zasto ljudi misle da je hipnozom/sugestijom moguce navesti nekoga na nesto sto ne zel

---bozg---

Obećava
Banovan
Poruka
97
NAPOMENA: moguce je navesti na [nesto na sto bi i bez hipnoze pristao kao] "ne svidja mi se, ali, neka to bude moja usluga da ti meni uradis tvoju uslugu", ili krace, Aca Lukas: "usluga za uslugu, dobro meni - dobro njoj".
CINJENICA: Pokusavani su eksperimenti pod hipnozom sa "mazi zmiju", koji, naravno, nisu uspjeli, ali i sa "kazi mi..." (nikakva drzavna tajna, niti opasna za onoga koji bira da li ce da kaze informacija), pa to nije uspjevalo.
TEMA: zasto se vjeruje da je CINJENICA netacna, da li zbog NAPOMENE i DODATKA (vidi dolje)?
 
Poslednja izmena:
DODATAK I IZVINJAVAM SE STO SAM IZOSTAVIO Danasnjim curama hipnotisanim pred studentima na casu reci: skidaj gace, vecina slucajeva ce poslusati, iako to ne bi uradila kada ne bi mogla da kaze r a c i o n a l i z a c i j u (u obliku deluzije): pa to nije bila moja volja, to je zbog hipnoze, i uradice to ako uz tu racionalizaciju to nesvjesno zeli, ne mora zeljeti ni svjesno.
 
Poslednja izmena:
DODATAK I IZVINJAVAM SE STO SAM IZOSTAVIO Danasnjim curama hipnotisanim pred studentima na casu reci: skidaj gace, vecina slucajeva ce poslusati, iako to ne bi uradila kada ne bi mogla da kaze r a c i o n a l i z a c i j u (u obliku deluzije): pa to nije bila moja volja, to je zbog hipnoze, i uradice to ako uz tu racionalizaciju to nesvjesno zeli, ne mora zeljeti ni svjesno.

Ti si malo nedorečen u delu sa gaćama....

Nisi spomenuo koje je doba godine ?
Ima li tu povoda za sumnju, možda, čak, i za istražne radnje !?

 
Ti si malo nedorečen u delu sa gaćama....

Nisi spomenuo koje je doba godine ?
Ima li tu povoda za sumnju, možda, čak, i za istražne radnje !?

zimsko doba, na sibiru, ali ruska klima uredjaj, stravicna u ucionici toplota, radi na rusku struju koja je ostala po starom sistemu od 2400W (rusi su imali svoj standard za struju) a ne ko ova nasa 200 i nesto W...a mozes i napolje na snijeg...
 

Back
Top