Koje su markice najvrednije?

Imam nekoliko markica pa bih voleo da mi neko kaze koje su markice na vrednosti?Pitam to da bih trgovao sa istima,jer znam da se u inostranstvu okrecu bas velike pare sa filatelijom.Hvala

Nemoguće je nabrajati bukvalno sve markice koje vrede više a koje manje... od prve markice 1840 pa do danas ištampani su milioni markica i svake godine samo Srbija ištampa 60-70 novih markkica bez varijanti. Cena markica zavisi od mnogo faktora. Markice koje su ljudi, cesto nestrucno, skidali sa pisama i stavljali u albume bez ikakvog reda su markice za početnike i u 90% slucajeva to je ono što ljudi pronalaze npr u podrumu pokojnog dede ili na tavanu ili na buvljaku..., Te markice kolekcionare u vecini slucajeva ne zanimaju i imaju u 99% slucajeva minimalnu cenu od 3-5 din po komadu. (ponekad i 1 din po komadu). Ono sto kolekcionare najvise zanima su cele serije markica, ciste (nisu bile na pismu i nemaju zig poste ), odlicno ocuvane itd

Ne znam kakva je situacija u inostranstvu ali je cena filatelije kod nas u ogromnom padu. Pre 10 i vise godina pojedine serije markica su se prodavale za po nekoliko stotina evra a sad za te pare mozete da kupite sve markice od 1945 do 1992 tj komplet SFRJ

Nadam se da sam bar malo bio od pomoci.
Pozdrav
 
Највредније марке а не маркице су оне које си сам набавио или купио. Ниси ваљда куповао због вредности већ због интересовања и разоноде. ФИЛАТЕЛИЈА СЕ ВОЛИ А ВРЕДНОСТ ЈЕ ОБИЧНА ЛАЖ КОЈУ ПОТУРАЈУ ТРГОВЦИ МАРКАМА. Ако имаш колекцију од десетак година сакупљања верујем да нешто и вреди, зар не ?а
 

Back
Top