Satanisti sa zapada upravljaju klimom

Sneg u aprilu je sasvim normalna pojava u brdsko-planinskim predelima. Na Kopaoniku je čak i zabeležen sneg u maju. U nizijama se dešava s vremena na vreme. Nije to nešto tako neobičajeno s obzirom da na severu Evrope još uvek ima dovoljno hladnoće koja može da se spusti do nas, samo su potrebni odgovarajući uslovi. U Beogradu je u prethodnih 100 godina 9 puta zabeležen snežni pokrivač u aprilu, poslednji put 1997.
 
pa sta se zalis uz mosanto dobijes i bayerov lekic...

Ne ja, časti mi. Ne konzumiram ništa od Monsanta (a ne "mosanta"). Ne konzumiram nikakve lekioće (ili "lekice"). Bojkotujem meso, melko i jaja, industrijsku hranu sa kodom HACCP, kafu, duvan, alkohol, lekove i droge... dakle i lekiće (ili "lekice")... Može mi se tako. Kome smeta neka me tuži. Ojha. Ende.
 
Sneg u aprilu je sasvim normalna pojava u brdsko-planinskim predelima. Na Kopaoniku je čak i zabeležen sneg u maju. U nizijama se dešava s vremena na vreme. Nije to nešto tako neobičajeno s obzirom da na severu Evrope još uvek ima dovoljno hladnoće koja može da se spusti do nas, samo su potrebni odgovarajući uslovi. U Beogradu je u prethodnih 100 godina 9 puta zabeležen snežni pokrivač u aprilu, poslednji put 1997.

Na početku aprila u brdsko-planinskim predelima, ne i na kraju aprila u celoj Evropi. Nego, kako se ta zima ne spusti kod nas sa severa u januaru i februaru? Tada je znalo da bude i po 26°C. Znala je da pada topla kiša, a da dani pudu vreli.A onda kad dođe jun znalo je da bude i po 7°C. Da li ti je i to normalno? To nije po prirodnom zakonu. Kada su dani kratki nemoguće je da bude vruće a kada su dani dugi nemoguće je da bude hladno. Posmatrao sam ponašanje nekih životinjskih vrsta. Sve do jedne negoduju. A posebno laste.
 
Na početku aprila u brdsko-planinskim predelima, ne i na kraju aprila u celoj Evropi. Nego, kako se ta zima ne spusti kod nas sa severa u januaru i februaru? Tada je znalo da bude i po 26°C. Znala je da pada topla kiša, a da dani pudu vreli.A onda kad dođe jun znalo je da bude i po 7°C. Da li ti je i to normalno? To nije po prirodnom zakonu. Kada su dani kratki nemoguće je da bude vruće a kada su dani dugi nemoguće je da bude hladno. Posmatrao sam ponašanje nekih životinjskih vrsta. Sve do jedne negoduju. A posebno laste.
Pa nisi valjda već zaboravio ovaj januar kad je bilo po -15 maltene svaki dan. Sve je to normalno i prirodno. Smenjuju se hladni i topli talasi tokom cele godine.
 
Pa nisi valjda već zaboravio ovaj januar kad je bilo po -15 maltene svaki dan. Sve je to normalno i prirodno. Smenjuju se hladni i topli talasi tokom cele godine.

Ne govorim o ovom januaru, već o prethodnim januarima. Ne može niko da me ubedi da je normalno to da 2010. u januaru više dana zaredom bude 26°C, a u junu da više dana zaredom bude 7°C. Nema šanse. Ja sam bio mali 70-tih godina prošlog veka i sećam se klime pre Černobilja iz 1986. Temperatura se u proleće postepeno povećavala a u jesen postepeno smanjivala. Nije bilo naglih temperaturnih porasta i naglih padova. Sve je krenulo 1993. kad su Rusi objavili da su uticali na neke klimatske stvari, a nastavilo se do danas, sa sve gorim i gorim detaljima.

Takođe, ono čega se sećam iz leta 2012. godine je sledeće. Inače često putujem u Mađarsku i Austriju. Na granici između Srbije i Mađarske, Rumunije i Mađarske, kao i Hrvatske i Mađarske nalazila se granica frontova: u Mađarskoj i Austriji su padale ludačke kiše i bilo je oblačno skoro celo leto, a u Hrvatskoj, Srbiji i Rumuniji vrućina je sve izgorela. U Beču i Budimpešti to leto 2012. bilo je leto bez Sunca. Niko i nikada me ne može ubediti da je to prirodno. I kraj priče. Razumeo bih da reka ili planinski greben bude granica dva fronta, ali da to bude ljudska državna granica, to ne može, ma da je6e oca očinjega. Ende.

Dakle, ja se sećam i 70-tih i 80-tih godina prošlog veka, kao i svih detalja iz svog života, i naravno da nisam zaboravio ovajh jadni januar 2017. godine.
 
Gde je to bilo 26°C u Srbiji u sred januara? Mislim sećanje je jedno, a činjenice su nešto drugo. U januaru 2010 u Beogradu sigurno nije bilo. Najtopliji su tada bili 9 i 10. januar sa 14°C
Ja sam pokušao da objasnim da sve što si naveo su prirodne varijacije klime i da u smeni toplih i hladnih perioda nema ništa čudno, ali ti svakako možeš da veruješ u šta god hoćeš. To je tvoje pravo.
 
Možda nije 2010. ali jeste nekad u januaru i februaru bilo 26°C. Ako se dobro sećam 1995. je u januaru bilo 26°C. A posle toga je par puta bilo oko 20°C. A i 14°C je mnogo. Dobro si ovo kopirao sa mog posta, mislim ove oznake za stepene.

Nema nikakve "smene toplih i hladnih perioda" u smislu da u januaru bude užasno vruće a u junu užasno hladno. Kako zima "nije sišla sa severa" u zimskim mesecima i donela nam sneg? Je6eš zimu sa suvomrazicom. Nismo videli sneg godinama. Ja sam pokušao da objasnim da nije normalno i prirodno to da granica između dva fronta bude ljudska državna granica, odnosno da u leto 2012. godine u Budimpešti i Beču nema nijednog sunčanog dana, da svaki dan padaju kiše, a kad dođeš do granice sa Hrvatskom, Srbijom i Rumunijomvidiš da od granice počinje Sunce i vrućina. Ja ne verujem ni u šta, pa čak ni u boga, zato što znam da postoji bog. Ne moggu da verujem u boga ako znam da postoji bog. Logično. Pravo me uopšte, ali uopšte, ne zanima, naročito ne "tvoje" ili "moje" pravo. Ko se poziva na pravo? Onaj ko nije u pravu. Uzdravlje.
 
Ne ja, časti mi. Ne konzumiram ništa od Monsanta (a ne "mosanta"). Ne konzumiram nikakve lekioće (ili "lekice"). Bojkotujem meso, melko i jaja, industrijsku hranu sa kodom HACCP, kafu, duvan, alkohol, lekove i droge... dakle i lekiće (ili "lekice")... Može mi se tako. Kome smeta neka me tuži. Ojha. Ende.

nisam ti ja sveti jeronim pa da me drzis za pravopis, iako dobro znam i cirilicu i latinicu tako da nema potrebe da me ispravljas, sve su kao neki pametni telefoni i racunari a ne znaju kad hocu veliko ili malo slovo pih, ja bojkotujem znaci sve hehe. a ovo za hranu stvarno moram da te pitam cime se hranis inace kad vec ne jedes ove osnovne namirnice, i da li si doskora proverio krvnu sliku ?
 
nisam ti ja sveti jeronim pa da me drzis za pravopis, iako dobro znam i cirilicu i latinicu tako da nema potrebe da me ispravljas, sve su kao neki pametni telefoni i racunari a ne znaju kad hocu veliko ili malo slovo pih, ja bojkotujem znaci sve hehe. a ovo za hranu stvarno moram da te pitam cime se hranis inace kad vec ne jedes ove osnovne namirnice, i da li si doskora proverio krvnu sliku ?

Je6eš pravopis. Dugo ti treba da odgovoriš. Jedem samo voće i povrće. A krvnu sliku nemam gde da proverim, jer ne dam lekarskoj stoci da me bode iglama. Ne dam i tačka. Bojkotujem lekare. Na Suncu sam, imam 40+ i izgledam kao dečačić. Nisam zabrinut, ni za šta, za razliku od robova...
 
nisam ni ja dugo dugo bio kod lekara ali mozes da se kontrolises u privatnim klinikama, narocito zbog toga sto ishranu svodis samo na voce i povrce, desava se da ljudi trajno ostete zdravlje raznim dijetama i mrsavljenjem..a za sunce se slazem, vise svetlosti i otvorenog prostora vise zdravlja..
 
Rekao sam ti da mi ne pada da bilo kada idem kod lekara. Je6em mater svim lekarima i žuborim na sve lekare. Najgori i najvećći fašisti. Meni niko neće ulaziti iglom u krvotok i tu je kraj priče. Ako si ti paničar - ostani to u svoje ime. Ja nisam i bole me dupe za bilo šta. Zdravom ishranom se ne može ništa oštetiti. Žderanjem GMO kobasica, salama i čvaraka od svinjskih creva i tumora, zatim GMO jaja punih petlove sperme i kokošje menstruacije, i najzad industrijskog GMO mleka punog kravlje krvi i gnoja zdravlje se može oštetiti. Ja konzumiram samo i jedino sirovo voće i povrće, a ne ništa iz konzervi, kako pokušavaju da lažu u moje ime neki vegani, članovi nekih veganskih društava kojima plaćaju članarinu, pa sebe doživljavaju kao vegane sa članarinom. Nikada u životu nisam kupio nikakav kokos iz konzerve, niti ću ga ikada kupiti, oni kažu da ga konzumiram, pa kako ko pravo govorio tako mu bog i univerzum dali pameti i zdravlja. Pošteno? Tako, da, neka svako brine svoju brigu. Ja ostajem u zdravlju, a oni kojima lekari ubrizgavaju boilest u krvotok preko igle, ili se zaraze preko kašičice za pričešće u crkvi - na volju im. Ojha.

Uhhh... mnogo toga je GMO: paradajz koji ima mali krug na mestu gde se bere, a lepo izgleda, velik i crven, bez uboda insekata, a kad ga presečeš nožem ima samo “meso”, a malo ili nimalo semenki... nektarine u većini slučajeva, one silne pomorandže što ih žene donose na veganske radionice i konzumiraju i pored toga što sam im rekao da su GMO, jer nemaju semenke... prirodne pomorandže imaju semenke... isto važi i za limun i mandarine... kivi koji ima svetlo-zelenu boju i vrlo malo ili čak nimalo semenki... ananas koji ostaje tvrd dugo vremena, a ima ukus plastike... sve velike i na oko lepe jabuke (i kruške), koje izgledaju kao da su fotokopirane, imaju čak i kvrge na istom mestu... generalno svo lepo voće i povrće... lubenice koje imaju roze boju iznutra i vrlo malo (gotovo nimalo) semenki, koje neće da niknu kad ih baciš u saksiju... dugačke i na oko lepe banane koje dugo zadržavaju lepu boju i izgled, a tvrde su na zagriz... velike šljive koje nemaju nijedan ubod insekata (izgledaju lepo)... velike breskve, kajsije, kao i one breskve što imaju koru kao jabuke... grožđe koje ima veliku pucad i dugo ostaje sveže, kao da je tek ubrano... jagode koje imaju kvrge (nešto što liči na ljudske prste, što su pune ljudskih gena, pa ko ih jede ne da nije vegan, već je ljudožder), a imaju bljutav ukus... ogromne kelerabe... ogromne glavice karfiola koje dugo ostaju sveže... ogromne glavice brokolija koje dugo ostaju sveže... ogromne šargarepe koje su dugo sveže (sve prirodno brzo uvene)... crni i beli luk koji nikada ne izbacuje klice (ja kupujem samo onaj koji klija), a beli luk ogroman... neprirodno velike glavice cvekle... neprirodno velike glavice kupusa i kelja, koje dugo ne venu... dinje koje dugo ostaju sveže a imaju malo semenki... pirinač 85% (nemoguće je naći onih 15% na tržištu)... kukuruz 90% (nemoguće je naći onih 10% na tržištu)... sva soja i svi njeni proizvodi (nemojte se igrati da konzumirate tofu sir ili bilo šta od soje, recimo sojino mleko, što propagira Nina Martinović, ali i ostali nabeđeni vegani koji “ne konzumiraju GMO”, ali i izvesni samozvani nekadašnji Facebook sungazing guru, a sadašnji ravna ploča guru, CyberMikan, koji proždire meso, mleko i jaja, kao i masu industrijskih proizvoda, a laže budale kako nikada ništa ne jede)... itd... itd... jedino što 100% nije GMO, i to ne može biti, jeste kokosov orah, jer ljudi nemaju šanse da ga modifikuju, odnosno nemaju vremena za to, pošto drvo koje rađa plodove mora biti staro 50-ak godina... Malo više o kokosovom orahu Maja Volk je lepo objasnila ovde:
. Ojha:

I što više Sunca. Biti na Suncu, gledati u Sunce... U zdravlje i čuvajte se. Namaste.
 
prijatno ti sa kokosom ali ja sutra pravim rostilj i berem jagode koje sam uzgajam, a mozda i bude neka riba koju cu da zalijem sa pivom. tebi jedino mogu da preporucim da ako vec hoces da se hranis zdravo pocni sam da uzgajas i tako mozes spojis zdravo sa korisnim, a ima istine u tome da kad bi samo videli kako se proizvodi vecina te industrijske hrane i sta se tu sve radi razmisljali bi drugacije ako jos imaju cime i da razmisljaju..
 

Back
Top