Jel opao kvalitet Anime-a u poslednje vreme?

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Dakle da napravim mali uvod.

Naleteo sam pre nekog vremena na jedan fenomen u kom se Synthwave muzika (verovatno niste culi ali to su klavijature stil 80-ih) kombinuje sa Anime iseccima (isto iz 80,90-ih).
Slusajuci razne pesme sa razlicitim anime-ima koji su se nekako sklopili sa muzikom, imao sam prilike da saznam za veliki broj razlicitih anime-a.

I ljudi ja ne znam da li je to moje subjektivno misljenje ali meni su ova ostvarenja mnogo bolja od ovih danasnjih, pogledajte taj stil i crtanje, koliko su pozadine detaljne i koliko je sve zivopisno.:D

Koliko je tu puno razlicitih ideja bilo, posebno Cyberpunk, mafija, placeni ubice,misterija i brutalnost.
Odma koliko se vise radilo sa ozbiljnim temama.:D


Dok danas i sami istaknuti Japanski autori kazu da celokupna industrija ide nadole.
Sve mi deluje jednolicno (dakle harem gluposti i kao neke komedije) i kao da se namenski pravi da imponuje tako nekoj mlakoj publici.:roll:

Evo jednog videa pa sami pogledajte>



P.S> Ako vam se ne svidi imajte strpljenja da pogledate bar ovaj jedan do kraja, a slobodno prelistajte i ostatak ako ne zbog muzike onda zbog sjajnih zaboravljenih naslova iz proslog veka!
 
Nije teško zaključiti da zaista opada kvalitet poslednjih godina. Mislim da je publika, i način na koji se ona menja, na koji razmišlja, glavni uzrok.

S druge strane, pitanje je šta ti zapravo želiš od anime industrije, kakve stvari želiš. Ne vidim zašto ne bi mogle da se prave i stvari za one što vole bolji vizuelni prikaz, i za one što žele bolju priču, kao i za ostale.

P.S. Čak i ja sam izgustirao harem žanr posle jedno dva-tri odgledana animea sa tom tematikom. :)
 
Imaš treša i iz 80ih i 90ih ali ne toliko kao danas. Generalni problem jeste što nemaju više novih kvalitetnih ideja. Kreatori iz 80ih su, na primer, maksimalno iscrpeli sve iz cyberpanka, elektronske muzike i generalno tog retro-futurističkog pogleda na svet. Deo toga se preneo i na devedesete ali su one mahom, pogotovo drugi deo 90ih, prošle u nekim prizemnijim tonovima tipa Pokemona, Sejlor Muna i Digimona. Drugarstvo, porodične vrednosti i ostale fensi tričarije.
 
570.gif
 
По мени, јесте након 2010, првенстевено због немања оригиналности.
Сваки шонен пре или касније крене да копира Вуглу, сеинен као сеинен, шођо као жанр готово да се не појављује као аниме итд...Погледај само сезоне, већина анимеа у сезони које приказују су хареми или slice of life, некад су Azumanga, Lucky Star, Haruhi били средњошколски анимеи са девојчицама, данас таквих има премного и сви их копирају...
 
Dakle da napravim mali uvod.

~snip~



:per:

Da ti odgovorim na pitanje - I jeste, a i nije. Zavisi od toga da li se vise novca baca na produkciju ili se baca na animaciju. Jednostavno naucis da ne posmatras kvalitet animea vec da gledas i uzivas ako ti se prica i likovi svide. Sebi uvek odredis gornju i donju granicu tolerancije (prihvatljivosti) s obzirom da se ne moze ocekivati bog zna kakav kvalitet od animea koji izlaze u epizodama.

Bas sam skoro pogledao, fin je anime Gate: Jieitai Kano Chi nite, Kaku Tatakaeri.

Cekam trecu sezonu MAGI animea, a za ostalo me bas i ne interesuje nesto mnogo. S vremena na vreme probam da pogledam neki anime, apsolutno izbegavam "School based" (sto je dobrih 90% haha), i cekam da vidim hoce li biti nesto od serija koje pratim dosta dugo. Dosta sam se uzeleo gledanja Bleacha recimo.

Kada gledam mini-anime, tipa 12 epizoda, brzo ga zaboravim jer likovi cesto ne dobiju dovoljno prostora da se razviju posteno vec potenciraju dramu i life or death momente.

Iz tog razloga ostaju komedije. Komedija se uvek moze reciklirati, stalno moze biti prisutna i ne verujem da ce bilo kada dosaditi. Zbog toga mi je MAGI bio zanimljiv anime, pogotovo sa scenama u kojima alibaba pati.
 
Poslednja izmena:
Dosta sam se uzeleo gledanja Bleacha recimo.

Да ли ми верујеш да сам се и ја. Јесте да је по мени доста прецењен, али не могу да порекнем чињеницу да сам га волео, и да га део мене још увек воли, без обзира што сматрам да је квалитет доста уканаљен.
Колико знам пироћански студио за сада нема намеру да га врати.

Него, поменуо си комедије. У ту сврху препоручујем једну од 10 епизода.
Noucome.

NouCome.full.1596384.jpg

Једна од убедљиво најлуђих аниме комедија које сам икада гледао.
Главног лика умно силује глас у глави који му непрекидно поставља 2 избора, од којих је сваки гори и идиотскији од оног другог. Од 2 зла он мора да изабере мање бламирање.
Један пример.

 
Да ли ми верујеш да сам се и ја. Јесте да је по мени доста прецењен, али не могу да порекнем чињеницу да сам га волео, и да га део мене још увек воли, без обзира што сматрам да је квалитет доста уканаљен.
Колико знам пироћански студио за сада нема намеру да га врати.

Него, поменуо си комедије. У ту сврху препоручујем једну од 10 епизода.
Noucome.

NouCome.full.1596384.jpg

Једна од убедљиво најлуђих аниме комедија које сам икада гледао.
Главног лика умно силује глас у глави који му непрекидно поставља 2 избора, од којих је сваки гори и идиотскији од оног другог. Од 2 зла он мора да изабере мање бламирање.
Један пример.

Izgleda originalnije od proseka nije lose :D
 
Ja sam primtila da su nekako anime, sve gore i gore i dosadnije i dosadnije. Muzika je bez veze, teme su previse agresivne. Opao je kvalitet. Nadam se da ce se malo poboljsati.

Далеко је горе то што су исцрпели све теме, па рециклирају једни од других, и ту причам о свим жанровима...
 
Далеко је горе то што су исцрпели све теме, па рециклирају једни од других, и ту причам о свим жанровима...
Ne bih rekao da su iscrpeli sve teme.

Pre bih dao dijagnozu da ne mogu da izadju iz kalupa i da rade kao po narudzbini za odredjene ciljne grupe.


Seti se samo School Days, mozes napraviti 100 takvih tvistova a sad kad razmislim mozes harem ukrstiti sa misterijom ili na 100 nacina.
 
Ne bih rekao da su iscrpeli sve teme.

Pre bih dao dijagnozu da ne mogu da izadju iz kalupa i da rade kao po narudzbini za odredjene ciljne grupe.


Seti se samo School Days, mozes napraviti 100 takvih tvistova a sad kad razmislim mozes harem ukrstiti sa misterijom ili na 100 nacina.

Sve je to tako, ali su anime nekako olabavile u psolednje vreme. Nije to to. Mozda sam ja sve odgledala, pa zato, ali vidim i da drugi ljudi znaju nesto da kazu.
 
Od 40 anime ove sezone, pratim samo 4, mada pogledam prvih par episoda kada sezona pocne da vidim sta mi se dopada.

Hai to Gensou no Grimgar - svidja mi se kako koriste tehnike i boje pozadine, prica je bazirana na Light Novel (laki roman) prica o grupi tinedzera koji nemaju secanja o prethodnom zivotu i sada pokusavju da zive kao avanturisti, samo ova groupa nema bas vestine, svidja mi se realan pristup.
Boku dake ga Inai Machi - originalna manga, dobra misterija
GATE - bazirana opet na LN, mada ima Japanske vojne propagande
Durarara2 - opet LN, mada kako vreme prolazi sve mi se manje svidja :(

Pogledao sam sta je najavljeno za April od 56 anime, samo su mi 2 zapela za oko, cekam da vidim malo animaciju pre nego sto odlucim.

Problem je u tome da studiji ne vole da rizikuju, primetio sam da je sve vise serija od 12-13 episoda, dok je pre bilo vise 23-26 episoda, jer sada rade kao 2 x 12. Teme idu sve vise ka moe i haremi (pogotovo letnja sezona), Skoro se i ne vide originalne anime scenario.

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2011/10/30-1/how-much-does-one-episode-of-anime-cost-to-make

a 30 minute episode of a TV anime in 2010 that totaled 11,000,000 yen (about US $145,214 at the current exchange rate) consisted of the following expenses:

(Note: All US dollar conversions are approximate based on current exchange rate.)

Original work - 50,000 yen ($660)
Script - 200,000 yen ($2,640)
Episode Direction - 500,000 yen ($6,600)
Production - 2 million yen ($26,402)
Key Animation Supervision - 250,000 yen ($3,300)
Key Animation - 1.5 million yen ($19,801)
In-betweening - 1.1 million yen ($14,521)
Finishing - 1.2 million yen ($15,841)
Art (backgrounds) - 1.2 million yen ($15,841)
Photography - 700,000 yen ($9,240)
Sound - 1.2 million yen ($15,841)
Materials - 400,000 yen ($5,280)
Editing - 200,000 yen ($2,640)
Printing - 500,000 yen ($6,600)

prosecna episoda ima 5000 frejmova, cena po frejmu za in-between je 220 yen ili $3 i ta cena nije menjana u poslednjih 30 godina. 1000 frejmova za mesec je bilo normalon pre 30 godina, dok sada je oko 500.

Od cega zive mladi animatori?
 

Back
Top