Tajland

Ulaz u What Pho,palatu i wat arun se plaćaju,palata je 500 bahta a ove dve da li dvesta ili više ne sećam se tačno. U palatu se ulazi sa određenim dres kodom, tj. nema šorca,suknjica,majica bez rukava...čini mi se da sam video da daju ženama neke šarene marame na ulazu ako su u šorcu ili majicama na bretele ali uzmite to sa rezervom. Ovo napominjem jer 90 % ljudi ide u šorcu i papučama po gradu ,pa na ovaj izlet krenite sa preobukom u rancu...da ne bi na slikama imali "vesele" boje i motive :)
O samim znamenitostima šta reći...fenomenalno,apsolutno vredi muka :)

Wat Pho

DSC03318_zpskgbic3iz-1.jpg

DSC03321_zpsvnxsqfzx-1.jpg

DSC03326_zpsnzf7drxz-1.jpg
 
Tržni centri i pijace - Prilično jeftina roba u vidu majica,papuča ,šorceva,suvenira i sl. može da se pazari na pijacama pre svega Pratunam i vikend pijaci Chatuchak ako se zadesite. Neki vau kvalitet naravno ne očekujte ali 2-3 majice i papuče za plažu za ukupno 10 evra ćete naći ili gomilu drvenih,slonova,maski,budam,magneta po principu 3 za 100 ili 200 da ponesete kući familiji i društvu i "skinete ih sa vrata" u jednom prolazu :) Isto tako imate ulične tezge između Nana i asok stanica u Sukhumvitu sa sl. i istom robom. Cenkanje obavezno,početna cena nenormalna tako da se ne bojite da date mnogo nižu ponudu :D

Tržni centri su im zaista lepi,klimatizovani i čisti,sa bogatim izborom radnji i robe od exluzivnog do pijačnog kvaliteta. Terminal 21,Siam Centar,Siam Paragon,Central World,MBT,Platinum Fashion Mall....ima ih bezbroj zaista i svaki izgleda bolje i veće od našeg Ušća recimo. Mogu da postide dobar deo onih u najvećim zapadnoevropskim metropolama i izgledom i izborom robe. Skoro svaki na jednom spratu najčešće prizemlju ima deo sa tezgama gde je jeftinija roba,i puno nezavisnih samostalnih radnji nezavisno od standardnih lanaca tipa Esprit,H&M i sl. koje manje više imamo i ovde. Cene manje više kao u beogradskim parnjacima. Naravno tu su i bioskopi i već pomenuti restorani i food corner-i. Često imaju i deo za prodaju telefona,foto i it opreme,radnje za dekodiranje i popravku...

Iskreni u njih sam ulazio kao klimatizovane oaze najviše da na miru popijem kafu,pojedem nešto i zakačim se na wifi,u radnje sam slabo zagledao a kupio nisam ništa tako da izveštaj o cenama prepuštam nekom drugom...pijaca je rešila sva potraživanja za plažnom opremom i par majica za razervu :)

DSC03404_zpsxn48vtei-1.jpg

DSC03407_zps2xvssvxm-1.jpg

DSC03406_zpsasz5p16r-1.jpg
 
Poslednja izmena:
More :maramica: Bangkok-Phuket je let od sat ipo...koristio sam Air Asia po ceni od oko 90 evra sa stvarima(jedna putna torba),avioni sasvim ok,udobni,klasičan low cost bez posluženja. Mali problem je što leti sa sekundarnog DMK(Don Muang) aerodroma koji je nešto dalje od BKK i nema metroa ili linije do njega (u stvari ima buseva ali nije me privukla ta opcija). Ostale LC kompanije koriste isti aerodrom. Taxi na metar od Soi 11 do tamo izađe oko 210 thb sa dve putarine od ukupno 120 thb to je u rangu u zavisnosti od gužve odo 320-350 thb-a(u povratku imate i taxu za izlazak sa aerodroma 50thb). Do DMK aerodroma treba dobrih 45 min.

Mali šok je usledio po sletanju jer od aerodroma na Phuketu do Patong Beach-a cena taxi-ja je 800thb ! Nema pregovora. Druga jeftinija opcija je da uzmete mini kombi ali onda čekate da se napuni i razvozi putnike do hotela,pa ako se skupite svi za isto mesto to je i ok ali ako staje na Kata beach ili Surin e onda će potrajati...inače direktno do Patonga treba sat vremena vožnje taxijem. Phuket nije malo ostrvo.

nastaviće se....
 
Poslednja izmena:
Bravo fortes :ok:
Odlican tekst i saveti!

Ja planiram na Tajland sledece godine, sad definitvno znam kome cu da se obratim za sve potrebne informacije :)
Ono sto me interesuje, da li je bolje ici preko agencije ili ipak sam se organizovati?
Iskreno, do sad sva iskustva s agencijama nisam bila odusevljena, al s obzirom kad je prvi put ..nisam bas sigurna za koju varijantu se odluciti.

I...

Fotke su fenomenalne ... posebno ova arhitektura :klap:
I ova prva u trznom centru :worth: odlicno uhvacena :)
 
Hvala :)

Agencije sam odavno "uklonio" iz svog putničkog života. Ne znam kakva je ponuda kod vas doduše, kontam da vam je malo širi izbor. Ja volim apsolutnu slobodu izbora i smeštaja i aktivnosti i tajminga tako da za mene nema dileme,ali izbegavam da pametujem drugima. Takođe jako važan momenat koji doprinosi mom ukupnom doživljaju i u kome stvarno uživam je i to istraživanje i planiranje pre samog polaska
Imao sam osećaj bezbednosti gde god sam lutao,danas su sve informacije dostupne na netu o svakoj lokaciji,ma svakom lendmarku u nekom mestu i sve se može unapred isplanirati. Ne vidim svrhu angažovanja agencije,ograničavanjem sebe izborom hotela i datuma i naročito zašto bih to plaćao. Ali znam ljude koji baš naprotiv žele samo da stignu i bace peškir i to je za njih pravi odmor i to poštujem...tako da svako prema svojim afinitetima.
 
Patong noću:

Čuvena Bangla Road sa svojim barovima,diskotekama i restoranima je centar (adult) noćnog života. Barem bi trebalo da bude tako,ali preplavljena je sa turistima koji često i sa decom tuda šetaju tokom večeri. Iznad te ulice i ispod paralelno sa plažom uglavnom su restorani(thai,italijanski,japanski,internacionalni....), saloni za masažu i regularni i oni sa "specijalnim" menijem,ima i dosta pub-ova i hotelskih barova...sve u svemu za svakoga po nešto. Ovde zabava taje do ranih jutarnjih sati,ako birate hotele u tom delu da imate i to na umu. Cene su uglavnom više za otprilike 50+ % u odnosu na Bangkok.
I još jedno zapažanje. U Patongu ima zaista veliki broj Rusa,slična priča kao u Cg pokupovali su tamo nekretnine i onda počeli masovno da dolaze...imaju svoje restorane,klubove,agencije čak i svoje go-go barove sa svojim "radnicama" na Bangli :lol:,svoje radio stanice i tv kanale...lokalci uz engleski često znaju i ruski,a dobar deo natpisa i menija po restoranima je na ruskom. Ko barata tim jezikom i ko voli njihovo društvo...dobro će mu doći
 
Poslednja izmena:
Okolne plaže-pored glavne gradske plaže koja sasvim zadovoljava sve kriterijume dobre plaže u okolini Patonga izdvajaju se dve plažice: Freedom i Paradise beach. Do njih se dolazi peške preko brda i šuma i plaća se ulaz 200bahta.Takođe sa glavne gradske plaže idu čamci kojima treba oko pola sata-45 minuta da stignu do nje Ja sam konkretno bio na freedom i na mojiu veliku i večnu žalost zaboravio sam mobilni taj dan da plažu ovekovečim :dash:. Ovde ću ostaviti sa neta par fotki uz napomenu da to uživo izgleda daleko prometnije,tj. na ovu idilu dodajte jedno stotinjak kupača... :lol: Vredi videti u svakom slučaju.

freedom-beach-2-phuket-thailand-907298.jpg



Freedom_Beach_Phuketitaly_guida-di-Phuket-980x500.jpg


Pozadi imate barove i restorane a čamci idu tokom celog dana. Suncobran ponesite jer je hlad verovatno zauzet. Bolje doći rano ujutru dok još nije gužva.
 

Prilozi

  • freedom_17.jpg
    freedom_17.jpg
    65,5 KB · Pregleda: 21
Dodao bih još da imate lepe plaže u Surin-u i Kata Beach do kojih može da se dođe taksijem ili tuk-tukom. Po meni možda su malo prijatnije jer su mesta malo manja i mirnija od Patonga više su za pravi odmor nego Patong koji je dosta živahan i "grešan",pa su i ljudi na plaži više porodičnog tipa i takva je atmosfera. Lično nisam imao potrebe da idem tamo jer sam imao savršenu kombinaciju pesak,čisto more i pivo :) na 5 min od hotela a kvalitet tih plaža ipak nije toliki da bi opravdao troškove i cimanje :lol:

Ali zato koh Phi Phi sa druge strane...:zaljubljena:

nastaviće se......
 

Back
Top