Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Druga mapa pokazuje jos kataklizmaticniju situaciju.

Vele, ovo se od juce prelilo

Cv8kjwoWIAUs-Qr.jpg:large


- - - - - - - - - -

Potresan snimak.

siitski Terorista place pred JaF policajcima

https://twitter.com/worldonalert/status/792397229613019136

- - - - - - - - - -

Jos slika uhapsenih

Cv71xwSWEAAM5_x.jpg


Cv8dat1W8AAoETu.jpg


- - - - - - - - - -

Kad vec mozete vi kurire, mogu i ja ove glavonje sa Zvezdicama

Rebels have killed #Assad Brigadier General Ali Nawwaf in #Aleppo. He is from #Tartus (#Latakia Province).

Cv7nchRXYAAd5O-.jpg
 
A sad jos jedna ozbiljna vest:

Kurdi zauzeli par sela i pesadijsku skolu uz liniju sa Asadom. ISIL im prepustio teritoriju bez metka.

Grome, komentar?

Izgleda da su svi presvuceni ISIS-ovci otisli za borbe u Alepu i deo ka Derzeru....


U svakom slucaju tek sad se pokazuje ono sto ha odavno tvfrdim...da je ISIS sve ove godine ustvari samo jedan veliki balon....
Dakle iracionalna sila babaroga..koju je CIA smislila da plase decu njom...
I da pri prvoj organizovanoj ofanzivi bilo koga oni il se presvlace ili nestaju kao pena, paucina....


.....
 
СИТУАЦИЈА АЛАРМАНТНА: Тигар се враћа у Алепо!
10/29/2016 17:24

Чувени заповедник елитних "Тигрових снага" Сухеил ал Хасан - Тигар, допутовао је данас у Алепо.

Његов долазак уследио је након што су џихадисти у новој, трећој офанзиви на Алепо од када је исток "северне престонице" под опсадом, успели да освоје значајне делове западног дела града.

Према извештају сиријских медија са лица места, Хасан је стигао у Алепо рано јутрос, да би посматрајући ток борби одлучио да ли је потребно да поново размести своје јединице у овај град. .....
http://www.pravda.rs/2016/10/29/situacija-alarmantna-tigar-se-vraca-u-alepo/
----------------------------------------------------------------------------------------------
Hasan seckati :sad2:
 
Poslednja izmena:
Еуфрат шит
#SDF gain more villages in N #Aleppo from #IS also Rebels+#TAF #Syria #EuphratesSheild

Cv8lXjpVUAAZi89.jpg:large



Ovo su sjajne vesti, rade upravo ono sto sam ja predlagao pre neki dan - ravnaju liniju ka ISIS-u, nadam se da ce postici liniju sever-jug. Ovim se usput i dodatno stite ledja SAA u kljucnim trenucima borbi u Alepu.
Kada se ovom doda vest da je SAA zauzela slobodnu zonu i skolu, dobija se slika da se ISIS potpuno povlaci iz tog zapadnog dzepa ka Al Babu, i samo se postavlja pitanje dokle ce se povuci, tj. na koju liniju - Fafin, Halisa, ili cak i dalje na istok? Takodje mislim da je sada pravi trenutak da SAA izravna onaj dzep kod Sorana, osim ako se ISIS ne povuce i odatle.

Mada ovo deluje kao prilicno nestvarno, ISIS je ovde u prilicno nezavidnom polozaju gde ga napadaju i SAA i Kurdi i Turci, opkoljen sa svih strana, sa vrlo malo sansi da to i zadrzi, a pitanje je i cemu ce im ta teritorija sada kada se dosta zakuvalo tu na severu.
 
Izgleda da je to to.

Ogromna pobeda SAA

Sjajne vesti, takodje se ispunjavaju neke od mojih zelja od pre neki dan. Nisam znao da ce tako brzo biti ispunjene! Dobro, ima jos dosta posla, ali sve ide u dobrom pravcu.

Naime, izgleda da SAA guta obe Gute brzinom koja zapanjuje, odsecajuci im delove. Zapadnu ce izgleda da podele na dve polovine, a Tal Kurdi su KONACNO odsekli od ostatka I. Gute.

Uz vesti o povlacenju ISIS-a na severu Alepa, i ovim o Gutama, vrlo se radujem sutrasnjim mapama koje ce pokazivati strahovit napredak SAA i saveznika protiv teroristickih bandi!
 

Hm, znam da je lako pricati, da se nema ljudstva (mislim na SAA) itd. ali mi ipak nije jasno zasto SAA ne napada Alepo sa istoka?
Ja bih recimo forsirao sledece pravce u cilju podele Alepa na dva dela, uz napad iz pomocnih pravaca (manje strelice):

Syria.jpg


Znam da ne bi bilo lako i da se SAA brani i spolja (sa zapada, gde je upravo ofanziva), i iznutra iz samog Alepa, ali mi se cini da je ovde dobro za napad, narocito sa istocne strane - postoji ovaj prirodni klin oivicen ulicama, a i sa severa i juga su neki prostori koji su relativno laksi za zauzimanje (groblje, neke njive itd). Mada bih ja obavezno napao i sa zapada i severa, nikako samo iz jednog pravca, jer teroriste treba rastegnuti sto vise s obzirom da su sada u okruzenju i da ih je svakim danom sve manje.

Narocito bih forsirao severni pravac (napad na juzne delove, Hajdarija i Hanana) jer su ih tu vec prilicno "osisali" i mislim da, tako u okruzenju, sa ofanzivom u toku, sansa da se naprave proboji i na severu i na istoku su prilicno veliki. I mislim da bi mogli da im otkinu poveci deo teritorije.

Idealno bi bilo cimnuti malo i ove Kurde u Maksudu da i oni napadnu onaj severozapadni deo, cisto da se teroristi MAKSIMALNO rastegnu u samom Alepu. Garant bi negde pukla odbrana i napravio bi se proboj.
 
Poslednja izmena:
Klik na ovaj link da vidite video gde sa'ranjuju džihadiste u jednom objektu


part 2
Exclusive. Face to face with terrorist in #Aleppo
#anna_news https://t.co/t9aIOfZLqu


Hm, znam da je lako pricati, da se nema ljudstva (mislim na SAA) itd. ali mi ipak nije jasno zasto SAA ne napada Alepo sa istoka?
Ja bih recimo forsirao sledece pravce u cilju podele Alepa na dva dela, uz napad iz pomocnih pravaca (manje strelice):

Pogledajte prilog 409687

Znam da ne bi bilo lako i da se SAA brani i spolja (sa zapada, gde je upravo ofanziva), i iznutra iz samog Alepa, ali mi se cini da je ovde dobro za napad, narocito sa istocne strane - postoji ovaj prirodni klin oivicen ulicama, a i sa severa i juga su neki prostori koji su relativno laksi za zauzimanje (groblje, neke njive itd). Mada bih ja obavezno napao i sa zapada i severa, nikako samo iz jednog pravca, jer teroriste treba rastegnuti sto vise s obzirom da su sada u okruzenju i da ih je svakim danom sve manje.

Narocito bih forsirao severni pravac (napad na juzne delove, Hajdarija i Hanana) jer su ih tu vec prilicno "osisali" i mislim da, tako u okruzenju, sa ofanzivom u toku, sansa da se naprave proboji i na severu i na istoku su prilicno veliki. I mislim da bi mogli da im otkinu poveci deo teritorije.

Idealno bi bilo cimnuti malo i ove Kurde u Maksudu da i oni napadnu onaj severozapadni deo, cisto da se teroristi MAKSIMALNO rastegnu u samom Alepu. Garant bi negde pukla odbrana i napravio bi se proboj.

Moguće da im i geografija ne ide na ruku s te strane.
Mada verujem, da su kojim slučajem uloge obrnute, da bi džihadisti upravo tako napali

- - - - - - - - - -

Inventar za danas u Alepu

#Aleppo UPDATE CONFIRMED Militants Losses:
62+ Militants(5 Leaders)
5x AFV
7+ VBIED
2x BMP
7x Pick Up
2x 23mm Technical
2x Tank
2x Artillery https://t.co/iKgLPfTVsc
 
Турска пбез правог одговора ан Курдско напредовање.
После ломљења зуба пре 7 дана на северном фронту, ердоганова војска и терористи зазиру од Афринаца.
Cv78_VCWIAA_-Rh.jpg

Де Систи је рекао да је ово прекасно.

Дај Боже да је бар овај пут погрешио.

:)
 
Klik na ovaj link da vidite video gde sa'ranjuju džihadiste u jednom objektu


part 2
Exclusive. Face to face with terrorist in #Aleppo
#anna_news https://t.co/t9aIOfZLqu

Moguće da im i geografija ne ide na ruku s te strane.
Mada verujem, da su kojim slučajem uloge obrnute, da bi džihadisti upravo tako napali

- - - - - - - - - -

Inventar za danas u Alepu

#Aleppo UPDATE CONFIRMED Militants Losses:
62+ Militants(5 Leaders)
5x AFV
7+ VBIED
2x BMP
7x Pick Up
2x 23mm Technical
2x Tank
2x Artillery https://t.co/iKgLPfTVsc



Klikamo...klikamo na link a tamo pise : "
The media could not be played. " sto ja prevodim kao: hebo vas Bil Gejc kad nije mogo da napravi jedinstven video pokazivac
 
To i jeste jedino resenje, ko sto je resenje za Tursku ne da oslobodi prostor od Azaza do Eufrata, vec da kurdski Afrin kanton precrta sa mape.

Ukoliko zele Stabilnu Tursku. Ali, Erdogan se zayebeva, drzava i Vojska trpe.

- - - - - - - - - -

U medjuvremenu bas Negativna vest:

Ugrozene linije snadbevanja sitskih iracko-avganistanskih snaga u Alepu preko Khanasira.

JFS unistio tenk zbog cega se ceo konvoj vratio nazad.

Cv9UAvmXYAE6UZM.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top