Tajland

Ajd da dodam, nije nebitno. Ja sam išla preko agencije Kon Tiki, a oni su odlični na toj turi. Imaju fenomenalnog vodiča specijalizovanog za Tajland (prava enciklopedija, nema šta ne zna i pun je korisnih saveta!), biraju odlične hotele, dobro pozicionirane, sa najmanje buke, dobrom plažom i izvesnom "autonomijom", imaju odličan program (za svačiji ukus po nešto), naročito u Bangkoku... Pošto su sve posete organizovane i unapred prijavljene, nema čekanja u redovima, nema gubljenja vremena i mnogo više se vidi... To je prednost putovanja preko agencije na tako daleke ture (a Kon Tiki je je još uvek u tome dobar). Jedino što bih savetovala u tom slučaju jeste da, kad stignete na ostrvo (neko), idete na ekskurzije preko lokalnih agencija - jeftinije je. Kon Tiki dere na tome.:)

Imao sam iskustvo sa Kubom preko Kontikija i stvarno bez zamerki na izbor hotela, a i vodič je bio ok(žena živi tamo udata za lokalca koliko sam skapirao).... ali ja volim tu slobodu izbora šta ću da vidim i slobodu da isplaniram svoje vreme po svom raspoloženju...inače nije pravi odmor. Naravno svi smo različiti i nemamo ista očekivanja i potrebe. Ja uvek ohrabrujem ljude da se sami organizuju. Ali da ostavimo preporuku ako nekome zatreba agencijski aranžman evo ima iz prve ruke :)

Slike su...:okok:
 
:hvala:

Nemaš pojma koliko ti zavidim... i ja bih tako kao ti putovala, da nisam žensko. Po Evropi mi je to OK, ali ne bih smela u arapske države ili tamo na Daleki Istok ili u Jugo-istočnu Aziju... Sad je doduše postalo opasno bilo gde mrdnuti. Teroristi, zemljotresi, poplave, erupcije vulkana, kriminal... To, naravno, ne može da spreči nas koji volEmo da putujemo, ali ipak volim kad me agencija štiti na tako dalekim i egzotičnim turama.
Što ti kažeš- nek svako bira prema svom ukusu.

Nego, ko ide preko Kon Tikija, treba znati da oni imaju dva tipa aranžmana za Tajland: jedan je Bangkok i neko ostrvo (3+7 dana), a drugi je "Stare prestonice Tajlanda". E, ovaj drugi je, kažu, potpuno fascinantan jer tu doživiš najsiroviji Tajland. To me nešto intrigira... :)

Vidim da si probao tamo svašta, a jesi li probao "fried insects"?:lol:
 
:hvala:

Nemaš pojma koliko ti zavidim... i ja bih tako kao ti putovala, da nisam žensko. Po Evropi mi je to OK, ali ne bih smela u arapske države ili tamo na Daleki Istok ili u Jugo-istočnu Aziju... Sad je doduše postalo opasno bilo gde mrdnuti. Teroristi, zemljotresi, poplave, erupcije vulkana, kriminal... To, naravno, ne može da spreči nas koji volEmo da putujemo, ali ipak volim kad me agencija štiti na tako dalekim i egzotičnim turama.
Što ti kažeš- nek svako bira prema svom ukusu.

Nego, ko ide preko Kon Tikija, treba znati da oni imaju dva tipa aranžmana za Tajland: jedan je Bangkok i neko ostrvo (3+7 dana), a drugi je "Stare prestonice Tajlanda". E, ovaj drugi je, kažu, potpuno fascinantan jer tu doživiš najsiroviji Tajland. To me nešto intrigira... :)

Vidim da si probao tamo svašta, a jesi li probao "fried insects"?:lol:

Kad bih o tome razmišljao ne bih mrdnuo dalje od Banovaca ili Lipovice...:lol: Ali u pravu si...nisu to baš naivni krajevi sa žene ako idu bez pratnje.

Vidiš, nisam uopšte naleteo na te sa bubama ,a mislim i da bih preskočio i da jesam. To je već gastronomski izazov kome nisam dorastao...priznajem :lol:
 
Poslednja izmena:
Vidiš, nisam uopšte naleteo na te sa bubama ,a mislim i da bih preskočio i da jesam. To je već gastronomski izazov kome nisam dorastao...priznajem :lol:

:lol:
Ja sam bila u teškom iskušenju, pravo da ti kažem. Vidim idu okolo i glockaju to kao semenke, pa sve mislim - mora da je ukusno (kad im je već sva ostala hrana fenomenalna!). Ali, džaba, gadljiva sam na bube...
Al sam zato slikala za uspomenu... ;)
(čik sad reci da su slike :okok: !!) :zcepanje:

DSCN3640.jpg


DSCN3641.jpg
 
Ajd da se iskupim malo za ove prethodne grozote... Napravila sam sijaset lepih slika, ne zamerite što ću malo da vas gušim...

Kuće na vodi (zbog kanala kojima je prošaran, Bangkok zovu "azijskom Venecijom")
Taj x.jpg


Kraljevski letnjikovac

taj xy.jpg


taj xyz.jpg


Ajutaja...

taj xywz.jpg


taj xyzw.jpg
 
Na taj tai-boks sam kao planirao da idem,u patongu na phuketu ima stadion na par minuta hoda od mog hotela ,ceo dan idu kamioni sa razglasima i posterima,dele flajere po plaži... ali nekako sve mi bilo preče,te masaža te ovde ima dobar pad thai,pa bangla :lol:
Još jedna stvar koju sam jako želeo da vidim a nisam je Tiger Kingdom...ali tu je cena učinila svoje, dnevna karta je bila nešto oko 2500-3500 bht ako se sobro sećam
 
Na taj tai-boks sam kao planirao da idem,u patongu na phuketu ima stadion na par minuta hoda od mog hotela ,ceo dan idu kamioni sa razglasima i posterima,dele flajere po plaži... ali nekako sve mi bilo preče,te masaža te ovde ima dobar pad thai,pa bangla :lol:
Još jedna stvar koju sam jako želeo da vidim a nisam je Tiger Kingdom...ali tu je cena učinila svoje, dnevna karta je bila nešto oko 2500-3500 bht ako se sobro sećam

Mene thai boks nije zanimao uopšte, al ga dobih u paket aranžmanu...:D Zato sam, bogme, dobro platila da se slikujem sa tigrom...:lol: Al je vredelo :aha2:

A šta je bangla?

Ma, sad si i meni usadio ideju da bi valjalo ponovo na Tajland... uskoro :lol:
 
Mene thai boks nije zanimao uopšte, al ga dobih u paket aranžmanu...:D Zato sam, bogme, dobro platila da se slikujem sa tigrom...:lol: Al je vredelo :aha2:

A šta je bangla?

Ma, sad si i meni usadio ideju da bi valjalo ponovo na Tajland... uskoro :lol:

Mene ta ideja ne napušta otkad sam se vratio...bože zdravlja pa na zimu ponovo :lol:
 
Ekipa imam ja jedno pitanje , meni je sledeca destinacija Thailand , Cambodga i Vietmam .

Ja imam crnogorski pasos i na visa req. na nasu cg stranicu mi pise da mi nije potrebna viza za ulazak u Thailand?
Druga stvar vidim da traze vizu za Kambodzui Vietnam , jel se moze srediti entry viza tamo na licu mjesta da damo pare na granici ili moram aplicirat dok sam kod kuce ?
Treba neko da mi kaze iz iskustva , hvala !
 
Ekipa imam ja jedno pitanje , meni je sledeca destinacija Thailand , Cambodga i Vietmam .

Ja imam crnogorski pasos i na visa req. na nasu cg stranicu mi pise da mi nije potrebna viza za ulazak u Thailand?
Druga stvar vidim da traze vizu za Kambodzui Vietnam , jel se moze srediti entry viza tamo na licu mjesta da damo pare na granici ili moram aplicirat dok sam kod kuce ?
Treba neko da mi kaze iz iskustva , hvala !

Može u Bangkoku da se vadi viza za dalje neko je pisao o tome.

Nego proveri ti ovo za vizu pošto sam video nekoliko crnogorskih i bosanskih pasoša kada sam svoj preuzimao u agenciji preko koje sam dobio vizu.

EDIT: koliko vidim ako imaš službeni cg pasoš ne treba ti viza, za nosioce običnih pasoša je potrebna

http://www.consular.go.th/main/contents/filemanager/VOA แก้ไข 18-12-58.pdf
 
Poslednja izmena:
ja planiram porodicno putovanje sa dvoje dece (14 i 5) u januaru. Na osnovu svega sto sam procitala i ovde i na drugim sajtovima, mislim da nam je dosta 2 dana u bangkoku i 11 dana negde. to negde sam mislila ao nang, ne trazimo lude nocne provode, nego mir, lep smestaj i lepu plazu. ne planiram d aidemo prkeo agencije, zato ce mi trebati vise vremena da sve organizujem i ova tema je vrlo, vrlo korisna u tom smislu, posebno sto se tice bangkoka. zahvaljujem se autoru :D
 
o hvala, evo odgovora, ipak neko cita temu, jeeeee :vatromet:
koje izlete bi preporucio? znam da bi deci bilo zanimljivo jahanje slonova, tigrove ja necu da idemo jer mi ih je zao onako drogiranih. sta jos, gde jos iz ao nanga?
 
o hvala, evo odgovora, ipak neko cita temu, jeeeee :vatromet:
koje izlete bi preporucio? znam da bi deci bilo zanimljivo jahanje slonova, tigrove ja necu da idemo jer mi ih je zao onako drogiranih. sta jos, gde jos iz ao nanga?

Pa moram ponekad da se prisetim kako je život lep :lol:

Krabi su preko puta Phuketa gde sam ja bio,tako da sigurno idu izleti na Koh poda,Chicken Island, Phra Nang pećinu i plažu i sl. jer su oni blizu vas a ako se išlo sa Phuketa sigurno idu i sa Ao Nanga
Isto i na PHi Phi i Bamboo koji su negde između.

Što se tiče tigrova, to uopšte nije jeftino a gledao sam dokumentarce kako ih "pitome" i kakva je sve to mafija upletena i mislim da nije vredno zbog selfija sa drogiranim tigrom davati podršku takvom tretmanu životinja. Tiger kingdom i predstave sa slonovima su mislim manje više u svakom turističkom centru zastupljeni. Pošto nisam bio tamo ne znam kako stoje sa hramovima i prirodnim landmarks-ima preporučujem da procunjaš po sajtovima za to, ali uopšte ne sumnjam da će te imati čime da ispunite vreme.

Ja ozbiljno razmišljam o Ao Nangu u mojoj sledećoj turi,bože zdravlja tamo negde na zimu verovatno u martu ovaj put.
 
koh samui je mi je komplikovan zbog putovanja, htela bih da se sto manje cimamo, zato sam izabrala ao nang, jer je aerodrom blizu, nema presedanja,ferija, vozova, buseva i cuda. nisam proucavala koh pangan, to mi je sad domaci, hvala :D
 
qatar ima sad super cene za januar, ali meni je suvise rano i ne bas 100% sigurno da cemo ici. u septembru mogu da rezervise, ali sada ne. ima d.upe svoje da pojedem kad budem morala 100 evra po karti skuplje da platim!
nego, sta obici za 2 dana u bangkoku? ja sam mislila stari grad, odnosno hramove. gde u tom slucaju odsesti da nije previse daleko, ili da ima dobru vezu sa tim delom grada?
 
qatar ima sad super cene za januar, ali meni je suvise rano i ne bas 100% sigurno da cemo ici. u septembru mogu da rezervise, ali sada ne. ima d.upe svoje da pojedem kad budem morala 100 evra po karti skuplje da platim!
nego, sta obici za 2 dana u bangkoku? ja sam mislila stari grad, odnosno hramove. gde u tom slucaju odsesti da nije previse daleko, ili da ima dobru vezu sa tim delom grada?

Na prvoj strani imaš otprilike opis šta koji deo grada nudi i za koje pare otprilike.Sažetak:

1. Sukhumvit je najbolje strateško mesto i čvorište i po meni centar svega ali pošto idete sa decom možda je i previše živahan naročito noću. Ne mislim konkretno na dva red light district-a jer se tačno zna gde su oni,dva soi-a (soi 23 i 4 ) a Sukhumvit je ogroman prostor sa mnogo soi-a. Ima tu odličnih mesta i hotela i tržnih centara i restorana...može da se nađe verovatno i mirnih oblasti.... ali kao što sam rekao za taj deo se vezuju velike gužve i u saobraćaju i na trotoaru,mnogo klubova i kafića i svega ostalog...U zavisnosti od uzrasta dece,ali bolje ne :lol:
2. Riverside uz reku je skup iako je najidealniji za porodične varijante
3. Siam,Sitorn....skupi i fensi
4. Khao San Road...budžetski u starom gradu,blizu svih tih hramova,reke i nekih pijaca ali loše povezan javnim transportom sa drugim delovima

Po meni možda najbolja opcija za vas je 4 ako je plan stari grad...ali se pripremite na mnoštvo backpacker-a i hipstera,omladine i sl. :lol:

Sve ove lokacije gde su ti glavni hramovi i palata su uz reku tako da sa čamcima bilo javnim ili turističkim možete sve obići u jednom danu samo pazite na radno vreme. Ulaznice se plaćaju btw. 500bht-a za palatu i hram u njoj i oko 200 čini mi se za Wat Pho i Wat Arun.
Drugi dan, china town i malo ove ploveće pijace i to vam je stari grad u jednom cugu :lol:
 
qatar ima sad super cene za januar, ali meni je suvise rano i ne bas 100% sigurno da cemo ici. u septembru mogu da rezervise, ali sada ne. ima d.upe svoje da pojedem kad budem morala 100 evra po karti skuplje da platim!
nego, sta obici za 2 dana u bangkoku? ja sam mislila stari grad, odnosno hramove. gde u tom slucaju odsesti da nije previse daleko, ili da ima dobru vezu sa tim delom grada?

I da dodam da ovi iz Etihada nisu normalni sada sam gledao cene za taj period kada sam bio i ono je suludo. Ja sam kartu za januar kupio u novembru po ceni od oko 550€ povratna....sada je ~750. Pretpostavljam da će cena pasti ali.....
Ta varijanta sa QA je sasvim ok isto ide iz Beograda za Dohu a odatle Bangkok dakle 1 presedanje. Trenutna razlika od preko 300+€ po karti i to za vas četvoro...ne razmišljaj uopšte. Tamo na jesen proverite ponovo.
Moraću i ja da pratim najesen kretanje cena ako bude previše razlike idem ponovo u januaru.
 
Poslednja izmena:
preko qatara je 450 evra trenutno. odlicna cena, ali meni je stvarno mnogo rano da sad bukiram. plus, lay-overi su vrlo kratki, ukupna duzina putovanja bude oko 14 h, sto je odlicno u poredjenju sa drugim opcijama.
hvala puno za ove predloge :D
deca su 14 i 5, mali je navikao da putuje i da obilazi i znam da nece biti problema sa njim. 2 dana Bangkoka moze valjda svako da izdrzi :D
citam dosta, svuda pise da je tajland generalno child friendly. sigruna sam da cemo svi uzivati :D
izabrala sam definitivno ao nang, eventualno nekoliko dnaa na koh lanti. planiram da ukupno ostanemo 15 dana, ne moze se vise zbog posla.
 
Shvatate da ne idete tamo kao turisti samo, ukoliko vam se svidja mozete u Tajlandu da zivite.
Posle mi mislimo o turistima kao i svak narod, glupavi turisti, sta je njih nateralo na ovamo, a barem ide zarada za tih 15-16 dana koliko ostostaju

Ja ne bih izabrao Tajland vec drzavu vise slicnu nasem mentalitetu, recimo Grcka, Rusina, ili hebes Tajland odoh u Adis abebu ili Juznoafricku republiki, cuo sam da su te juznoafrikanke UF! :-D prava vatra tako kazu!
 

Back
Top