BISERI U KUHINJI...

Sily

Primećen član
Poruka
926
Ne davno sam citala neke tvrdnje oko originalnosti i ispravnosti nekih recepata,
pa sam se setila svojih pocetnickih baksuza u kuhinji,
brkanja sastojaka itd.
Lepo je da se malo nasmejemo sebi
ali i da drugi ne ponove nase greske!

Pa recite gde ste napravili najvecu glupost u kuhinji?
 
Ja stalno pravim gluposti u kuhinji. :lol: Dobro, ne baš stalno... Ali kao kuvar početnik često mi se desi da zbrljam... Mada se moram pohvaliti da se u poslednje vreme to stvarno retko dešava.
 
Mama me je ucila da kuvam odmalena, i tako negde u 4 osnovne resimo sestra i ja da skuvamo rucak mami i tati kad se vrate s posla,
pecen krompir i sos od mirodjije.
E sad sa krompirom je bilo sve ok, ali sam ja ne razlikujuci mirodjiju i kamilicu nabrala ovu drugu,
sos je bio odvratan kao slatko kiseli caj,
ali su mama i tata sve pojeli i plakali od srece (ili od muke ne znam).


Koleginici moje mame muz je uvek trazio da mu kuva "kiseli krompir"
posto niko nije znao sta je to, ona jadna sasula sirce u pire i dala muzu,
em je odlepio, al bar vise nije trazio nista sto ona nije znala da napravi.

Drugi put je ista umesto paradajza sasula u pasulj sok od sljiva greskom,
muz je jadan cutao i jeo dok mu nije pozlilo,
a ona nije znala jer ne jede pasulj!
 
Jednom sam pravila neke kolacice u koje po receptu ide tucani karamel secer ili grilijas,
kad se to zapeklo bilo je tvrdo ko kamen,
posto su bili neki medenjaci cekali smo 3 dana da kao odmeknu al nista.
Onda smo ih prozvali kamene kiflice i bacili.
 
iluzionista:
Ja stalno pravim gluposti u kuhinji. :lol: Dobro, ne baš stalno... Ali kao kuvar početnik često mi se desi da zbrljam... Mada se moram pohvaliti da se u poslednje vreme to stvarno retko dešava.

U stvari, poslednju glupost (pre onoga danas) sam napravio još u julu... Bio sam neko vreme sam u kući (skoro mesec dana) i pozvao sam neke drugare na ručak... Kada su došli klopa još nije bila gotova i non-stop sam jurcao od dnevne sobe do kuhinje... Pustio sam im film i poslužio ih nekim grickalicama. Šta mi se desilo... Pravio sam špagete sa sosom od paradajza i mlevenim mesom... Meso se skroz zgrudvalo.. Morao sam da ga seckam da bi ličilo na nešto... Tako sam poslužio to posramljen... Ali je salata bila dobra. I imao sam sreće da se makarone nisu slepile...

Posle toga mi je dugo sve uspevalo. Do danas. Izrezao sam lepo šargarepu na kolutiće i počeo da pržim na ulju... Doduše na previsokoj temperaturi... Tako da je šargarepa zagorela...
 
Moja drugarica je prvi put pravila kokos kocke po mom receptu...
I nazvala me nadrndana i besna vicuci
Ja sam umutila fil, i sve, al 'nas nasta to lici sad treba to ceo dan da mazem na kocke a sve se kruni i ...
A ja zaboravila da joj napisem da se fil kuva i kocke umacu...pa mislila sam da bar toliko zna.
 
Deda mi se ozenio u 70 toj po ko zna koji put,
a baba koju je doveo nije kuvala u zivotu!
I sad nadje ti ona neki jevrejski kuvar RIke Zarai i pocne...uf, dugo smo taj rucak prepricavali...
Napravila je koktel od puding praha i kole, odvratno, pitu od zivog kupusa i proje koja je zagorela,
griz knedle su se zacementirale na dnu supe jer ih nisu mesali i dobro napravili,
bilo je tri vrlo sumnjive salate
Kupus je delovao najbezbednije i moj cale sa slabim stomakom je uzeo tu, ali kad je napravio grimasu sve nas je bilo sramota,
a u kupusu su bili orasi , secer i suvo grozdje!
Ja sam prosla jos gore,
znajuci da ja volim ljuto dobila sam specijalnu salatu od zivog patlidzana, ljute paprike, crnog i belog luka, ajvara i senfa,
dva dana sam grlila solju...
trca salata je bila od pomorandze, cvekle, sargarepe, jabuke ,sirceta, vina i pavlake
katastrofa!
A kolaci, trebalo je da bude rolat sa kokosom al je ispala kajgana sa kokosom,
eh, bas mi je bilo zao, posle smo je ucili da kuva ... al uvek je uspevala nesto da zezne.
 
Bar smo se dugo smejali na racun tog rucka, jer su svi da ispadnu fini jeli
i gledajuci druge kako jedu smejali im se u sebi,
a da ne govorim o stomacnim posledicama,
otada smo sve sumnjive recepte zvali "baba Mirini"

Jednom je u fil za rodjendansku tortu sipala prokislo vino, kad je usla sa njom pola ljudi je popadalo
od kafanskog mirisa torte,!
 
Mami je bilo zao da ne iznese i njenu tortu pored devet ostalih pa je stavila mom dedi na tanjir parce da Mira vidi da je i njena torta tu i da se ne uvredi.
Ostali gosti su vec bili upozoreni da to ne diraju.
E ne lezi vraze, moj lukavi deda kad je video da je na njegovom tanjiru pored ostalih i ta torta , kaze svom prijatelju mom naivnom drugom dedi
da se zamene tanjira jer on toboze ne moze toliko da pojede,
i mazne tanjir ovom drugom,
a on jadnicak nije skontao mamine poglede da ne jede , pojeo sve i posle dobio proliv.
 
Sily:
Mama me je ucila da kuvam odmalena, i tako negde u 4 osnovne resimo sestra i ja da skuvamo rucak mami i tati kad se vrate s posla,
pecen krompir i sos od mirodjije.
E sad sa krompirom je bilo sve ok, ali sam ja ne razlikujuci mirodjiju i kamilicu nabrala ovu drugu,
sos je bio odvratan kao slatko kiseli caj,
ali su mama i tata sve pojeli i plakali od srece (ili od muke ne znam).


Koleginici moje mame muz je uvek trazio da mu kuva "kiseli krompir"
posto niko nije znao sta je to, ona jadna sasula sirce u pire i dala muzu,
em je odlepio, al bar vise nije trazio nista sto ona nije znala da napravi.

Drugi put je ista umesto paradajza sasula u pasulj sok od sljiva greskom,
muz je jadan cutao i jeo dok mu nije pozlilo,
a ona nije znala jer ne jede pasulj!


Hahhahahahha e ovo za kamilicu je super.......hahahahahhaaha joj umrla sam sad od smeha....:):) SilY super si ;)
 
Jednom su me roditelji (kad sa bila mala) poslali da vidim jel' prokuvala voda za kafu, ja stavila prst u vodu, voda bila mlaka i rekla : jeste...onda sam je morala zakuvati i cekati jos 5 minuta da "baci kljuc"
bila sam jednom bolesna kod kuce (nisam isla u skolu) i mama me nazvala s' posla i rekla da nam skuvam rizu...i ja sam uzela toplomjer da provjerim temperaturu rize (koja glupaca) i on je u moment explodirao....nisam se usudila nista reci pa kad su moji jeli i dosli do dna tanjira....pa kad su vidjeli zivu....sreca da mi je mama hemicar i da je ondma prepoznala sta je...
poslije toga sam prilicno ok u kuhinji, volim da experimentisem i prilicno imam dara za to
 
Strasno!
stakleni prinac!

Moj muz resio da drugarici i meni servira krompir u ljusci sa kajmakom,
posto je retko u kuhinji a ja imam 30 kutijica sa zacinima on dohvati nesto sto mu je licilo na zacinsku so,
vreo krompir preliven kajmakom i cimetom, katastrofa!
morali smo sve da bacimo...

Drugi put je na zapecene punjene paprike umesto origana sasuo kesicu ruzmarina,
imala sam osecaj da jedem cvecaru al mi bilo zao da mu kazem da je gadno!
Toliko se trudio!
 
Kad smo bile male mama nam je davala da mesimo testo s njom.
I svaki put kad posalje moju sestru po jaje ova ga donese do kuhinje i tu ispusti,
mama jadna vec izgubila zivce i kaze, daj Branka drzi ga cvrsto sledeci put!
Posle 5 min dolazi Branka i nosi jaje, i kaze cvrsto ga drzim mama!
Mama otvori Brankinu saku a unutra samo ljuska,
jaje joj je upalo u rukav od kosuljice i visilo na laktu!
Joj kad se setim...
 
Kad smo 5 meseci boravili u Americi, stalno mi se desavalo da mi sve zagori, snicle su uvek bile ugljenisane. Ebem ti plin! Ovaj moj se zabrinuo da je nayebao u braku sa mnom, da ce umreti od gladi ili da ce on stalno morati da kuva. A sad se samo sladi. :-)
 
Ostavi mama mene i drugaricu da skuvamo pasulj. Sve ona sredila, mi samo da dolivamo vrelu vodu i da isključimo ringlu kad vidimo da je zrno mekano. Nas dve ,pametne, vidimo da je pasulj mekan, ali da nije dobio onu crvenkastu boju (naravno bez zaprške). Tako smo mi njega kuvale i kuvale, dok se jadan nije raspao. Još usput komentarisale kako je to sigurno neki stari pasulj, čim mu toliko treba da se skuva. Mama htela da se sruši kad je došla kući.
 
iluzionista:
Pustio sam im film i poslužio ih nekim grickalicama. Šta mi se desilo... Pravio sam špagete sa sosom od paradajza i mlevenim mesom... Meso se skroz zgrudvalo.. Morao sam da ga seckam da bi ličilo na nešto... Tako sam poslužio to posramljen... Ali je salata bila dobra. I imao sam sreće da se makarone nisu slepile... ...

a shto nisi zvao drugare da ti pomognu :shock:
mislim oko pravljenja
e dosadno je to..paradajz i mleveno meso...al to kao drugari
i sad kao napravio si chudo a ono...pf
e vish kod mene ne ide salata s makaronama...koja salata..kupus..ahahha pa da dobra, seljak uspeshno zalivao kupus
uzhas moram da imam neki motiv za sujetu
 
haha onako...e dobre su one knedle i shto ostavi takve.
ali te jevr. salate miaslim da jesu takve egzotichne...poshto je cura iz izraela pisala neke rajlovac..... samo verovatno treba ubosti odnos :))

ja nemam nishta...kao malo dete sam zalepila shaku na ringlu valjda da se uverim da da li je vruca..da bila je vruca
i jednom mama mi ostavila ruchak *(pohovani p.patlidzani...) ja otvorim prozor i izadjem kao na sat vremena dakle prazan stan i otvoren prozor.....vracam se kad ono golub hop hop izlece, patlidzani po kuhinji, a i malo perja
 

Back
Top