MINISTRI O POVEĆANJU ZARADA Neka budu veće plate prosveti, ali i nama

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
90.799
Kori Udovički i dalje smatra da plate funkcionera ne odgovaraju odgovornosti tog posla, a njeno mišljenje deli i ministar energetike Aleksandar Antić.

Naime, „Blic“ je sproveo anketu među ministrima da li su razočarani najavom premijera da na povišicu mogu da zaborave. Dok je Udovički ponovila da plata ministara u sistemu ne odgovara odgovornosti, Antić je rekao da bi u jednom trenutku ipak trebalo povećati plate i ministrima.

- Ja sam rekla da plata ministara u sistemu ne odgovara odgovornosti i da je to prepoznala Svetska banka. Naš sistem je pun nepravilnosti i nelogičnosti. Morate razumeti da je naš posao sada da identifikujemo sve nedostatke sistema plata u javnoj upravi. To ne znači da će se sve one sada, niti brzo, ispraviti. Normalno je da ćemo se svi potruditi da, čim bude mogućnosti, prvo podignemo plate onima za koje bismo se svi složili da je to neophodno, poput prosvetara - rekla je Udovički.

I Antić kaže da treba razmišljati o povećanju plata funkcionerima, mada, dodaje, slaže se s premijerom da su prioriteti jasni kada je reč o povećanju plata - prvo prosveta i zdravstvo.

- Dugoročno, biće nepohodno do kraja urediti sistem, kako bi članovi Vlade i drugi državni funkcioneri, s obzirom na odgovornost koju nose, bili i adekvatno plaćeni. Mora se priznati da naša realnost danas nije takva i da direktori gotovo svih javnih preduzeća imaju veće plate od ministara, pa i od premijera, što je apsurdno - poručio je Antić.

Za razliku od njih, ministri Ivica Dačić i Željko Sertić su iznenađeni što se uopšte i povela ta priča.

- Nisam to ni očekivao. O tome nikad nije bilo reči - naveo je Dačić, dok Sertić smatra da povećanje plata ministrima ne bi bilo primereno.

- Ne možemo mi u javnoj upravi u fokus da stavljamo sopstvene interese - rekao je Sertić.

KAKO JE KRENULO

Podsetimo, povodom izjave Kori Udovički da plate funkcionerima u izvršnoj vlasti treba da budu veće, premijer je poručio da nema ništa od povećanja.

- Najveća je čast za ministra da to i bude, a ako neće, neka se bavi drugim poslom - rekao je on.
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/mi...a-budu-vece-plate-prosveti-ali-i-nama/ehh4nq8

Za koga cete glasati, razmislite dobro. Ministri u Srbiji nemaju nikakvu odgovornost.
 
EShL8IFWrr8.jpg
...svima povecanje ili nikome.
 

Back
Top