Diskriminacija nacionalnih manjina?

Isobel

Zainteresovan član
Poruka
259
Madjarska nacionalna manjina u Vojvodini juce izdala saopstenje kako su i oni (pored Slovaka i ostalih) diskriminisani u odnosu na vecinsku nacionalnu zajednicu. Izmedju ostalog kazu da njihovu decu prisiljavaju da u skolama slave Svetog Savu!!!!! Sta mislite o ovome?
 
Isobel:
Madjarska nacionalna manjina u Vojvodini juce izdala saopstenje kako su i oni (pored Slovaka i ostalih) diskriminisani u odnosu na vecinsku nacionalnu zajednicu. Izmedju ostalog kazu da njihovu decu prisiljavaju da u skolama slave Svetog Savu!!!!! Sta mislite o ovome?

Како присиљавају ??? Је л' тако што је у Србији СВЕТИ САВА - ШКОЛСКА СЛАВА...??? или... објасни то "присиљавање", срам Те било... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 
Krsenje prava i diskriminacija nacionalnih manjina u Vojvodini je jedna realnost i mora se reagovati adekvatnim merama tj. internacionalizovanjem problema i zahteva za vracanje autonomije vojvodine ustavom iz 1974 godine.Trebaju da se nacionalisti i srpski fasisti urazume da krsenjem prava manina sebi zadaju noz u ledja i sebi cine goru poziciju.Mislim da ako se nastavi sa ovim u vojvodini da ce zahtevati uvodjenje stranih posmatraca u Vojvodini.
 
mile kuronjic:
Krsenje prava i diskriminacija nacionalnih manjina u Vojvodini je jedna realnost i mora se reagovati adekvatnim merama tj. internacionalizovanjem problema i zahteva za vracanje autonomije vojvodine ustavom iz 1974 godine.Trebaju da se nacionalisti i srpski fasisti urazume da krsenjem prava manina sebi zadaju noz u ledja i sebi cine goru poziciju.Mislim da ako se nastavi sa ovim u vojvodini da ce zahtevati uvodjenje stranih posmatraca u Vojvodini.

Куроњићу... куроњићу... па знамо да се аутономашима жури да поставе знак једнакости између Космета и Војводине, па ако би могло "о једном трошку" ... али заје?али сте се - ВЕЋИНА ЈЕ СРПСКО СТАНОВНИШТВО - И ЗАТО ПРЕСТАНИ СА ПУШЕЊЕМ... и слободно доведите ПОСМАТРАЧЕ, МОЖДА И ОНИ ВОЛЕ ДА ПУШЕ... сценарио вам је веома лош и већ виђен... а реприза је досадна...
 
I ja sam Srbin i ja se brinem o mojoj majci Srbiji ali mora se sagledati jedna realnost da se ne mog stvari vecito drzati na uzdu.Pravo za nacionalne manjine i osnovno pravo za vojvodinu se mora realizovati.Napominjem da ovo nije kopiranje Kosova ili nesto u tom stilu.Ako se ja kao Srbin islamske veroispovesti ne plasim jake Vojvodine zasto bi se ti plasio toga?
 
mile kuronjic:
I ja sam Srbin i ja se brinem o mojoj majci Srbiji ali mora se sagledati jedna realnost da se ne mog stvari vecito drzati na uzdu.Pravo za nacionalne manjine i osnovno pravo za vojvodinu se mora realizovati.Napominjem da ovo nije kopiranje Kosova ili nesto u tom stilu.Ako se ja kao Srbin islamske veroispovesti ne plasim jake Vojvodine zasto bi se ti plasio toga?

...е, баш добро да си се представио, да знам о чему се ради... али за Твоју информацију пронађи тему коју је пре извесног времена поставио ПРоГРАМЕР2005 О КРШЕЊУ СВИХ ЉУДСКИХ ПРАВА СРБА У СУБОТИЦИ... па онда настави са својом "кампањом"...
... и ако још неко употреби флоскулу "САГЛЕДАТИ РЕАЛНОСТ " разбићу екран... :wink:
 
Чега се ја овде све нећу начитати. Је*оте Србија тако мала,а воде се разне кампање о националним мањинама,бла,бла... Мислим да ће ускоро почети и кампања за спашавање китова и тигрова... Ко бре тера мађарску децу... Свети Сава је школска слава и по школском програму деца певају,рецитују итд... Нико их сигурно не тера да се крсте са три прста... Све нације у УСА славе државне прзнике по јавним установама. Ако им не одговара да учествују у слављењу школске славе нека отворе себи мађарске школе.
Бре као она Брижит Бардо,одједном невиђени проблем керова луталица код нас,а бре радници се отпуштају,болнице су нам крш,народ гладан... а ја баш да размишљам о керовима луталицама.
Толико пуно људи знам који нису православне вероисповести,а живе овде,никада у животу нису имали ниједан проблем. Ако се поџапају са неким,поџапају се као и што се други џапају... А тамо у Војводини одмах све пребацују на националну основу.
Србија је српска и нормално је тотално да дижемо споменике нашим владарима на улицама,градимо наше цркве јер је то наша држава. То и све остале државе раде. Ко није Србин а живи овде,сам је изабрао,ако му се не допада,ко га задржава...довиђења молим!!!!
Бре више сам сита глупости и пљувања по овој држави. А има толико битнијих и већих проблема.
 
Isobel:
Madjarska nacionalna manjina u Vojvodini juce izdala saopstenje kako su i oni (pored Slovaka i ostalih) diskriminisani u odnosu na vecinsku nacionalnu zajednicu. Izmedju ostalog kazu da njihovu decu prisiljavaju da u skolama slave Svetog Savu!!!!! Sta mislite o ovome?

pa sad... ako ih teraju da slave kao verski praznik... i jeste glupo...

al ja mislim da oni to vishe kenjaju iz pederaja ;) kao i masa ostalih...

to je izgleda in u zadnje vreme :roll:
 
Sto kaze Slayer, I u ostalim razvijenim drzavama svi slave drzavne praznike i to se ne smatra diskriminacijom. Sveti Sava je skolska slava i naravno da decu drugih veroispovesti niko ne tera da se krste sa 3 prsta. Idite npr. u Kanadu, gde svi pevaju himnu na pocetku prvog casa. Da li treba i neki Pakistanac da se pobuni kako je time diskriminisan? Vecina Madjara u Vojvodini ne zna srpski, a radnici koji rade u drzavnim ustanovama moraju da znaju madjarski! Pa ko je tu diskriminisan?
 
Koja glupost,
ja slavim dva uskrsa, dva bozica, skolske slave jer tamo radim, ma slavicu ljudi i kinesku novu kako stvari stoje, al ne mari kad je bal nek je bal, vazno da se nesto slavi!
A posto tog dana nije obavezna nastava
to znam sigurno, uopste ne moraju da dodju, kao i na svoje praznike bozic ili bajram, kao i na kucnu slavu,
skole su skroz tolerantne u Vojvodini!
 
Isobel:
Sto kaze Slayer, I u ostalim razvijenim drzavama svi slave drzavne praznike i to se ne smatra diskriminacijom. Sveti Sava je skolska slava i naravno da decu drugih veroispovesti niko ne tera da se krste sa 3 prsta. Idite npr. u Kanadu, gde svi pevaju himnu na pocetku prvog casa. Da li treba i neki Pakistanac da se pobuni kako je time diskriminisan? Vecina Madjara u Vojvodini ne zna srpski, a radnici koji rade u drzavnim ustanovama moraju da znaju madjarski! Pa ko je tu diskriminisan?
tako je bilo uvek.
muka mi je od svega.
 
Isobel:
Sto kaze Slayer, I u ostalim razvijenim drzavama svi slave drzavne praznike i to se ne smatra diskriminacijom. Sveti Sava je skolska slava i naravno da decu drugih veroispovesti niko ne tera da se krste sa 3 prsta. Idite npr. u Kanadu, gde svi pevaju himnu na pocetku prvog casa. Da li treba i neki Pakistanac da se pobuni kako je time diskriminisan? Vecina Madjara u Vojvodini ne zna srpski, a radnici koji rade u drzavnim ustanovama moraju da znaju madjarski! Pa ko je tu diskriminisan?

pa ako je drzavljanin kanade to je njegova himna.

a jeste diskriminacija ovo zadnje shto si rekla...
 
ma i oni treba da slave sv.savu samo kao skolsku slavu..kakav je to problem?
mada,ne verujem da su se bas na to zalili...
madjari su inace jedna vrlo korektna,mirna i odana manjina koja nije pravila neke probleme,i zaista je glupo sad nesto navaljivati na njih..oni zive tu vekovima,vrlo pristojno i kulturno i sta je proiblem zastititi im groblja ili napisati dvojezicne natpise?
p.s.i ono sto sam vec napisao,o radikalima koji salju autobusima svoje da madjare "provociraju" na njihov praznik..takve stvari,sitni kretenizmi stvaraju probleme i tamo gde,po logici nije nuzda da postoje..
 
Интересантно је да Савез војвођанских Мађара већ 15 година држи власт у Суботици, и у још неким местима у Војводини, и да је лидер те странке, са још неким функционерима, огрезао у криминалу и корупцији, а сада нам прича о некаквој угрожености. Па можда и јесте угрожен, али од стране мафијаша са којима се спетљао.

Овде је на делу отворена АГРЕСИЈА коју Мађарска спроводи, са намером да нам отме за почетак Бачку, а онда и целу Војводину, и да створи ново ХАБЗБУРШКО ЦАРСТВО. Са друге стране имамо најезду радикалних мухамеданаца који би да створе ново ОСМАНЛИЈСКО ЦАРСТВО.

Колико видим, овде је једино извесно да ће од Србије остати - не Београдски, већ Милошев пашалук, где ће однос власти према окупатору (НАТО-у и његовим помагачима) бити исти као Милошев према Порти. Дакле, вазалски.
 

Back
Top