Pohvalite se III

:lol:
Meni je najbolje kad mi kaze vidiš i ocenis sama :dash:
Srećom pa sad stvarno to znam posle pr

Ја сам једва научила да месим, сви ти кажу, осетићеш под прстима да ли је тесто добро.

Шта који мој да осетим, кад немам са чиме да упоредим, тек почињем да месим...

Е, па прво је било једва јестиво,( тад сам се уверила колико ме моји укућани заиста воле :zcepanje:), свако следеће све боље, али у почетку стварно мука :(
 
Ja kad sam ćerki objasnjavala gustinu testa za palačinke ja to ovako
Kad iz kutlace sipas testo i mesas čuje se klop
Ja mojoj sve docaram vrlo plasticno

- - - - - - - - - -

Za ustipke sam objasnila ovako kad testo se lepi i dalje za sud ali je gušće od palačinki duplo a ne možeš da umesis
Ja idem i pokušavam da objasnim neobjasnjivo :lol:
 
Наравно, да је мама ту морало би да буде за вечерас, овако је може обући и сутра :zcepanje:
 
Ma ja kao da stekne radne navike da ne bude lenja kad se uda bla bla...
Super mi uspeva al nema veze [emoji38]
E ovako je moja majka postupala sa mnom.
A sada, kada vidi šta i koliko radim, samo mi pronalazi primere u okolini koji kuliraju, i kritikuje me kako ja previše radim, kako treba da se ugledam na te kulere. Kako treba malo da se pričuvam.
E pa draga mama, ne može to tako. Ne možeš 20 godina da mi ulivaš u glavu jedno, a narednih 20 nešto drugo.
 
Ја сам једва научила да месим, сви ти кажу, осетићеш под прстима да ли је тесто добро.

Шта који мој да осетим, кад немам са чиме да упоредим, тек почињем да месим...

Е, па прво је било једва јестиво,( тад сам се уверила колико ме моји укућани заиста воле :zcepanje:), свако следеће све боље, али у почетку стварно мука :(

Sa nekim prvim pogacicama sa margarinom koje sam naucila da ravim od mame svog decka kada sam imala 18 godina mogao si coveka da ubijes jer mi je rekla upravo to osetices pod rukom. JA nisam nista osetila samo sam procenila da je to dovoljno mesenja...
Kasnije sam se zainatila i nema tog testa koje mi ne ispadne dobro, samo nemam nesto volje da se bavim time, jer nema ko da jede.
 
Sa nekim prvim pogacicama sa margarinom koje sam naucila da ravim od mame svog decka kada sam imala 18 godina mogao si coveka da ubijes jer mi je rekla upravo to osetices pod rukom. JA nisam nista osetila samo sam procenila da je to dovoljno mesenja...
Kasnije sam se zainatila i nema tog testa koje mi ne ispadne dobro, samo nemam nesto volje da se bavim time, jer nema ko da jede.

Моји, богами, воле...

Има периода кад су ми руке стално у тесту, има периода кад ме баш мрзи.

Али сам приметила да је потребан континуитет, као да заборавим кад дуже не месим.
 
E ovako je moja majka postupala sa mnom.
A sada, kada vidi šta i koliko radim, samo mi pronalazi primere u okolini koji kuliraju, i kritikuje me kako ja previše radim, kako treba da se ugledam na te kulere. Kako treba malo da se pričuvam.
E pa draga mama, ne može to tako. Ne možeš 20 godina da mi ulivaš u glavu jedno, a narednih 20 nešto drugo.

Mislim da je ispravno postupala :)
Smatram veoma pogrešnim ono "tvoje je samo da učiš", bilo muško ili žensko.
 
Mislim da je ispravno postupala :)
Smatram veoma pogrešnim ono "tvoje je samo da učiš", bilo muško ili žensko.

Mene je mama tako,tvoje je samo da ucis i mislim da jeste velika greska.mnogo je lakse u zivotu kad su od malena stecene radne navike,kad se o mnogim stvarima ni ne razmislja
Al bez obzira na to,svoju decu nisam uspela da napravim na uredne i vredne
 
Mene je mama tako,tvoje je samo da ucis i mislim da jeste velika greska.mnogo je lakse u zivotu kad su od malena stecene radne navike,kad se o mnogim stvarima ni ne razmislja
Al bez obzira na to,svoju decu nisam uspela da napravim na uredne i vredne

U principu, oko četrdesete se svi približno izjednače, ako neko nije problematičan naravno, i to dođe na svoje.
Razumem Domaćicu. I meni se nekada čini da najbolje prolaze one koje trepću, ništa ne umeju,... Ali da li? Ne možeš protiv prirode. Neke od nas jednostavno nervira njanjavost i prenemaganja. A i zašto da izigravam osobu sa posebnim potrebama kada to već nisam!?

A ti, Smokvo, previše sebi zameraš u tom smislu, a jesi dobra mama :heart: Svi mi radimo najbolje što umemo :zag:
 
Hvala bogi,ali bolje bi bilo da sam bila pametna pa malo slusala i muza
A njemu bi bilo bolje da nije bio inertan i da se borio za ono sto je mislio da je ispravno za decu
Ovako sad samo mozemo da prebacujemo vruc krompir jedno drugome
 
Моји, богами, воле...

Има периода кад су ми руке стално у тесту, има периода кад ме баш мрзи.

Али сам приметила да је потребан континуитет, као да заборавим кад дуже не месим.
Moji vole ali neće da jedu. To koliko pojedu može i sa se kupi. Ja se skidam sa ugljenih hidrata ono pizze, paste to me upropascava, i tako umesim kada neko dolazi ili kada su nam mala deca tu na doručku.
 
E ovako je moja majka postupala sa mnom.
A sada, kada vidi šta i koliko radim, samo mi pronalazi primere u okolini koji kuliraju, i kritikuje me kako ja previše radim, kako treba da se ugledam na te kulere. Kako treba malo da se pričuvam.
E pa draga mama, ne može to tako. Ne možeš 20 godina da mi ulivaš u glavu jedno, a narednih 20 nešto drugo.

najteze je pronaci sredinu
isti tretman sam imala kod svoje majke
i sa jedne strane jesam joj zahvalna na tome, sa druge - ja nisam umela da pronadjem pravu meru jer sebe nisam volela dovoljno nego sam trosila preko mere
sve druge sam stedela na svoju stetu
sad to ispravljam kod svog deteta, jer sa ove distance - moja ledja bi bila sacuvana i da je neki od poslova preskocen..oprano se ponovo isprljalo, skuvano, pojelo, sredjeno se rasturilo..oni koji nisu radili kako treba, pa sam tu podmetala ledja su na kraju dobili otkaz..bolje da su ga dobili ranije, a ja bila manje istrosena
sad sa ove distance, mnoge stvari bih u zivotu uradila drugacije..vise koristi za mene, ali i vise stete drugima
ako moje dete iz mog iskustva izvuce dobru lekciju za sebe, onda je sve imalo smisla i svrhu..ja se u svakom slucaju trudim da joj pricu na tu temu provucem kroz razgovor makar jednom nedeljno - cuvaj sebe, jer na ovom svetu nema niceg sto je za tebe vrednije
 
Заиста је дискутабилно колико код некога можете заиста створити радну навику, а колико је то до саме особе.

Моја баба је говорила, кад човек нема у себи терача за неке ствари, џаба га било.

Силити неке ствари изазива јаку аверзију према том послу, ако је неко лењ, он је лењ, отаљаваће ствари да ти замаже очи, ако га још више силиш мрзеће и тебе, и себе, и тај посао.

Мислим да је боље личним примером показати како се ради, да касније, кад буду самостални људи умеју да раде колико треба, а и да заштите себе кад год могу.

Ја нисам имала никакву радну навику, сем што се учења тиче, и бескрајно сам захвална мајци што ме макар тих година поштедела ових мучних кућних послова.
 
Заиста је дискутабилно колико код некога можете заиста створити радну навику, а колико је то до саме особе.

Моја баба је говорила, кад човек нема у себи терача за неке ствари, џаба га било.

Силити неке ствари изазива јаку аверзију према том послу, ако је неко лењ, он је лењ, отаљаваће ствари да ти замаже очи, ако га још више силиш мрзеће и тебе, и себе, и тај посао.

Мислим да је боље личним примером показати како се ради, да касније, кад буду самостални људи умеју да раде колико треба, а и да заштите себе кад год могу.

Ја нисам имала никакву радну навику, сем што се учења тиче, и бескрајно сам захвална мајци што ме макар тих година поштедела ових мучних кућних послова.

takodje, a i ucila sam jer mi bio gust, kao i za sve ostalo u zivotu sto sam radila, radila sam i radim iz pukog zadovoljstva. i opet sam daleko dogurala, sve sa disciplinom nula, a iz ljubavi. sve sto se radi iz srca lagano je i ispunjujuce, i tacno tako eto rastu i moja slobodna deca sommerhilla :D
 
Ja sam svojevremeno imala i to je kod mene izazvalo kontra efekat. Nisam neuredna i stan mi nije zapusten, ali me bas briga da li je komoda prasnjava. Jednio sto sudove odmah operem.

Sa druge strane, kada je o poslu rec, to krecem da radim odmah, bez odlaganja. Volim da kad zavrsim, znam da sam zavrsila i da predjem na sledece.
 
takodje, a i ucila sam jer mi bio gust, kao i za sve ostalo u zivotu sto sam radila, radila sam i radim iz pukog zadovoljstva. i opet sam daleko dogurala, sve sa disciplinom nula, a iz ljubavi. sve sto se radi iz srca lagano je i ispunjujuce, i tacno tako eto rastu i moja slobodna deca sommerhilla :D

И моје дете тако расте, није да нисам покушала, али видим да све код ње иде како расте, лагано...

Раније није примећивала ни да ли јој је соба уредна или не, сад примети.

Некад сама среди, некад је атомска бомба али је не занима ич, онда средим ја.

Имала сам једну тетку, најбољу и најобожаванију икада, али је за своје ћерке била диктатор од малих ногу.

Све је морало да буде цакум пакум кад се врати с посла.

Оне своје детињство памте по томе.

А куће им сада нису ништа уредније од моје, нити су много боље домаћице од мене.
 
ja sam do relativno skoro imala trip da sve sto isplaniram, moram da uradim bas tada
npr nedeljno sredjivanje je obicno bilo subotom, i nabavka..tad sam imala i trening na bazenu u podne..sve zavrsim i padnem na nos
sad evo dete je na raftingu petak, subota i vraca se veceras
ja se sa sredjivanjem kuce razvlacim bukvalno tri dana
malopre sam napravila musaku od patlidzana i ubacila da se pece, meni je ostala jos prasina i kupatilo
za to mi treba ukupno pola sata, al cim osetim da me malo zatezu ledja, ja pravim pauzu
mozemo mi da pricamo o ravnopravnosti sta hocemo, ali vecina obaveza u kuci pada zeni na ledja, zato treba da cuvamo svoje cerke da bi svojim muzevima duze trajale sutra
 
A ja sam, opet, odrasla u kući gde su se obaveze delile među članovima porodice, da se posao što pre završi pa da svi zajedno budemo što pre slobodni da radimo nešto zabavno.
Naša soba je bila naša stvar i to mama nije dirala, jedino je prala prozore kad dođe vreme, sve ostalo je bilo prepušteno nama kako nama odgovara.
 
Ja ne razumem to- radice kad se uda?
Jel to znaci da ako imas musko i zensko dete ne ucis ih da budu samostalni jer ce jedno da radi kad se uda, a drugome sve da se radi kad se ozeni?
Bolje uciti dete da radi sve i bude samostalno i svesno da NE MORA da radi sve kad se uda i da to nije normalno i ocekivano samo zato sto je zena.

- - - - - - - - - -

Izvinite, ali mnogo mi para usi- ucim je da ne bude lenja kad se uda:evil:
 
Тројо, не кад се уда, него кад се осамостали. Ја сам и на факултету морала све сама, једино нисам кувала. Друго, ја сам жена и имам женско дете, не могу да говорим о мушкој деци. У браку ко се како организује, мој муж има своје послове, ја своје.

- - - - - - - - - -

ja sam do relativno skoro imala trip da sve sto isplaniram, moram da uradim bas tada
npr nedeljno sredjivanje je obicno bilo subotom, i nabavka..tad sam imala i trening na bazenu u podne..sve zavrsim i padnem na nos
sad evo dete je na raftingu petak, subota i vraca se veceras
ja se sa sredjivanjem kuce razvlacim bukvalno tri dana
malopre sam napravila musaku od patlidzana i ubacila da se pece, meni je ostala jos prasina i kupatilo
za to mi treba ukupno pola sata, al cim osetim da me malo zatezu ledja, ja pravim pauzu
mozemo mi da pricamo o ravnopravnosti sta hocemo, ali vecina obaveza u kuci pada zeni na ledja, zato treba da cuvamo svoje cerke da bi svojim muzevima duze trajale sutra

И да би себи трајале дуже.
 

Back
Top