malo o kulturi

Queen_:
stvarno ne volim kada ne dobijem odgovor na poslati mail, pp ili sms, makar to bilo i jednostavno OK, kao potvrda da je primalac pročitao moju poruku.

heheh...pa na to OK ja potrošim bar 30% kredita :lol:
imam i par obrazaca 8)
Ok
Ok vidimo se ondaK
Molim jedno vozilo od...
Važi
Bez brige
Hoću
Ne mogu
itd..:)
 
Po meni, loše je uopšte se cimati samo da bi se nešto odgovorilo. Poput, citiraš PP ili mail, i dopišeš: E, nemam sad vremena, ajd drugi put. Bolje je ćutati. Neku razumeju i tišinu.

A sms-ovi su za debile. Osim u situacijama kad je neko van dometa, a baš treba da mu javiš. I nerviraju me poznanici koji ne komuniciraju na drugi način sem preko poruka.
 
Meni su SMSovi neozbiljni. Ukoliko hoćeš ozbiljan odgovor - razgovaraj. SMS su štura obaveštenja iz obrazaca "pozovi me", "vidimo se u ..." "žao mi je, ne mogu ti pomoći" :lol: moj telefon ima opcije sa 10 slika -šoljice kafe, neki sportski dres, medved panda..i sl. gluposti. Ukoliko momentalno ne odgovorim na poruku, teško da ću uopšte poslati povratni SMS.
 
Najcesca prilika u kojoj ja saljem SMS je ona, gde je poruka sledece sadrzine:
"Dobro, nema problema. Mislis da si mangup sto neces da odgovoris na poziv. Je l' ti mislis da cu ja stalno da te molim za sopstvene pare? Sad sam ja kao neki kokos? Vidis, da si se javio i lepo mi rekao da ne mozes da mi vratis pare, sve bi bilo uredu. Sad ne moras da mi se javljas. Ja te vise necu zvati, nego cu te pronaci i jebacu ti mater bezobraznu. Ne moras da imas pare kod sebe. Nije ni bitno. To sto je trebalo meni da das, daces lekarima. Majmune jedan."
U 95% slucajeva dobijem odgovor na takav SMS...
 
Julian_Duranona:
Najcesca prilika u kojoj ja saljem SMS je ona, gde je poruka sledece sadrzine:
"Dobro, nema problema. Mislis da si mangup sto neces da odgovoris na poziv. Je l' ti mislis da cu ja stalno da te molim za sopstvene pare? Sad sam ja kao neki kokos? Vidis, da si se javio i lepo mi rekao da ne mozes da mi vratis pare, sve bi bilo uredu. Sad ne moras da mi se javljas. Ja te vise necu zvati, nego cu te pronaci i jebacu ti mater bezobraznu. Ne moras da imas pare kod sebe. Nije ni bitno. To sto je trebalo meni da das, daces lekarima. Majmune jedan."
U 95% slucajeva dobijem odgovor na takav SMS...

jos ako je u stihovima,mislim da se procenat penje do 100%...:)
 
hanibal77:
so,kad posaljete nekome sms,mail ili cak pp ;) da li vam je uvredljivo ako ta osoba ne odgovori pa makar "ok dobila sam tvoju poruku javicu se kasnije sad nemam vremena"
mene to vredja,to mi je kao da nekome pricam a on okrene glavu na drugu stranu
mislim zar je tesko biti samo malo pazljiv i vaspitan i odgovoriti "nemam vremena sad ali javicu se" ?
ja nekoga ukorih zbog toga a osoba ce meni "ala si ti nestrpljiva ima vremena javicu se" a dva dana proslo :?
bas bezveze i nekulturno
revej tua....svet je kruel
 
hanibal77:
so,kad posaljete nekome sms,mail ili cak pp ;) da li vam je uvredljivo ako ta osoba ne odgovori pa makar "ok dobila sam tvoju poruku javicu se kasnije sad nemam vremena"
mene to vredja,to mi je kao da nekome pricam a on okrene glavu na drugu stranu
mislim zar je tesko biti samo malo pazljiv i vaspitan i odgovoriti "nemam vremena sad ali javicu se" ?
ja nekoga ukorih zbog toga a osoba ce meni "ala si ti nestrpljiva ima vremena javicu se" a dva dana proslo :?
bas bezveze i nekulturno

ma ja to vratim istom merom i zavrsim sa tom osobom
ne uzbudjujem se puno oko toga
zub za zub
 
zašto je sms toliko glup???
kad si napolju ili ne možeš da telefoniraš (nrp. meni je ispred posla sve raskopano i samo štekću paklene sprave) lepo pošaljem sms da stižem za 10 min, to je ozbiljno...u stvari šta je ozbiljno??? Sve je ozbiljno osim "šta ima"...Imam drugarice kojesu često po nekim sastancima,
sms je nečujni razgovor

bigstar.gif
 
Julian_Duranona:
Najcesca prilika u kojoj ja saljem SMS je ona, gde je poruka sledece sadrzine:
"Dobro, nema problema. Mislis da si mangup sto neces da odgovoris na poziv. Je l' ti mislis da cu ja stalno da te molim za sopstvene pare? Sad sam ja kao neki kokos? Vidis, da si se javio i lepo mi rekao da ne mozes da mi vratis pare, sve bi bilo uredu. Sad ne moras da mi se javljas. Ja te vise necu zvati, nego cu te pronaci i jebacu ti mater bezobraznu. Ne moras da imas pare kod sebe. Nije ni bitno. To sto je trebalo meni da das, daces lekarima. Majmune jedan."
U 95% slucajeva dobijem odgovor na takav SMS...
ja nisam imala kredita da ti odgovorim.
pare sam dala Palestincu da ti da jer ja nisam u zemlji ako još nisi dobio lovu, javi se Japancu.
ajd pozzz
 
ih.
ja sam bre lenja da pišem sms.ja ako treba da se odgovori zvrcnem telefonom.
ali me vređa ako je sms, mail,ili pp neko pitanje, pozdrav...da mi se ne odgovori,
imala sam par slučajeva ovde...mnogo ružno.
a jednom sam se baš narogušila pa se ispostavilo da ta osoba nije dobila moj pp.
eto.
a taj koji ne odgovori bar pozivom je nevaspitan
rekoh, ja ne volim da pišem sms.
žica je moj način:p
 

Back
Top