Muzički plejeri za Android. Koji koristite, koji valjaju, koji ne...

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.091
Nije baš lako naći dobar program za puštanje muzike za Android. Kad kažem "dobar", mislim prilagođen vašim individualnim potrebama. Nekom je najbitnije da izgleda dobro (eye candy), nekom da ima potpunu kontrolu nad ekvilajzerom, a meni je, recimo, među najvažnijim stvarima da ima podršku za prikaz teksta.

Moj sadašnji telefon je Sony Xperia i njegov plejer, Music (bivši WALKMAN), mi je prilično dobar, ali mu eto fali opcija za prikaz teksta. Probao sam recimo i PlayerPro ali mi se ne sviđa njegov ekvilajzer (utiša zvuk), a font teksta je preveliki u novim verzijama. Rocket Player takođe prikazuje tekst ali često izlazi iz Now playing režima i minimizuje se sam od sebe.

Dakle, my fellow Android users, voleo bih da čujem vaša mišljenja i iskustva u vezi sa muzičkim plejerima, tj. programima koje koristite. Šta koristite, šta vam se svidelo, da li biste mi preporučili neki dobar plejer koji prikazuje tekst pesme...?
 
^Ne mogu da kažem da ne valja, ali mi smeta što se minimizuje. Pustim ga, ostavim da stoji ekran na kome piše naziv pesme i izvođača (i tekst ako ga ima), i posle nekog vremena kad pogledam telefon, vidim da stoji samo ikonica u uglu, pa moram opet da ulazim u program, a to je malo iritantno kad se stalno ponavlja. Znaš li možda da li to može da se isključi u opcijama? Ja sam nešto čeprkao ali nisam našao.
 
Koristi MusicMatch ( nisam siguran da sam pravilno napisao ), trust me my dear friend. . Valjda su reči sa Grace Note, a to je neki veliki projekat. Elem, ima solidan ekvilajzer koji uopšte ne koristim, ali ima širok spektar reči, ima lockscreen na kome se prikazuju reči, ima i opciju za prepoznavanje muzike ( kao Shazam ). Znači, plejer ima sve, toplo preporučujem. :)
 
Musixmatch? Probao sam taj program i nije mi se dopao, iz više razloga:
- uvek traži tekst onlajn, nikad u ID3 tagu, znači ako sam oflajn neće da prikazuje tekst
- ako nema pesme u njihovoj bazi, ne mogu da unesem tekst
- nekad izbaci poruku "We're not authorized to show these lyrics". WTF?
- nekad kad editujem postojeći tekst pa hoću da ga sinhronizujem, on mi izbaci staru verziju umesto ažurirane
- nekad kad editujem tekst i hoću da snimim, neće da snimi; ne desi se ništa kad pritiskam Save
 
Musixmatch? Probao sam taj program i nije mi se dopao, iz više razloga:
- uvek traži tekst onlajn, nikad u ID3 tagu, znači ako sam oflajn neće da prikazuje tekst
- ako nema pesme u njihovoj bazi, ne mogu da unesem tekst
- nekad izbaci poruku "We're not authorized to show these lyrics". WTF?
- nekad kad editujem postojeći tekst pa hoću da ga sinhronizujem, on mi izbaci staru verziju umesto ažurirane
- nekad kad editujem tekst i hoću da snimim, neće da snimi; ne desi se ništa kad pritiskam Save

Pravo da ti kažem, nemam ni upola problema kao ti. Možda si imao neku zastarelu verziju, ne znam. Spomenuo sam gore da je to neki projekat Gracenote, koji u svojoj bazi ima 9000 pesama.
- Ima gomilu reči i srpkih pesama, na primer od benda Ladno Pivo, ali i od Parnog Valjka, Riblje Čorbe, i tako tih legendi. Zatim, logično, ima enormnu bazu engleskih pesama. Ideš u podešavanja, musixmatch option i ,rescan my lybrari'. Treba ti internet, i on će ti automatski spojiti pesme sa rečima. I meni se ponekad desi da ne sačuva reči za neku pesmu oflajn, ali reči baš i nisu važne, makar za mene. Treba da ukucaš ime autora, i u najvećem broju slučajeva, on će naći reči za pesmu.
žao mi je ako ti Musixmatch nije dobar, možda je to moj ukus, ali je on dobar. Evo, lupiću, probaj Google Play Music...
 
Da, imaju tekstove od naših legendi, ali šta ćemo sa manje poznatim grupama, kojih isto imam u MP3 zbirci? Kažem, ako pesme nema u bazi, on mi ne dozvoljava da menjam tj. unosim tekst.

Google Play čak i nema podršku za prikaz tekstova, a meni je to veoma važna stvar. Plejera bez toga ima koliko hoćeš. Ma ja bih koristio i Music, samo da prikazuje tekst. Sve se nadam da će i to da implementuju u neku buduću verziju.
 
Da, imaju tekstove od naših legendi, ali šta ćemo sa manje poznatim grupama, kojih isto imam u MP3 zbirci? Kažem, ako pesme nema u bazi, on mi ne dozvoljava da menjam tj. unosim tekst.

Google Play čak i nema podršku za prikaz tekstova, a meni je to veoma važna stvar. Plejera bez toga ima koliko hoćeš. Ma ja bih koristio i Music, samo da prikazuje tekst. Sve se nadam da će i to da implementuju u neku buduću verziju.

Koji onda sada pleyer koristiš ? Da, u pravu si, od nekih nepoznatih pevača nema pesama. U mojoj zbirci najviše ima onih iz 70'ih, ima reči za sve. Nisam shvatio, da li bi hteo pleyer kome bi ti mogao da uređuješ reči ili da ti ih on da automatski..?
 
Koristim Music, a startujem PlayerPro kada želim da vidim tekst. Taj mi još i najviše odgovara, mada je u novim verzijama tekst suviše krupan. Meni treba plejer koji će da prikazuje tekst koji se nalazi u samom MP3 fajlu, ne mora automatski da mi daje (može da traži onlajn, ali ako već postoji tekst u fajlu, onda nema potrebe da traži).
 
Ako ćemo iskreno, i SnapTube ( aplikacije pomoću koje ja skidam pesme, skida video sa Jutjuba, Vimea... ) ima svoj muzički plejer. Nisam baš najbolje razumeo šta ti zapravo treba od muzičkog plejera - da prikazuje reči ? Imaš manje poznatu muziku i za nju ti trebaju reči ?... Pogledaj na Jutjubu, sigurno ima neko neku preporuku. I dalje ostajem pri Musixmatchu, svakim danom mi se sve više sviđa sa opcijom pronalaženja pesme, sa jednostavnošću korisničkog interfejsa. Reči će ti sigurno prikazati ako imaš internet, a ako ga nemaš, onda se moliš da ih je upamtio i oflajn :mrgreen:
 
Gde sam ja otisao u pm....
Vi zovete nesto music playerom , a ustvari je lyrics player i editor...
Ja mislio sad ce uslov sto manja potrosnja mem i cpu, kad ono sipak....

Isto je i kod video playera, potpuno se ne razumem sta je danas bitno....meni bitno da prikazuje sto vise formata, da sto manje trosi cpu i bat i da se lako prikaci ili auto titl....
Neko bi pomislio da vlc kad vec hara na stonim hara i na mobil, ali sipak, nije ni blizu...
 
Posle isprobavanja raznih plejera za Android, najzad nađoh jedan odličan koji zadovoljava sve moje potrebe. Zove se Musicolet. Pušta sve formate, ima sve potrebne opcije od ekvilajzera, preko šaflovanja pa do pravljenja i snimanja plejlista, nema reklama ni nutkanja da kupiš neku Premium verziju, prikazuje i tekst, zauzima malo CPU... Jedino što se ne povezuje na net, znači nije moguće tražiti tekstove na netu preko njega. Mada meni to uopšte ne smeta.
 

Back
Top