Kopriva

Probacu sa cia semenkama i vodom, hvala na informaciji. Citao sam o njima skoro, ima da se nadje u prodaji. Jedem med ali maslackov, nema neke razlike po ukusu od pcelinjeg, semenke koprive ne konzumiram. Od nje ne mogu da pijem topao caj, samo hladan, a na primer kamilicu uvek toplu.

Kad se biljka uzima u malim kolicinama ona sluzi kao lek, u vecim je hrana, a ako se pretera bila i lekovita delovace kao otrov. Kuglice se uzimaju 40 dana, svako jutro, ne konzumira se nista pola sata, ni hrana ni kafa. Moze da ide i tri puta na dan ali ovaj metod je bolji.
 
Probacu sa cia semenkama i vodom, hvala na informaciji. Citao sam o njima skoro, ima da se nadje u prodaji. Jedem med ali maslackov, nema neke razlike po ukusu od pcelinjeg, semenke koprive ne konzumiram. Od nje ne mogu da pijem topao caj, samo hladan, a na primer kamilicu uvek toplu.

Kad se biljka uzima u malim kolicinama ona sluzi kao lek, u vecim je hrana, a ako se pretera bila i lekovita delovace kao otrov. Kuglice se uzimaju 40 dana, svako jutro, ne konzumira se nista pola sata, ni hrana ni kafa. Moze da ide i tri puta na dan ali ovaj metod je bolji.

kako dobijas taj maslackov med?
citala sam da maslacak ima neverovatno lekovit koren
i maslacak i ona trava koju jedu moji psi..ne znam kako se zove, ima ravan dugacak list na koji mozes da se poseces ako nezgodno pocupas..
 
Да ли је неко користио коприву за прање косе? Чула сам да се коприва скува и том водом у којој се кувала коприва - опересе, тачније испере се коса.
Свака информација у вези са овим би ми добродошла. Хвала унапред.
 
Да ли је неко користио коприву за прање косе? Чула сам да се коприва скува и том водом у којој се кувала коприва - опересе, тачније испере се коса.
Свака информација у вези са овим би ми добродошла. Хвала унапред.
Nista stetno,moze da bude samo korisno.
 
Tsouknida_agathia.jpg


nettle_thorns.jpg


hqdefault.jpg
 
Sastojci koprive pokazuju dejstva slična nesteroidnim antireumaticima (NSAID) čija je upotreba raširena (Ibuprofen, Diklofenak). Kopriva je primer korisne interakcije biljaka sa konvencionalnim lekovima.

- - - - - - - - - -

Publikovani podaci u Skandinaviji, Velikoj Britaniji i SAD pokazuju da oko 65% svih žena koje imaju menstruaciju pati od nedostatka gvožđa.
 
@nadovez

Slicna dejstva, ne ista.. kad je u pitanju smanjivanje boli ne radi nista...nada, zero, njente... n i s t a !
Morao bi da zvaces koprivu 24/7, da je pijes, da se kupas u njoj....i samo bi se otrovao...
Mozda moze da pomogne kod anemicnosti, koja se javlja kao posledica lose ishrane...ako je u pitanju manjak zaliha u celijama, mozes da je bacis kroz prozor..
Ok je i za obloge...nije za osobe sa niskim pritiskom...za kosu je ok, ali ne bez hemije (sve sto je stvoreno u labu)...

Kome kopriva smanji bol, taj za bol ne zna..prestanite zdravi da propagirate prirodu i maltretirate ljude!
 
Kako da napravim cvrstu masu u obliku leka od koprivinog pripravka. Za sada imam kuglice, masa je zitka. Da li bi pomogao gustin? Ako ne, sta moze da veze da bude kompaktno, hvala.

Supa od koprive, nema dalje! Inače ja sam uvek za neko prirodno rešenje bez hemije, šteta je mešat koprivu s gustinom.
 

Back
Top