3Dmax kurs u beogradu

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.008
Neke preporuke? Probala sam preko lyndinih tutorijala, ali mi ne odgovara taj način učenja. Gledala sam razne ponude, a cene se kreću od 17000 do iljadu i nešto evra po ovim fensi it akademijama. Ako znate za neki dobar kurs za arhitekte (učenje komandi na primerima vezanim za arhitekturu, vežbe u smislu modelovanja jednostavnijih tipskih objekata, alati za organske forme, osvetljenje, render i sl), a da pri tom ne moram da založim kuću i bubreg da platim sve to, javite :D

Much obliged

I da, videla sam gomilu tema o maxu, tako da molim admine da me arhiviraju pošto dobijem neki konstruktivan savet :cmok2:
 
Ono sto obicno srecem kod polaznika je ocekivanje da za 10 casova nauce da rade u njoj.
Uvek im nagovestim da je to dosta sira oblast u odnosu na dosadasnje aplikacije sa kojima su se sretali. Naravno, zavisno od mogucnosti i zelja, desava se da i u 10 casova spakujem sadrzaj koji moze da im da odskocnu dasku za dalje, i uvek uz upozorenje da ce se sretati sa stuacijima koje ce ih prinuditi da uce jos.Komercijalno znanje (da mozes da ga unovcis), zahteva dosta vise vremena.
Razlika Max-a na pr sa Auto Cad-om je ta sto je Max program koji je prvenstveno namenjen vizuelizaciji. Detaljnije se bavi shejderima (materijalima), modelovanjem koje ispostavlja pravilnu geometriju za postprodukciju, animacijom i sl. Postoji i proceduralan nacin da se dodje do nekih rezultata a postoji i rucni nacin. Rucni nacin je cesto bolji.
Tako da, gde god budes uzimala casove, niko ti nece instant usaditi znanje, trebace vremena i truda i sa tvoje strane.

Treba da kazes zasto ti se na pr ne svidja Lindin sistem ucenja i sta ocekujes u realnim okvirima od tog sebi prilagodjenog nacina ucenja.
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da očekujem instant znanje, programi kao max se uče godinama. Ali taj početak je uvek najteži, pogotovo što držim u glavi i cad i photoshop i ilustrator, i onda treba da se prebacim na nešto sasvim novo...Koliko mi se puta desilo da kucam komandu u fotošopu jer sam pre toga nešto crtala u cadu i obrnuto...Generalno tutorijali mi ne prijaju u početku jer kad nešto neće da mi radi, ne mogu da ga pitam - a šta sad sa ovim :D Ok su kao nadgradnja, kad se već snalaziš u kretanju i osnovnim opcijama. Sad sam još u fazi postavljanja debilnih pitanja - a što zoom neće da radi, a što mi se ovo pomera ovako, a kako se zove tool da probušim ovo i sl :D
 
Postoji li mogucnost ucenja 3d animacije na racunaru sa memorijom od 8Gb i HDD 1Tb. Pokusana je animacija 3d karaktera ali kompjuter se koci, usporava se sam proces oko radnji, i programi nisu standardni i imaju puno virusa. Prepopuka laika i supervizora kompjutera, kao i profesionalaca za animaciju je da se ne pokusava raditi na kompjuteru jer postoji verovatnoca da se osteti memorijska kartica kao i graficka kartica koja se ne moze ni nabaviti. Koja je Vasa preporuka. Neophodno mi je nauciti da programiram i modeliram objekte, i njihovu celokupnu obradu i animaciju jer radim na projektima. Od stotinak animacija koje su uradjene modernim kompjuteirima od 10000 eura samo prodju svega jedan do dva. Velika selekcija. Koja je najbolja verzija programa za animaciju da ne ostecuje kompjuter a pri tome se moze upotrebiti makar u niskokvalifikovane ili niskobudzetne animacije.
 
Zavisi sta animiras. Ako mislis na regularne karakter animacije bez simulacije partikla, ta masina bi trebala da bude i te kako dovoljna. Naravno uvek moze bolje i treba ali...
Verovatno bi neko stavio argument da danasnja filmska rezolucija karaktera je velika i kada stavis stotinak takvih da ce da dodje do kocenja. Problem je u tome sto vecina ne koristi proxi objekte. Drugim recima, ne animiras karakter koji ide na finalnu produkciju, vec proxi karakter koji je dosta uprosceniji i dovoljan za tebe vizuelno da ga animiras. Kasnije kada dodje do rendera, proxiji se zamene finalnim. Mozda si mislio da render moze da pravi problem?
Pa moze i opet ne mora. Mnoge stvari prezahtevne za regularan kompjuter mogu da se obave na redner farmi. Ako ti neko placa za projekat, uzmes i ukljucis render farmu u cenu.
Poenta je da ti, koji ti traze ultre mega giga graficki rezulat, treba da su spremni i da izvade iz dzepa. Tako da se ne brini za to.

Cak takva masina moze da simulira i prosecne simulacije partikla. Real fllow, Houdini, Max Maya sta god. Naravno ne na nivou Holivuda, ali opet pricamo o budzetu.
Dakle zavisi sta animiras. Ako imas hiljade objekata sa hiljadama poligona na sebi i sl.. gledaj da proximiras koliko god mozes, ako metode optimizacije ne rade (koje uzgred i najveci studiji praktikuju), kupuj novu mashinu.

To za viruse, sta da ti kazem. Mozes li da vozis kola a Goblini skakucu po pedalama?

Pade mi na pamet jedna ekipa koja nije htela da plati tehnicara pa su ubacivali Zbrush-ov model (cak ni decimiran) u Mayu i hteli nekakve animacije da rade.....

Ovo je siroko polje za koje treba vremena da se nauci i izvesti. Zato ljudi ulazu godine u to.
 

Back
Top