Pekinska patka pank ili parodija panka?!

Niposto parodija. Patka je jedan od naboljih (a po mnogima i najbolji) ex-YU punk band. Poslusati Bela Sljiva, Panker u kaputu starom,Poderimo Rok. Nema tu parodiranja, ni najmanje. Jos su pri tome svirali HC medju prvima na svetu (a da toga nisu bili svesni, nije taj termin postojao tada).
PS. Conta vrati se. (poznati grafit posvecen najdrazem profesoru).
 
Hajde ljudi zar niko ne zna za Patku????????????????????????
 

Prilozi

  • PATKA1.gif
    PATKA1.gif
    37 KB · Pregleda: 3
stasa:
Hajde ljudi zar niko ne zna za Patku????????????????????????

Naravno da znamo za PP ali to davno bese sestro slatka, gde si njih iskopala u ovom momentu.
A sto bi bila parodija na punk, ljudi su kratko prasili i odprasili. Zaboravih ime pevacu, da on je bio profesor u nekoj novosadskoj srednjoj skoli, a sada taj cika zivi u Kanadi koliko ja znam i ovde predaje na nekom univerzitetu.
 
Da, kao sto ljudi vec rekose, Conta je zavrsio Elektrotehnicki fakultet u NS, za vreme sviranja u Pekinskoj Patki radio je kao profesor u Elektrotehnickoj u NS. Sada je u Torontu i vrhunski je strucnjak za Oracle. Pesme: Skakadak je jedna od prvih ska pesama snimljenih na srpskom jeziku, Bila je tako lijepa, je suluda obrada, meni jedna od omiljenih.Najbolja pesma po meni je Bela Sljiva. A tek cuveni spotovi iz izloga ejjjjj... Ne treba zaboraviti ni njihov drugi album Strah Od Monotonije koji se vec moze podvesti pod post-punk, snimljen je pod velikim uticajem Joy Division, Conta je cak pokusao skinuti stil pevanja Ian Curtisa.
 
Sigurno jedan od najboljih punk bendova. Nisam neki njohov veliki fan ali ono sto sam slusao svidja mi se. Imao sam neki "Best of" ili tako nesto.Iako nisam punker...volim povremeno da slusam punk.
"Stop","Ruzan pametan i mlad", "Bolje da nosim kratku kosu"... da ne nabrajam dalje.
Bolji su od gomile drugih nabedjenih punk bendova i svog i sadasnjeg vremena. Kod nas,a i shire...
 
mogul ja, mogul ja....
1. Pekinska Patka
2.Paraf
3.Pankrti
4.Radnicka Kontrola
5.Urbana Gerila
6.Kud Idijoti
7.2 minuta mrznje
8. Radost Evrope
9. Berlinski Zid
10. TV Moroni

+ prvi albumi grupa Elektricni Orgazam, Sarlo Akrobata, Azra, Qoud Massacre....

PS. moonchild nemoj se ljutiti sto sam upao u raspravu al nisam mogao odoliti, dodaj i ti neku grupu.
 
The_knight_who_say_NI:
mogul ja, mogul ja....
1. Pekinska Patka
2.Paraf
3.Pankrti
4.Radnicka Kontrola
5.Urbana Gerila
6.Kud Idijoti
7.2 minuta mrznje
8. Radost Evrope
9. Berlinski Zid
10. TV Moroni

+ prvi albumi grupa Elektricni Orgazam, Sarlo Akrobata, Azra, Qoud Massacre....

PS. moonchild nemoj se ljutiti sto sam upao u raspravu al nisam mogao odoliti, dodaj i ti neku grupu.

ccc :)
to sam uglavnom htela i ja da navedem, s tim da nemam neke od tih bendova :cry: zaboravio si termite btw :D i prva 2 albuma prljavog kazalishta.... problemi...
 
The_knight_who_say_NI:
mogul ja, mogul ja....
1. Pekinska Patka
2.Paraf
3.Pankrti
4.Radnicka Kontrola
5.Urbana Gerila
6.Kud Idijoti
7.2 minuta mrznje
8. Radost Evrope
9. Berlinski Zid
10. TV Moroni

+ prvi albumi grupa Elektricni Orgazam, Sarlo Akrobata, Azra, Qoud Massacre....

PS. moonchild nemoj se ljutiti sto sam upao u raspravu al nisam mogao odoliti, dodaj i ti neku grupu.

Sa ovim spiskom od 1-10 se slazem ali ne bih rekao da je Sarlo punk, pa ni El Orgazam, to je nesto sasvim drugo....
 

Back
Top