Fleksibilnost???

lara#1

Primećen član
Poruka
607
Ne znam da li je ova tema vec bila...

Pitanje je sta je za vas bolje u vezi: dominacija zene ili muskarca? Ako je jedan dominantan, onda po logici, drugi je inferioran, pa samim tim i tolerantniji i skloniji kompromisima. Ja sam za jednakost, ali je to do sada za mene bilo nemoguce postici. Da li ste vi to uspeli i kako?
 
M, da, verujem da nikome nije lako da je postigne. Vidiš, svaku formu jednakosti koju jedan zamisli, drugi protumači kao atak na njegovu slobodu. A ni ljudi nisu svi isti. Svako ima neko svoje viđenje slobode.
Ja sam za to da ne očekuješ od drugog da će raditi isto što i ti, niti da mu braniš da radi ono što sebi dozvoljavaš. To bi bila jednakost. Barem nekakva.
 
Jednakost možda samo u smislu da je broj i težina kompromisa koji oboje čine jednak. Inače, zavisi od mog trenutnog raspoloženja. Ponekad mi sve smeta, a ponekad može i na glavu da mi se popne...
8)
 
dominacija...??? uf,sad ce da krenu one price o biovlasti :-(
kompromis,tolerancija...i to uz sto manje truda,onako:spontano. idealna varijanta.
cim neko neko nekome dise za vrat,analizira ga,sputava ili se menja se zbog druge osobe-losa je to kombinacija...
zasto veze ne mogu breee da budu opustene i da ne lupamo glavu oko ovakvih stvari? :-(
 
Pa, fleksibilno: on dominira na svojim poljima, ja na svojim, pustim ja malo njega, onda on malo mene, nekad zapnem ja, nekada on, sve u svemu, što reče McMillan, spremnost na kompromise, uvažavanje kompetencija drugog, poverenje, a ponekad i potreba za odmaranjem od sopstvenog odlučivanja, nije loša kombinacija.
 
Do sada sam uvek ja bila ta koja je "dominantna",kao,a suprotna strana je radila šta je htela,dok sam ja lupala glavom.
E,sad više neću!:-D
Neću da lupam glavom ni on ni ja;hoću da sve bude opušteno,da se poklapamo,mislim jednako,tako da neće biti potrebe za dominacijom bilo koje vrste.
Dobro,dobro, na jednu bih ipak pristala!:-D
 
Krajnje iskreno, voljela bih da on bude blago dominantan... Ali, na nacin koji nam oboma odgovara...
No, tako nesto je teko naci...
Stavise, u vecini veza sam ja bila dominantna, sto uopste nije bio moj izbor...
 
Da i ja bi volela da ON bude dominantan,...ali kad god neko pokusa da bude dominantan nadamnom ispada da pojma nema ni sa cim....i onda ja moram da preuzmem stavr u svoje ruke:mrgreen: ...jel naravno sto mi...jakooooo tesko pada.....:twisted:
p.s. sad ce se pojaviti sinnke ...osecam
 
Svakom treba prepustiti njegov deo terena.Nesto kao kad zena muzu kaze "ne diraj mi nista u kihinji".Ovo je figurativno,da ne misle zene da ih odmah trpam u kuhinju,hehe!
A posto je gledanje svog posla idealizovana situacija,onda dolazi do problema.
Necu da budem inferioran,ali necu ni uvek da preuzimam odgovornost za sve.Ima situacija u kojima zelim da sam asplutno dominantan,ali sa druge strane potrosim se na razne gluposti i jednostavno moram da prepustim drugome da vodi situaciju. Ili svesno prepustam dominaciju kada shvatam da se u nesto ne razumem ili da nemam resenje ili da me ne zanima konacan ishod.
U svakom slucaju kompromis mora da se nadje. Raspodela interesnih zona.Niko nije sam stvoren za sve.
 
lara#1:
Ne znam da li je ova tema vec bila...

Pitanje je sta je za vas bolje u vezi: dominacija zene ili muskarca? Ako je jedan dominantan, onda po logici, drugi je inferioran, pa samim tim i tolerantniji i skloniji kompromisima. Ja sam za jednakost, ali je to do sada za mene bilo nemoguce postici. Da li ste vi to uspeli i kako?

naravno daj e bilo nemoguce postici kad nisi za jednakost. Tako su i komunisti govorili da su za jednakost svih pa su se na kraju ipak pomamili za vlascu i dominacijom. To ti je brate, brate, brate, brate, u prirodi tvojoj, muskoj, brate.
 
Pomama za vlascu i dominacijom - ne dovodi do zeljenog efekta: tvoj partner ce se ponasati kako ti zelis i bice uvek saglasan sa tvojim prohtevima, nema bunta, prepirki... To vodi ka DOSADI. Cemu ta jebena vlast???
Ali karakter licnosti je tu vazan, ako su oboje jake licnosti, jedan popusti -> katastrofa!!!
 
lara#1:
Pomama za vlascu i dominacijom - ne dovodi do zeljenog efekta: tvoj partner ce se ponasati kako ti zelis i bice uvek saglasan sa tvojim prohtevima, nema bunta, prepirki... To vodi ka DOSADI. Cemu ta jebena vlast???
Ali karakter licnosti je tu vazan, ako su oboje jake licnosti, jedan popusti -> katastrofa!!!


Nikako to nije ista vlas kao kad vladas drzavomt. Vlast nad partnerom je glupost jer ne postoji. I cak i ako postoji tesko je vladati zivom osobom. Inace pomama postoji zato sto donosi puno love u zivotu a samim tim ti je i sve olaksano.

Vlast ti je kao internet kad je imas sve ti je dostupno.
 
lara#1:
Ne znam da li je ova tema vec bila...

Pitanje je sta je za vas bolje u vezi: dominacija zene ili muskarca? Ako je jedan dominantan, onda po logici, drugi je inferioran, pa samim tim i tolerantniji i skloniji kompromisima. Ja sam za jednakost, ali je to do sada za mene bilo nemoguce postici. Da li ste vi to uspeli i kako?
Tesko uzasno tesko...Kad pricam sa prijateljicama o tome uzdisem pa kazem kako bi me uzbudio neko dominantan i koji bi mi zatvorio usta samo pogledom od koga se jezi koza a uglavnom ako ne vodim glavnu rec dolazi do sukoba...ma sve znam al se ne daaaaaaaaaaaaaam!
 
Ravnopravnost...magicna rec...

Uvek gledam da sa moje strane sve bude ravnopravno i maximalno korektno...ali ako osetim da druga strana nesto...filozofira...e onda tu mora da se stavi tacka na i ili stvari postave na svoje mesto....ravnopravno mesto...tako da kod mene i ne moze biti nesto drugacije...ja cu to uvek postaviti na ravnopravno...

Niko ne zeli da mu se dominira...
 
Pera_Zdera:
Niko ne zeli da mu se dominira...

Hmm... Ipak mislim da gresis... Licno poznajem osobe koje su karakterno pasivnije i zele pored sebe nekog dominantnog partnera u vezi... Naravno, pojam dominacije je po mom misljenju isuvise sirok i obuhvata razlicite aspekte razumevanja potreba i nametanje istih, a kao sto nam je svima poznato (nadam se...) jeste upravo to da nismo svi isti... Znaci, neko bi pozeleo da osoba s kojom je u vezi bude npr. odlucnija, snaznija, agresivnija itd. ali obratite paznju na to koliko su ti stavovi razlicitih ekstenzija (eto za primer cu upotrebiti agresivnost: neko bi time podrazumevao grubost i nasilnost u seksu, fizicki napad iz nekog razloga, brutalnost u ponasanju i sl. ali bi bas toj osobi koja je u tim situacijama "objekat" nad kojom se izvrsavaju takve agresivnosti bila zadovoljena, uzbudjena, ispunjena, srecna..., dok bi takvo ponasanje za neku drugu osobu (takodje pasivnu tj. zeli da njome dominiraju) bilo potpuno neprihvatljivo da podnosi, jer mozda smatra ili zeli da dominantna osoba to pokazuje kroz odluke o destinaciji putovanja, mesta izlaska, kroz izbor stvari koje ce se kupiti i gde, zatim snazniji i strastveniji zagrljaj umesto neznog prilaska itd.)

Sto se mene licno tice - uvek sam za kompromis, dogovor, razumevanje, jednakost, toleranciju, postovanje, ali pre svega za diplomatiju (to je kljuc uspeha u bilo kojoj vezi izmedju dve osobe i prvenstveno kljuc uspesne komunikacije)... Dobar diplomata ne samo da ce lakse "izaci na kraj" s nekom osobom u konverzaciji ili debati i raspravi bilo kog tipa, vec ce imati u rukama moc i sposobnost "manipulacije" i prilagodjavanja osobe s kojom vrsi raspravu ili vodi opusten razgovor... Samo jedno pravilo upozorenja sto se tice koriscenja diplomatije: NIKAD ne forsirajte i ne namecite direktno svoje misljenje drugoj osobi, pre svega zato sto nije diplomatski, a takodje je veoma netakticno i odbojno, ali imajte na umu neuspesnost diplomatskog prilaza ka osobi za koju niste sigurni da li ce vas "provaliti u vasoj nameri" i za koju ne znate da li mozda vlada diplomatijom bolje nego sto to vi cinite...

Diplomatija moze mnogo pomoci da se izbegnu mnogi problemi u vezi ili rese vec postojeci i nametnuti problemi. Pokusajte, sta mozete da izgubite?! Ne ocekujte bas odmah pozitivne i efikasne rezultate, ali sto budete vise vezbali - utoliko cete biti sposobniji diplomata... Srecno!
 
ugledati se malo na zivotinjski svet..nema tu puno filozofije.. npr. shta dva 2 lava treba da rade da bi osvojili zenku..gleda neko ovde animal planet..i shta se posle deshava..ona onako lezi na ledjima i boli je..uziva..posle je on naguzi, ono sve prshti od strasti ..vishe se chovek napali na to, nego na ove shto se same vataju i uzdishu neshto fuj..promashila sam temu..znam..
 

Back
Top