Procena za staru pušku kremenjaču

12345678910

Obećava
Poruka
63
Neispravan (moguće nekompletan) ili polu-ispravnan udarni mehanizam. Sa leve strane, povrh okidača ima ugraviranu godinu ''1856'', nekakve inicajle ''MZ'' a zatim i ''Maño (ili Mañd) 26''. Dužina 150 cm. Koliko bi mogla da vredi?

DSC_4975.jpg

DSC_4978.jpg

DSC_4982.jpg

DSC_4983.jpg
 
Poslednja izmena:
Neispravan (moguće nekompletan) ili polu-ispravnan udarni mehanizam. Sa leve strane, povrh okidača ima ugraviranu godinu ''1856'', nekakve inicajle ''MZ'' a zatim i ''Maño (ili Mañd) 26''. Dužina 150 cm. Koliko bi mogla da vredi?

DSC_4975.jpg

DSC_4978.jpg

DSC_4982.jpg

DSC_4983.jpg

A jel zajedno sa tom žicom što je drži na okupu ? :D
Onaj oroz nešto mnogo čudno i tanušno deluje...da nije to neka dekorativna replika ?
 
Moguće, i ja sam pomišljao da to replika 'est, mada deluje ubedljivo matora, kao da je njome ko zna čiji askurđel rukovo. Najverovatnije se radi o pušci ''crnogorski rašak'', koja se prodaje za oko 1500 evara ako je u šipšejp stanju, što se za ovu moju ne može kasti. Mehanizam ima tendenciju da ispada iz ležišta (otud žica), i može da okine sas malo strpljenja:mrgreen:. Na jednom mestu, u produžetku mehanizma, fali oko 4 cm ukrasne oplate.
Čekaćemo da se javi neki nadrkani starac-kolekcionar, da da svoje presveto mišljenje. A najviše bih vol'o da je onaj gladijator Maksimus u pravu.
 
Moguće, i ja sam pomišljao da to replika 'est, mada deluje ubedljivo matora, kao da je njome ko zna čiji askurđel rukovo. Najverovatnije se radi o pušci ''crnogorski rašak'', koja se prodaje za oko 1500 evara ako je u šipšejp stanju, što se za ovu moju ne može kasti. Mehanizam ima tendenciju da ispada iz ležišta (otud žica), i može da okine sas malo strpljenja:mrgreen:. Na jednom mestu, u produžetku mehanizma, fali oko 4 cm ukrasne oplate.
Čekaćemo da se javi neki nadrkani starac-kolekcionar, da da svoje presveto mišljenje. A najviše bih vol'o da je onaj gladijator Maksimus u pravu.

ako je ova ''crnogorski rašak'', onda bi slova bila cirilicna a ne latinicna, gledao sam slicne ali sa cirilicnim slovima tako da se ne moze samo putem slika odrediti vrednost koja zavisi od mnogo faktora
 
Trebalo bi otvorenog uma biti. Sam Bog zna ko je ovu pušku mogao uzeti za ratni trofej ili na dar dobiti u ta davna, vremena burna, te se na nj potpisati. U svakom slućaju podržavam procenu uživo. Razmišljao sam da je u tu svrhu odnesem u vojni muzej, mada sam skeptičan da paraziti zaposleni u nj imaju volje za takvu rabotu. Sigurno bi očekivali da ih motivišem evrićima.
 

Back
Top