Tajland

dobicu tremu od ovoliko iscekivanja :mrgreen:


pozdrav uz danasnji zalazak

kanh2kV.jpg
 
Lepo, nego šta...naročito iz srpske novembarske, blatnjave i sive, perspektive.... Uživaj za sve nas! :)

Nazalost i ovde se sunce slabo vidi vec dva dana sa tendencijom da takvo stanje potraje i to duze vreme. Jedino sto je i dalje toplo...mnogo toplo. Sta je tu je, uzivam na vise nacina i koliko mogu u datoj situaciji ali cini mi se da plaze necu puno gledati. Toliko o tome koliko su tacne prognoze mesec+ dana unapred. Totalno suprotno sada stoji.
Mali savet kada krecete na tajland...stavite kisobran u kofer za svaki slucaj....ovde nema sitne kise, kada pljusne bukvalno ste prikovani u prvom zaklonu :lol:...a ume da potraje
 
Nazalost i ovde se sunce slabo vidi vec dva dana sa tendencijom da takvo stanje potraje i to duze vreme. Jedino sto je i dalje toplo...mnogo toplo. Sta je tu je, uzivam na vise nacina i koliko mogu u datoj situaciji ali cini mi se da plaze necu puno gledati. Toliko o tome koliko su tacne prognoze mesec+ dana unapred. Totalno suprotno sada stoji.
Mali savet kada krecete na tajland...stavite kisobran u kofer za svaki slucaj....ovde nema sitne kise, kada pljusne bukvalno ste prikovani u prvom zaklonu :lol:...a ume da potraje

Ma, mogu misliti kako je teško i nepodnošljivo.. :aha:
 
Ma, mogu misliti kako je teško i nepodnošljivo.. :aha:

Pa ovoliki put presao a jednom sam se bucnuo u okean za deset dana :(
Evo me sad u ao nangu gde za razliku od pataje i bangkoka i nemam puno alternativnih aktivnosti. Na stranu da dok pljusti ne mogu ni iz sobe da izadjem. A pljusti.
Jbg ovaj putsam tesko omanuo tajming.

Dajem jos tri dana fore suncu da se pomoli a onda po cenu gubitka i para za hotel i povratne za avion vracam se u bangkok i pataju gde barem ima alternative u ubijanju vremena i po kisnom danu, ali tamo mi je vec sve rutina postala a to ne odgovara nekom duhu zbog kojeg dolazim ovde. Opet je sve bolje nego da venem od stresa u kancelariji, to stoji....ali ne mogu da se otmem utisku da sam doneo nekoliko pogresnih odluka ovaj put.

avaj, na stranu mracne misli,posledica predugog boravka u sobi danas :mrgreen: ...putopisa, utisaka i slika ce biti svakako kada vec ne mogu rajske plaze da slikam, mogu druge stvari... :) a ima jos deset dana valjda ce me sreca malo pogledati do kraja :ceka:
 
Poslednja izmena:
Kažu da je na Tajlandu najsigurnije meteorološko vreme u periodu druga polovina decembra - druga polovina januara? :think:
Ja sam se pomno raspitivala, zato sam slavila Novu godinu i Božić tamo :D

Svakako ti zavidim, sve i da se sunce ne pojavi uopšte...a hoće, sigurna sam :ceka:
 
I pre toga vec pocetkom decembra skacu....samo nije toliko do smestaja i cena ovde, nego je avion u startu nekih 200 evra skuplji. Mada sada bi ih dao sa smeskom u ovoj situaciji. Prosle godine sam imao lepo vreme a i kad je bilo kise to su bili ti pljuskovi par sati pa sunce.
Ovaj put lije po ceo dan a u pauzama je oblacno. Najlepsa 2 dana su bila dok sam ja bio u bangkoku gde mi je sunce najmanje bitno,ali to tako biva kad te nece...

Problemn je sto u principu zbog specificnosti posla imam prostora za odmor druga polovina novembra i druga polovina decembra a onda tek druga polovina marta...prosle godine sam imao srece, ove ne.
Kisna sezona inace na Tajlandu se zavrsava krajem oktobra,redje pocetkom novembra,a druga polovina novembra bi trebala da bude sigurna,ni previse vrela ni kisovita...ali eto zalomilo mi se. Kazem daleko id toga da i ovo nije odmor ali nedostaje mi chang ispod suncobrana :)

U krajnjem slucaju,malopre sam dosao sa masaze,pokupio pad thai sa skampima sa tezge, kupio pivo i trazim neki fudbal da gledam i pusticu mozak na ispasu. Opet bolje nego kod kuce da sedim u svakodnevnoj dokolici ;)

Zaboravio sam na trenutak na osnovno pravilo putovanja : uzivaj u sitnim zadovoljstvima maximalno !

I ja mnogo (s.... )kukam ponekad :rotf:

Hvala na podrsci :ok:

P.s necu vise obecavam :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Dragi fortes, molim za sugestiju- prvi put idemo na Tajland 07.02.2018. Ostajemo do 08.03. Cetvoro odraslih i dvoje dece (3 i 5 god). Plan je da obidjemo: Bangkok, Koh Samui, Koh Pangan, Krabi, Phuket, Phi Phi. I eventualno Pattaya. Interesuje me da li je po tvom misljenju ovo previse/premalo lokacija i kako da rasporedim po danima? Gde se vredi zadrzavati duze, a gde je dovoljno i 2-3 dana?
Hvala
 
Dragi fortes, molim za sugestiju- prvi put idemo na Tajland 07.02.2018. Ostajemo do 08.03. Cetvoro odraslih i dvoje dece (3 i 5 god). Plan je da obidjemo: Bangkok, Koh Samui, Koh Pangan, Krabi, Phuket, Phi Phi. I eventualno Pattaya. Interesuje me da li je po tvom misljenju ovo previse/premalo lokacija i kako da rasporedim po danima? Gde se vredi zadrzavati duze, a gde je dovoljno i 2-3 dana?
Hvala

Mesec dana je odlicna mera. :ok:

cim uhvatim malo vremena napisacu vam neka moja zapazanja za mesta koja sam posetio a koje vi planirate takodje da posetite :)
 
Dragi fortes, molim za sugestiju- prvi put idemo na Tajland 07.02.2018. Ostajemo do 08.03. Cetvoro odraslih i dvoje dece (3 i 5 god). Plan je da obidjemo: Bangkok, Koh Samui, Koh Pangan, Krabi, Phuket, Phi Phi. I eventualno Pattaya. Interesuje me da li je po tvom misljenju ovo previse/premalo lokacija i kako da rasporedim po danima? Gde se vredi zadrzavati duze, a gde je dovoljno i 2-3 dana?
Hvala

Evo ovako....
Jedan dan u Bangkoku vam je dovoljan da obidjete glavne hramove i palatu koji su prakticno na istom doku recnog taxija,isti dan uvece chinatown, drugi recimo khaosan ako niste tako smesteni,trzne cente,lumpini park i ako se zadesite vikendom ne bi bilo lose da obidjete i chatuchak pijacu. Posto idete sa decom pretpostavljam da neko pomnije istrazivanje nocnog zivota nije u planu, tako da kazemo jos jedan dan za upoznavanje sa gradom,lebua tower ili baiyoke sky da vidite panoramu,neke restirane i sl. To je bez ajutaje prakticno dovoljno . Dakle 4 dan i jos eventualno jedan da se oporavite od leta i jetlag-a je neki ok period da se turisticki pokrije Bangkok Posto pretposravlham da su vam i dolazni i odlazni let iz bangkoka mozete to podeliti na dve ture. Za Ajutaju je potrebno kazu jedan celi dan sigurno,preporucljivo dva(da se prespava tamo)...korisnica opsednuta vedrina moze o tome vise posto ja nisam bio. Pa ako zelite i to uracunajte.
Phuket i Krabi su jedan preko puta drugog,a izmedju su ona cuvena ostrva ukljucujuci i phi phi.i sa jednog i sa drugog idu izleti na sva ostrva ali posto vec odsedate na Koh Phi Phi odakle takodje idu eskurzije ne vidim realnu potrebu da se nesto mnogo zadrzavate i na Phuketu i na Krabiju. Jungle tracking, elephant riding i tiger kingdom imate bukvalno u svakom gradu tako da ako vas to interesuje mozete bilo gde. Krabi tj Ao Nang jer Krabi nisu na moru, je mesto koji je konekcioni hub za okolne plaze i ostrva. Gradska plaza je samo odskocna daska za dalje,a samo mesto je mirno...klasicno setaliste sa mnogo restorana. U pitanju je pretezno muslimanski kraj pa je za thai standarde sve poprilicno sporije da kazemo. Onako je za jedan ok porodicni odmor pa bih vam ipak njega preporucio u odnosu na Patong jer on je klasican grad za provod,sa dosta...recimo adult tematike.Sa druge strane ako vam je ambicija gradska plaza bez mnogo izleta Patong ima lepsu od Ao Nanga. Sa te strane gde je Krabi imate i ostrvo Koh Lanta,mozda i njega uzmete u obzir. Opet ne znam koje su vam potrebe i kakav odmor zelite. A i kakvi su vam planovi logistike. I da dodam da su izleti jeftiniju iz Ao Nanga i polaze odatle, a iz Patonga ima dobrih 40 minuta vozne do doka odakle krecu gliseri. Dakle osim za Similian Islands Ao Nang je logisticki daleko bolje resenje za "island hopping".

Nisam bio na Koh Samuiu i Koh Phanganu jos uvek ali apropo ove malopre price Koh Phangan...masa mladih i zurke na plazi...Koh Samui vise za porodicni odmor.

Pataja...cisto da vidite i to cudo :lol: dakle par dana. U odnosu na sve one plaze koje ce te videti u Andamanskom moru i na Koh Samuiu ,plaze na ostrvima oko Pataje su klase ispod...a gradska je na nivou Sutomora.....Pataja je za zabavu i to onu 18+....po tome je cuvena.... Ako vec idete obavezno svratite do Naklue i obidjite Sanctuary of Truth. U svakom slucaju ne treba vam vise od par dana....

Mnogi mi preporucuju i moja je velika zelja bila Chiang Mai, grad na severu u planinama i dzungli...pravi Tajland...pa ako vam se uklapa mozda njega da uvrstite u planove. Cak pre Pataje bih tamo isao na vasem mestu,jer cete se iskupati na ostrvima pretpostavljam sasvim dovoljno :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top