Piramida stara 12.000 (ili više) godina otkrivena u Bosni?

Pjer_Nis

Ističe se
Poruka
2.888
Zna li neko nešto više o ovome?

Bila je kratka vest na TV, ali nisam stigao da vidim. Tamo se pominjao neki amerikanac, a evo teksta sa www.bosnia.com.


U srednjoj Bosni otkrivena jedina piramida u Europi !
Utorak, 25 Oktobar 2005

VISOKO - Na području Visokog, tridesetak kilometara sjeverno od Sarajeva, nalazi se kamena piramida monumentalnih razmjera! Iznio je to bosanskohercegovački istraživač Semir Osmanagić, koji već dulje vrijeme živi i radi u SAD-u.

Objavljujući rezultate višemjesečnih geoloških i arheoloških istraživanja na području Visokog, Osmanagić je utvrdio da se ispod sadašnjeg brda Visočica krije stepenasta piramida stara oko 12.000 godina.
 
Pjer_Nis:
Zna li neko nešto više o ovome?

Bila je kratka vest na TV, ali nisam stigao da vidim. Tamo se pominjao neki amerikanac, a evo teksta sa www.bosnia.com.


U srednjoj Bosni otkrivena jedina piramida u Europi !
Utorak, 25 Oktobar 2005

VISOKO - Na području Visokog, tridesetak kilometara sjeverno od Sarajeva, nalazi se kamena piramida monumentalnih razmjera! Iznio je to bosanskohercegovački istraživač Semir Osmanagić, koji već dulje vrijeme živi i radi u SAD-u.

Objavljujući rezultate višemjesečnih geoloških i arheoloških istraživanja na području Visokog, Osmanagić je utvrdio da se ispod sadašnjeg brda Visočica krije stepenasta piramida stara oko 12.000 godina.

Нека копају сем камења неће наћи ништа више!!!
 
Zar i u ovakvu temu morate da unosite svoje pljuvacine?
Uzdrzite se od toga!!!
Pjer, prema tvrdnjama Osmanagica, geološka i arheološka istraživanja potvrdila su da su drevne civilizacije sagradile dve piramide, piramidu Sunca i piramidu Meseca.
Brda koja se tu nalaze zaista podsećaju na piramide zasečenih vrhova, čije strane pokazuju strane sveta, slične onim nađenim u Latinskoj Americi. "Radi se o piramidi ogromnih dimenzija, a dosadašnji geološki podaci nam govore da je stara između 10.000 i 20.000 godina. Rekao bih da će taj pronalazak izmeniti poznatu istoriju Evrope", kaže Osmanagić.
Istraživači su kopali 18 metara u dubinu kako bi našli dokaz o postojanju drevnih lavirinata i drugih objekata, koji nagoveštavaju da je na tom mestu nekada bilo naselje. "Vidimo i prve rezultate i prve dokaze. Govorimo o dimenzijama 40 puta 120 metara. Očigledno je ručno pravljena. Međutim, prema bosanskoj istoriji, takve konstrukcije ne mogu se naći u poslednjih 800, 500 ili 2.000 godina. Ovde se očigledno radi o nekoj civilizaciji koja je na tom području postojala pre više hiljada godina", kaže on.
Grupa naučnika sada pokušava da nađe drevne stepenice koje će ih, kako veruju, odvesti do ulaza u piramidu. Planirano je i radarsko i satelitsko snimanje oblasti radi dolaženja do konkretnijih i pouzdanijih podataka o strukturi drevne piramide
 
Sad, ja se pomalo osecam kao kreten, jer infantilnima objasnjavam nesto sto je na nivou shvatanja adolescenata...
Ali... BL, zar si toliko neobrazovan, pa verujes da se piramide vezuju iskljucivo za Egipcane? Zasto bi Egipcani ziveli u Bosni? Da si makar malo gledao skolski program, znao bi da su slicne gradjevine otkrivene i na drugim lokacijama... Konkretno, taj Semir tvrdi, da ove piramide izgledaju kao one iz Juzne Amerike - dakle, stepenaste su.
I jos nesto... Zar zaista mislis, da pre dolaska Slovena na Balkan, niko ovde nije ziveo...? Ovde smo sada mi i neki drugi... pre nas su bili neki treci.
Da ne bude zabune, mislim da od tih piramida nema nista... Ne verujem u to i ne mislim da ce se pojaviti nova vest vezana za ovu temu. Ako se neko potrudi da sazna sta se na kraju desilo, dobice informaciju da je u pitanju rudnik iz Tvrtkovog doba...
 
Човече ја сам бивши Архитекта , додуше будући и ТЕОЛОГ, али сада је битно АРХИТЕКТА. О пирамидама сам учио 3. ГОДИНЕ и знам где има све пирамида. МЕЗОПОТАМИЈА,ПЕРЗИЈА,ЈУЖНА АМЕРИКА,ЕГИПАТ итд.
АЛИ НЕМА У БиХ
АЛОХАААААААА каква БиХ.
 
Бл:
Човече ја сам бивши Архитекта , додуше будући и ТЕОЛОГ, али сада је битно АРХИТЕКТА. О пирамидама сам учио 3. ГОДИНЕ и знам где има све пирамида. МЕЗОПОТАМИЈА,ПЕРЗИЈА,ЈУЖНА АМЕРИКА,ЕГИПАТ итд.
АЛИ НЕМА У БиХ
АЛОХАААААААА каква БиХ.
Arhitekta i teolog?!? Je l' se ti to spremas za Slobodnog zidara? Ne ide to tako...
Ovaaaaj, da li je bas neophodno da se tri godine proucavaju piramide na arhitekturi? Mislim, sta izucavate ostalo vreme? Visece vrtove?
Ako zelis da sa tobom neko razgovara, makar istomisljenici... procitaj sta su napisali, pre tebe! Niko od ove nekolicine, nije tvrdio da te piramide postoje... A ja sam cak izrazio veliku nevericu u tu tvrdnju.
Ajd, pamet u glavu... Nemoj se guziti gde ti nije mesto...
 
Julian_Duranona:
Arhitekta i teolog?!? Je l' se ti to spremas za Slobodnog zidara? Ne ide to tako...
Ovaaaaj, da li je bas neophodno da se tri godine proucavaju piramide na arhitekturi? Mislim, sta izucavate ostalo vreme? Visece vrtove?
Ako zelis da sa tobom neko razgovara, makar istomisljenici... procitaj sta su napisali, pre tebe! Niko od ove nekolicine, nije tvrdio da te piramide postoje... A ja sam cak izrazio veliku nevericu u tu tvrdnju.
Ajd, pamet u glavu... Nemoj se guziti gde ti nije mesto...
Не само то, кроз различите предмете, али није битно пошто човек треба да ти ЦРТА све.
Док направим цртеж па ћу ти поставити.
 
Бл:
Не само то, кроз различите предмете, али није битно пошто човек треба да ти ЦРТА све.
Док направим цртеж па ћу ти поставити.
Mislis, geometrijska tela? Verovatno si to hteo da kazes, kad si napisao "razliciti predmeti", ali se nisi odmah setio, jer si bivsi arhitekta... Ma, pomislio sam ja odmah da ti mislis na geometrijska tela, nego si pomenuo i lokacije, pa ne nadjoh vezu...A pogotovu ne razumem nemogucnost gradjenja piramide na bosanskohercegovackom tlu.
E, da te pohvalim... Bas ti je dobro ovo objasnjenje za krovove. Lepo je sto se arhitekta nasao na temi, da objasni ovo sa strucne strane.
Nije ti palo na pamet, da je ta arhitektura dosla sa Orijenta? Ili, da se razlikuje gradska od seoske arhitekture? Ili, da je muslimanski zivalj uglavnom obitavao u gradovima, a srpski na selu? Ili, da prizemne kuce, gde ne postoji potreba za potkrovljem, sasvim zgodno mogu da imaju cetiri vode...?
Btw. moji su imali kucu u gradu i bila je na cetiri vode...
 
А на орјенту ПРАВОСЛАВНИ НИ МУСЛИМАНИ НИСУ ПРАВИЛИ КРОВОВЕ НА ВОДУ, јер су због БРОЈА СУНЧАНИХ ДАНА И ТОПЛОТЕ КРОВОВИ БИЛИ РАВНИ . А иначе то им је остатак Мезопотамске и Асирске архитектуре.Још из Старог века, а ако хоћеш да будеш паметан прочитај нешта.
 
Hihihihihi... Evo, procitao sam ovo, ali nisam postao pametniji.
Tako te volim... Mogao si odmah da napises ovo mesopotamskoj i asirskoj arhitekturi, a ne da lupetas o tome kako Turci nisu znali koje je pravoslavno, a koje muslimansko selo... Uostalom, ja sam takodje pomislio da arhitektura dolazi sa tog podneblja. Ali ti ipak tvrdis da gresim... To verovatno dolazi od toga, sto ti Orijent ne dozivljavas kao geografsku odrednicu... Ili te dve kulture nisu nikle na tom podneblju?
Ajd, necu vise da te gnjavim... Nema veze, sve si u pravu.
 
Pjer_Nis:
Nemoj tako BL, mozda stvarno ima nesto. Zamisli samo ako se desi da iskopaju nesto sa cetiri cirilicna 'S' staro 20.000 godina :-)

komsho... ;) problem je u 20000 godina...
to njega boli!!!

da si reko 7000 pa da sad tu vileni i smara duplo vishe... ovako :roll:
1) to je glupost jer "znamo" da svet nije postojao pre 12000 godina.
2) kako da verujemo nekom ko se preziva Osmanagic (il kako vec)

znachi... to je glupost ;)
 
Prvi dokazi su vec iznijeti na svjetlo dana:

1)

Strane svijeta na geodetskoj mapi se u potpunosti poklapaju sa orijentacijom strana brda Visočice, odnosno strana Bosanske piramide Sunca. Četiri strane piramida imaju orijentaciju istok-zapad, sjever-jug. Isto kao i sve ostale piramide u svijetu koje slijede kardinalne strane svijeta.

2)

Brda se u prirodi ne pojavljuju u pravilnim oblicima. Inteligentni čovjek daleke prošlosti je na postojeću osnovu (vjerovatno dvije ili tri strane koje podsjećaju na piramidu) izveo velike zemljane radove kojom je kompletirao piramidalni oblik. Modifikovao je postojeće stranice piramide, a stotine tona su prebačene da bi se dobio pravilan oblik.
To objašnjava naizgled neobjašnjive stvari, odnosno anomalije kako ih zovemo, a koje su pominjane u prethodnim poglavljima. Mješavina lapora, pijeska, šljunka, mlađe gline – sve je to nastalo velikim ljudskim pomjeranjem materijala.

3)

Dovezeni materijal, prije svega lapor, poslužio je kao čvrsta podloga za oslanjanje i zidanje građevina. U našem slučaju, riječ je o stepenastoj piramidi.

4)

Čovjek prošlosti nije imao potrebe za stvaranjem vještačkih materijala kao mi. Živio je u harmoniji sa prirodom koju je poznavao i respektirao bolje nego mi. Zidovi piramida su dignuti mješavinom prirodnog stijenskog materijala povezani krečnim materijalom (“loš beton”).

5)

Stijene koje su ovdje prisutne različite su starosne dobi. Kao što mi geolog reče, “prirodno to ne bilo moguće u slučaju Visočice, jer se radi o stijenama neogena i kvartara.

6)

Izgradjene su prostorije unutar piramide. To objašnjava prisustvo vertikalnog lapora umjesto horizontalnog.

7)

Prisustvo željeza u kamenu ne čudi. Drevni čovjek je znao za specifična svojstva oblika piramide i djelovanja na čovjekov energetski nivo. Takođe, znao je za djelovanje pojedinih metala koji su pojačavali energetska strujanja.

8 )

Prva stepenica je iskopana. Druga je u fazi iskopavanja. Procjenjuje se da je ukupna duzina stepenica blizu ili preko 200 m.

-----------------------------

Dalje zanimljive informacije mozete procitati na sljedecem linku:
http://www.alternativnahistorija.com/AH8.htm
 
iz Nezavisnih

Istraživač Semir Osmanagić tvrdi da je nadomak Visokog skrivena piramida prastare civilizacije

Brdo Visočica možda krije najveću arheološku tajnu u Evropi

Otkrili smo najveću arheološku tajnu u Evropi svih vremena. Na Starom kontinentu zvanično ne postoje piramide koje su gradile drevne civilizacije.

Tačnije, nisu postojale sve do danas", ubjedljivo govori istraživač Semir Osmanagić, pokazujući rukom na brdo Visočica, za koje je ubijeđen da u svojim njedrima krije piramidu monumentalnih razmjera, građenu prije više od 12.000 godina.

Hrabru tezu, koja bi mogla promijeniti kompletno značenje Bosne i Hercegovine na svjetskoj arheološkoj mapi, kao i svjetsko poimanje prahistorije, i kojoj se mnogi skeptici već sada smiju, Osmanagić je objavio tek nakon obavljenih višemjesečnih istraživanja na terenu.

U proteklih petnaestak godina on je intenzivno istraživao piramide u Americi, Aziji i Africi, te o tim i sličnim temama napisao veći broj knjiga u sklopu serijala "Alternativne istorije". Osmanagić danas tvrdi da je na lokalitetu Visočice, brda iznad Visokog, otkrio prvu evropsku piramidu, koja je vrlo slična piramidama u Južnoj Americi.

DJELO SUPERIORNE CIVILIZACIJE

"Prilikom jedne od posjeta Visokom spomenuli su mi da je Visočica interesantan prirodni fenomen piramidalog oblika. Priroda rijetko oblikuje brda u pravilne geometrijske oblike, tako da me je taj podatak zainteresovao. Kasnije sam mjerenjem ustanovio da su strane brda okrenute kao i kod svih piramida, tačno prema stranama svijeta. Okupio sam tim istraživača i s prvim iskopinama smo počeli početkom avgusta. Prilikom istraživanja, koja kanim nastaviti, naišli smo na toliko prirodnih anomalija koje nisu mogle nastati bez ljudske intervencije. Ubijeđen sam da se na ovom prostoru nalazi djelo superiorne civilizacije koja nije bila lokalnog ili regionalnog karaktera, već mnogo veća i značajnija. Ostaje samo da ove svoje teze dokažem", kazao je Osmanagić.

On tvrdi da su piramidu na brdu Visočica sagradili Prailiri, narod čiju starost procjenjuje na 27.000 godina, te da se na susjednom brdu Križ, takođe piramidalnog oblika, nalazi manja piramida.

"I sama sam bila skeptik, Semirove priče i njegova zanesenost su mi izgledale poprilično nerealno. Međutim, što više istražujemo na ovom lokalitetu, nailazim na sve više geoloških anomalija koje nisu mogle nastati bez ljudskog faktora. Još se ne usuđujem reći da smo otkrili piramidu, ali mislim da radim na nečemu velikom. Potrebno je još mnogo rada i truda da dokažemo kako zaista imamo piramidu i ja se nadam da ćemo to uskoro i učiniti", kazala je Nađa Nokić, geolog s više od 25 godina iskustva, koja radi na iskopinama na brdu Visočica.

Kao osnovnu anomaliju Nokićeva ističe pronalazak ploča od pješčanog kamena - "pješčara", koje se u prirodi ne nalaze nigdje u blizini Visokog. Istraživače je posebno zaintrigirala činjenica da su ploče pješčanog kamena bile pravilnog oblika.

KULTURA ISPOD KULTURE

"Nakon što je čuo da se ovdje vrše istraživanja, neko je pokupovao svu ovu zemlju u nadi da će moći naplaćivati posjete ili kasnije skupo otplatiti zemlju. Prilikom iskopavanja naišao je na te ploče koje je vandalski iščupao. Mi smo kasnije vršili bušenja i na dubini manjoj od pola metra nalaze se ove ploče. Mislimo da se radi o monumentalnom prilizu piramidi, koji je bio širok preko 40 metara", kazala je Nokićeva, pokazujući rukom skoro ravnu livadu koja i najvećem laiku djeluje kao da nije mogla biti slučajno tu.

"Prema svjedočenjima lokalnog stanovništva, ovdje se godinama nije ništa gradilo. Pronašli smo i uzorke za koje nismo mogli uopšte utvrditi kojeg su porijekla. Tek nakon vještačenja u SAD saznali smo da je riječ o nekom primitivnom obliku betona. Postoje još mnoge anomalije koje nedvojbeno ukazuju da je ovdje bilo nekog ljudskog uticaja", kazala je Nađa, istakavši da ne bi voljela da "trči pred rudu", te da je neophodno i dalje istraživati da bi se dokazalo postojanje tragova prastare civilizacije, za šta za sada postoje tek opravdane hipoteze.

Nokićeva tvrdi da se tragovi koje su pronašli ne mogu nikako pomiješati sa starim srednjovjekovnim gradom koji se nalazi na vrhu brda Visočica.

"Ovo je sigurno mnogo starija gradnja. Moja teza je da su se srednjovjekovni vladari poslužili građevinama koje su već postojale. Ne bi bio prvi put da naiđemo na kulturu ispod kulture", kazala je Nokićeva.

I direktor Zavičajnog muzeja u Visokom, jedan od najzaslužnijih za početak iskopavanja, ne želi da prejudicira, ali se nada da Visoko ima svoje piramide.

"Kod mene nema brze muzike. Znam da se za Semirovo ime vezuju neke nadrealne i alternativne stvari, ali ja govorim kao naučnik. Do sada je dokazano da postoje određene anomalije i da sve ukazuje da se tu krije neka piramida. Nek ljudi kopaju, istražuju i rade svoj posao. Najgori scenario bi bio da se sada počnemo ismijavati ljudima kao što je to učinjeno kada je rečeno da se drevna Troja nalazi nedaleko od Ljubuškog. Tada su Amerikanci i Japanci došli da istraže, ali naši su ih skoro pa otjerali, govoreći kako je to nemoguće", kazao je Senad J. Hodović, direktor muzeja u Visokom.

Visočani koji su se, ni krivi ni dužni, našli u centru pažnje takođe su ubijeđeni da su potomci prastare civilizacije kadre da napravi piramide živjeli ovdje.

"Uvijek smo mi Visočani bili posebni. Iskreno se nadam da je ovo sve istina. To bi bilo vjerovatno najveća pozitivina vijest ne samo za Visoko već za cijelu BiH", kazao je Kenan, jedan od nekoliko mladića koje smo zatekli u obilasku lokaliteta na kojem se vrše iskopavanja.

Davud MUMINOVIĆ

Supercivilizacija na lokalitetu Visokog

Prije 12.500 godina veći dio Evrope bio je pod debelim ledenim naslagama. Međutim, južni dio, koji je činila i Bosna bujao je ljudskim kulturama.

"Nesumljivo je da je ove piramide gradila civilizacija superiornija od naše. Moja teza je da je ovo područje bilo posebno važno i energetski vrlo potentno. Ista je piramida ovdje u Visokom kao i one u Južnoj Americi, što kazuje da je i tada postojala razvijena komunikacija", kazao je Osmanović.

Propast ove napredne civilizacije je, prema njegovom mišljenju, nastala usljed svemirske kataklizme koja se desila prije 12.000 godina i koja je prouzrokovala otapanje leda u Evropi. Tragovi ove civilizacije su usljed podizanja nivoa mora nestali dok su visočke priramide prekrile naslage zemlje.

bosanska-piramida.jpg

bosanska-piramida-5(semir-o.jpg

zan-piramid-txt.jpg
 
drinjaca:
Занимљиво је да босанскохерцеговачки муслимани граде кровове својих кућа на "четири воде",(пирамидално) што није случај са Србима који граде куће на две воде /\
Има ли неко објашњење?

Ajd ne kaki. :lol: To mozes da pricas budalama. Pola Sumadije gde su kuce starije od pedeset godina ima krovove na cetiri vode. Sta sve ovde necu cuti. :lol:
 

Back
Top