Život u Nemačkoj

Nikbg

Obećava
Poruka
54
Pozdrav ljudi,
Pre par nedelja sam dobio poslovnu ponudu iz Nemacke,da predjem tamo da radim.
Na pocetku sam se zainteresovao,ali kada sam cuo da je plata od 2000e do 2500e odmahnuo sam glavom.Deluje mi kao da je to ipak mala plata za zemlju kakva je Nemacka.
E pa sad,na zalost nisam imao priliku da idem u Nemacku,tako da ne znam da li je ta plata dovoljna za solidan zivot tamo.
Mene zanima kolika je plata dovoljna u Nemackoj,konterno u Minhenu,za zivoT kada se podvuce crta?
U to se naravno uracunava sve sto je potrebno jednom strancu : Stan,dazbine,zdravsteveno osiguranje,hrana,markica za prevoz...
Poslodavac placa samo troskove viziranja.
Svaka informacija bi mi puno znacila.
Hvala unapred,
 
opusti se i pali,nemoj da letis i slusas price o migrantima,hrana je jeftinija nego ovde,kulturan svet staze za bajseve svi voze,pazi i u hostelu da budes dosta ti 500e,garantujem ti da ce ti ostati soma i po mesecno i to da se ne stiskas kao ovde
 
Minimalac je 1280e,moj drug dobio ponudu za 2000e kao vozač,a sada kada je prešao tamo sa porodicom,sa prekovremenim navuče 1700e.
Vrlo malo ostane,tuđina je to,živiš u tuđem,ograničen si,nostalgija u svakom momentu...Hrana jeste jeftina,ali stanovanje i svi troškovi vezani za to nikako...Prevoz ti treba svuda,to ti još jedan trošak...
Imam i ja ponudu,ali ja sam već u EU i barem idem kući svakih mesec dana,ako pređem u Nemačku jednom u 6 meseci...
Tuga je to...
 
ako vuce celu porodicu naravno da je skupo,automobili se uvoze iz nemacke moze da vozi za 2-3 meseca merdzu ili bmwa o kom ovde moze da sanja,sve se to sredi opusteno valjda je ovde skapiro da nema leba
 
Pozdrav ljudi,
Pre par nedelja sam dobio poslovnu ponudu iz Nemacke,da predjem tamo da radim.
Na pocetku sam se zainteresovao,ali kada sam cuo da je plata od 2000e do 2500e odmahnuo sam glavom.Deluje mi kao da je to ipak mala plata za zemlju kakva je Nemacka.
E pa sad,na zalost nisam imao priliku da idem u Nemacku,tako da ne znam da li je ta plata dovoljna za solidan zivot tamo.
Mene zanima kolika je plata dovoljna u Nemackoj,konterno u Minhenu,za zivoT kada se podvuce crta?
U to se naravno uracunava sve sto je potrebno jednom strancu : Stan,dazbine,zdravsteveno osiguranje,hrana,markica za prevoz...
Poslodavac placa samo troskove viziranja.
Svaka informacija bi mi puno znacila.
Hvala unapred,
od
Cene su ti ko u Srbiji ,sto se tice hrane , a najskuplji je smestaj za koji ces morati da izdvojis od 600 pa i vise evra . I to ako si sam . Ako u Srbiji imas svoju gajbu i platu od preko 600 evra imaces isti kvalitet zivota kao i u nemackoj sa 2000 evra .
 
Ne,idem sam,jos uvek nisam ozenjen.
U svakom slucaju mislim da ne mogu puno toga izgubiti,ovde svakim danom je sve gore,.
Hvala na savetima,pokusacu da odemi,pa sta bude,vodicu se onom "bolje se kajati za onim sti si uradio,nego za onim sto nisi" :D
 
Pozdrav ljudi,
Pre par nedelja sam dobio poslovnu ponudu iz Nemacke,da predjem tamo da radim.
Na pocetku sam se zainteresovao,ali kada sam cuo da je plata od 2000e do 2500e odmahnuo sam glavom.Deluje mi kao da je to ipak mala plata za zemlju kakva je Nemacka.
E pa sad,na zalost nisam imao priliku da idem u Nemacku,tako da ne znam da li je ta plata dovoljna za solidan zivot tamo.
Mene zanima kolika je plata dovoljna u Nemackoj,konterno u Minhenu,za zivoT kada se podvuce crta?
U to se naravno uracunava sve sto je potrebno jednom strancu : Stan,dazbine,zdravsteveno osiguranje,hrana,markica za prevoz...
Poslodavac placa samo troskove viziranja.
Svaka informacija bi mi puno znacila.
Hvala unapred,

Минхен је скуп град, али могао би да живиш негде у околини где су ниже дажбине и да путујеш свако јутро на посао неких пола сата-сат. То је commuting, односно Pendeln, и на то би имао неки попуст у Железницама, а можда би ти и помогли послодавци.

2000 до 2500 евра је довољно за Минхен ако живиш у околини, али не би могао пуно да уштедиш.

Међутим, заболе те патка. Научио би језик, стекао искуство, прилагодио се, обогатио Си Ви, па би могао да палиш на север где је јефтиније и где би ти конто растао.

Немачка је прелепа, пуна прилика за свакога, зато немој да размишљаш, него правац Минкен.
 
opusti se i pali,nemoj da letis i slusas price o migrantima,hrana je jeftinija nego ovde,kulturan svet staze za bajseve svi voze,pazi i u hostelu da budes dosta ti 500e,garantujem ti da ce ti ostati soma i po mesecno i to da se ne stiskas kao ovde

A, ako se odmah postavi kao Džordž u Čikagu,
može da prođe i bolje !


- - - - - - - - - -

И ово је тачно.

Опрезно ако је газда "Југословен"!

Samo Nemac ako zove, valja....

Naši su gulikože i prevaranti.
Daj mu šest Minhena i hiljadu godina, u duši ostaje
moralna sirotinja !
 
Zavisi od profesije.

вероватно да да ....
јуче чух да су предузимачи са ових простора
покварени, да је могуће да су запослени непријављени,
редовно им смањују сатницу, лову удељују на кашичицу и,
редовно им остају дужни, ако мењају послодавца.
Кажу да Немац ради понедељак-четвртак до подне, а
остали црнче.
Пошто купила тако и продала, нису имали разлога да лажу,
али није им бајковито, са ловом специјално:confused:
 
вероватно да да ....
јуче чух да су предузимачи са ових простора
покварени, да је могуће да су запослени непријављени,
редовно им смањују сатницу, лову удељују на кашичицу и,
редовно им остају дужни, ако мењају послодавца.
Кажу да Немац ради понедељак-четвртак до подне, а
остали црнче.
Пошто купила тако и продала, нису имали разлога да лажу,
али није им бајковито, са ловом специјално:confused:

Tačno !
Ne pričam ja bez veze.
U Rusiji je katastrofa.
Ljudi nemaju prijavu boravka, tumaraju gladni po Moskvi.
Bežeći nevini od policije da ne budu pohapšeni, jer nemaju boravak.
Tumaraju, a da nemaju za avion da beže kući !
--------------------------------------------
Lično znam čoveka kome poslodavac, naš čovek, duguje 33.000 dolara.
Čovek iz Smedereva, profesionalni vozač....
Nekoliko puta ležao ovde u bolnici....
Stres !
 
јуче чух да су предузимачи са ових простора
покварени, да је могуће да су запослени непријављени,
редовно им смањују сатницу, лову удељују на кашичицу и,
редовно им остају дужни, ако мењају послодавца.
Treba pripaziti.Nije ni kraj sveta raditi na crno,dokle god se živi pristojno.

Кажу да Немац ради понедељак-четвртак до подне, а
остали црнче.
Dokle god sam redovno i dobro plaćen zabole me ko koliko radi.
 
Ne,idem sam,jos uvek nisam ozenjen.
U svakom slucaju mislim da ne mogu puno toga izgubiti,ovde svakim danom je sve gore,.
Hvala na savetima,pokusacu da odemi,pa sta bude,vodicu se onom "bolje se kajati za onim sti si uradio,nego za onim sto nisi" :D

Pa racunaj na 1000 evra troskova mesecno i to da stedis . 2000 evra danas nije isto kao i 2000 evra 2010te. Sad je sve bar 20 % skuplje , mada je navodno inflacija 1 %.Stekaj pare , ne rasipaj se na pocetku . Kad imas 20-30 hiljada onda si drugi covek.
 
Грофе, ово је прича везана за Немачку, неки моји познаници.
Нити су ми дужни, нити имају било каквог разлога да лажу.
Први месец су одрадили, није им исплаћена цела зарада,
па следећи па после неколико месеци скапирали да нису пријављени,
али цврц., жао им да лова пропадне, али пропала је.
Па друг, опет са ових простора, и опет иста прича.
И мени је невероватно да је то изводљиво у Немачкој, али очигледно јесте.
Зато и написах човеку да буде опрезан.Боље и не радити него да овако буду преварени.

- - - - - - - - - -

Treba pripaziti.Nije ni kraj sveta raditi na crno,dokle god se živi pristojno.


Dokle god sam redovno i dobro plaćen zabole me ko koliko radi.

Имаш право, заболе те, али ови нису из те приче.
Њих добро заболело, очекивали су за добар рад пристојну зараду,
али од тога не би ништа.
 
Radna dozvola ili viza se vadi lično, to ne donosi poslodavac na bauštel. Meni je nezamislivo da neko sazna posle par meseci da radi na crnoz:D

Имају хр папире, тамо су рођени и за визом немају потребу.
Чекај, па ко пријављује раднике? Ваљда послодавац.
Не могу се ја пријавити да нпр., радим код тебе, а ти ниси обавештен:lol:
 
Имају хр папире, тамо су рођени и за визом немају потребу.
Чекај, па ко пријављује раднике? Ваљда послодавац.
Не могу се ја пријавити да нпр., радим код тебе, а ти ниси обавештен:lol:

Ja sam mislio na radnu dozvolu, to je za naše ljude što idu tamo da rade. To oni moraju da izvade lično, a da bi izvadio mora poslodavac da te prijavi u firmu.

- - - - - - - - - -

Kakav je to prevarantski odnos čim moraš odmah, na startu, da proveravaš da li je poslodavac izvršio svoje obaveze !?
A, to mu je dužnost !
I ljudska i moralna ....

Ne ne proveravaš ništa, jer jednostavno poslodavac ne može da ti donese radnu vizu isto kao što niko drugi osim tebe ne može da izvadi pasoš na tvoje ime, odnosno može ali onda znaš šta je u pitanju...
 
Ja sam mislio na radnu dozvolu, to je za naše ljude što idu tamo da rade. To oni moraju da izvade lično, a da bi izvadio mora poslodavac da te prijavi u firmu.

- - - - - - - - - -



Ne ne proveravaš ništa, jer jednostavno poslodavac ne može da ti donese radnu vizu isto kao što niko drugi osim tebe ne može da izvadi pasoš na tvoje ime, odnosno može ali onda znaš šta je u pitanju...

то значи да су са нашим папирима, ако имају среће, и нађу посао, заштићенији.
комшијама није потребна радна дозвола, равноправни су са немцима :lol:
 
то значи да су са нашим папирима, ако имају среће, и нађу посао, заштићенији.
комшијама није потребна радна дозвола, равноправни су са немцима :lol:

Ne znam kako ide ako imaju švabske papire... znam da ako imaju nemačku radnu dozvolu nema mnogo muljanja. Mada u zadnje vreme to ide preko Slovenije, a tamo može da se "završi" svašta.
Ali radnik bi svakako trebao da zna s kim ima posla i ako vidi da kasni prva plata... tu nema leba.
 

Back
Top