Tajland

20171129_194316.jpg


20171129_194518.jpg


Satay....:zaljubljena:

grilovano meso(u ovom slučaju svinjetina) i thai sos od kikirikija. sos je zaista fenomenalan i ide uz bilo koje meso. Pravi se od kikirikija,belog luka,čilija,tamarind paste,palminog šećera, ribljeg sosa(možda i soja) i još nekih začina...ovo definitivno pokuavam da reprodukujem u srpskim uslovima, mnogo jak sos...slano,ljuto,slatko,kiselo a opet ravnoteža da ne možeš da ga oceniš koji ukus preovladava...baš thai stil :)

Mislim da se vidi cenovnik za 10 štapića 60 thb-a, 15 90thb-a....
 
E sad za dezert posebna priča....snimio sam neverovatan red na ulici i pogledao o čemu se radi...kad ono lepinje,koje neko peče na roštilju,dodaje nekim devojkama a oni pune sa ko zna koliko filova i onda prozivaju valjda po brojevima. Ja se setim odmah mase yt klipova koje sam gledao i saveta da je ovo najpopularniji thai slatkiš u Yaowaratu i celom Bangkoku i ima skoro pa legendarni status među domicilnim stanovništvomo i Marka Wiensa kako na svom vlogu jede jedan ovakav sa chili pastom....ok rekoh hebeš red ne idem nigde večeras dok ovo ne konzumiram. Kako sam zbog reda već bio odustao od nekih tezgi za ovu sam se zainatio. Red je toliki da imate posebne listiće na pultu gde valjda pišete ime i koju vrstu tog kolača hoćete,imate tri kolone gde birate kako ispečen hleb(kolač) hoćete i koju vrstu punjenja...bilo ih je desetak...e sad na engleskom je bilo punjenje i to nekako označih sa brojevima šta ću i koliko ali ono zaglavlje skroz na thai hijeroglifima gledam i nemam predstavu o čemu se radi. Gledam devojku do mene...ona popuni ono zaglavlje sa drugim hijeroglifima i zabode na štapić gde su narudžbe...one đto pune viču da li imena ili brrojeve na Tajlandskom kada popakuju kolače u kutije,okolo kao za inat od sto ljudi nijednog belca na vidiku da ga pitam,neka radnica kad sam je pitao na engleskom šta se tu upisuje nije me ni pogledala...i dok onako zbunjen stojim,čujem megafon,pogledam dolazi neki deda(kasnije identifikovan kao gazda) gleda u mene i viče u onaj megafon...ja ionako izgubljen sad rekoh šta sam sad bogu zgrešio nisam ni skontao da me čovek dovikuje jedno ceo minut...sažali se lik,zgrabi onaj listić što držim u ruci i direktno me sprovede do dama koje su punile kolače pokazao im onaj papir,one uhvatiše odgovarajuću zemičke i napuniše ih filom i dobih ja za minut ono što su domicilni čekali po pola sata...samo uradih nevešti wai gazdi i rekoh dosad već naučeni izraz "kob kun kap" ("hvala" u muškom rodu) i naravno pobegoh da me neko od ovih što čekaju ne linčuje :mrgreen:
Što se tiče kolača,odličan je kremast,hleb je hrskav spolja mekan iznutra ijako bogat filom koji mu određuje ukus. Ja sam uzeo sa kondezovanim mlekom,egg custard i filom od čokolade...svaki čini mi se 20thb-a ili ....pored ovih ima par voćnih(ananas,jagoda),... i čili,neki slani valjda...ima slika...u svakom slučaju izbora ne manjka. naročito je bio dobar ovaj od kondezovanog mleka :njam:

20171129_192856.jpg


20171129_200047.jpg


Pogledajte prilog 468278

Pogledajte prilog 468280

20171129_203915.jpg


Nastaviće se....
 
:lol: "Slatka" drama!

Svi tvoji tekstovi o Tajlandu su odlični, al' ovaj sam progutala u napetom iščekivanju razrešenja, kao da čitam krimi roman Agate Kristi! :D

(PS. Najsmešniji mi je ovaj lik u donjem desnom uglu na trećoj slici... što je zapušio nos.... :lol:)

:klap:
 
:lol: "Slatka" drama!

Svi tvoji tekstovi o Tajlandu su odlični, al' ovaj sam progutala u napetom iščekivanju razrešenja, kao da čitam krimi roman Agate Kristi! :D

(PS. Najsmešniji mi je ovaj lik u donjem desnom uglu na trećoj slici... što je zapušio nos.... :lol:)

:klap:


thx...durijan verovatno neko otvara na nelkoj tezgi :lol:...ili se neko pored najeo karija :rotf:
 
Hoteli u Bangkoku:

Dva noćenja u DreamHotel Bangkok. Hotel je sa 5* bukiran na akciji po ceni od otprilike 60€ za dvokrevetnu sobu. Moderan,čist,lep.... sastoji se iz dva krila,ja sam bio u onom gde je recepcija gde su sobe novije,u drugom su bazen na 10 ili 11 spratu sa barom i teretana. Praktično su ulaz do ulaza. Nisam uplaćivao doručak. Verovatno najudobniji krevet koji sam imao na mojim tajlandskim putovanjima...ali zaista udoban. Cene mini bara su prevelike kao što se da očekivati od te klase hotela,a opet imao sam šampanjac ali ne i Chang što je po meni kardinalna greška :mrgreen:....ono što me je zaista zaprepastilo je cene za loundry service gde je pranje jedne...ali jedne majice koštalo 70 thb-a :eek:...radi poređenja kg veša(da tamo po težini računaju) na Phuketu košta oko 60 thb-a, a u Pataji u hotelu su mi skoro kompletan sadržaj kofera oprali za manje od 200 thb-a...pa sam umesto planiranog pranja veša izabrao opciju da kupim novi u MBK...čisto da preživim do mora(ovo je bio layover između Pataje i Krabija) :lol:

20171122_221304.jpg


Pogled iz hotela...9 sprat ako se dobro sećam

20171123_115841.jpg


bazen i bar

DRM_DreamBangkok_Dreamroom_5.jpg


soba,ista ovakva iako je ovo slika sa neta

Hotel je inače smešten u sukhumvit soi 15 znači između Nana i Asok stanice BTS-a, dobro poznat kraj kao i u prethodnim boravcima u Bangkoku. Već sam opisivao pogodnosti lokacije da se ne ponavljam. Hotel naravno ipak preporučujem,naročito za kratke boravke.Za hotel 5* ipak je jako pristupačan.

https://www.tripadvisor.rs/Hotel_Review-g293916-d305380-Reviews-Dream_Bangkok-Bangkok.html
 
Poslednja izmena:
Drugi hotel je bilo noćenje sa doručkom u Prime Hotel Central station. Ovo je bila rezervacija bukvalno sa aeorodroma tokom "bega" iz Krabija. Prvi put u Bangkoku sam se odaljio iz Sukhumvita i izabrao hotel iz starog dela grada...naravno namenski jer je cilj za to veče bio Yaowarat opisan gore. I zaista nisam mogao bolje da izaberem. Tačno na poslednjoj stanici metroa Hua Lampong preko puta glavne železničke stanice. Cena dvokrevetne sobe oko 35€, hotel 4*.

https://www.tripadvisor.rs/Hotel_Re...me_Hotel_Central_Station_Bangkok-Bangkok.html

20171129_163834.jpg


20171129_181355.jpg


soba

20171129_181452.jpg


pogled


Recepcija je smeštena na 12 spratu tako da prvo morate iz lobija(tu je neki tc) da se popenjete jednim liftom a odatle se spuštate drugim liftom do soba. Malo komplikacije ali podnošljivo,čak iako su liftovi malo sporiji za moj ukus. Doručak je klasičan švedski sto sa klasičnim izborom kontinentalnog,engleskog i azijskog doručka, ne očekujte čuda ali poslužiće svrsi. Ne zaboravite da je yaowarat iza ćoška :mrgreen:
Još jedna zamerka je malo teži pristup taxija.

Sve u svemu ok je. Ne baš za boravak od 15 dana ali za layover ili par dana blizu yaowarata i blizu metroa sa kojim ste za čas u Sukhumvitu....uzmite ga u razmatranje.

P.S. dobijate dva pića gratis u hotelskom baru nakon prijavljivanja ;)
 
Poslednja izmena:
Pattaya- Ove godine neplanirano sam ostao 11 dana ovde. Prvih par dana osim šućmurastog vremena problem je bila i neka mornarička manifestacija zbog koje je luka bila nedostupna za trajekt koji je išao do Koh Larna pa sam tih par dana morao da se zadovoljim plažom u Jomtienu(Džomtien),koja je manje više slična gradskoj u centralnoj Pataji, možda za nijansu mirnija i čistija ali daleko od nekog kvaliteta. Do Jomtiena dolazite bahtbusom (pogledati prethodni putopis) koji je označen belom trakom pri dnu oko praga. Često mada ne i uvek i piše Jomtien-Naklua ili nešto sl. napred ali ne računajte puno na to iz već objašnjenih razloga da tamo ne važe nikakva pravila,odnosno možemo ugrubo odrediti rute ali sve zavisi od trenutne volje vozača gde će krenuti.. U principu najsigurnije je doći na raskrsnicu 2nd Road(sai song) i South Pattaya Road , ući u 2nd road paralelno sa Walking Street i tamo se ukrcati na neki od onih što čekaju putnike(praktično stajalište je 10m od raskrsnice). Posle jedno 15 minuta vožnje po Jomtienu skrenuće ka obali i izaći na Jomtien Beach. Plaža je izuzetno duga i ima prostora koliko želite,šira je od gradske i kao što sam rekao manje prometna,kako sa turistima tako i sa gliserima,jet-ski i sl...

Odmah iznad su naravno restorani,prodavnice,7eleven...tako da "izvorišta" klope, Changa i hladne vode ne manjka. Ali ono što me je zaprepastilo je da nisu hteli da mi iznajme jednu ležaljku nego samo par sa suncobranom iako je popunjenost bila...optimistički rečeno 10% odnosno skoro nigde nikoga. Naravno iz principa sam samo bacio peškir na pesak ispod neke palme(prirodnog hlada ima sasvim dovoljno za taj promet) Tu i tamo Tajlanđani me malo podsete na crnogorce po turističkoj logici :mrgreen:

DSC_0798.jpg


DSC_0799.jpg



Moj zaključak: koristiti samo u nuždi, ali pre nju nego gradsku u centralnoj Pataji
 
Poslednja izmena:
U svom drugom pokušaju odnosno boravku nakon bega iz Krabija, sve se napokon poklopilo i vreme i odsustvo vojni aktivnosti tajlandske mornarice pa sam napokon mogao da se nauživam na Koh Larnu. Dakle da ponovimo. Trajekt kreće sa Hal Bali Pier-a, koji se nalazi na samom kraju Walking Street-a. Cena po putniku je 30 thb-a u jednom pravcu i imate dva odredišta. Jedmo je glavno selo Naban i odatle idu bahtbusevi do ostalih plaža(cena zavisi od plaže ali uglavnom 30 ili 40thb-a) potrebno je izaći iz liku odmah krenuti desno i ići 100m možda ili nešto manje dok ne vidite mapu,bahtbuseve i nekoliko vozača. Kažete plažu koju želite(ili izaberete na mapi) i oni vam pokažu bahtbus koji ide tamo. Čekanja nema puno, desetak minuta najviše dok se skupi dovoljan broj ljudi.

koh-larn-map.jpg


20171203_094029.jpg
 
Dodao bih samo da su otprilike 2/3 turista koji idu na Koh Larn Rusi, tako da se ne iznenadite ako vam se obrate na ruskom jer sad čim vide belca pretpostave da je Rus. Naravno mlade ruskinje na plaži su uvek poželjan prizor :mrgreen: , pa se da istrpeti malo dovikivanja na plaži i skoro da bi im oprostio one "tranzistore" sa ruskim pop pesmicama koje kupuju na pijaci i obavezno puštaju na plaži...ali skoro :lol:

Prošli put sam opisao Tien plažu i ovaj put ću samo potvrditi da je meni najdraža plaža na Koh Larnu. _Cena od pristaništa je 30 thb u jednom pravcu, ležaljka sa suncobranom je 100thb-a.

20171204_122129.jpg


DSC_1020.jpg


DSC_1059.jpg


DSC_1058.jpg


20171204_134015.jpg
 
Poslednja izmena:
Druga plaža koja je jako blizu štaviše slobodno se može reći "iza ugla" je Samae beach. Praktično idete sa istim prevozom koji prvo skreće na Samae pa odatle posle prevoz nastavlja na Tien. Nemojte se zbuniti jer se više puta desilo da Rusi kažu Tien kad ulaze u bahtbus a onda kada stane na Samae svi izađu pa se praktično jedini ja vozim do kraja :lol: U krajnjem slučaju Samae lepo piše i pri skretanju a i tu je velika tabla sa natpisom kada bahtbus stane. Plaža je isto izuzetno lepa, i mirnija je jer skoro da nema jet-ski i glisera. Ova plaža je skoro potpuno pokrivena ležaljkama i suncobranima, gusto zbijenim pa nije idealna za sunčanje ali je zato najudobnija sa dobrim kafićima i restoranima. Cena ležaljke je 50 thb-a u gormjim odnosno 100 thb-a u prvim redovima,pivo je 80 thb-a, kokosov orah 50thb-a...

Takođe na kraju plaže se nalazi pier sa kojeg kreće trajekt direktno,ali je privatni izgleda a cena je 100thb-a u u jednom pravcu :eek: Ipak zgodno je kad se smorite od silnih vožnji mislim da tih 40 thb-a(bahtbus do glavnog sela je 30 i još 30 za trajekt) razlike je ponekad vredno manje cimanja.

20171203_103822.jpg


20171203_115823.jpg


20171203_103734.jpg


DSC_1106.jpg


20171203_121556.jpg
 
Treća plaža je Tawaen koja često po netu figurira kao glavna da ne kažemo najlepša plaža...i iskreno ne sumnjam da u jednom trenutku to jeste bila...ali teška komercijalizacija je uzela svoj danak. Kao prvo do ove plaže ide direktno trajekt. Vožnja je isto 30thb nešto duže traje(45 min) i trajekt staje na doku malo dalje od same plaže. Ja sam imao tu nesreću da sam uleteo u prvi dan kineskog masovnog odmora, a to je "roj" ljudi koji je neopisiv. Jednostavno su preplavili plažu,u grupama sa vodičima sa zastavicama,obučeni u vodi :eek: , sa dugim rukavima i kišobranima na plaži :eek: :eek: ,dovikivanje,selfi na svakih pola metra...jedan ipak kultorološki šok...uz masu Indijaca za koje moram reći da su apsolutno najgori turisti u svakom pogledu koje sam sreo na svojim putovanjima,za klasu iznad i engleske balavurdije i "veselih" Rusa...jedna zaista čudna i nadasve odvratna kultura ponašanja...uz to gliseri i jet-ski vladaju morem....sve u svemu sa plaže sam pobegao glavom bez obzira :lol:....


20171204_114309.jpg


20171204_115303.jpg


20171204_115101.jpg


Cene u kafićima i restoranima iza plaže kojih ima na pretek su bezobrazne jednom rečju, Skoro duple u odnosu na Pataju. Srećom blizu pristaništa je stajalište bahtbuseva pa odatle možete "emigrirati" natrag na Samae i Tien...i nekoliko ostalih plaža koje nisam obišao. Cena do Tiena je 40 thb.

Dakle iskreno ne preporučujem ovu plažu iako ostavljam rezervu jer je moj boravak ovde ipak obeležen "invazijom" :lol:
 
Poslednja izmena:
I pored ruskog i kineskog "udara" sa regularnim turistima i pokušaja pravljenja od Pataje mesta za porodično letovanje, stara Pataja i dalje odoleva svim udarima i ne da olako svoj status prestonice greha :lol: Ulice su žive noću i pune ljudi, a žurka traje do ranih jutarnjih sati i to u najbukvalnijem smislu. Neću ponovo opisivati go-go klubove sve ono što sam opisivao prošli put stoji i dalje osim što su cene čini mi se malo porasle,ponude i zabave ne manjka. Samo ću reći da mi je Sapphire preuzeo naslov omiljenog a-go-go kluba . Osim standardno punog turista Walking Street-a sve one ulice tipa soi 6 sa ponudom instant zabave, lk metro,soi honey sa salonima za masažu gde će te dobiti apsolutno sve usluge osim pristojne masaže :cool: ,soi 7 i 8 sa svojim barovima...sve je i dalje tu ali walking street je ipak centar svega i adult i regularne zabave. Tako da ću ovaj put opisati i slikovito prikazati par regularnih klubova za izlazak, mada su granice "regularnog" u Pataji jako rastegljive ;)

20171205_013849.jpg


20171121_231352.jpg


20171122_001034.jpg


20171122_000729.jpg


20171121_231402.jpg
 
Poslednja izmena:
Insomnia, Lucifer, 808, Marine disco, Mixx, Gulivbers Walking Street,Miami...svi su u walking street i nažalost odmah da kažem neki preveliki izbor stilova muzike i nemate. Dakle house,dance hitići i hip hop apsolutno dominiraju...ako i čujete nešto drugo to će biti u house mix-u. Na vama je samo da izaberete enterijer u kome će te slušati isto. Kada kažemo regularni klubovi to ipak uzmite sa rezervom pa recimo da "barem" 8/10 domicilnih devojaka u njima iako ne toliko očito i jednosmerno kao u go-go klubovima i beer barovama ali opet i ne previše diskretno će vas ipak podsetiti da ste u Pataji gde je zakon jednostavan...no money no honey :lol:...ali opet ovo su mesta gde možete izaći kao par, ili u samo ženskom društvu a da se ne osećate baš kao "prase u Teheranu" među....hostesama i klijentelom, tako da to vam je to.Ipak pozitivno je što obezbeđenje u većini ovih mesta ne dozvoljava ulaz maloletnicama i tranvestitima pa tu neku vrstu neprijatnosti barem nećete imati. Takođe ne dozvoljavaju ulaz vidljivo alkoholisanim ljudima,i unos oružja pa su i incidenti svedeni na minimum. Da dodam da ovde nema starosne diskriminacije u smislu da su ljudi sede kose i ozbiljnijih godina prilično regularna pojava, naravno da dominira mlađa populacija i lokalna i turistička kao što je i očekivano,ali opet sa 35 ili 40 godina se ne osećate kao vaspitač u obdaništu kao što je često slučaj u Beogradu kada zalutate u neki klub (lično zapažanje ;) )...

Cene pića osim ako ne naletite na happy hour kada bude i ispod 100, su oko 140-180 thb-a za sok i pivo i jednostavnije koktele (oko 4 evra otprilike). Ulaz se ne plaća. E sada dešava se da organizuju razna izvlačenja gde dele solidne sume i po 10.000 thb-a(250 €) i to na svaki sat (Miami i Insomnia) ali izgleda da važi samo za tajlandske državljanke valjda kao dodatni motiv da dovedu gospodina koji ih je izveo iz nekog bara ili gogo kluba ne bi li kupio par pića do tada :lol: U luciferu imaju sistem da okače balone na plafon i stave u njih novčanice,negde 20 a negde 1000 thb-a i u tačno određeno vreme ih puštaju a onda nastaje grabež....pravi :lol:...ovde ipak nema diskriminacije pa sada ko ima srca od zajapurenih domorotkinja da "otima" neka izvoli...sa druge strane visoki "farang" dobrog srca i darežljiv koji ima očiglednu visinsku prednost dobro dođe kao sredstvo za prikupljanje balona a one će vam se već odužiti za uslugu :rotf:

Ok...odluta ja malo...klubovi rade do kasnih jutarnjih sati, ja sam izlazio u pola 5 a mnogi su tada tek ulazili tako da verovatno to traje i do ranih prepodnevnih sati....u principu...agogo klubovi i barovi rade do 4 a onda mnogi dođu na...pa da kažemo after party ovde.

P.S. baš se trudim da ne pretvorim ovaj deo u "mongering guide" ....ali teško je,Pataja je ovo :mrgreen:

evo zato slika da se ne upetljavam dalje :rumenko:
 
Poslednja izmena:
Ibar i Insomnia:

20171121_231607.jpg


20171201_030824.jpg


20171201_030844.jpg


ibar je otvoren iza sa platformom na vodi...svež vazduh,miris mora i sjajan pogled ma marinu i pristanište :ok:

20171201_042249.jpg


20171201_042306.jpg


diskoteka insomnia je na spratu


nastaviće se.....
 
Hot Tuna Bar- po meni najbolji bar u WS sa živom svirkom, uglavnom moram reći zaista odličan cover legendarnih rock hitova od Eaglesa do Metalike i RHCHP, jednostavno ljudi razbijaju...problem je naći mesto ovde jer je uglavnom puno pa još sa mnogo ljudi koji čekaju mesto ili samo slušaju sa pivom u ruci kupljenim u 7eleven :ok:

20171122_010219.jpg
 
Tri mesta koja ću preporučiti za klopu blizu Ws-a koja rade do rano ujutru(do 7am ili non-stop ) pa u povratku možete nešto prezalogajiti

Prvi je New York praktično spojen sa ibarom...praktično možete uči iz njega.
Klopa je pristojna i masna taman koliko treba da se malo neutrališe chang :lol:...šalu na stranu, lokacijski odlično, dobar pogled,svež vazduh,standardne cene,hrana osrednja tj ne bih samo zbog nje dolazio ali kad ste već tu....na meniju ima hamburgera,pica,testenina, lazanja....i naravno thai jela.

20171122_010201.jpg


20171122_010156.jpg


20171121_234107.jpg


20171121_235411.jpg
 
Zatim čuveni beer garden pred samom kapijom Walking Street. Da bi ste došli do restorana morate proći nekoliko beer barova sa...hostesama...dakle samo se držite ivice i prođite do kraja. Onda ulazite u odličan restoran koji i sami tajlanđani hvale. cene standardne, pogled na luku,jedino što u pojedinim večerima malo miris kanalizacije ume da pokvari utisak ako baš sedite uz samu ivicu je4r je izlivna cev relativno nlizu...ali povucite se unutra jer klopa je dobra

20171204_162421.jpg


20171204_162425.jpg


20171204_162431.jpg
 
I treći kada izađete iz WS i krenete ka 2nd road tačno negde na sredini pre raskrsnice nalazi se odličan thai restoran,čije ime ne znam...ali klopa :zaljubljena:
Specijalizovani za pačetinu ali ima i morskih plodova i supica i svega ostalog...često sam i na putu sa plaže ovde svraćao...ali najvažnije...radi noću i rano ujutro

20171122_001315.jpg


20171117_130804.jpg

pačeće pečenje u sosu od bibera i belog luka
 
Još malo hrane....pohvaliću pad thai i sladoled od kokosa sa mangom i sticky rice u Super Marine TC-u iznad soi 1,morsku hranu u jednom uličnom mini food centru na 2nd road malo posle Hard Rock Caffea, Bronx piceriju koja je sada između soi 9 i 10, a malo dalje imate isto solidne riblje restorane,jakitori piletinu i svinjetinu na uličnim tezgama kod Sabai massage parlor-a soi 2, jedan mini kineski food court blizu soi 1 gde sam video najveće jastoge i krabe u pataji...ogroman izbor mada malo jače cene ....kao i uvek gde god ste na Tajlandu gladni teško da će te ostati...

20171121_144956.jpg

supica sa nudlama i pačetinom iz gore prikazanog restorana 80thb-a (oko 2€)

20171120_134058.jpg

pad thai....zaista jako dobar 60thb-a u super marine centru

DSC_1090.jpg


DSC_1083.jpg

Škampi na žaru i red snapper pečen u soli, cena ribe je oko 300(oko 8€) thb-a a porcija grilovanih škampa manje od 200thb-a (5€)
2nd road posle hard rock hotela
DSC_0827.jpg


Musaman kari, koji sam ja uporno izgovarao sa "mamasan"(thai izraz za madam u određenim institucijama :lol: ) i izazivao osmehe na licima kelnerica
Jako lep,odličan balans kokosovog mleka pa ne dominira ukusom...random restoran u soi buakhao
 
Poslednja izmena:
DSC_0803.jpg

stewed beef soup ne znam kako da prevedem a da ne zvuči glupo tj. supa od goveđeg gulaša :lol: 90thb-a , dodatne sojine klice i fenomenalan sladoled od kokosa na mangu i slatkom pirinču (90thb isto)

DSC_0881.jpg


govedina u biberu(ovo zeleno je ceo biber u ljusci,tako se jede) 150thb-a

20171126_194553.jpg


piletina sa povrćem i indijskim orahom ne sećam se cene, u rangu oko 150 thb-a otprilike
 
I da samo spomenem i hotel...kao i proše godine KTK Royal Residence https://www.tripadvisor.rs/Hotel_Re...oyal_Residence-Pattaya_Chonburi_Province.html

iako malo dalje od centra akcije, ipak više odgovara za duži boravak jer u ovom delu (pattayaklang) paralelno sa 2nd road u nivou soi 6 nema žurki do jutra i "teškog" saobraćaja pa možete lepo da se naspavate, ono što volim su ogromne sobe. Royal Deluxe koji sam ja uzeo je 43m2,i praktično dobijate kuhinjski prostor i aparaturu(kuvalo,mikrotalasna),posuđe,ogroman frižider pa vam ovo dođe kao apartman. cena jeste 45€ što je za hotel 3* solidnija cifra ali se definitivno isplati. Imaju dva bazena jedan napolju drugi zatvoren, dovoljno dubok za malo plivanja, odličnu teretanu u smislu da je veliki prostor sa dosta sprava,dobar restoran i sobnu uslugu i hrane i masaže iz salona pored,koji takođe preporučujem.... Udoban krevet. Jedino malo bode oči kičasti enterijer sobe ali navikne se čovek brzo :lol:

20171130_160734.jpg


20171130_160813.jpg


20171130_160857.jpg


20171122_101328.jpg


20171205_140246.jpg


nastaviće se
....ostao je još prikaz Sanctuary of truth u Naklui čime će se ovogodišnji putopis privesti kraju. Malo skromniji nego ranijih godina ali...viša sila...:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top