA. :) :shock: :o
 
Mislila sam na razne igrice tipa vezanje ruku, nogu, ociju, ili bilo sta drugo slicno, sto nam padne na pamet... Takodje, sad bih probala i seks sa zenom, kada bi me neka seksualno privukla...
Ili ovo... Nekad mi je bilo nezamislivo da partneri poljube i to onako ovlas cmoknu, jedno drugo u guzu, a sad uzivam u anilingusu... Itd...
Orgazam dugo uopste nisam mogla da dozivim... Prvi je bio za mene pravo otkrovenje... I sada mi se desava da ne mogu da ga dozivim, ali to ipak ne znaci da ne uzivam u toku seksualnog cina... Naprotiv...
Predigra je mnogo raznovrsnija, ali za razliku od nekad, sada mi se desava i da mi uopste ne bude potrebna...
 
Sad me podseti da skoro ima 10 godina od prvog sexualnog china.. Tad ti toliko toga i nije bilo bitno.. Sada je presudan miris kao najveca bliskost.. Sex je sve redji ali kvalitetniji...Shto se tiche slobode, nikad mi nije falila.. Volim da vidim, osetim.. Orgazam - poznavati svoje telo...
Najveci uzitak mi predstavlja zadovoljstvo mushkarca koji je sa mnom, ipak me on vodi, njegov uzitak moja strast i vrhunac...
Ma, razmenjivanje sokova.... :shock:
 
Gazdarica:
Na pocetku opaska: Ne zovi nas malo starijim zenama... Valjda smo mi mlade zene ili zene u najboljim godinama... :D
Promijenio se moj citav pristup sexu -> od navlacenja pokrivaca do brade i gasenja svjetla, dosla sam do toga da potpuno slobodno hodam gola pred svojim partnerom i onda kad je on obucen, a sex u mrklom mraku mi ne pada na pamet, jer se lisavanjem cula vida, lisavam i jednog dijela uzitka.
Sto sam starija, otvorenija sam za eksperimentisanje... Ograde, predrasude, tabui padaju... Takodje, uzitak je intenzivniji...
Da li je prednost ili mana, ni sama nisam sigurna, ali, s druge strane, sada teze pozelim nekog muskarca u svom krevetu, nego prije 10 ili 12 godina... Dakle, sada je manje onih koje zelim, ali s njima intenzivnije uzivam...

Kako si dosla do toga da uzivas u svom telu i sebi,a da ono verovatno nije savrseno uvek bilo?Jel si odmah dozivela orgazam,od samog pocetka?
 
Gazdarica:
Mislila sam na razne igrice tipa vezanje ruku, nogu, ociju, ili bilo sta drugo slicno, sto nam padne na pamet... Takodje, sad bih probala i seks sa zenom, kada bi me neka seksualno privukla...
Ili ovo... Nekad mi je bilo nezamislivo da partneri poljube i to onako ovlas cmoknu, jedno drugo u guzu, a sad uzivam u anilingusu... Itd...
Orgazam dugo uopste nisam mogla da dozivim... Prvi je bio za mene pravo otkrovenje... I sada mi se desava da ne mogu da ga dozivim, ali to ipak ne znaci da ne uzivam u toku seksualnog cina... Naprotiv...
Predigra je mnogo raznovrsnija, ali za razliku od nekad, sada mi se desava i da mi uopste ne bude potrebna...
Da si i najruznija na svetu,obozavam te.
 
32165:
Gazdarica:
Na pocetku opaska: Ne zovi nas malo starijim zenama... Valjda smo mi mlade zene ili zene u najboljim godinama... :D
Promijenio se moj citav pristup sexu -> od navlacenja pokrivaca do brade i gasenja svjetla, dosla sam do toga da potpuno slobodno hodam gola pred svojim partnerom i onda kad je on obucen, a sex u mrklom mraku mi ne pada na pamet, jer se lisavanjem cula vida, lisavam i jednog dijela uzitka.
Sto sam starija, otvorenija sam za eksperimentisanje... Ograde, predrasude, tabui padaju... Takodje, uzitak je intenzivniji...
Da li je prednost ili mana, ni sama nisam sigurna, ali, s druge strane, sada teze pozelim nekog muskarca u svom krevetu, nego prije 10 ili 12 godina... Dakle, sada je manje onih koje zelim, ali s njima intenzivnije uzivam...

Kako si dosla do toga da uzivas u svom telu i sebi,a da ono verovatno nije savrseno uvek bilo?Jel si odmah dozivela orgazam,od samog pocetka?
Naravno da ono nije savrseno ni sada... Bitno je sebe prihvatiti onakvim kakav jesi i raditi na poboljsanju onih stvari, koje se mogu poboljsati...
Samopouzdanje, samosvijest je kljuc...
Za orgazam sam vec rekla u drugom postu na ovoj temi...
 
Gazdarica sve zna,a nekako je i pitanje upuceno najvise njoj,nemoj da ocekujes jos mnogo ostalih zenskih odgovora. Tema je boli glava,ali trebao si da joj je posaljes na PP. Ukratko pored 2 devojke sa oko pola postova ukupnog broja, rekla bih da se sve ostale zene odavno osecaju suvisno na ovom forumu. Dobra zabava, odlicna raspodela odnosa musko-zensko. Njih 2,vas neki broj sa x cifara. Taman da mogu da izdrze. A koliko im se "uvlacite" kako niste i sami sebi dosadni.
 
Milojko Vasic:
Gazdarice, starija ženo, volim te ! Samo na tebe mislim ! Noćima i danima !
hahhaah e mile mile
coolgleam.gif
 

Back
Top