Tajland

15 evra jeftinija viza ali traže par dodatnih dokumenata nego kad se slalo u Zagreb, kao na primer potvrdu o zaposlenju i stanje na računu....čudno...ali videćemo kada prorade. Ionako je formalnost.
 
http://www.thaiembassy.org/main/

Inače ovde ih nema zvanično da su otvoreni u Beogradu.
Valja sačekati da vidimo o čemu se radi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
U stvari nema ni Hrvatske koja ima isto taj "počasni konzulat", a iz iskustva znamo da su im vize validne. Izgleda da je to ipak to :ok:
 
Poslednja izmena:
Ukidaju se vize za Vijetnam....ako se to desi do novembra to otvara nove mogućnosti za kombinatoriku....:ceka: Karta iz BKK do Sajgona je 70-ak evra.
 
Dakle kombinacija za 2017 put broj 3: Pataja 6 dana-pa Bangkok 2 čisto zbog logistike leta sa Don Mueang aerodroma-Krabi 8 i ostaju 4 na kraju o kojima ću odlučiti tamo na licu mesta, da li ću u Chiang Mai iz Krabija ili još produžiti izležavanje na plaži pa Bangkok. Zavisi od količine novca koja pretekne i cene avio karte. Ostavljam otvorene opcije.

Ono što me raduje je da mi je vremenska prognoza povoljna za period kada ću biti tamo :)
 
I par slika
 

Prilozi

  • putovanje-tajland-phuket-7.jpg
    putovanje-tajland-phuket-7.jpg
    127,2 KB · Pregleda: 80
  • putovanje-tajland-phuket-4.jpg
    putovanje-tajland-phuket-4.jpg
    106,3 KB · Pregleda: 81
  • putovanje-tajland-phuket-11.jpg
    putovanje-tajland-phuket-11.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 80
  • putovanje-tajland-phuket-13.jpg
    putovanje-tajland-phuket-13.jpg
    103,5 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena od moderatora:
Chiang Mai otpao zbog ne baš najsretnije rešene logistike na početku,tj mnogo letova bi bilo potrebno i skoro svaki u jednom pravcu što značajno povećava troškove. Šteta jer sam zaista želeo da vidim i taj deo. Gledaću onda barem neki izlet do Ajutaje napravim jer ću imati dan-dva viška u Bangkoku.
Odbrojavanje do polaska kreće :lol:
 
Bio danas u konzulatu u Beogradu...predao za vizu. Konzulat je u stanu u zgradi na Gundulićevom Vencu . Obrazac se skine sa sajta i popuni(na engleskom naravno), dostavi se kopija avionske karte koja mora biti kupljena ne samo rezervisana ,kopija pasoša i 30 evra. Gotove su vize za 3-5 dana.
 
Tajland. Nestvaran doživljaj! vredi svake pare. Ko je bio shvatiće. Skrpio sam se na rate, nekako 11 dana. HaloTravel iz Niša je imao najniže cene.
Jednostavno, vredi doživeti..
 

Prilozi

  • putovanje-tajland-phuket-1.jpg
    putovanje-tajland-phuket-1.jpg
    24,8 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena od moderatora:
Viza u pasošu, rezervisan i let za Krabi i to sa ovima "Passengers told to 'say a prayer' after engine in AirAsia plane 'shudders like a washing machine and shuts down" :rotf:
Dodaše mi sat vremena dripci noćas :mrgreen:....ali ipak ostaje još samo nešto više od 2 nedelje :ceka:

Fortes, puno mi je znacilo sve sto si napisao o Tajlandu!:klap: Iščitala sam sve od prve do poslednje stranice...i planiram ponoviti:D
Suprug i ja planiramo put za Tajland u decembru. Imamo dve opcije ili da krenemo prva ili druga polovina decembra. Hotele sam rezervisala SVE:D samo još avio karte da kupim i to je to. znam, SAMO. ali zbog posla mog muza jos nismo sigurni kada cemo...ali će se sve znati u narednih 7-8 dana...za sad su cene još uvek ok.
Plan nam je sledeći 2 noci BKK, pa 4 noći Puket, 6-8 noći Koh Lipe, i na kraju Bkk još 5 noći....
ne znam da li si bio na Koh Lipe ostrvu kazu je da je pravi raj!
 
Fortes, puno mi je znacilo sve sto si napisao o Tajlandu!:klap: Iščitala sam sve od prve do poslednje stranice...i planiram ponoviti:D
Suprug i ja planiramo put za Tajland u decembru. Imamo dve opcije ili da krenemo prva ili druga polovina decembra. Hotele sam rezervisala SVE:D samo još avio karte da kupim i to je to. znam, SAMO. ali zbog posla mog muza jos nismo sigurni kada cemo...ali će se sve znati u narednih 7-8 dana...za sad su cene još uvek ok.
Plan nam je sledeći 2 noci BKK, pa 4 noći Puket, 6-8 noći Koh Lipe, i na kraju Bkk još 5 noći....
ne znam da li si bio na Koh Lipe ostrvu kazu je da je pravi raj!

:hvala:

Nisam bio, ali ostrva u Andamanskom moru jesu idilična...video sam slike, predivno izgleda i ako stignete bilo bi lepo neki utisak da napišete :)

Inače na Phuketu, pretpostavljam da ste u Patong-u ili Kata beach jer sam grad Phuket je administrativni centar. Preporučujem da iskoristite tih 4 dana za izlet na Krabi i/ili Phi Phi, nisam siguran da li možete sa Koh Lipe ali vidim da je dosta južnije pa ne znam da li imate te ture gliserom odatle.

U svakom slučaju ne sumnjam da će vam biti sjajno ! :aha2:
 
Poslednja izmena:
Da, to nam je i bio cilj. Prvo sam razmišljala da svih deset dana budemo na Koh Lipe-u, međutim predomislila sam se jer mi je žao da dodjem na Tajland a ne vidim bar nešto komercijalno ( phi phi, bond island bar :) ), a i uspela sam još koji dan odmora da organizujem ( mužu, ja sam se obezbedila:D). Inače, smesteni smo na Patong beach The Bliss Hotel South Beach, mozda nije bas centar, ali mi se učinio ok...
 
Mali je Patong, praktično nema neka distanca od "centra"...naročito ovaj deo ka plaži

mislim da sve može i pešice da se obiđe...

Dobro ste isplanirali, prva dva dana aklimatizacija i jet lag u Bangkoku, pa more..:lol: pa na kraju u Bangkok da ga propisno obiđete sa okolinom zašta je pet dana sasvim dovoljno...
 

Back
Top