Postoji li vrtić u Srbiji gde tete ne puštaju narodnjake!

proka

Legenda
Poruka
57.100
Postoji li vrtić u Srbiji gde tete ne puštaju narodnjake!
Muzičarka i televizijska voditeljka Ida Prester izazvala je burnu raspravu na svom Fejsbuk profilu nakon što se u statusu požalila da se u vrtićima deci puštaju - narodnjaci.

- - - - - - - - - -

Ponosna mama dvogodišnjeg Roka sa suprugom Ivanom Peševskim odlučila je da im jedinac krene u vrtić, ali tu su nastale prave muke.


"Tražim vrtić u Beogradu il Zagrebu u kojem vaspitačice NE puštaju narodnjake. Ni hrvatske ni srpske. Gde se slušaju prave dečje pesmice, trešnjevački mališani, kolibri, kasnije "Ramonsi", "Bitlsi" (još ako može "The Gossip", "Hot Chip", "Grimes"), pa "Hladno pivo", "Idoli", "Denis&Denis"... Mislim da to nije samo muzika - to je vaspitanje, pogled na svet, estetika, stav prema ženama, stav prema parama, generalno - stav. Od početka. Lako ćemo za strane jezike", napisala je Ida i izazvala oduševljenje brojnih majki iz Hrvatske i Srbije.


Zagrebačka pevačica rodila je u februaru 2014. godine u Beogradu svoje prvo dete. Otkako je postala majka sinčića, pevačica grupe "Lollobrigida" uživa u svim čarima majčinstva, ali i iskreno progovara o problemima, a tako je bilo i ovoga puta.

- - - - - - - - - -

stvarno dobro pitanje, zar ne?

- - - - - - - - - -

da li deca u vrtićima treba da slušaju daru bubamaru, cecu i sl ili branka kockicu, kolibri...
 
pre tri godine sam kukala ovde da deca u vrticu spremaju priredbu i da je jedna od tacaka pesma "ja sam bata iz banata", a bilo je i gore od toga...
uglavnom su mi se smejali, ili rekli "pa dobro"... a uzivo je vecina roditelja bila odusevljena. skoro sve mame su glasno pevale pesmu...
-kolibri i slicno neces cuti nigde.
-negde leontina i hor carolija, retko gostuje pedjolino i to je sve.
ali zato severine koliko hoces, u svakom vrticu, ekskurziji, autobusu...
 
ili gangnam style
ne vidim sto je spomenula rok i pop sto je to za decu
ili dueti decijih horova sa pop pevacima ili ne daj boze folk
sve se to udruzilo a treba ostati u starim okvirima
sad je kao bolji lejdi gaga ili dzastin biber
ali inace ko i sve u kapitalizmu,po svecu i tropar
plati pa ce da slusa mocarta i betovena i svira klavir
obrazovanje odavno nije dzaba
 
kasnije "Ramonsi", "Bitlsi" (još ako može "The Gossip", "Hot Chip", "Grimes"), pa "Hladno pivo", "Idoli", "Denis&Denis"... Mislim da to nije samo muzika - to je vaspitanje, pogled na svet, estetika, stav prema ženama, stav prema parama, generalno - stav...

Bitlsi , "Lucy in the Sky with Diamnods", " Strawberry fileds forever" marihuna, pa onda Ramonsi sa pesmama kao " The KKK Took My Baby Away", Teenage Lobotomy, I Wanna Be Sedated...

Možda su Idoli bolji?

Bejbi, Bejbi ( on joj steže ruke oko vrata...) , Malena ( želim da fukam te)...

Možda Hladno pivo ?

Konobar Kad si dvojica tak pasu, to je bolje od seksa
jedan dodaje čašu, a drugi eksa


:rotf:

- - - - - - - - - -

Divan izbor za dečiji uzrast.:lol:
 
pre tri godine sam kukala ovde da deca u vrticu spremaju priredbu i da je jedna od tacaka pesma "ja sam bata iz banata", a bilo je i gore od toga...
uglavnom su mi se smejali, ili rekli "pa dobro"... a uzivo je vecina roditelja bila odusevljena. skoro sve mame su glasno pevale pesmu...
-kolibri i slicno neces cuti nigde.
-negde leontina i hor carolija, retko gostuje pedjolino i to je sve.
ali zato severine koliko hoces, u svakom vrticu, ekskurziji, autobusu...
ja se secam kad nam je gostovao branko kockica...
ono odrastala sam u vreme kad su dara i dragana postajale popularne al su mi u kuci pustali crvenu jabuku belo dugme i tako to...:heart2:
realno u vrticu treba samo decije pesme da se pustaju..
 
Bitlsi , "Lucy in the Sky with Diamnods", " Strawberry fileds forever" marihuna, pa onda Ramonsi sa pesmama kao " The KKK Took My Baby Away", Teenage Lobotomy, I Wanna Be Sedated...

Možda su Idoli bolji?

Bejbi, Bejbi ( on joj steže ruke oko vrata...) , Malena ( želim da fukam te)...

Možda Hladno pivo ?

Konobar Kad si dvojica tak pasu, to je bolje od seksa
jedan dodaje čašu, a drugi eksa


:rotf:

- - - - - - - - - -

Divan izbor za dečiji uzrast.:lol:

ma budalastine
nama je vaspitacica potencirala pesmu ,,molimo za finu tisinu,, i hvala joj!

- - - - - - - - - -

ja se secam kad nam je gostovao branko kockica...
ono odrastala sam u vreme kad su dara i dragana postajale popularne al su mi u kuci pustali crvenu jabuku belo dugme i tako to...:heart2:
realno u vrticu treba samo decije pesme da se pustaju..

meni riblju corbu i nesu leptira
nije to za decu,otkud sam ja znao da su oni narkomani
 
Postoji li vrtić u Srbiji gde tete ne puštaju narodnjake!
Muzičarka i televizijska voditeljka Ida Prester izazvala je burnu raspravu na svom Fejsbuk profilu nakon što se u statusu požalila da se u vrtićima deci puštaju - narodnjaci.

- - - - - - - - - -

Ponosna mama dvogodišnjeg Roka sa suprugom Ivanom Peševskim odlučila je da im jedinac krene u vrtić, ali tu su nastale prave muke.


"Tražim vrtić u Beogradu il Zagrebu u kojem vaspitačice NE puštaju narodnjake. Ni hrvatske ni srpske. Gde se slušaju prave dečje pesmice, trešnjevački mališani, kolibri, kasnije "Ramonsi", "Bitlsi" (još ako može "The Gossip", "Hot Chip", "Grimes"), pa "Hladno pivo", "Idoli", "Denis&Denis"... Mislim da to nije samo muzika - to je vaspitanje, pogled na svet, estetika, stav prema ženama, stav prema parama, generalno - stav. Od početka. Lako ćemo za strane jezike", napisala je Ida i izazvala oduševljenje brojnih majki iz Hrvatske i Srbije.


Zagrebačka pevačica rodila je u februaru 2014. godine u Beogradu svoje prvo dete. Otkako je postala majka sinčića, pevačica grupe "Lollobrigida" uživa u svim čarima majčinstva, ali i iskreno progovara o problemima, a tako je bilo i ovoga puta.

- - - - - - - - - -

stvarno dobro pitanje, zar ne?

- - - - - - - - - -

da li deca u vrtićima treba da slušaju daru bubamaru, cecu i sl ili branka kockicu, kolibri...

Denis & Denis "Soba 23", Idoli "Malena", mislim bravo mama Ido... :roll:
 
Denis & Denis "Soba 23", Idoli "Malena", mislim bravo mama Ido... :roll:

Ako izuzmem neke ekstreme, gro narodne muzike su obične ljubavne pesme. A mnoge od njih u kategoriji "starogradske", "izvorne" su prelepe tradiconalne narodne pesme koje bi deca zapravo trebala da znaju kao deo svoje tradicije.
Da ne spominjem što klinci i sami to slušaju gledajući tv, ili slušajući pored roditelja.

- - - - - - - - - -

bruka, ceca i jeca nisu ni za normalan, odrastao svet a kamoli za decu

nosice traume iz detinjstva :roll:


Što pored Cece? Ceca ima prelepe ljubavne balade.
 
Ako izuzmem neke ekstreme, gro narodne muzike su obične ljubavne pesme. A mnoge od njih u kategoriji "starogradske", "izvorne" su prelepe tradiconalne narodne pesme koje bi deca zapravo trebala da znaju kao deo svoje tradicije.
Da ne spominjem što klinci i sami to slušaju gledajući tv, ili slušajući pored roditelja.

- - - - - - - - - -




Što pored Cece? Ceca ima prelepe ljubavne balade.

nek si mi ti ziv i zdrav al deca pokupe i lajfstajl
kad se ceca udavala svi kolektivno porodicno gledali ono arkanovci dosli sa kalasnjikovima i prangijaju
tradicionalno
a i jecin decko smaknut u sacekusi za arkana je opstepoznato
ko sto rekoh i ovima gore niko mi ne rece ni da su nesa leptir i milan ekv bili narkomani
bar nisu prangijali ybg
 
nek si mi ti ziv i zdrav al deca pokupe i lajfstajl
kad se ceca udavala svi kolektivno porodicno gledali ono arkanovci dosli sa kalasnjikovima i prangijaju
tradicionalno
a i jecin decko smaknut u sacekusi za arkana je opstepoznato
ko sto rekoh i ovima gore niko mi ne rece ni da su nesa leptir i milan ekv bili narkomani
bar nisu prangijali ybg

Ne preterujmo (hvala na blagoslovu), klinac u vrtiću na svu sreću nije upoznat sa svim tim zbitijama, a ni mi, ali sluša stihove, melodiju. Ono jest da deca kopiraju svoje idole, ali mi se nije dopalao rasuđivanje da je Cecina muzika loša.Unutar tog žanra nekog pop narodnjaka je zapravo najbolja, zato puni stadione a i napisao sam da klinci ionako i ovako slušaju tu muziku jer gledaju tv.

A ako ćemo zaista šta bi bilo najidealnije za decu, ono što su spomenuli neki u prethodnim postovima - muzika isključivo za decu kao i po mom mišljenju neke kompozicije klasične muzike čije bi se melodije dopale deci. Pre nekoliko godina posmatram nekog klinca u Knez Mihajlovoj koji savršeno zviždi Mocartovu Malu noćnu muziku.
Deca nisu glupa, dajte im kvalitetniju ishranu i videćete čudo. Umeju da shvate. Ali ovde se umesto narodnjaka nudi surogat koji je još i gori.
 
Ne preterujmo (hvala na blagoslovu), klinac u vrtiću na svu sreću nije upoznat sa svim tim zbitijama, a ni mi, ali sluša stihove, melodiju. Ono jest da deca kopiraju svoje idole, ali mi se nije dopalao rasuđivanje da je Cecina muzika loša.Unutar tog žanra nekog pop narodnjaka je zapravo najbolja, zato puni stadione a i napisao sam da klinci ionako i ovako slušaju tu muziku jer gledaju tv.

A ako ćemo zaista šta bi bilo najidealnije za decu, ono što su spomenuli neki u prethodnim postovima - muzika isključivo za decu kao i po mom mišljenju neke kompozicije klasične muzike čije bi se melodije dopale deci. Pre nekoliko godina posmatram nekog klinca u Knez Mihajlovoj koji savršeno zviždi Mocartovu Malu noćnu muziku.
Deca nisu glupa, dajte im kvalitetniju ishranu i videćete čudo. Umeju da shvate. Ali ovde se umesto narodnjaka nudi surogat koji je još i gori.

skoro postavise plato nese leptira ispred ustanove kulture palilula
jesam ga ja sluso ko klinac al brate drazi mi je dragan lakovic i djuza
al kad se urbani uhvate kulturne politike oni sve posmatraju kroz prizmu dve struje
e nece zorica nego ce saper sad da vedri po kulturi ili doticna iz teksta
vrtici uskoro imena po americkim crtacima a pesmice folkic sa primesama sta ima najvise viewa na tjubu
gde su tu narodni heroji bosko buha ana frank i slicno i pesmice mi smo deca herojskoga grada brate
tranzicija prijatelju
 
A Bajaga je isto ono kao fin, prefinjen, i nema golicljivih pesama... :lol:
A sta cemo recimo sa onom njegovom obradom, pod naslovom "Vidi sta sam ti uradio od pesme mama", kako ono ide deo teksta: "Vidi sta smo ti uradili od cerke mama, vidi sta smo ti uradili od cerke mi. Okrenuli je, promenili je, sad vise nije tako dosadna, vidi sta smo ti uradili od cerke mi."
To bas i nije za vrtic...
 
Bitlsi , "Lucy in the Sky with Diamnods", " Strawberry fileds forever" marihuna, pa onda Ramonsi sa pesmama kao " The KKK Took My Baby Away", Teenage Lobotomy, I Wanna Be Sedated...

Možda su Idoli bolji?

Bejbi, Bejbi ( on joj steže ruke oko vrata...) , Malena ( želim da fukam te)...

Možda Hladno pivo ?

Konobar Kad si dvojica tak pasu, to je bolje od seksa
jedan dodaje čašu, a drugi eksa


:rotf:

- - - - - - - - - -

Divan izbor za dečiji uzrast.:lol:

Морају трендови да се прате - ово ти је око 10-12 година

 
Ja bih vrtic gde deci pustaju Bajagu,Nesu Galiju,zabavnu muziku prilagodjenu uzrastu ali toga nema.

Gadi mi se forsiranja narodnjaka,ljudi kad sam isla po dokumenta u policiju picio je lokalni radio sa nekim kukumavcenjima - praistorija.
Od vrtica do mupa isto pici neke gluposti samo je okvir drugaciji.

За неког другог су Бајага и Неша грбави глупост, о укусима не вреди расправљати.
 

Back
Top