Raketni pogon u Svemiru i treni Njutnov zakon

Dosađuješ ljudima, napusti forum.
Ako su tebi ovakve stvari dosadne, ja onda stvarno ne znam šta ti tražiš na ovom p.d.f-u.

A kolko znam, tebi se nisam ni obratio, već botaničaru.
A botaničar samo jedva čeka da mu nesto napišem.

I na kraju, nema ni veze, objasni ti što atom vibrira. Mislim, ako uopšte znaš da tako nešto treba se objasni, u šta čisto sumnjam!

I obrati se modaraciji ako ti nešto smeta.

Poslato sa XT1052 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Nema veze, nek je i dvanaest i dvadeset, to nije suština pitanja. Suština pitanja je da objasniš potencijal zbog kojeg se to vibriranje uopšte dešava!

A to je inače merna jedinica jedne sekunde. Mislim, ako ni to ne znaš, o čemu se ti onda ovde uopšte trućaš:zblesav:

Potencijal je nebitan... Potencijal određuje potencijalnu energiju koju bi sistem (čestica) imala u određenoj tački prostor vremena. S obzirom da je neodređen do na aditivnu konstantu, izbor referentnog početka je proizvoljan...Tako da odgovor ostaje isti - zato što nije 15,25,75,150,250,360,.... Kapiš? ma jok. Sekta ostaje sekta i kada joj pričaš . Hahahahahaha šou
 
Potencijal je nebitan...
To možda vama botaničarima, nama fizičarima je bitno što se procesi dešavaju i njihova suština. Samo brojanje tu nije dovoljno. Mislim, kad neko ima taj luksuz da može da pokrene ta objašnjenja:nosijelku:



Potencijal određuje potencijalnu energiju koju bi sistem (čestica) imala u određenoj tački prostor vremena. S obzirom da je neodređen do na aditivnu konstantu, izbor referentnog početka je proizvoljan...Tako da odgovor ostaje isti - zato što nije 15,25,75,150,250,360,..Kapiš?
Ma jok, ti kapiš!

Pa kako nije bitno znati suštinu dilatacije vremena!

Znamo da je ima, a koja joj je nuklearna suština u korelaciji ili kontrakciji sa prostorom, pa to ti ne možeš da kažeš da je to nebitno:zblesav:


ma jok. Sekta ostaje sekta i kada joj pričaš . Hahahahahaha šou

Pa nađi ti meni neku sektu koja će ovoliko u pojmu da te rasturi:ceka:
 
To možda vama botaničarima, nama fizičarima je bitno što se procesi dešavaju i njihova suština. Samo brojanje tu nije dovoljno. Mislim, kad neko ima taj luksuz da može da pokrene ta objašnjenja:nosijelku:


Nemoj samo i lekarom da se proglasiš, to već može po druge da bude opasno :mrgreen:
A fizičar budi, ionako nikog ne zanimaju tvoja retardirana baljezganja.
 
Nemoj samo i lekarom da se proglasiš, to već može po druge da bude opasno :mrgreen:
Pa sad, ako ja pokrećem najveća objašnjenja koja su fizičari ustanovili kao relevantna za pojašnjavanje, eto, ne znam onda u šta bi mogao da se proglasim.
Ako ne u fizičara, onda jedino u neku božanstvenost:(

Al' uzmimo da sam skroman;)


A fizičar budi, ionako nikog ne zanimaju tvoja retardirana baljezganja.

Pa ja ni ne očekujem od laika da ga tako nešto zanima. Ja više gledam šta zanima nekog poput Brajana Šmita i Li Smolina, Dejana Stojkovića i.t.d, i.t.d

Fizika je, ako nisi znao, po njima na izvol' te i traži se ideja. Ako ti uopšte znaš šta to treba da znači
:zblesav:
 
To možda vama botaničarima, nama fizičarima je bitno što se procesi dešavaju i njihova suština. Samo brojanje tu nije dovoljno. Mislim, kad neko ima taj luksuz da može da pokrene ta objašnjenja:nosijelku:





Pa kako nije bitno znati suštinu dilatacije vremena!

Znamo da je ima, a koja joj je nuklearna suština u korelaciji ili kontrakciji sa prostorom, pa to ti ne možeš da kažeš da je to nebitno:zblesav:

Dilatacija vremena potiče od osobina prostor-vremena (u STR) odnosno torzije prostor-vremena (u OTR). Potencijal se , po OTR, javlja kao posledica, a ne kao uzrok (slično je i sa gravitacijom). Ali bla, bla bla, moji zidovi to pre shvatiše...sektama ne ide nikako. A i kako bi išlo, kad su sekte to što jesu....trućaju i nemaju pojma gde su lokalizovani, ni u prostoru, ni u vremenu. Hahahahaha


Pa nađi ti meni neku sektu koja će ovoliko u pojmu da te rasturi:ceka:

Opet ništa ne kapiš...baš ništa, kao i do sada. Zar treba da ti crtam, ili vizualizujem... Sekte me ne zanimaju, ama, ni malo, Ja sam ti stena...bla bla bla, ponavljam ko papagaj a kao zidovima da pričam. Aman, da sam hteo da se zanimam sektama, ne bih bio fizičar. Ajnštajne :)
 
Dilatacija vremena potiče od osobina prostor-vremena (u STR) odnosno torzije prostor-vremena (u OTR). Potencijal se , po OTR, javlja kao posledica, a ne kao uzrok (slično je i sa gravitacijom).
E Rašo, nova era je!
U staroj eri su se neke stvari tako ofrlje razmatrale, a sad ti je definisano svojstvo prostora i svi procesi su kauzalno izvedeni.

I šta ti sad meni trtljaš oko torzije prostor-vremena i posledice i to:zblesav:

Lepo kažeš "prostor je to i to, tako se materijalizuje u odnosu na finu podešenost svemira u relaciji sa svojstvom i prelomni momenat Velikog praska daje nuklearni sklop koji perpetubira stanje naelektrisanosti i otboru singulariteta i.t.d, i.t.d"

Ajoj, pa šta si zaglavio u staroj eri:zblesav:

I ne možeš ti nauku praviti samo na posmatranjima. Teško da ćeš Veliki prasak tek tako moći da posmatraš:(


Opet ništa ne kapiš...baš ništa, kao i do sada. Zar treba da ti crtam, ili vizualizujem... Sekte me ne zanimaju, ama, ni malo,
Otkud znam da te ne zanimaju sekte??? Eto vrati se malo u našem dopisivanju i videćeš da si samo o sektama nešto gunđo:zblesav:

Ja sam ti stena...bla bla bla, ponavljam ko papagaj a kao zidovima da pričam. Aman, da sam hteo da se zanimam sektama, ne bih bio fizičar.
A više si ti štreber nego što si fizičar. Da si ti fizičar, bio bi ti malo više zaintetesovan za neke osnove u fizici i ne bi prozivao ljude da prodaju trikove:zblesav:

Pazi ti fizičara koji ne priznaje kvantnu isprepletenost???
Pa to je vrh vrhova:(


Reci, reci, slobodno;)
 
E Rašo, nova era je!
U staroj eri su se neke stvari tako ofrlje razmatrale, a sad ti je definisano svojstvo prostora i svi procesi su kauzalno izvedeni.

I šta ti sad meni trtljaš oko torzije prostor-vremena i posledice i to:zblesav:
Nemaš ti pojma o čemu sam ja pričao, a i kako bi imao.... treba tebi još mnoooogo truda, prvo iz te sekte da izađeš, pa onda lagano... u novi svet.

Lepo kažeš "prostor je to i to, tako se materijalizuje u odnosu na finu podešenost svemira u relaciji sa svojstvom i prelomni momenat Velikog praska daje nuklearni sklop koji perpetubira stanje naelektrisanosti i otboru singulariteta i.t.d, i.t.d"

Tako je, to astralna projekcija imaginarne stvarnosti kroz perperdikularnu prizmu realnosti materije sa pogledom na Kulu stražara:rotf::rotf::rotf:

I ne možeš ti nauku praviti samo na posmatranjima. Teško da ćeš Veliki prasak tek tako moći da posmatraš:(
Pa bolje samo i na posmatranjima, nego na sektama. :klap:


Otkud znam da te ne zanimaju sekte??? Eto vrati se malo u našem dopisivanju i videćeš da si samo o sektama nešto gunđo:zblesav:
Pa o čemu bih inače, sa pripadnikom sekte i mogao da pričam:hahaha::hahaha: o uštipcima, na tihoj vatrici u kampu u šumici:rotf::rotf: Sa njima se o nauci i ne razgovara:klap: Daleko je to od njihovog poimanja:bye:

A više si ti štreber nego što si fizičar. Da si ti fizičar, bio bi ti malo više zaintetesovan za neke osnove u fizici i ne bi prozivao ljude da prodaju trikove:zblesav:

Pazi ti fizičara koji ne priznaje kvantnu isprepletenost???
Pa to je vrh vrhova:(

Reci, reci, slobodno;)

Ja još nisam nešto slagao, pa da priznajem, a nisam ni otišao u sekte, pa da priznam da jesam. Nisam. i neću :):klap: ma koliko god se ti i uplitao i preplitao, taj sitan vez kukičenja, kod mene nećeš videti:klap::klap:
 
Nemaš ti pojma o čemu sam ja pričao, a i kako bi imao....
Nešto nism primetio da si prostoru odredio svojstvo, što bi bilo osnovno u ovakvim fundamentalnim raspravama. Znači, ako to ne kažeš, onda pričaš ofrlje. To ti je stara era;)


Tako je, to astralna projekcija imaginarne stvarnosti kroz perperdikularnu prizmu realnosti materije sa pogledom na Kulu stražara:rotf::rotf::rotf:
A tebi sa tvojim ostrigama isto niko ne brani da definišeš neke stvari, ali i da ne preskačeš naučne činjenice;)

Pa bolje samo i na posmatranjima, nego na sektama. :klap:
Gde se to sekte bave prirodom Velikog praska???
Es ti čuo za Veliki prasak:(


Pa o čemu bih inače, sa pripadnikom sekte i mogao da pričam:hahaha::hahaha: o uštipcima, na tihoj vatrici u kampu u šumici:rotf::rotf: Sa njima se o nauci i ne razgovara:klap: Daleko je to od njihovog poimanja:bye:
Stvarno ne znam kako bi se tvoje psihičko stanje moglo nazvati?!
Kako bre da niko od psihijatara ne prati ovaj p.d.f:(





Ja još nisam nešto slagao, pa da priznajem, a nisam ni otišao u sekte, pa da priznam da jesam. Nisam. i neću :):klap: ma koliko god se ti i uplitao i preplitao, taj sitan vez kukičenja, kod mene nećeš videti:klap::klap:

A ne znam, kažeš da je to trik populista. Nisi slago, ali kažeš da je to trik. De vidi da li znaš šta pričaš:zblesav:
 
Nemoj samo i lekarom da se proglasiš, to već može po druge da bude opasno :mrgreen:
A fizičar budi, ionako nikog ne zanimaju tvoja retardirana baljezganja.

Jeste, proglasio se psihijatrom. Da, da, psihijatrom....QQ nama i do boga (što vikao moj pokojni deda). Sve će da nas utepa sa njegovim falširanjem. Pa da, jedino tako i može da falšira. U fizici to ne prolazi. Samo šteta što on toga nije svestan. A i gde će da bude svestan....koji pripadnik sekte je svestan gde se nalazi? Haahahahahaha
 
Nešto nism primetio da si prostoru odredio svojstvo, što bi bilo osnovno u ovakvim fundamentalnim raspravama. Znači, ako to ne kažeš, onda pričaš ofrlje. To ti je stara era;)

Ne primećuješ ti ništa, u tome i jeste suština svega. Kad se nađeš u nekoj sekti, ne primećuješ ništa okolo... :worth::hahaha::hahaha:
A tebi sa tvojim ostrigama isto niko ne brani da definišeš neke stvari, ali i da ne preskačeš naučne činjenice;)
Činjenice bazirane na pričama Kule stražara:rotf::rotf: rado ću ih preskočiti,uvek:klap::bye::bye:

Gde se to sekte bave prirodom Velikog praska???
Es ti čuo za Veliki prasak:(

Kako bre nisam čuo za Veliki prasak...i ti svašta pitaš.Upravo se sad dešava jedan prasak dok čitam tvoje komentare... uvek prasnem od smeha :rotf::rotf::rotf: Ne mogu da se obuzdam. Kod mene ti Veliki prasak još uvek traje:hahaha::hahaha:

Stvarno ne znam kako bi se tvoje psihičko stanje moglo nazvati?!
Kako bre da niko od psihijatara ne prati ovaj p.d.f:(

Da nisi počeo i psihijatrijom da se baviš?:klap::rotf::rotf: ili možda kvazipsihijatrijom inspirisanu Kulom stražara?:super:

A ne znam, kažeš da je to trik populista. Nisi slago, ali kažeš da je to trik. De vidi da li znaš šta pričaš:zblesav:
Ništa nisam slagao...ali.....ali... ni ti ništa nisi razumeo:bye::bye::bye:
 
Ne primećuješ ti ništa, u tome i jeste suština svega. Kad se nađeš u nekoj sekti, ne primećuješ ništa okolo... :worth::hahaha::hahaha:

Pa vrati se ti onda na tu tvoju poruku i bolduj to što misliš da ja treba da primetim.
Daklen, definisano svojstvo prostora. Daj ideju za svojstvo prostora samo po sebi, bez vremena;)

To je prvi potez koji moraš da mi daš!


Kako bre nisam čuo za Veliki prasak...i ti svašta pitaš.Upravo se sad dešava jedan prasak dok čitam tvoje komentare... uvek prasnem od smeha :rotf::rotf::rotf: Ne mogu da se obuzdam. Kod mene ti Veliki prasak još uvek traje:hahaha::hahaha:
Presak je tebi u mozgu, koliko ja vidim:(


Da nisi počeo i psihijatrijom da se baviš?:klap::rotf::rotf: ili možda kvazipsihijatrijom inspirisanu Kulom stražara?:super:
Pa da jesam, znao bi da nazovem tvoj problem. Al' moraćeš ti izgleda nekom ozbiljnom stručnjaku da se obratiš;)


Ništa nisam slagao...ali.....ali... ni ti ništa nisi razumeo:bye::bye::bye:

Vidi ti sa nekim dobrim psihijatrom šta tu treba da se razume, pa nam prenesi:bye:
 
Pa vrati se ti onda na tu tvoju poruku i bolduj to što misliš da ja treba da primetim.
Daklen, definisano svojstvo prostora. Daj ideju za svojstvo prostora samo po sebi, bez vremena;)
E da se vratim...pa nisam ja istoričar da se vraćam, to možeš ti, kad već ne pratiš fabulu :klap:
Svojstvo prostora, bez vremena....isto kao i svojstvo glave - bez mozga.:rotf:
To je prvi potez koji moraš da mi daš!

Pa dao sam ti. Dao:rotf:

Presak je tebi u mozgu, koliko ja vidim:(

Dobro je kad ima gde da bude,..... kako bre na ne bude pored ovih tvojih izjava veka. Na ovim izjavama i Dirak bi prasnuo:hahaha::hahaha::hahaha:

Pa da jesam, znao bi da nazovem tvoj problem. Al' moraćeš ti izgleda nekom ozbiljnom stručnjaku da se obratiš;)

Pa vidim ja da jesi, ti mu dođeš kao multipraktik, možeš sve - a ne znaš ništa:rotf::rotf: Pa ti si ozbiljan stručnjak, koji izaziva smeh samom pojavom:rotf::rotf:


Vidi ti sa nekim dobrim psihijatrom šta tu treba da se razume, pa nam prenesi:bye:
A ti kao nisi dobar psihić? Kažu da sekte primaju u svoje redove odlične psihiće za regrutovanje ostalih. Siguran sam da si dobar u tome. Ali ti to kod mene ne prolazi, jer... stena sam ti ja i to ogromna :klap::klap: Još ti treba da učiš,još.:bye::bye:
 

Back
Top