Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta mislite koliko su realne sanse da se u Alepu Pobunjenici odupru najavljenoj ofanzivi Rezima, Rusa, Irana + ostalih siita?

Kakve su sanse Sirijskog naroda protiv ova 3 okupatora?

Jesu im jos dojavili i tacke na kojima ce izvrsiti glavni udar pa da ih lepo docekaju na megdan ...Mislim i ovde trube na vestima po ceo dan o nekoj najavljenoj ofanzivi,,Mislim smesno ko to najavljuje u ratu protivnicima gde ce napasti pa i ako najave sigurno nece tu gde su najavili,,Pa ni ovi kozojebi nisu toliko naivni imaju i oni neke izvidjace sto rade na terenu,,,
 
Nemci su u Ardenima sa 250 000 vojnika saveznicima ispred nosa ,i to u brdovitom terenu gde se oklop kretao u koloni iskljucivo nocu,a vojska je danju maskirala tragove da ih izvidjacka aviacija ne otkrije.Ovde oko Alepa se radi o toliko smesnim ciframa (maksimalno dvadeset hiljada ljudi), da onaj ko zeli moze da h potpuno neprimeceno u grupama provuce i razmestiti u roku od nedelju dve dana.Obzirom da je odnos ljudstva u blagoj prednosti na strani SAA,ova "reklama" nema veze sa
sa logikom,pa se sve svodi na trac poput agresije na Siriju iz Turske i Jordana.
obrati paznju na boldovano;)

Nisam baš razumeo ovo sa boldovanjem. ;)
Operacija Bagration brojčano i po efektima višestruko nadmašuje Ardene. Imaš dobru seriju Soviet Storm, čija je jedna epizoda je posvećena tome.

A što se tiče trača, to nije bilo govorkanje na mesta, nego su turski zvaničnici davali takve izjave ;)
 
Nisam baš razumeo ovo sa boldovanjem. ;)
Operacija Bagration brojčano i po efektima višestruko nadmašuje Ardene. Imaš dobru seriju Soviet Storm, čija je jedna epizoda je posvećena tome.

A što se tiče trača, to nije bilo govorkanje na mesta, nego su turski zvaničnici davali takve izjave ;)
znam ;)
Operacija Bagration nije bila nikakava tajna,na Sovjetskoj strani ucestvovalo je dva miliona vojnika.Nemci su to ocekivali,ali je sirina fronta bila tolika ,da nisu mogli da provale ciljeve operacije dok to nije postalo ocigledno,a tada je vec bilo kasno.Nemojmo porediti ono sto ne moze da poredi.Operacija Bagration je imala za cilj da slomi citav nemacki armijski centar ,i to je ostvareno takticki nadmudrivanjem protivnika.
Ono sto sam ja pomenuo kao primere je u rangu ovladavanja sirim prostorom Alepa i zavrsavanjem price na tom terenu.Brzo iznenadno, gde se protivnik lomi u prvih 48 sati. Nasuprot tome "Bagration" dodje kao izbacivanje dzihadista iz citave provincije Idlib,a to moze da traje vise nedelja do potpunog ostvarivanja zadataka,zato "Bagration" nisam ni spominjao.To su toliko velike snage da ne mogu da ostanu neotkrivene,jedino mogu pravci napada da se laziraju ,pa se sve svodi na taktiku i zbunjivanje pritvinka koji ne zna kako da organizuje odbranu
Elem,zasto dzihadisti imaju ovakvih privremenih uspeha poput Al Eis-a ? Zato sto akciju pripreme u tajnosti,brzo udare nakon cega sledi slom SAA na pravcima napada.Cak se i mi na forumu cudimo kako sada pa to ?
Zasto SAA u tajnosti ne pripremi tih desetak hiljada boraca,obezbedi im vatrenu podrsku i brzim udarom razbuca dzihadiste ? Zato sto se vode taktikom "hocu kakim necu kakim".
Nema potrebe pronalaziti opravdanje za trapavost SAA,to nas cini neobjektivnim diskutantima.Da bi bili dobri ucesnici razgovora treba ovo posmatrti realno, ostavljajuci navijacke strasti prilikom ukljucivanja na temu
 
Poslednja izmena:
nadrobiste sa ovom "ofanzivom" kod Alepa kao vracare 2011. o kalendaru Maja i kraju sveta 2012. :lol:
Ofanziva je slozena operacija koja podrazumeva oslobadanje veceg podrucja,slom okruzivanje odbacivanje,.. neprijatelja na vecem prostoru.Uspeh ofanzive se bazira na tajnosti i munjevitom udaru na celokupnoj liniji predvidjenog fronta.Medju najpoznatijim primerima su operacija "Uranus" (Staljingrad) i operacija "Die Waht am Rhein" Ardeni 1944.
U obe su koriscene tolike kolicine ljudstva i tehnike koliko citava SAA ne poseduje,i u obe onaj ko je izveo ofanzivu uspeo je da do prve artiljerijske kanonade ostena neotkriven.Primer sta se dogodi kada pripremas ofanzivu a neprijatelj to zna je recimo "Citadela".
Ovi iz SAA nakupe sve sto imaju od ljudstva ,i onda dva meseca tupe da ce sprovesti ofanzivu na Alepu.Kao da se nadaju da ce to da demoralise dzihadiste i da ce sami od sebe da pobegnu.
Ovde je na delu totalno ludilo

Да тотално лудило.
Најављују где ће да покрену офанзиву. :mrgreen:
Најављују је месец дана и на крају Нусра покрене своју офанзиву прва.

Али добро.
Тако је у Сирији, и у Латакији и у Палмири се знало да ће да нападну.
 
Potresne slike iz Al Eisa

Tens IRGC, Hezbollah dead fighters around Al Eis

Cf2eiF4WQAAhyP3.jpg


Cf2eh1sXEAQ9NZN.jpg


Cf2dbqIWsAEIxCT.jpg


Cf2VOBhWQAANv17.jpg


Inace, ovo Stablo na Libanskim dokumentima je zapravo simbol Sirije zar ne?

Cf2pfQfWwAA7hX-.jpg


- - - - - - - - - -

Pune livade ubijenih siitskih okupatora i njihovog oruzja


 
Poslednja izmena:
Nemci su u Ardenima sa 250 000 vojnika saveznicima ispred nosa ,i to u brdovitom terenu gde se oklop kretao u koloni iskljucivo nocu,a vojska je danju maskirala tragove da ih izvidjacka aviacija ne otkrije.Ovde oko Alepa se radi o toliko smesnim ciframa (maksimalno dvadeset hiljada ljudi), da onaj ko zeli moze da h potpuno neprimeceno u grupama provuce i razmestiti u roku od nedelju dve dana.Obzirom da je odnos ljudstva u blagoj prednosti na strani SAA,ova "reklama" nema veze sa
sa logikom,pa se sve svodi na trac poput agresije na Siriju iz Turske i Jordana.
obrati paznju na boldovano;)

OFF
Ардени су посебна прича. лепо су сачекали шерифе који су умислили да иду само напред и преврнули им дупе, што је чињеница...исто тако је и терен одиграо своју улогу. Иначе, то није једино место где су савезници скрљани и нису извукли поуку! До Ардена су већ били у минусу за преко 60,000 душса јер их је Густафова линија (битка за Монте Касино) превише коштала, односно заглавили су ту са 5 и осмом армијом. И тамо и вамо су их увукли у зиму! Но, руку на срце, сваки оправдани и "оправдани" застој је добро дошао, јер су са друге стране пустили Русе да проппишају мајчину крв, а то су и хтели свакако.
Сирија је сасвим једна друга и сулуда прича.
 
OFF
Ардени су посебна прича. лепо су сачекали шерифе који су умислили да иду само напред и преврнули им дупе, што је чињеница...исто тако је и терен одиграо своју улогу. Иначе, то није једино место где су савезници скрљани и нису извукли поуку! До Ардена су већ били у минусу за преко 60,000 душса јер их је Густафова линија (битка за Монте Касино) превише коштала, односно заглавили су ту са 5 и осмом армијом. И тамо и вамо су их увукли у зиму! Но, руку на срце, сваки оправдани и "оправдани" застој је добро дошао, јер су са друге стране пустили Русе да проппишају мајчину крв, а то су и хтели свакако.
Сирија је сасвим једна друга и сулуда прича.

cini mi se da nisi bas upoznat sa situacijom oko Ardena,ali nema veze.Paton je bio juzno,Montgomeri severnije,na tom prostoru nalazio se Omar Bradlye sa ne toliko kvalitetnim jedinicama,zato sto niko nije ocekivao udar na tom pravcu.Cilj ofanzive je bio Antverpen kao glavna luka za snadbevanje,...bla bla kenj kenj,sustina je da su Nemci parkirali cetvrt miliona vojnika saveznicima direktno na prvoj liniji,i da to niko nije otkrio.To je sva mudrost.Kao sto ni Von Paulus ni u ludilu nije mogao da zamisli kolike snage mu pripremaju Rusi, uprkos nemackoj vazdusnoj prevlasti i izvidjackoj aviaciji,na kraju je samo tuznim glasom mogao kaze"hopla,ko bi rekao ? ".
Statetezi sakriju cetvrt miliona vojnika,hiljade artiljerijskih orudja,..a ovi dva meseca navlace desetak hiljada boraca na Alepo i to objavljuju na sva zvona,taman da iznenade dzihadiste
Dzihadisti se privuku Al Eis-u,izvedu brz udar i razvale SAA.Nedelju dana kasnije SAA uz svu premoc nije u stanju da povrati izgubljeno ! Kakav bi rezultat ostvarili dzihadisti da su gomilali jedinice pred Al -Eis-om i to objavljivali putem e-medija ?
 
Poslednja izmena:
Ставите све терористе на игнор.

И немојте да улазите у полемику са њима.

Онда ће и нестати.

Не треба хранити тролове, болеснике и тужне животе из неких забити.

Tako je - na ignore ili na brisanje.
 
cini mi se da nisi bas upoznat sa situacijom oko Ardena,ali nema veze.Paton je bio juzno,Montgomeri severnije,na tom prostoru nalazio se Omar Bradlye sa ne toliko kvalitetnim jedinicama,zato sto niko nije ocekivao udar na tom pravcu.Cilj ofanzive je bio Antverpen kao glavna luka za snadbevanje,...bla bla kenj kenj,sustina je da su Nemci parkirali cetvrt miliona vojnika saveznicima direktno na prvoj liniji,i da to niko nije otkrio.To je sva mudrost.Kao sto ni Von Paulus ni u ludilu nije mogao da zamisli kolike snage mu pripremaju Rusi, uprkos nemackoj vazdusnoj prevlasti i izvidjackoj aviaciji,na kraju je samo tuznim glasom mogao kaze"hopla,ko bi rekao ? ".
Statetezi sakriju cetvrt miliona vojnika,hiljade artiljerijskih orudja,..a ovi dva meseca navlace desetak hiljada boraca na Alepo i to objavljuju na sva zvona,taman da iznenade dzihadiste
Dzihadisti se privuku Al Eis-u,izvedu brz udar i razvale SAA.Nedelju dana kasnije SAA uz svu premoc nije u stanju da povrati izgubljeno ! Kakav bi rezultat ostvarili dzihadisti da su gomilali jedinice pred Al -Eis-om i to objavljivali putem e-medija ?

--

Onomad u Vietnamu se nesto slicno dogodilo: "Tet ofanziva". Dobro razmisljanje.

Uptino je koliko je danas moguce pored mega digitalizovane tehnologije za osmatranje i pracenje komplentne logistike ljudstva i tehnike
stvarno biti i ostati neprimijecen. Pogotovu sto je stanje na terenu u Syriji prilicno pregledno.

Po mojem tumacenju je nebitno neko posebno taktiziranje. Moj psihogram ima nedvosmisleno jasan prilaz o ratu u Syriji.
Nijesam ni kojem slucaju za demonstraciju vojne sile etcetera. Ja sam za njenu primjenu. I to takvom silinom da svaki ljudozder
i na pomisao od posledica te primjene dobije osjecaj da ce biti sprzen. To dosta paralizuje i utice na moral.

Ako se i nadalje bude obaziralo na medije ili "ljudska prava" njasre ce potrajait i do sledece generacije.

Vojskovodja tipa Zukov je potreban. I svrsena rabota.

 
Poslednja izmena:
--

Onomad u Vietnamu se nesto slicno dogodilo: "Tet ofanziva". Dobro razmisljanje.

Uptino je koliko je danas moguce pored mega digitalizovane tehnologije za osmatranje i pracenje komplentne logistike ljudstva i tehnike
stvarno biti i ostati neprimijecen. Pogotovu sto je stanje na terenu u Syriji prilicno pregledno.

Po mojem tumacenju je nebitno neko posebno taktiziranje. Moj psihogram ima nedvosmisleno jasan prilaz o ratu u Syriji.
Nijesam ni kojem slucaju za demonstraciju vojne sile etcetera. Ja sam za njenu primjenu. I to takvom silinom da svaki ljudozder
i na pomisao od posledica te primjene dobije osjecaj da ce biti sprzen. To dosta paralizuje i utice na moral.

Ako se i nadalje bude obaziralo na medije ili "ljudska prava" njasre ce potrajait i do sledece generacije.

Vojskovodja tipa Zukov je potreban. I svrsena rabota.


Posebno ako se uzme u obzir i primenu ono sta predvidja medjunarodno ratno pravo po pitanju terorizma i njihovih saveznika , podstrekaca , finansijera i propagatora ...
 
--

Onomad u Vietnamu se nesto slicno dogodilo: "Tet ofanziva". Dobro razmisljanje.

Uptino je koliko je danas moguce pored mega digitalizovane tehnologije za osmatranje i pracenje komplentne logistike ljudstva i tehnike
stvarno biti i ostati neprimijecen. Pogotovu sto je stanje na terenu u Syriji prilicno pregledno.

Po mojem tumacenju je nebitno neko posebno taktiziranje. Moj psihogram ima nedvosmisleno jasan prilaz o ratu u Syriji.
Nijesam ni kojem slucaju za demonstraciju vojne sile etcetera. Ja sam za njenu primjenu. I to takvom silinom da svaki ljudozder
i na pomisao od posledica te primjene dobije osjecaj da ce biti sprzen. To dosta paralizuje i utice na moral.


Ako se i nadalje bude obaziralo na medije ili "ljudska prava" njasre ce potrajait i do sledece generacije.

Vojskovodja tipa Zukov je potreban. I svrsena rabota.


To radi Izrael.
Ne primenjuju u EU pa im se zato i desava to sto im se desava.
 
--

Onomad u Vietnamu se nesto slicno dogodilo: "Tet ofanziva". Dobro razmisljanje.

Uptino je koliko je danas moguce pored mega digitalizovane tehnologije za osmatranje i pracenje komplentne logistike ljudstva i tehnike
stvarno biti i ostati neprimijecen. Pogotovu sto je stanje na terenu u Syriji prilicno pregledno.

Po mojem tumacenju je nebitno neko posebno taktiziranje. Moj psihogram ima nedvosmisleno jasan prilaz o ratu u Syriji.
Nijesam ni kojem slucaju za demonstraciju vojne sile etcetera. Ja sam za njenu primjenu. I to takvom silinom da svaki ljudozder
i na pomisao od posledica te primjene dobije osjecaj da ce biti sprzen. To dosta paralizuje i utice na moral.

Ako se i nadalje bude obaziralo na medije ili "ljudska prava" njasre ce potrajait i do sledece generacije.

Vojskovodja tipa Zukov je potreban. I svrsena rabota.


U Siriji je sve gotovo, sem sajma naoružanja i tehnike. Ljudojedi uz pomoć dronova i satelita se jednostavno otkrivaju, tuneli im više nisu zaštita jer i oni se relativno lako otkrivaju (postoje i specijalne kumulativne avio-bombe za to - da probuše tlo i sve sprže).
Na žalost trajaće dokle god je Siria show room, ovih dana su na pozornici helikopteri Aligator, uskoro će i PAK-50 u probne misije, onako slučajno....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top