Filmovi o depri

Prvo da izrazim neslaganje sa kategorizacijom drugog filma koji si naveo - to nije film o depresiji, nego o vokaciji.

Moja lista s vrha mozga:

I Never Promised You a Rose Garden - tretira se kao film o šizofreniji, ali ako se tako tretira - onda je to loš film o šizofreniji; da bi se video kao dobar film mora da se posmatra kao film o depresiji sa halucinacijama.

'Night, Mother - niskobudžetni TV gem sa Sisi Spejsik.

Deux jours, une nuit - no ovo su kanski miljenici, tako da su to verovatno svi već gledali.

The Zero Theorem - da, da! Jeste o tome, kao i skoro svi filmovi Terija Gilijema.

Prozac Nation - dosta potcenjen film po mom mišljenju (i sam sam ga potcenio na prvo gledanje); depresija nije fun to be around, posebno kod nekog ko je ionako kreten.

Interiors - jedan od mučnijih Vudijevih filmova za gledati.

Olive Kitteridge - izbrušena mini-serija, kakve se i prave poslednjih godina, sa Franses MekDormand i epizodnom ulogom Bila Mareja.

Leaving Las Vegas - Nik Kejdž u samoubilačkom drinking spree-ju.


Zaustaviću se tu, probao sam da nabrojim nekoliko manje očiglednih.
 
Prvo da izrazim neslaganje sa kategorizacijom drugog filma koji si naveo - to nije film o depresiji, nego o vokaciji.

Moja lista s vrha mozga:

I Never Promised You a Rose Garden - tretira se kao film o šizofreniji, ali ako se tako tretira - onda je to loš film o šizofreniji; da bi se video kao dobar film mora da se posmatra kao film o depresiji sa halucinacijama.

'Night, Mother - niskobudžetni TV gem sa Sisi Spejsik.

Deux jours, une nuit - no ovo su kanski miljenici, tako da su to verovatno svi već gledali.

The Zero Theorem - da, da! Jeste o tome, kao i skoro svi filmovi Terija Gilijema.

Prozac Nation - dosta potcenjen film po mom mišljenju (i sam sam ga potcenio na prvo gledanje); depresija nije fun to be around, posebno kod nekog ko je ionako kreten.

Interiors - jedan od mučnijih Vudijevih filmova za gledati.

Olive Kitteridge - izbrušena mini-serija, kakve se i prave poslednjih godina, sa Franses MekDormand i epizodnom ulogom Bila Mareja.

Leaving Las Vegas - Nik Kejdž u samoubilačkom drinking spree-ju.


Zaustaviću se tu, probao sam da nabrojim nekoliko manje očiglednih.

ma nije, ali ima primese depresije, a i ambijent filma je takav da je mene bacio u depresiju nakon gledanja. Hvala na predlozima, ima par kojie nisam geldao i deluju mi ok.

- - - - - - - - - -

Prvi koji mi je pao na pamet: "Silvija", priča o životu Silvije Plat.
Zatim "Sati" ("The Hours")
"Doni Darko"
"Rekvijem za snove"
"U zečjoj rupi"

Većina Bergmanovih filmova govori o depresiji ...

Skoro sve Bergmanove sam gledao...i ove sto si nabrojala :D

- - - - - - - - - -

taste of cherry
anomalisa ?

Taste of cherry sam gledao nedavno, i nije los. Anomalisu cu pogeldati

- - - - - - - - - -

Evo nekoliko domaćih:

Hadersfild

Beli beli svet

Sutra ujutru

Normalni ljudi

Hadersfild ubedljivo najjaci. Glogovceva uloga zivota
 
Poslednja izmena:
Moj post sa drugog pdf-a:
Kinamand

15dl3lg.jpg


Oh čoveče,koje prelamanje emocija.Nemaš pojma koga bi pre zamrzeo.Sve se odvija jezivo brzo i zato dajem ocenu 4/5,da film traje duže uz nešto laganiji tok radnje ovo bi bilo remek-delo.
Totalno crnilo,dokaz da je fraza"mora biti bolje"obična obmana.Preporuka.
 

Back
Top