malo o kulturi

I mene to nervira ... mislim, čim pošalješ nekom poruku - očekuješ odgovor, koji ti ne treba za 2 dana već odmah ... ali ljudi su malo ležerni prema tudjem vremenu i tudjim osećanjima. Bar je moj utisak takav.
 
ako nemam vremena onda ne mogu ni da stignem da otkucam : ok dobila sam tvoju.....................sad nemam vremena...ali cu svakako cim stignem odgovoriti ili zvati. Nekada tek sutradan, ali tada cu objasniti zasto nisam ranije. A svakako isto ocekujem od onih kojima pisem ili ih zovem. E sad bas 2 dana da mi neko ne odgovori.....da nekulturno, nepostovanje pre svega.
 
Onda sam ja vrlo nekulturna osoba :mrgreen:

Ne odogovaram odmah na sms jer sam najčešće u nekom poslu kad primim poruku a i mrzim to kuckanje preko sms-a i to već svi u mojoj okolini znaju pa ni ne zameraju kad ne odgovorim.
U stvari, uglavnom nazovem tu osobu od koje sam dobila poruku, to mi lakše nego da kuckam. I ježim se od sms-a tipa: Ćao, šta ima? Mislim, ako te stvarno zanima šta ima, nazovi pa pitaj.
Dakle, sms-ove ne voleeem :lol:

A na mail odgovorim čim stignem, tu sam kulturna :-)
 
hanibal77:
so,kad posaljete nekome sms,mail ili cak pp ;) da li vam je uvredljivo ako ta osoba ne odgovori pa makar "ok dobila sam tvoju poruku javicu se kasnije sad nemam vremena"
mene to vredja,to mi je kao da nekome pricam a on okrene glavu na drugu stranu
mislim zar je tesko biti samo malo pazljiv i vaspitan i odgovoriti "nemam vremena sad ali javicu se" ?
ja nekoga ukorih zbog toga a osoba ce meni "ala si ti nestrpljiva ima vremena javicu se" a dva dana proslo :?
bas bezveze i nekulturno

o daaa, jeste. I mene to nervira :???:
 
hanibal77:
so,kad posaljete nekome sms,mail ili cak pp ;) da li vam je uvredljivo ako ta osoba ne odgovori pa makar "ok dobila sam tvoju poruku javicu se kasnije sad nemam vremena"
mene to vredja,to mi je kao da nekome pricam a on okrene glavu na drugu stranu
mislim zar je tesko biti samo malo pazljiv i vaspitan i odgovoriti "nemam vremena sad ali javicu se" ?
ja nekoga ukorih zbog toga a osoba ce meni "ala si ti nestrpljiva ima vremena javicu se" a dva dana proslo :?
bas bezveze i nekulturno

Ne vredja me ukoliko odgovori u toku dana a nije nista hitno u pitanju. Ali ukoliko odgovor tog dana izostane smatram to prilicno nekulturnim jer svako moze da izdvoji bar taj tricavi minut da iskuca sms poruku. Za to zaista ne postoji izgovor. (sem potrosenog kredita ponekad :P )
 
CELA FORA SA MOB je u tome da je to telefon "na odloženo" - niti MORAŠ da se smesta javiš na njega (Božo hvala :P ) niti MORAŠ da odtipkaš sms m- sev to može i kasnije - pametan je pa pamti i ko te zvao i šta je pisao u poruci :)
e, sad, za tu haninu rečenicu koja je dugačka, ja bih umesto nje (kad već tipkam) ipak sročila kakav-takav odgovor
inače, mob. telefon koristim samo kad meni treba,. često ne marim za njega van radnog vremena, a na poslu me zabole naročito za sms intimne ili formalno-kurtoazne prirode....sve u svoje vreme.
btw. sms je super kad treba nešto šapnuti drugarici, da niko ne čuje :wink:
 
Betty:
CELA FORA SA MOB je u tome da je to telefon "na odloženo" - niti MORAŠ da se smesta javiš na njega (Božo hvala :P ) niti MORAŠ da odtipkaš sms m- sev to može i kasnije - pametan je pa pamti i ko te zvao i šta je pisao u poruci :)
e, sad, za tu haninu rečenicu koja je dugačka, ja bih umesto nje (kad već tipkam) ipak sročila kakav-takav odgovor
inače, mob. telefon koristim samo kad meni treba,. često ne marim za njega van radnog vremena, a na poslu me zabole naročito za sms intimne ili formalno-kurtoazne prirode....sve u svoje vreme.
btw. sms je super kad treba nešto šapnuti drugarici, da niko ne čuje :wink:
Tebi cu da saljem SMS kad budem u Sijerinskoj banji... A i kada mi bude trebao vodic kroz nocni zivot Beograda... :razz:
 
hanibal77:
so,kad posaljete nekome sms,mail ili cak pp ;) da li vam je uvredljivo ako ta osoba ne odgovori pa makar "ok dobila sam tvoju poruku javicu se kasnije sad nemam vremena"
mene to vredja,to mi je kao da nekome pricam a on okrene glavu na drugu stranu
mislim zar je tesko biti samo malo pazljiv i vaspitan i odgovoriti "nemam vremena sad ali javicu se" ?
ja nekoga ukorih zbog toga a osoba ce meni "ala si ti nestrpljiva ima vremena javicu se" a dva dana proslo :?
bas bezveze i nekulturno


E to sam dozivljavao samo s nasim ljudima. Da i to je nekulturno. Ali meni to ne smeta, jer npr. kad nekog pozdravim a znam da je iz Srbije ni ne ocekujem da mi odzdravi.
 
na sms odgovorim odmah bar da sam primila k znanju...jedino ako nemam kredit...ebi ga desi se.
na mailove ne odgovaram onima koji mi šalju one - pošalji ovo u roku od pola sata na dvesta adresa inače ćete pojesti tigar, narašće ti ogroman čir na dupetu i sl.
to mrzim i obično lepo objsnim da mi se to ne šalje ali ako je neko uporan ignorišem ga...
a pp ...zavisi ko je i šta mi piše ...
 
Ja se potrudim da odogovorim ili da se odjavim...da kazem da sam sprecen.Ima momenta na poslu kada nema sanse da dignem glavu par sati,akamoli da procitam poruku i jos odgovorim na nju. Dok jedem ne javljam se na fon ni SMS...dok spavam fon mi je utisan. Postao sam alergican na zvonjavu telefona.
Uvek odgovorim na mail ili PP...to uvek znaci odgovarm istog momenta kada vidim da sam dobio.
Pre sam se nervirao kada mi neko ne odgovara odmah,ali sad sam se navikao.Ukapirao da ljudi imaju obaveze,pa ce da se jave kad budu mogli.
 
dođi gigo da te gricnem :lol:


ma sms je neformalan sasvim...što reče LOC - na odloženo, ne mora oma, i ja to koristim osim kad je nešto uzbudljivo u pitanju :P
npr. imam drugaricu s kojom je nemoguće dogovoriti se telefonom, jer razmišlja na glas i tri puta za pet minuta menja plan, smor...a sms iako ima priliku d aiščita više puta, ne radi to, pa je opet teško dohgovoriti se. U svakom slučaju, sms mi manje vremena troši s njom, a i štedim živce sebi..
inače, ona je mi sasvim ok drugarica, ali brate mili, kad krene da se premišlja :roll:



a ono "šta ima" , grrrr..........kurtoazija je UVEK nepoželjna, jer je mahom neiskrena - mrzim da gubim vreme i da mi se izližu prstići ( :) ) zbog nečeg tako...suvišnog, nepotrebnog... :twisted:
 
hanibal77:
so,kad posaljete nekome sms,mail ili cak pp ;) da li vam je uvredljivo ako ta osoba ne odgovori pa makar "ok dobila sam tvoju poruku javicu se kasnije sad nemam vremena"
mene to vredja,to mi je kao da nekome pricam a on okrene glavu na drugu stranu
mislim zar je tesko biti samo malo pazljiv i vaspitan i odgovoriti "nemam vremena sad ali javicu se" ?
ja nekoga ukorih zbog toga a osoba ce meni "ala si ti nestrpljiva ima vremena javicu se" a dva dana proslo :?
bas bezveze i nekulturno

U sustini i mene nervira, mada ok u nekim situacijama se desi da si sprecen da odmah odgovoris.... ali kad malo vremena prodje naravno da ocekujem ili odgovor ili poziv. Ako je to sms sa nekom hitnom porukom tj odgovorom odlepim ako mi se odmah ne odgovori...
 
Jao, ........:|
Na pp, odgovaram uglavnom odmah, ili kasnije ili se ponekad zaboravim, neka izvinu oni kojima nisam odgovorila uopste. Mozda nemam sta da kazem.:-?
Sms-ovi, pa ne dobijam ih cesto, ali uglavnom odmah kliknem na reply. E meni su mailovi problem. Pa jos ako treba da PISEM ono bas. E onda me mrzi, pa ne odgovorim. I znam da to nije lepo, jer i ja licno smatram nekulturom kad nekom posaljem mail, a taj me ostavi bez odgovora. Te se u poslednje vreme trudim da pisem odgovore istog trenutka, nekako mi dodje lakse da to zavrsim odmah nego da se posle razmisljam, jesam li ili nisam odgovorila.
A kad smo vec kod mobilnih :lol:. Toliko sam odgovorna prema istom, da ne znam ni gde je, ni da li je baterija prazna ili ne. Tek kad mi zatreba, vrlo retko, onda pomislim na njega. Eto, danas sam morala da ponesem mobilni svog dragog, jer je moj bio prazan, a trebao mi je. Bzvz.:roll:
 
Zavisi od toga sta pise u mailu ili u poruci. Ako je mail tipa "Gde si, sta ima novo, itd", ili ako se sa nekim dopisujem, znaci nije nesto na sta mi treba hitan odgovor, onda je o.k. da mi se ne javi i duze, i sama ponekad odlozim odgovor. Mada se trudim da odgovorim u skorije vreme. Ako je hitno, odgovorim odmah.
 

Back
Top