Celavost

Celavost je nasledna tako da ako su deda,otac,stricevi celavi tu se ne moze nista uraditi.Znam ljude koji su dali silan novac na sprecavanje celavosti i nista.E sa druge strane ako muski clanovi porodice nisu celavi a kod tebe dolazi do pojacanog opadanja kose,u tom slucaju treba da se javis lekaru,dermatologu da se ustanovi uzrok opadanja.
 
Stvarno neshvatam kako ovde jos niko nije cuo za Propeciu.Taj lek je vec 5-6 godina odobren od strane svetske zdravstvene organizacije i milioni ljudi na zapadu ga koriste.Utvrdjeno je da opadanje kose izaziva osetljivost folikula dlake na dehidroksitestosteron koji nastaje razlaganjem testosterona.Poenta je inhibirati taj enzim sto upravo radi Propecia.Svakodnevno se pije po tableta od 1 mg koja snizava nivo dehidroksitestosterona odklanjajuci time sam uzrok slabljenja folikula.U potpunosti dolazi do prestanka opadanja kose i u velikom broju slucajeva do umerenog porasta nove.Negativni efekti skoro i da nepostoje, osim opadanje libida kod oko 1% ispitanika...Naravno ako znas engleski ukucaj 'propecia' u google i uveri se sam.
 
Alexandr:
Stvarno neshvatam kako ovde jos niko nije cuo za Propeciu.
Utvrdjeno je da opadanje kose izaziva osetljivost folikula dlake na dehidroksitestosteron koji nastaje razlaganjem testosterona.Poenta je inhibirati taj enzim sto upravo radi Propecia.

To samo u slucaju kad je alopecia hormonski posredovana, nazalost postoje jos neki uzroci alopecia-e kad ovaj lek nece biti od koristi.
Zato je moj savet da ti odes kod dermatologa da ti se utvrdi uzrok alopecia-e pa da prema tome planiras dalje saniranje problema.
Pozdrav!
 
Da li znate, da li postoje mogucnosti i nacini saniranja alopecije kod zena?
I pored obracanja dermatologu i mazanja nekim mastima nista ne pomaže, već se tačkaste površine na glavi bez kose sve više šire.Imam preko 20 godina.
Kako povratiti trajno kosu u tom slucaju? Da li u ovom svetu postoji leka za to?
 
krann:
Jel zna neko neku prevenciju od celavosti ?
dok nije kasno :cry:

Ako ti je u pitanju genetika onda nema prevencije. U slucjau da imas seboreju ili neki drugi poremecaj koze glave ili samog korena dlake moze dermatolog da ti pomogne!! Inace nece ti odmoci da svaki dan nanosis caj napravljen od kamilice i koprive na kosu kao losion.
 

Back
Top