Diskriminacija nacionalnih manjina?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: Diskriminacija nacionalnih manjina?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.09.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Diskriminacija nacionalnih manjina?

Madjarska nacionalna manjina u Vojvodini juce izdala saopstenje kako su i oni (pored Slovaka i ostalih) diskriminisani u odnosu na vecinsku nacionalnu zajednicu. Izmedju ostalog kazu da njihovu decu prisiljavaju da u skolama slave Svetog Savu!!!!! Sta mislite o ovome?

Primećen član Grandfather (avatar)
    Učlanjen
    10.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Diskriminacija nacionalnih manjina?

Šta tu nije jasno?Kreće nova faza što se i očekivalo.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Одлично, да деца њихова коначно нешто корисно раде
    “Mors tua, vita mea”

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

uuu...slave Svetog Savu...strasno...
    yebote, koji kretenizam...
    Arguing on the internet is like running in the Special Olymipics.
    Even if you win, you're still retarded...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio Isobel
    Madjarska nacionalna manjina u Vojvodini juce izdala saopstenje kako su i oni (pored Slovaka i ostalih) diskriminisani u odnosu na vecinsku nacionalnu zajednicu. Izmedju ostalog kazu da njihovu decu prisiljavaju da u skolama slave Svetog Savu!!!!! Sta mislite o ovome?
    Како присиљавају ??? Је л' тако што је у Србији СВЕТИ САВА - ШКОЛСКА СЛАВА...??? или... објасни то "присиљавање", срам Те било... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin commodore (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    90

Znaci, da se slavi sveti Valentin to moze. A Sava ne moze.
    ...
    Mislim da cu ostati na svojim pozicijama... Nema povlacenja.
    ...
    Gajite dudove braco... treba nam oko 3 miliona mladih stabala oko 2 m visokih i precnika 7-10 cm...
    "Бре, кад припече звезда око Светог Илије, па мислиш - изгоре све! Па тек ће једне ноћи киша. Летња, плаха, ко ова. А ја кажем мом Проки - Проко, киша, буразере! Па изиђем напоље, па постојим тамо међу шљивама, оно пада - ко Бог да плаче..."

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio commodore
    Znaci, da se slavi sveti Valentin to moze. A Sava ne moze.
    ...
    Mislim da cu ostati na svojim pozicijama... Nema povlacenja.
    ...
    Gajite dudove braco... treba nam oko 3 miliona mladih stabala oko 2 m visokih i precnika 7-10 cm...
    E to pitaj one skotove komuniste sto su ih posle rata posekli, isto toliko. Koji su to moroni bili..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Krsenje prava i diskriminacija nacionalnih manjina u Vojvodini je jedna realnost i mora se reagovati adekvatnim merama tj. internacionalizovanjem problema i zahteva za vracanje autonomije vojvodine ustavom iz 1974 godine.Trebaju da se nacionalisti i srpski fasisti urazume da krsenjem prava manina sebi zadaju noz u ledja i sebi cine goru poziciju.Mislim da ako se nastavi sa ovim u vojvodini da ce zahtevati uvodjenje stranih posmatraca u Vojvodini.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

gde je sada gigule da kaze kako je ugrozena...ili etotako...?
    ljudi, bre, koje ste paljevine...
    Arguing on the internet is like running in the Special Olymipics.
    Even if you win, you're still retarded...

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio mile kuronjic
    Krsenje prava i diskriminacija nacionalnih manjina u Vojvodini je jedna realnost i mora se reagovati adekvatnim merama tj. internacionalizovanjem problema i zahteva za vracanje autonomije vojvodine ustavom iz 1974 godine.Trebaju da se nacionalisti i srpski fasisti urazume da krsenjem prava manina sebi zadaju noz u ledja i sebi cine goru poziciju.Mislim da ako se nastavi sa ovim u vojvodini da ce zahtevati uvodjenje stranih posmatraca u Vojvodini.
    Куроњићу... куроњићу... па знамо да се аутономашима жури да поставе знак једнакости између Космета и Војводине, па ако би могло "о једном трошку" ... али заје?али сте се - ВЕЋИНА ЈЕ СРПСКО СТАНОВНИШТВО - И ЗАТО ПРЕСТАНИ СА ПУШЕЊЕМ... и слободно доведите ПОСМАТРАЧЕ, МОЖДА И ОНИ ВОЛЕ ДА ПУШЕ... сценарио вам је веома лош и већ виђен... а реприза је досадна...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

I ja sam Srbin i ja se brinem o mojoj majci Srbiji ali mora se sagledati jedna realnost da se ne mog stvari vecito drzati na uzdu.Pravo za nacionalne manjine i osnovno pravo za vojvodinu se mora realizovati.Napominjem da ovo nije kopiranje Kosova ili nesto u tom stilu.Ako se ja kao Srbin islamske veroispovesti ne plasim jake Vojvodine zasto bi se ti plasio toga?

Učlanjen
    10.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

A šta će ti jaka vojvodina bez jake Srbije?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio mile kuronjic
    I ja sam Srbin i ja se brinem o mojoj majci Srbiji ali mora se sagledati jedna realnost da se ne mog stvari vecito drzati na uzdu.Pravo za nacionalne manjine i osnovno pravo za vojvodinu se mora realizovati.Napominjem da ovo nije kopiranje Kosova ili nesto u tom stilu.Ako se ja kao Srbin islamske veroispovesti ne plasim jake Vojvodine zasto bi se ti plasio toga?
    ...е, баш добро да си се представио, да знам о чему се ради... али за Твоју информацију пронађи тему коју је пре извесног времена поставио ПРоГРАМЕР2005 О КРШЕЊУ СВИХ ЉУДСКИХ ПРАВА СРБА У СУБОТИЦИ... па онда настави са својом "кампањом"...
    ... и ако још неко употреби флоскулу "САГЛЕДАТИ РЕАЛНОСТ " разбићу екран... :wink:

Učlanjen
    10.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

ma eremita,treba sagledati realnost i Zemun bi trebao da se odvoji od Beograda samo da prvo vrate komunistički ustav iz 74 pa će ga onda lako preradimo po potrebi svakog pojedinca koj bi da se cepa.Odakle samo izviru ovi likovi.Koji je prosek godišta ovih pametnjakovića?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Grandfather
    ma eremita,treba sagledati realnost i Zemun bi trebao da se odvoji od Beograda samo da prvo vrate komunistički ustav iz 74 pa će ga onda lako preradimo po potrebi svakog pojedinca koj bi da se cepa.Odakle samo izviru ovi likovi.Koji je prosek godišta ovih pametnjakovića?
    e, deda...

Primećen član slayer (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Чега се ја овде све нећу начитати. Је*оте Србија тако мала,а воде се разне кампање о националним мањинама,бла,бла... Мислим да ће ускоро почети и кампања за спашавање китова и тигрова... Ко бре тера мађарску децу... Свети Сава је школска слава и по школском програму деца певају,рецитују итд... Нико их сигурно не тера да се крсте са три прста... Све нације у УСА славе државне прзнике по јавним установама. Ако им не одговара да учествују у слављењу школске славе нека отворе себи мађарске школе.
    Бре као она Брижит Бардо,одједном невиђени проблем керова луталица код нас,а бре радници се отпуштају,болнице су нам крш,народ гладан... а ја баш да размишљам о керовима луталицама.
    Толико пуно људи знам који нису православне вероисповести,а живе овде,никада у животу нису имали ниједан проблем. Ако се поџапају са неким,поџапају се као и што се други џапају... А тамо у Војводини одмах све пребацују на националну основу.
    Србија је српска и нормално је тотално да дижемо споменике нашим владарима на улицама,градимо наше цркве јер је то наша држава. То и све остале државе раде. Ко није Србин а живи овде,сам је изабрао,ако му се не допада,ко га задржава...довиђења молим!!!!
    Бре више сам сита глупости и пљувања по овој држави. А има толико битнијих и већих проблема.
    С вером у бога, слобода или смрт!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

pa sad... ako ih teraju da slave kao verski praznik... i jeste glupo...

al ja mislim da oni to vishe kenjaju iz pederaja kao i masa ostalih...

to je izgleda in u zadnje vreme

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.09.2005.
    Reputaciona moć
    47

Sto kaze Slayer, I u ostalim razvijenim drzavama svi slave drzavne praznike i to se ne smatra diskriminacijom. Sveti Sava je skolska slava i naravno da decu drugih veroispovesti niko ne tera da se krste sa 3 prsta. Idite npr. u Kanadu, gde svi pevaju himnu na pocetku prvog casa. Da li treba i neki Pakistanac da se pobuni kako je time diskriminisan? Vecina Madjara u Vojvodini ne zna srpski, a radnici koji rade u drzavnim ustanovama moraju da znaju madjarski! Pa ko je tu diskriminisan?

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

ja licno postujem svetog savu,ali terati katolicku ili muslimansku decu da pevaju pravoslavnu himnu svetom savi...ne znam koliko je to u redu

Primećen član Sily (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Koja glupost,
    ja slavim dva uskrsa, dva bozica, skolske slave jer tamo radim, ma slavicu ljudi i kinesku novu kako stvari stoje, al ne mari kad je bal nek je bal, vazno da se nesto slavi!
    A posto tog dana nije obavezna nastava
    to znam sigurno, uopste ne moraju da dodju, kao i na svoje praznike bozic ili bajram, kao i na kucnu slavu,
    skole su skroz tolerantne u Vojvodini!
    To je zavera, kazem vam! :shock:

Nemo' da mi ispravljas nick! Sily

Iskusan vecavestica (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Sto kaze Slayer, I u ostalim razvijenim drzavama svi slave drzavne praznike i to se ne smatra diskriminacijom. Sveti Sava je skolska slava i naravno da decu drugih veroispovesti niko ne tera da se krste sa 3 prsta. Idite npr. u Kanadu, gde svi pevaju himnu na pocetku prvog casa. Da li treba i neki Pakistanac da se pobuni kako je time diskriminisan? Vecina Madjara u Vojvodini ne zna srpski, a radnici koji rade u drzavnim ustanovama moraju da znaju madjarski! Pa ko je tu diskriminisan?
    tako je bilo uvek.
    muka mi je od svega.
    veštičara

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

pa ako je drzavljanin kanade to je njegova himna.

a jeste diskriminacija ovo zadnje shto si rekla...

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

ma i oni treba da slave sv.savu samo kao skolsku slavu..kakav je to problem?
    mada,ne verujem da su se bas na to zalili...
    madjari su inace jedna vrlo korektna,mirna i odana manjina koja nije pravila neke probleme,i zaista je glupo sad nesto navaljivati na njih..oni zive tu vekovima,vrlo pristojno i kulturno i sta je proiblem zastititi im groblja ili napisati dvojezicne natpise?
    p.s.i ono sto sam vec napisao,o radikalima koji salju autobusima svoje da madjare "provociraju" na njihov praznik..takve stvari,sitni kretenizmi stvaraju probleme i tamo gde,po logici nije nuzda da postoje..

Primećen član Pobunjenik (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    55

Интересантно је да Савез војвођанских Мађара већ 15 година држи власт у Суботици, и у још неким местима у Војводини, и да је лидер те странке, са још неким функционерима, огрезао у криминалу и корупцији, а сада нам прича о некаквој угрожености. Па можда и јесте угрожен, али од стране мафијаша са којима се спетљао.

Овде је на делу отворена АГРЕСИЈА коју Мађарска спроводи, са намером да нам отме за почетак Бачку, а онда и целу Војводину, и да створи ново ХАБЗБУРШКО ЦАРСТВО. Са друге стране имамо најезду радикалних мухамеданаца који би да створе ново ОСМАНЛИЈСКО ЦАРСТВО.

Колико видим, овде је једино извесно да ће од Србије остати - не Београдски, већ Милошев пашалук, где ће однос власти према окупатору (НАТО-у и његовим помагачима) бити исти као Милошев према Порти. Дакле, вазалски.
    СЛОБОДА ИЛИ СМРТ

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ma sta pricas praznu pricu o nekakvim zaverama urazumite se moramo dati prava nacionalnim manjinama.

Slične teme

1. Belci uskoro manjina u SAD!
    Autor 1234 u forumu Politika
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 14.08.2008., 23:23
  2. Poštovanje nacionalnih manjina u Hrvatskoj
    Autor Iron Lord u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 09.10.2007., 23:52
  3. Da li su Srbi u Srbiji nacionalna manjina?
    Autor Rade012 u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 04.02.2005., 00:24
  4. 21. vijek, bez mrznje, nacionalnih i rasnih podjela
    Autor Chan Shaolin Si u forumu Arhiva
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 24.01.2004., 14:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku