Otkriveni Ajnštajnovi gravitacioni talasi!

megatron_sr

Domaćin
Poruka
4.327
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=02&dd=11&nav_id=1095780

Cekah da neko otvori temu, ali vidim da se niko ne usudjuje. Da li heliocentristi ni sami ne vjeruju u ovo pa ne dijele vijest ili su se geocentristi malo uplasili pa se ni oni ne usudjuju?
Ajde ponovo se pokoljite vi koji vjerujete Ajnstajnu i vi koji mu ne vjerujete.

Ja sam od onih koji nisu ni tamo ni ovamo vec samo citam postove i jednih i drugih dok u sebi ljubomorno cuvam svoje misljenje.
 
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=02&dd=11&nav_id=1095780

Cekah da neko otvori temu, ali vidim da se niko ne usudjuje. Da li heliocentristi ni sami ne vjeruju u ovo pa ne dijele vijest ili su se geocentristi malo uplasili pa se ni oni ne usudjuju?
Ajde ponovo se pokoljite vi koji vjerujete Ajnstajnu i vi koji mu ne vjerujete.

Ja sam od onih koji nisu ni tamo ni ovamo vec samo citam postove i jednih i drugih dok u sebi ljubomorno cuvam svoje misljenje.

Doš'o si mi k'o kec na jedanajst, taman mislio načeti:
Prema ponašanju gravitacije, ja bih rekao da je to pre POLJE, a ne talas!
a) Osobina interakcije: Ako talas ( foton sa Sunca udari na Zemlju, Zemlja ga apsorbuje i na Mesecu je pomračina).
A gravitacija Sunca deluje na Mesec i kada se 'sakrije' iza Zemlje
b) Za stvaranje talasa treba neka energija

PS: A taman da je i talas, to opet ne dokazuje da su sve i ostale Ajnštajnove nebuloze tačne!:klap:

- - - - - - - - - -

Interesantno, dva sudara crnih rupa su se desila baš u savršenom trenutku, pravi tajming za novu senzaciju. Kao i sletanje čoveka na Mesec. Gluposti.

Hmm.. Trebalo bi malo računati:
Možda je uticaj gravitacije šlepera koji je prošao u blizini veći od uticaja
tamo nekih crnih rupa tamo negde daleko?
 
Doš'o si mi k'o kec na jedanajst, taman mislio načeti:
Prema ponašanju gravitacije, ja bih rekao da je to pre POLJE, a ne talas!
a) Osobina interakcije: Ako talas ( foton sa Sunca udari na Zemlju, Zemlja ga apsorbuje i na Mesecu je pomračina).
A gravitacija Sunca deluje na Mesec i kada se 'sakrije' iza Zemlje
b) Za stvaranje talasa treba neka energija

PS: A taman da je i talas, to opet ne dokazuje da su sve i ostale Ajnštajnove nebuloze tačne!:klap:

- - - - - - - - - -



Hmm.. Trebalo bi malo računati:
Možda je uticaj gravitacije šlepera koji je prošao u blizini veći od uticaja
tamo nekih crnih rupa tamo negde daleko?

Kazu sudar se desio na udaljenosti od 1.3 milijarde svjetlosnih godina? Da li to znaci da se desio prije 1.3 milijarde godina posto bi ti gravitacioni talasi trebalo da se krecu barem kao brzina svjetlosti, a ukoliko su sproriji onda se sudar mozda desio cak prije vise od tih 1.3 milijarde godina.... ?
 
Kazu sudar se desio na udaljenosti od 1.3 milijarde svjetlosnih godina? Da li to znaci da se desio prije 1.3 milijarde godina posto bi ti gravitacioni talasi trebalo da se krecu barem kao brzina svjetlosti, a ukoliko su sproriji onda se sudar mozda desio cak prije vise od tih 1.3 milijarde godina.... ?

Proširuješ temu?
Brzina širenja gravitacije? Možemo povezati sa pojmom 'nastanka' materije!
Ako je nastala iznenada, da li se njena gravitacija širila nekom brzinom,
ili isto tako, iznenada pojavila u celom prostoru?
Ili, kako se Sunce kreće po prostoru, kojom brzinom se za 'njim' šeta i njegova gravitacija?
Svetlosti treba 8 minuta da stigne do Zemlje. Da li je 'centar' njegove gravitacije
za naša čula tamo gde ga vidimo, tamo gde se već sada nalazi ili?

Btw: Ne znam baš šta su oni na toj daljini mogli baš da izmere?
'Malo pomicanje centara crnih rupa pri sudaru? Nestanak/nastanak materije pri sudaru??:dontunderstand:
 
Prošle godine,takođe u februaru su "otkriveni" mikrotalasi gravitacije I čak prikazana svemirska mapa tih talasa
u dve slike jer se menjaju...
Za mene to I nije velika novost,novost bi bila da se detektuje čestica gravitacije-graviton šta bi bilo izuzetno važno za kvantnu fiziku.
Talasna priroda gravitacije nije u skladu s TR već s Ajnštajnovim opservacijama o savijenosti prostora...
Kapitalno otkriče će biti otkriče prirode prostora o kom sada znamo veoma malo!
 
Proširuješ temu?
Brzina širenja gravitacije? Možemo povezati sa pojmom 'nastanka' materije!
Ako je nastala iznenada, da li se njena gravitacija širila nekom brzinom,
ili isto tako, iznenada pojavila u celom prostoru?
Ili, kako se Sunce kreće po prostoru, kojom brzinom se za 'njim' šeta i njegova gravitacija?
Svetlosti treba 8 minuta da stigne do Zemlje. Da li je 'centar' njegove gravitacije
za naša čula tamo gde ga vidimo, tamo gde se već sada nalazi ili?

Btw: Ne znam baš šta su oni na toj daljini mogli baš da izmere?
'Malo pomicanje centara crnih rupa pri sudaru? Nestanak/nastanak materije pri sudaru??:dontunderstand:
Ukoliko kontinium poseduje konzistenciju,čemu u prilog ide kvantna zapetljanost,tada se mikrotalasi gravitacije prostiru "trenutno" tj.
isti talas postoji I "ovde" I "tamo" ,naročito što je "vreme" samo subjektivna -komparativna veličina.Vreme fizički ne postoji bez subjekta.
Već sam rekao da prava otkrića su tek pred nama,a tiču se prirode "prostora".
 
...
Za mene to I nije velika novost,novost bi bila da se detektuje čestica gravitacije-graviton šta bi bilo izuzetno važno za kvantnu fiziku.
Talasna priroda gravitacije nije u skladu s TR već s Ajnštajnovim opservacijama o savijenosti prostora...
Kapitalno otkriče će biti otkriče prirode prostora o kom sada znamo veoma malo!

Pa ja o tome svo vreme, nego niko ne šljivi:(

Ako ja kažem da je prostor enormno težak i da se iz toga stvara naboj pomoću kojeg čak i kvantna isprepletenost radi, a iz kojeg dolazi i do zgrušavanja prostora u početni kvant iz kojeg se oformjavaju prvo crne rupe, pa one pucaju i onda dolazi do pojave jake nuklearne sile pomoću preobraženih čestica....

I slažem se, tek kad se (ne)utvrdi graviton da je to neka novost! Ja kažem da ga nema i kažem da nema ni tamne materije, što ustvari i nije u suprotnosti sa opštom teorijom relativnosti.
 
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=02&dd=11&nav_id=1095780

Cekah da neko otvori temu, ali vidim da se niko ne usudjuje..................

Ti izgleda baš nisi u toku oko nekih rasprava na ovom p.d.f-u???
Šta ima da se usuđujem ili ne kad raspravljam mnogo veće stvari u koje OTR podrazumevam, a ova vest po tom pitanju ni nema preterano značenje sem za one koji jure Nobelovu nagradu.
Objašnjenju kvantne isprepletenosti se pomoću ovoga još niko neće primaći! Mislim, ako ti uopšte znaš šta tu treba da se objašnjava???

Iznenađujuće je da to nekad ne znaju ni profesori iz fizike, pa još i iz kvantne :(
 
Ti izgleda baš nisi u toku oko nekih rasprava na ovom p.d.f-u???
Šta ima da se usuđujem ili ne kad raspravljam mnogo veće stvari u koje OTR podrazumevam, a ova vest po tom pitanju ni nema preterano značenje sem za one koji jure Nobelovu nagradu.
Objašnjenju kvantne isprepletenosti se pomoću ovoga još niko neće primaći! Mislim, ako ti uopšte znaš šta tu treba da se objašnjava???

Iznenađujuće je da to nekad ne znaju ni profesori iz fizike, pa još i iz kvantne :(

U toku sam ja oko rasprava nego sam otvorio temu u smislu da li neko u ovo vjeruje, da su oni detektovali sudar na udaljenosti od 1.3 milijarde svjetlosnih godina, meni je to vise naucna fantastika nego postojanje ili ne postojanje gravitacionih talasa.
Niko ne pominje kakav je to instrument koji je to detektovao, na koji nacin to radi. Mozda ja u tome nisam u toku pa bi mogao ti da mi objasnis. Kakav je to instrument koji detektuje gravitacione talase? Od cega se sastoji i zasto ne moze da detektuje gravitacione talase planete Zemlje posto ovdje na zemlji mnogo jace osjecamo gravitaciju nego tamo nekih 1.3 mil. svjetlosnih godina.
 
Да би постојао било какав талас, морају да буду испуњени одређени услови.

Сваки талас мора да има две компоненте, две појаве. Оне су међусобно супротстављене и настоје једна другу да пониште.

Јачина дејства једне појаве је сразмерно брзини промене друге појаве Овај механизам одржава талас, што лепо описују максвелове једначине за електромагнетни талас-

У случају гравитационог таласа нема друге компоненте неопходне да би он постојао.

Ако верујемо мерењима и постојању гравитационог таласа, онда можемо одмах увести предпоставку да је простор материјалне природе и да има особину еластичности. То је вероватно интуитивно предвидео Ајнштајн, али није успео да одреди коефицијенат еластичности, који би дрфинисао брзину простирања гравитационих таласа.

Ако се тврди да се гравитациони таласи крећу брзином светлости, а знамо да је брзина светлости одређена електромагнетним особинама простора, онда се поставља питање каква је улога гравитационе константе у свему томе.

Једначина која одређује полупречник свере која је хоризонт догађаја око црне рупе садржи константу која је производ гравитационе константе и обе електромагнетне константе - то је једина једначина коју сам видео да садржи све три константе.
 
Да би постојао било какав талас, морају да буду испуњени одређени услови.

Сваки талас мора да има две компоненте, две појаве. Оне су међусобно супротстављене и настоје једна другу да пониште.

Јачина дејства једне појаве је сразмерно брзини промене друге појаве Овај механизам одржава талас, што лепо описују максвелове једначине за електромагнетни талас-

У случају гравитационог таласа нема друге компоненте неопходне да би он постојао.

Ако верујемо мерењима и постојању гравитационог таласа, онда можемо одмах увести предпоставку да је простор материјалне природе и да има особину еластичности. То је вероватно интуитивно предвидео Ајнштајн, али није успео да одреди коефицијенат еластичности, који би дрфинисао брзину простирања гравитационих таласа.

Ако се тврди да се гравитациони таласи крећу брзином светлости, а знамо да је брзина светлости одређена електромагнетним особинама простора, онда се поставља питање каква је улога гравитационе константе у свему томе.

Једначина која одређује полупречник свере која је хоризонт догађаја око црне рупе садржи константу која је производ гравитационе константе и обе електромагнетне константе - то је једина једначина коју сам видео да садржи све три константе.

Na koju jednačinu misliš? Pa taj poluprečnik zavisi od gustine materije u rupi?
Ili misliš na gustinu protona? Ali tamo ima i elektrona, neutrona i ko zna čega još sve?:hvala:
 
U toku sam ja oko rasprava nego sam otvorio temu u smislu da li neko u ovo vjeruje, da su oni detektovali sudar na udaljenosti od 1.3 milijarde svjetlosnih godina, meni je to vise naucna fantastika nego postojanje ili ne postojanje gravitacionih talasa.
Niko ne pominje kakav je to instrument koji je to detektovao, na koji nacin to radi. Mozda ja u tome nisam u toku pa bi mogao ti da mi objasnis. Kakav je to instrument koji detektuje gravitacione talase? ...................................
A ja ti i nisam neki tehnićar:(
Ja što se mene tiče, ja ne znam ni kako rade instrumenti koji mere kvantnu upetenost. Ja samo znam zašto kvantna upletenost radi. Jednostavno, ima puno stvari koje rade i koje su ljudi napravili da rade i nema se objašnjenje, a ja opet ništa nisam napravio ali opet nekako dajem objašnjenja. Jeste ovo paradoks:(
 
Na koju jednačinu misliš? Pa taj poluprečnik zavisi od gustine materije u rupi?
Ili misliš na gustinu protona? Ali tamo ima i elektrona, neutrona i ko zna čega još sve?:hvala:

То је једначина којом је Шварцшилд одредио полупречник свере која одређује хоризонт догађаја (то знаш шта је). Она је:

Rs = 2*G*m/C^2

G је гравитациона константа, m је маса тела а C је брзина светлости.

Познато је да је 1/C^2 производ диелектричке константе и магнетног пермеабилитета вакума. Када тиме замениш брзину светлости на квадрат, добијаш производ све три константе.
 
Pa 'de si bre zofre, bio sam se zabrino za tebe:)

Хвала на бризи, али ја сам ту и читам вас. Понекада сте досадни (не односи се искључиво на тебе) када се препуцавате око неких тривијалних ствари. Осим тога овде има
оних који су врло ''креативни'' па их не могу пратити.
 
:)
2400.jpg
 
Хвала на бризи, али ја сам ту и читам вас. Понекада сте досадни (не односи се искључиво на тебе) када се препуцавате око неких тривијалних ствари..................

Ja bre nisam kriv za prepucavanje:(
Kako sam mogao da znam da dečko profesor ne priznaje pola primenjene nauke???
Počinjem da se brinem za našu naučnu elitu:(

A i kako ti je prepucavanje oko pomirenja opšte teorije relativnosti sa kvantnom fizikom pa i sa Velikim praskom nešto trivijalno???

Molim te ako moš to da pojasniš:ceka:
 
Gomila gluposti. Ali sta ocekivati od astrofizike. Bilo bi cool kad bi bilo tacno ali verovatno Nijento
Погледаш тај рад тамо где је објављен, проанализираш га, оспориш, пресавијеш табак и упутиш на припадајућу адресу, овако се само излупетаваш.

- - - - - - - - - -

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=02&dd=11&nav_id=1095780

Cekah da neko otvori temu, ali vidim da se niko ne usudjuje. Da li heliocentristi ni sami ne vjeruju u ovo pa ne dijele vijest ili su se geocentristi malo uplasili pa se ni oni ne usudjuju?
Ajde ponovo se pokoljite vi koji vjerujete Ajnstajnu i vi koji mu ne vjerujete.

Ja sam od onih koji nisu ni tamo ni ovamo vec samo citam postove i jednih i drugih dok u sebi ljubomorno cuvam svoje misljenje.
Хелиоцентристи, геоцентристи???
Одакле си ти залутао матере ти???
 

Back
Top