Najbolji načini da ubrzate svoj računar

ne bih rekao . Za 400 evra mozes uzeti mnogo bolji pc od konzole
Solidna maticna ploca i CPU kostaju u proseku-MB oko70-130 evra i CPU od 130-300 evra...sto cini samo dve komponente racunara...a vec smo stigli na preko 200 evra i t u najjeftinijoj varijanti...Graficke danas ispod 200 + evra za igrice ni ne pomisljajte...

- - - - - - - - - -

i onda ja tebi kažem "a da mi se malo nap.... dj..." oće li ti to biti dovoljno konkretno?
ne lupetaj dalje posebno o grafičkama koje koštaju 400 e ili pc-ovima koji koštaju 1500e posebno ne o njihovim namenama

- - - - - - - - - -


to je samo majmun mogao da napiše koji ne razlikuje brzinu interneta i jačinu signala wifi-ja
a i ti bi mogao ponekada da uključiš mozak pre postavljanja postova ovde ...
Cinjenica jeste da danasnje graficke kartice-u skladu s tim da igrate DANASNJE moderne igrice a ne naslove od pre 5 ili 10 i vise godina-DA KOSTAJU od 300 +evra pa navise...pogotovo u Srbiji...Znaci kome nije jasno koliko kosta solidna konfiguracija nek racuna-ploca i processor bez 200 + evra da ne pricamo, grafika ajd nek je i 200 vec smo na 400, memorija bar 8 Gb RAMa sto je na granici je oko 60-70 evra..a gde je hladjenje, kuciste, HDD, o SSDu da ne pricamo...?Nek su sve te 3 4 stvari jos 150 evra opet smo na nekih minmalnih 550-600 evra...Ah da monitor nismo racuunali.... o mishu i tastaturi da ne pricamo...

- - - - - - - - - -

ma kakvi, Linux je momentalno jednostavniji od Windowsa, ja se smem kladiti ko nikada nije koristio pc da može,
Linux osnocne stvari da savlada sa nekoliko sati...jbn Windows koriste čitavog života i nikada ga neće savladati...kada samo čitam Tune-up i ostala govna smuči mi se...

Linux isto ima svojih bubica kao i Windows, provereno...Da ne pricamo o jednom za mene mozda i krucijalnom problemu-Adobe jos uvek ne moze na Linux...A pandan Adobeu tj Photoshopu josh uvek ne postoji...mislim, nista uporedivo...Sve to kao lici ali nije to TO...ni blizu...
 
ne bih rekao . Za 400 evra mozes uzeti mnogo bolji pc od konzole

kokoske.jpg
 
ma kakvi, Linux je momentalno jednostavniji od Windowsa, ja se smem kladiti ko nikada nije koristio pc da može,
Linux osnocne stvari da savlada sa nekoliko sati...jbn Windows koriste čitavog života i nikada ga neće savladati...kada samo čitam Tune-up i ostala govna smuči mi se...

Probao sam Linux, instal sam ga i poceo da me smara sto moram da kucam u terminal nesto kad hocu da skinem i obrisem ga.
 
Има ли неки програм лаптоп успорен.

probaj Vlado ovaj program,samo destikliraj Registar i pusti da skenira.http://www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/PrivaZer.shtml
Da ne zaboravim.kada ga instaliras,otvorice se prozor sa spiskom sta ces da skeniras.Klikni na "Computer",pa ispod na "OK",kada se otvori sledeci prozor,videces sa leve strane,opet sta ce sve skenirati.Samo destikliraj "Registry",ako je stiklirano i idi na "Scan".Izaberi,ono najbrze skeniranje.Ima jos srednje brzine i sasvim polako,koje traje par sati,a ovo mislim oko 15 min.,a isto zavrsi posao.Ima neki put to i ne otvori za brzinu,mozda samo pose instalacije,posle i ne otvara tu stranicu.
 
Poslednja izmena:
Niko nije reko da Cern ili Nasa koriste Ubuntu vec da koriste Linux a ne Win ...

Neistina....koriste Unix u sistemu, a na nekim licnim kompovima Linux...

- - - - - - - - - -

Najbolji nacin ubrzanja kompa je da se ocisti, ako ne znas gde i sta, a sistem ti nije legalan...

prekopiras sve na jednu particiju i zamenis ceo sistem,

pre toga sigurno obezbedis drivere za sumnjive komponente.

Ako sam cistis na kraju ces doci do toga da vracas staro ili opet reinstaliras.
 
Acabg, cenim tvoj trud oko ove teme i sve sto si napisao, ima tu dobrih stvari u tvom postu, ali moracu da te ispravim.
Ljudi, manite se programa, antivirusa itd za ubrzavanje vasih racunara, svaki program zauzima prostor na vasoj RAM memoriji, sve sto je RAM manji, PC je sporiji. Da budemo realni, ako hocete dobar i brz komp, morate da puknete kesh za dobru masinu, pusti ti ccleaner i programe njemu slicne, to je samo privremeno resenje. Znaci pod number 1, dobra masina = kvalitetan racunar. Posle toga cisto onako mozete i skinuti neki programcic cisto za brisanje nepotrebnih fajlova.
 
Dodavanje memorije nikad nije na odmet, ali postoje ogranicenja i fizicka i ekonomska.
Stare memorije su skupe i nedovoljno velike, za nove treba nova ploca, pa procesor, a cesto i graficka i naravno napajanje.

Sistem koji je dobro i brzo radio, a usporio se iz nepoznatih razloga treba ubiti bez cekanja i staviti nov.

Istina je da je linux brzi, cistiji i svakako bolji sistem, mane su sto mora malo da se cita...kao kada ste ucili windows.
Netacna je informacija da nema paralelu sa adobe programima, ali tako obimno ucenje je steta odbaciti, a razni programi za prilagodjavanje
nikako nisu resenje.
Tacnije, za grafiku u uslovima u Srbiji ne treba koristiti skupe programe, vec male specijalizovane koji se lako uce i jos lakse zamenjuju.
Osnova je u potpisu, ne mozete nista raditi na netu na ukradenom programu ili programu sa potpisom firme koja nije vasa.
Zato je linux zakon...
 

Back
Top