Tajland

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.867
Dok su još utisci sveži,evo malo da ih podelim sa vama,možda se nekom posreći da ode pa nađe neki koristan savet ovde :)

Druga polovina januara Bangkok i Patong Beach na Phuketu.

Tehnikalije oko logistike i puta. - Za Tajland je potrebna viza. Ambasada ili konzulat u Beogradu ne postoje(edit: otvoren konzulat u Beoradu 2017-te na Gundulićevom Vencu br. 6) pa se po istu mora u Zagreb. Da se ne bi cimali sami(mada možete) uplatite agenciji da vam to odradi za 45€. Neću reći koja je ali specijalizovana je za to. Potrebno je da odnesete pasoš,relativno noviju sliku,pare,rezervaciju karte i da popunite neki obrazac Sve se završi za par dana i manje više je formalnost tako da nema potrebe da jurite sa tim,nekih 15-ak dana pred polazak.
Kartu sam rezervisao preko Etihada po ceni od 550€ na relaciji Beograd-Abu Dabi-Bangkok.Vezani letovi. Etihadov avion jedini leti iako možete i preko Air Serbia uzeti,to je to.Preporučujem da uzmete vezane letove jer su sigurnija varijanta nego da zbog 50 evra kombinujete pogotovo sa nekim indijskim i sl. kompanijama. Let sa A319 solidno opremljenim,klopa odlična,enterteiment centar Etihada sasvim lepo snadbeven novijim filmskim naslovima,muzika onako. Hrana je bila sasvim dobra,fussili sa kremom od pečuraka i parmezanom,šopska salata i neki kolač sa orasima u kremu od vanile.Let traje oko 5.5 sati Transfer na Aerodromu u Abu Dabiju je bio samo sat vremena,što je bilo malo rizično jer terminal 3 je ogroman,trebalo mi je jedno dvadesetak minuta hoda uz standardnu kontrolu. "Srećom" avion za Bangkok je kasnio.Do Bangkoka se leti sa boingom 777-300er. Razumno udoban,hrana ok. Let je spomalo truckav zbog čestih turbulencija uglavnom iznad Indije(isti slučaj bio u povratku),ali ništa extremno. Let traje oko 6-6.5 sati

Etihad leti na Suvarnabhumi(BKK) glavni i najveći aerodrom u Bangkoku. Prva stvar koju morate uraditi je njihovo imigraciono. Bangkok je jedan od najvećih turističkih centara, koji uglavnom ulaze preko BKK koji opet spada u prometnije aerodrome u svetu,pa budite spremni na duuuugo čekanje u redu.U avionu će vam podeliti kartice sa podacima za imigraciono i obavezno ih popunite pre nego stanete u red jer vas bez toga neće pustiti. Sigurno je trebalo oko sat i po vremena prvo da dođem do imigracionog a onda da dođem na red. Posle leta od 12 sati poslednja stvar koja mi je trebala ali neizbežno.

Kada to napokon prođete i uzmete stvari izlazite na nivo 2 aerodroma(ima 4). Prva stvar koja vam treba je menjačnica ili ATM jer na Tajlandu nema plaćanja dolarima i evrima,samo njihova valuta baht(bat). Menjacnica ima na svakom koraku i manje više su sa istim kursom. Kurs za evro je varirao za vreme mog boravka od oko 39.5 pa je posle pao na 38.5 ali u tom rangu je 1€ :39 bahta. Ako menjate veću količinu recite im da malo "prošaraju" banknote da ne daju samo hiljadarke,iako osim taxista niko ne pravi problem zbog toga,čak su mi vratili kusur 993 bahta za vodu od 7 bahta bez gunđanja ali vama sad treba taxi :)
bahti:
20160120_194113_zpsxcjww3vd-1.jpg

nedostaje mi novčanica og 50 ovde,a u metalu su 10,5,2 i 1
Atm mašine su svuda dostupne u principu Visa,MC i Ameriken prolaze ali imajte u vidu da uzimaju proviziju od 200 bahta plus naravno provizija naših banaka,tako da ako se odlučite na ovu varijantu neisplativo je da dižete hiljadu po hiljadu.
Kad ste se snadbeli bahtima na nivou 2 se nalaze njihove mobilne kompanije. Dve najveće koliko sam skapirao su dtac(telenor) i AIS. Imaju pakete za turiste,ja sam uzeo happy 15 paket za 599 bahta,dobije se thai broj neograničen internet na 15 dana (ima i za 7 dana 299bahta) što je najbitnije u ovoj priči i nešto kredita. Pošto poruke šaljem putem vibera, kredit za poruke i razgovore mi je bio nebitan,vi ste naravno slobodni da nađete vama najpovoljniji. Ponesite naravno dekodirani telefon i oni vam na licu mesta sve aktiviraju i setuju.
DSC_0122_zps0ieoiuvn-1.jpg

NASTAVIĆE SE....
 
Poslednja izmena:
Na nivou 2 i 3 možete i pojesti nešto ako ste baš gladni ali cene kao na svakom aerodromu su brutalno više,moja preporuka je da uđete u neki 7eleven ili family mart i uzmete pre svega vodu i nešto da vam podigne šećer i nastavite. EDIT: U prizemlju na nivou TAXI stanice, skroz u uglu se nalazi sasvim pristojan food court, gde možete jesti za pristojne pare lokalnu hranu. To sam otkrio na kasnijim putovanjima.

Sada idete na nivo 1 i birate prevoz. Nikako ne uzimajte taxiste na divlje tj. na pogodbu na nivou 2.

Imate dva izbora taxi ili Airport Rail Link.

DSC_0118_zps7waspckb-1.jpg



Kada se spustite na nivo 1 samo pogledajte ka izlazu i videćete veliki broj taxija koji stoje ispod brojeva i videćete neki automat gde ljudi prilaze i dobijaju neke kartice.
DSC_0123_zpsdgkirphm-1.jpg

DSC_0124_zpsuaz22btr-1.jpg


Na toj kartici se automatski generiše broj stajališta taxija,i ime vozača. Sa tom karticom idete do tog broja što ste dobili i pokažete taksisti ali mu ne dajete karticu. Zadržite je u slučaju da pokuša da vas zavlači,vozi naokolo ili pokuša da se dogovori van taximetra. Ako ste aktivirali njihov broj u ovom trenutku imate internet tako da komotno uključite google maps i pratite gde vas vozi. Inače slabo pričaju engleski,(osim brojeva). U zavisnosti od destinacije izguglajte kolika je otprilike cena do kraja u koji idete. Morate uračunati neku aerodromsku taxu koja se dodaje na taximetar od 50 bahta i putarinu koja izađe oko 120 bahta valjda ne sećam se tačno. Do Sukhumvit Nana bts stanice otprilike bi trebalo oko 350-400 bahta sve ukupno da izađe u zavisnosti koji Soi ste izabrali i tačan hotel i kolika je gužva bila,a gužve i zastoji mogu biti nenormalni... totalni kolaps.

I zbog toga dolazimo do drugog načina prevoza....

nastaviće se....
 
Poslednja izmena:
Ovo je recimo način koji ću ja praktikovati ubuduće ali normalno kada čovek dolazi prvi put i nije upoznat sa sistemom skytraina(bts) i metroa i nema makar minimum znanja o gradu i gde je šta ume da bude zbunjujuće. U principu može se preko neta kada se jednom izabere hotel i deo grada izučiti linije jer ko je jednom koristio metro u nekom gradu u principu zna kako stvari idu a bangkoški je jako jednostavan jer ima 2 bts linije,jedan airlink i jedan MRT metro.

Dakle na nivou 1 se prati onaj znak prođe se kroz neki manji prolaz i nađu se pokretne stepenice koje vode do airlinka (city line)

DSC_0116_zpsftxpquc6-1.jpg


Kao što vidite imate šalter levo gde kupujete karte koje su u obliku tokena,potrebno je samo znati koja stanica je potrebna. Ako vam Hotel nije na liniji airlinka verovatno će vam trebati ili presedanje na stanici Makkasan za MRT(35 bahta)i stanicom metroa Phetchaburi ili da idete na poslednju stanicu Phaya Thai(45 bahta) gde je ukrštanje sa BTS sistemom(praktično veći deo Sukhumvit soi-ja je pokriven ovim sistemom). Odatle nadalje u zavisnosti gde idete trebaće vam verovatno jedna karta u rangu od 15-60 bahta.

http://www.thaiwaysmagazine.com/bangkok_map/bangkok_skytrain_metro_map.html

Prednost ovog načina je nezavisni šinski sistem imun na gužve koje zaista mogu biti neverovatne,za koje je zakrčenje gazele,sajma i autokomande crtani film,samim tim trebace vam manje vremena a vozovi su klimatizovani i čisti. Problem može biti što je i u ovim sistemima tada gužva pa ako se ne smestite lepo putovanje sa koferima može biti malo nezgodno. Još jedan problem ja što deo ipak morate preći peške a kada ste novajlija može biti grešaka i ponovnihj pokušaja dok se ne nađe hotel, koji je često ulazom u sporednim uličicama.Taxi sa druge strane uglavnom doveze ispred ulaza. Dakle za prvi dolazak u Bangkok bolje uzeti taxi.
 
Poslednja izmena:
Bangkok prvi utisak- prva stvar sa kojom će te se suočiti je naravno klima koja je blago rečeno užasna dok se čovek ne navikne. Nije problem u temperaturi vazduha koja je bila oko 30-35° tokom mog boravka nego u zaista nečovečnoj vlažnosti vazduha,koja je na mene delovala kao instant sauna. Činjenica da dolazim iz zimskog perioda i iz oblasti kontinentalne klime naravno nije od pomoći,aerodrom je klimatizovan,pre toga 12-ak sati klime u avionu-šok za organizam je neminovan. Samo sam izašao došao do automata provalio da sam gola voda,seo kao na neku klupu i vratio se da se umijem i presvučem majicu :lol:
Oni voze kao englezi levom stranom. Jako bitno setiti se toga kada prelazite ulicu. Instikt je instikt i nekako uvek čovek mahinalno pogleda suprotno a to ne moram ni reći koliko može biti opasno. Dva puta sam skoro ima bliski susret sa branikom samo prvog dana.
Sledeća stvar kada krenete ulicama koje su prepune a u tim turističkim delovima su baš prepune,dobija se neki klaustrofobičan efekat,jer trotoari koji su i pravljeni da se dva azijata mimoiđu su nakrcani tezgama,kolicima sa hranom i sl. kombinovano sa nekim turistima naročito starijim koji misle da je kul šetati polako jedno do drugog i lagano ćaskati nogu pred nogu,domicilnom stanovništvu koje misli da je sasvim u redu kolicima za istovar robe malo dokačiti i šetače,rupama u asfaltu,sudovima sa tezgi koje se peru tu pored a voda opušteno zaliva po nogama šetača većinom u papučama,izduvnim gasovima gomile vozila,isparavanju znojavih turista...
Kao šlag na tortu dolazi miris i aroma,rakova,ribe,nekih karakterističnih začina i aromatičnih jela...sve u svemu prvi utisak je bio u fazonu "jbt šta mi je ovo trebalo" :lol: ...naravno pogrešan,jer na sve to navikneš a Bangkok retko koga ne pridobije kada padne veče...:heart:

nastavak sledi...
 
Poslednja izmena:
No dobro moze i tako .
Ima i jedna druga varijanta .
Do Istanbula ko kako zna , pa direktni let Turkish Airlinesom Istanbul - Bangkok . Prednost je shto isti Avion ( Airbus 340 ) produzava i za Singapur pa moze se kombinirati i Singapur .
A za nekoga ko nije bio u Istanbulu to bi bash bio hat trick , recimo Istanbul 3dana , Bangkog 7 dana i Singapur 4 dana .
U zavisnosti od prioriteta dani se mogu menjati , ali slobodan sam reci da ako se ide singl i prioritet je lumperaj , Tajland sto duze to bolje , recimo Bangkok 3-4 dana , ostalo na moru .
Ako je prioritet low budget , svakako izbeci Singapur .
 
No dobro moze i tako .
Ima i jedna druga varijanta .
Do Istanbula ko kako zna , pa direktni let Turkish Airlinesom Istanbul - Bangkok . Prednost je shto isti Avion ( Airbus 340 ) produzava i za Singapur pa moze se kombinirati i Singapur .
A za nekoga ko nije bio u Istanbulu to bi bash bio hat trick , recimo Istanbul 3dana , Bangkog 7 dana i Singapur 4 dana .
U zavisnosti od prioriteta dani se mogu menjati , ali slobodan sam reci da ako se ide singl i prioritet je lumperaj , Tajland sto duze to bolje , recimo Bangkok 3-4 dana , ostalo na moru .
Ako je prioritet low budget , svakako izbeci Singapur .

Naravno bila je i kombinacija preko Moskve kad se uhvati neka akcija ranije,ali sada imamo direktno iz Beograda sa jednim kratkim presedanjem,dakle ne gubi se vreme i po meni komotnije je,jer i sam znaš koliko je mučenje leteti desetine sati da ne pominjem gubiti vreme po aerodromima ako se transfer oduži.Jedino ako je razlika u ceni baš značajna ali čisto sumnjam da će se naći kombo za 350-400€ npr.. Ako neko hoće i Singapur da vidi,da se napravi neki layover što da ne,sasvim ok varijanta :ok:


I ovo me podseti da viza koja se dobije za 45 evra je viza za jedan ulazak,tj. ako planirate izlet do Vijetnama ili Kambodže npr. onda morate imate vizu za multiulazak a ona je čini mi se značajnije skuplja.
 
Poslednja izmena:
Izbor Hotela- prilično je važno u kom delu grada odsedate jer Bangkok je ogroman grad i ne može se obići tek tako,zato dobro isplanirajte prioritete. Turisti uglavnom odsedaju u nekoliko oblasti. Khao San Road,čuvenom raju za backpackere, jeftin kraj grada. dobra stvar je što je blizu onih standardnih landmark-a,ima dosta uličnih restorana i pub-ova,onih pijaca arhaičnog izgleda i sl. ali daleko je od sistema prevoza,pa će te se morati oslanjati na rečne brodove,taxi i tuk-tuk. Budžetska varijanta,ali pogodna za "filmsku" verziju turizma :)...to je ono kad prave reportaže,ranci,papuče,cenkanje.
Sukhumvit- Where the action is. ;)...centar noćnog života i provoda. Veliki broj klubova,pub-ova,restorana,nekoliko tržnih centara,izbor hotela od luksuznih do rupčaga za brzinsko..za kraće ljubavne sastanke :whistling:, night marketi...tj pijace majica,suvenira i sl,dva glavna red districta i čuveni go-go klubovi su ovde. Ovde se ne ide na porodičan odmor sa decom definitivno. Ubedljivo najbolja strateška lokacija zbog povezanosti,pogodna i za zezanje i za istraživanje klasičnih landmarka i za poslovne potrebe i za shoping. Definitivno moj izbor za solo putovanje,sa društvom ili aktivni odmor sa devojkom/ženom. Cene hotela su ipak nešto veće nego Khao San ali opet može se naći gomila lepih novih 3* hotela za pristojne pare oko 40-50 evra po noćenju u dvokrevetnoj sobi. Ako idete u paru to vam je 20-25 po osobi.
DSC_0047_zpswykmzrqq-1.jpg

suhumvit nana(soi 4)
 
Poslednja izmena:

Uz reku (riverside)
- definitivno bolji hoteli po 20+ spratova,za one sa dubljim džepom,solidna povezanost, mnogo barova po krovovima sa bajkovitim pogledima...dakle lepo ali košta nije za budžetske turiste. Ko ima pare za ovo čisto sumnjam da mu neki baht više za taxi smeta pa odsustvo direktnog šinskog sistema je podnošljivo,mada nije daleko. Hoteli 4,5* uglavnom.

DSC03306_zpscc1bpdtp-1.jpg

pogled sa reke na riverside


Silom,Sathorn,Siam-poslovna oblast pogodna za takve ljude.odlična povezanost,moderni delovi grada puni tržnih centara i luxuznih hotela,parkova...
Prelepo,mene si najviše svidelo,ali košta...možda jednog dana... ili ako uleti akcija na booking.com :lol:


DSC_0062_zpseosajrt8-1.jpg

iz koktel bara baiyoke sky hotela pogled na ove oblasti sa 83 sprata
DSC_0074_zpsi0zfbcbw-1.jpg


lumpini park
DSC03376_zpssbnh6ycf-1.jpg

DSC03357_zpshphytjny-1.jpg


nastaviće se....
 
Poslednja izmena:
Ishrana i cene u Bangkoku- Dugo vremena je Bangkok sinonim za jeftino. E ad ne sumnjam da za stanovnika Londona je to i dalje ako se uzmu u obzir zarade i cene po londonskim pub-ovima i klubovima,ali za Beograd...
Prosečna zarada u Bangkoku je oko 400€...zvuči vam poznato? Naravno da IT menadžer i gurač kolica na Khao San Road-u zarađuju enormno različite cifre ali prosek je tu kao i u Beogradu. Samim tim imaju "srpske" plate i gle čuda manje više imaju i "srpske" cene. Možete super klopati na ulici za 200 bahta tj oko 5 evra ali pretvorite to u dinare i dobićete gurmansku pljesku + pomfrit+jelen pivo...a možda i pretekne :think: Englezu smešno,Srbinu baš i nije.
Ali hajmo od osnovnog. Voda koja se naravno kupuje košta po flašici 0.5 u 7eleven oko 7bahta u proseku,velika je oko 13-20 u zavisnosti od marke,pivo 0.3 u konzervi 32 bahta, satay tj ražnjići od bilo kog mesa su oko 20-40 bahta (jako malo bez 2 nema svrhe ni počinjati a da bi se najeli treba još,mada može ko voli da iskombinuje sa pirinčem 2 komada pa izađe kao neki obrok),sa morskim plodovima oko 50,pad thai najpopularnije jelo na ulici može za 50-60 bahta neka skromna varijanta može da se nađe,mango with sticky rice oko 80 bahta kao i razne palačinke,cedjeno voće u flašici ~0.2 po slobodnoj proceni(nar,limeta,citrusi...) se prodaju na štandovima za 40-50 bahta,kesice voća se prodaju od 20-40 bahta(oljušteni mango papaja,ananas,parče lubenice iseckani i stavljeni u kesicu tako se prodaju),moje omiljeno razne supe sa nudlama i mesom oko 50-60 bahta po porciji...Ne sumnjam da kad se makne po uličicama i rezidencijalnim kvartovima može da se nađe jeftinije ali u turističkim zonama ovo je manje više to što se tiče ulične hrane...

DSC_0087_zpspdxkhrsn-1.jpg

"mango with sticky rice" 80 bahta, nudle sa wonton-om(testo punjeno račićima) i svinjskim pečenjem 60 bahta i chang pivo 0.6 75 bahta (soi 32 ulične tezge)

DSC_0019_zpsdceo4ozf-1.jpg

DSC_0008_zpsajfzohac-1.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: Tol
Food corner-i u tržnim centrima- Ovo je u principu najpovoljnija varijanta jer dobijete pristojan obrok za 100 bahta,sa velikim izborom jela doduše 95% azijskih,u potpuno klimatizovanom čistom prostoru.Ne očekujte gastronomska čuda ali dobićete sasvim pristojan pad thai ili neke nudle ili meso i povrće sa pirinčem i recimo neki sladoled ili voće za 100 bhata,po meni isplati se Princip sličan kao u Evropi,pazarite karticu u iznosu od npr. 100 bahta izaberete u nizu restorančića jela sednete negde za bilo koji sto i klopate.Kada kupujete oni samo provuku tu karticu Ako niste potrošili pare,na izlazu očitaju karticu i vrate kusur.

DSC_0112_zpsqawz7ez3-1.jpg

DSC_0114_zpsu7g4hbch-1.jpg

Terminal 21 food corner

DSC_0029_zpsa0yaiajj-1.jpg

kartica iz Amarina

nastaviće se....
 
Poslednja izmena:
Voda od 0,5 litre ima razlicitu cenu i razlicitu perceived value na razlicitim mestima .
Lepota Tajlanda je shto ista ta voda nije vishe od 10 bahta na najinteresantnijim mestima u Bangkoku i Pattayi, ako me razumesh shta sam sad rekao .
Tako da shta je mozda skupo u 7eleven-u dodje djaba na Patpongu .
Kad sam ja bio prvi put u Tajlandu , icecold Heineken u kasetici od stiropora da se ne smlachi posluzen u VIP separeu svugde na Patpongu bio je 2 USD ... da je bilo djaba malo je reci .
Kad smo posle Tajlanda otishli u Singapur , e tek onda smo videli shta je stvarno skupo .
 
Voda od 0,5 litre ima razlicitu cenu i razlicitu perceived value na razlicitim mestima .
Lepota Tajlanda je shto ista ta voda nije vishe od 10 bahta na najinteresantnijim mestima u Bangkoku i Pattayi, ako me razumesh shta sam sad rekao .
Tako da shta je mozda skupo u 7eleven-u dodje djaba na Patpongu .
Kad sam ja bio prvi put u Tajlandu , icecold Heineken u kasetici od stiropora da se ne smlachi posluzen u VIP separeu svugde na Patpongu bio je 2 USD ... da je bilo djaba malo je reci .
Kad smo posle Tajlanda otishli u Singapur , e tek onda smo videli shta je stvarno skupo .

Mali chang 0,3 u tom stiroporu u Soi Cowboy-u je, konkretno u separeu u Tilacu, čini mi se 155 bahta,u Baccari je čini mi se 180 ili je ld bio 180 a pivo 160...dok u biergarten-u u soi7 ili ozi pub-ovima u 11-ci ide oko 100, u Nani sam uleteo na happy hour za 85 malo točeno u onom prvom baru u sredini ne u klubovima,ali u Bangkok Bunnies je opet bilo 150-160... Poredići sa recimo sličnom pričom u Barseloni to je malo,poredeći sa onim što nam je dostupno ovde i nije baš kad se pretvori u taj relativni value.

Cene su se pojačale i po svedočenju ljudi (expat-a sa zapada) sa kojima sam pričao po pub-ovima taj trend rasta cena naročito u high seazon je već da ih citiram "zabrinjavajući" i traje nekoliko godina. I ja sam našao neke cene na netu iz 2010 npr i vide se ozbiljne razlike, po meni rečenoj teoriji posledice većeg priliva japanskih turista koji dolaze u tom periodu i plaćaju šta im se traži skoro neselektivno,što se starim gostima naviknute na malo drugačiji cena/kvalitet value nimalo ne sviđa. Ali to je Bangkok danas.

Cene po tim mestima padaju u low seazon od aprila-septembra.
 
Poslednja izmena:
Da u ovoj priči o hrani naravno spomenem da imate sve one standardne franšize brze hrane tipa mcdonalds,kfc,bk,subway....ima klasičnih thai,japanskih,australijskih,indijskih,arapskih,vijetnamskih,italijanskih i drugih restorana,različitog cenovnog ranga...

Meni je cilj bila upravo degustacija te lokalne ulične brze hrane (inspirisan malo Anthony Bourdain-om :D ). Naravno da nisam išao na slepo nego prateći preporuke na netu pronašao sam soi 32,smešten tačno ispod Thong Lo stanice BTS-a i šokirao sam kad sam od cele ulice video samo jedno sokače sa tezgama i još par niz ulicu(slike su odatle). Nažalost ispostavilo se da su gradske vlasti naložile sklanjanje tih tezgi jer hoće da grade tu nešto pa je većina uličnih prodavaca otišla. Ali u to sokače sam se vraćao jer sam zaista bio zadovoljan kvalitetom hrane i sasvim ok cenama a nekako mi ima pravu atmosferu :). Nadam se da će barem oni izdržati jer ne bih voleo da vidim da ih nema pri sledećoj poseti :)
 
Poslednja izmena:
Od klope koju sam probao:

Pad Thai

najpoznatije thai jelo koje se sastoji od pirinčanih nudli,tofu-a,piletine ili škampa,jajeta,mladog luka i ponekad drugog povrća,tamarind paste,čilija po izboru,palminog šećera,mrvljenog kikirikija i sojinih klica,preliven sokom od limete.Kombinacija slatko-slano-kiselo-ljuto. Ovo jelo se služi po celoj evropi i Srbiji tako da ga redovno jedem i ovde,pa sam odmah navalio da isprobam originalnu verziju. Probao nekoliko varijanti i najviše mi se svideo neki u Amarin food corneru.


DSC_0089.jpg

pad thai sa piletinom u regularnom restoranu
DSC_0007.jpg

pad thai sa škampima iz soi 32 ,ulična varijanta

Som Tum
pikantna salata od zelene papaje

kao što ime kaže,osnova je zelena papaja,čili papričice,beli luk,još neko povrće ponekad,škampi koji su u ovoj uslikanoj varijanti bili sirovi(!) ali na drugim mestima su bili neki sušeni ili dimljeni,riblji sos,limeta...
slatko-slano-kiselo iako se vodi kao apertajzer u suštini je samostalno jelo. Svidelo mi se mada bih radije preko neku piletinu...(i nikako sirovi škampi jbl. ih japanci :lol: )
DSC_0088.jpg


Tom Yum Gong

Nemam nažalost uslikano,ali to je čorba od škampi,čilija,limunske trave,nekih pečuraka,nečega što podseća na đumbir...pikantna,kiselkasta,daleko od toga da je loše ali kako nisam neki naročiti ljubitelj plodova mora koncentrisao sam se na supice sa drugim živuljkama,koje su mi bolje legle :)... ali treba probati.
 
Poslednja izmena:
Tom Kha Gai supa sa kokosovim mlekom

Kao jedan od ljudi koji na pomen kokosa pomisli na kolače ili pinja koladu, sa prilično skepse sam prišao ovom specijalitetu. Inače ide piletina,pečurke,đumbir,limunska trava,korijander čili...prvi utisak je bio ...vau ovo je super dok se pitalo čulo ukusa...ali na pola činije mi se stomak pobunio :lol: Zanimljivo iskustvo ali nisam ga ponovio
Pogledajte prilog 372627

Yam Nua ljuta salata sa govedinom

Namam sliku na moju veliku žalost...pečena govedina tanko isečena,korijander,čili,listići nane,crveni luk...neki začini u dresingu...f*ckin' perfect (:worth:)
Nije baš na svakoj tezgi u ponudi,samo sam ga dva puta našao na Phuketu na meniju u restoranu...

Piletina sa indijskim orahom


Piletina,čili,povrće,indijski orah,soya sos rekao bih...sve smandrljano u voku i posluženo sa pirinčem...ok ali piletina sa kikirikijem mi je recimo daleko uzbudljivije jelo od ovoga...i previše suvo da bi išlo uz pirinač...ali kažu tako treba

DSC_0138.jpg
 
Poslednja izmena:
supiceeeee sa nudlama :D

nudle,povrće,meso raznorazno,korijander,celer,riblji sos,bujon...savršenstvo,mogao bih posebnu temu samo o njima...koliko su tajlandske a koliko kineske ne znam ali davio sam se u njima skoro svaki dan moj apsolutno broj 1 izbor za večeru (uz još nešto)

DSC_0022.jpg


DSC_0188.jpg


nastaviće se....
 
One night in Bangkok- Ne znam koliko čovek treba da bude depresivan pa da se ovde dobro ne provodi. Od koktel barova visoko u neboderima,pub-ova,pivnica,klasičnih klubova diskoteka do naravno go-go klubova i masage parlours u red light district-ima. Sve to uz gomilu dobro i pozitivno raspoloženih ljudi iz svih delova sveta neku atmosferu opuštene druželjubivosti i nadasve tim divnim tajlanđankama :heart:. Kao solo muško u Bangkoku mogu reći samo raj :lol: ali da ne ulazim sad u neke detalje možda na nekom drugom pdf-u...Evo nekih utisaka.

Pošto sam bio smešten u Soi 11 gde je brdo dobrih mesta za provod kako za chill out veče tako za afterparty u klubovima nisam imao potrebe a ni vremena da istražujem po druguim delovima grada. Najprijatnije sam se osećao iskreno u aussey pub-ovima i nemačkim pivnicima. Često uz živu rok svirku,ekranom na kome ide fudbal ili neki drugi sport(Aus open npr),relativno jeftinim pivom,roštiljem,stolovima za bilijar,velikim brojem druželjubivih domicilnih devojaka,pričljivim "veteranima" spremnim da uz pivo podele mudrosti :lol:

Od klubova sam bio u Levels koji je deo Aloft hotela,onako fensi klub,sa besplatnim ulazom po principu ako se svidiš obezbeđenju a ako si belac ili japanac sviđaš im se,još ako ideš pod ruku sa lokalnom devojkom siguran si jer znaju da ćeš da plaćaš pića :lol:..a pića su skupa 200+bahta. Puštaju house muziku ima super lounge na otvorenom(na 6 spratu) dosta mesta i barskih stočića,solidno popunjen,popularan kao afterparty jer radi do 4 (većina pub-ova i gogo klubova zatvara se oko 2).

Tu je i Zanzibar koktel bar i restoran,sasvim prijatan chill out ako se snađete za društvo. Poseban utisak je bio recimo koktel bar Baiyoke Sky Centra hotela(najviša zgrada u Bangkoku) koji se nalazi na 83-spratu uz cene pristojne koktela od 150 bahta i fenomenalan pogled na noćni landscape...ali da bi došli dotle morate platiti ulaz od 400 bahta za koje imate kupon za jedno piće. Samim tim društvo gore je manje i ograničeno,u principu gore se ide zbog pogleda.

Soi Cowboy,Nana Plaza i Patpong sveto trojstvo sin city-ja,preko dana totalno mrtvilo a od 19-02... :mrgreen:. Bio sam u prva dva,kao što rekoh neću u previše detalja ali gomila ljudi tu prolazi da bi slikala ta mesta kao jednu od najpoznatijih atrakcija grada,često se i žene turistkinje mogu videti unutra,tako da ako niste došli da... se družite... niko vam neće zameriti,sedite i gledajte,samo naručite piće i unutra ne slikajte ako kažu da nije dozvoljeno...Cene pića su 155 bahta za pivo i koktele.
DSC_0089.jpg

zanzibar

DSC_0051.jpg

DSC_0058.jpg

Nana Plaza
DSC_0013.jpg

DSC_0037.jpg

Soi cowboy
 
Poslednja izmena:
Wat Arun,Grand Palace,Wat Pho,Wat Phra Kaew,- Palata i najznačajniji budistički hramovi su grupisani jako blizu jedno drugog pa je najbolje sve o istom trošku videti. Imajte na umu da je palata otvorena do 15.30 i da vam treba barem sat vremena da sve u njoj i obiđete (Wat Phra Kaew je u sastavu palate). Opet krećem od svoje lokacije.Kao što rekoh BTS ima dve linije Sukhumvit i Silom. One se ukrštaju u stanici Siam. Vas interesuje Siam linija i stanica Saphan Taksin. Ispod nje se silazi na pristanište. Kroz Bangkok prolazi reka Chao Praya a sistem prevoza na njoj je odličan i jeftin da se stigne do većeg broja delova grada koji nisu povezani šinskim sistemom. Na pristaništu možete uzeti dnevnu karu za turistički brod koja košta 140 bahta i sa njom silazite i ulazite na turistički brod kada i gde hoćete u toku dana. Turistički je označen plavom zastavicom. ako hoćete samo jednu vožnju ona je 40 bahta. Prednost je što ćete verovatno sedeti ali imaju i vodiče na "engleskom",barem kažu da je to engleski :lol:...Alternativno imate i druge linije koje staju na različite stanice,pa možete u bilo koju uskočiti koja vam odgovara. Cene vožnji su povoljnije recimo do wat pho stanice je 13 bahta narandžastom linijom.Ali su pretrpanije i sporije od plave linije,sa druge strane idu češće jer plava ide na pola sata a čekanje na pristaničkim stanicama na onoj klimi,nimalo prijatno,naročito na tim ključnim mestima gde je uvek gužva....(a i niko ne priča "engleski" preko mikrofona pa i uši odmorite :p )

http://www.chaophrayaexpressboat.com/en/services/

DSC03302_zpsh0nffz4g-1.jpg

pristanište saphan taksin
DSC03308_zpsp63k46zw-1.jpg

put uz reku
DSC03312_zpsgurzcqoz-1.jpg
 

Back
Top