Tajland

To je Central Festival tržni centar..... u podnožju Hiltona...memories memories :) imaju i dobru prodavnicu delikatesa tu sam uzimao tamarind paste i chili soseve za poneti u Srbiju pa sada pravim pad thai-je da me želja mine :)

Apropo ovog cenkanja, počto nisam imao naslednike pored sebe čuo sam ih malo više i da se ne lažemo neka su me ostavila bez teksta...ono u fazonu shvatio sam koliko sam ja normalan u stvari :lol:

A lepo sam opisao sistem sa prekidačem još i slike postavio...eee to je kad se ne prati tema...cccc ;)


P.S. Kava je ono crna tortilja ili palačinka i šta je u njoj,ne videh takvu.

evo nadjoh i ja nešto što već nisi opisao...ha, makar bilo i iskustvo iz bolnice i to državne...u Pataji.Dva dana pred put najmlađi nam primerak okinuo par projektila, gasnog sastava.onako...malo glasnijih, eksplozivnijih....liči na početak nečega ozbiljnijeg....hm...češ...češ
S obzirom da do tada nismo imali nikakvih stomačnih problema a klopali smo sve ...i svuda (ne baš...) pade mi na pamet da po zakonu verovatnoće postoji osnovana sumnja da nam gore spomenuto biće priredi iznenađenje u vidu ispaljene užarene lave ili nečeg sličnog.....prava idila pred povratak kući.
Već smo znali koordinate intenac klinike u komšiluku, ulica i po od nas....nismo paničari ali zbog svega prethodno navedenog ...taxi...kažem...hospital...odgovori na tečnom engl...yes....vidim ode koju ulicu niže...kad ono njihova državna bolnica, pitamo nekog evropljanina u taxiju jel ok...hospital....kaže ok, već kada smo ispred vrata...kliznih...uđosmo.
Nije bilo gužve, kasnije popodne, dali pasoš, sačekali min dva...do ordinacije...da ne šiljim dalje ....prijatno iznenađeni, sve je trajalo 15 ak min, pregled, plaćanje 600 bahti i dobijanje lekova, imaju apoteku u oviru bolnice tako da sa gotovom dijagnozom platite pregled i već uračunate lekove...foto u prilogu....
lekovi.jpg


ove bočice su antibiotici a u kesicama ima svašta....lepo spakovano i ispisano....osim doktora niko nije znao ni reč engleskog ali sve štima...uz osmeh i bez drame i urlanja na koje smo već na žalos oguglali...
Inače pitao sam posle sojke na recepciji hotela, kažu u privatnoj bolnici samo pregled je 1500 bahti bez lekova....pokazao sam im one moje kesice kažu oko 2500-2800 bahti...ukupno..kako mi je rečeno , nema čekanja, preporučuju ako imamo osiguranje itd.. ...
Veče pred put na bič roudu veliki šator, čisto, devojčurci u belom...nasmejane...reko da nije ulaz u raj...kad ono izgleda neki vid eventualne med pomoći turistima...pitam za stomak pain...ne zbog pain , prošlo već, nego hajd nenako da udovoljim znatiželji, da skratim,DELE razne vrste lekova, sve u onim kesicama sa rajsferšlusčićima...antibiotika nema....video si možda ...blizu Hiltona...na plažnoj strani
Ovo sam malo opširnije opisao za sve one koji sumnjaju u medical na Tajlandu....naročito za one koji se odluče za putovanje u sopstv režiji sa ...prikolic(om)ama
 
Ako neko naleti na akciju bilo koje kompanije neka bude ljubazan da prijavi ovde...:)

Kriziram već....:lol:

U ovom trenutku karte su oko 550€ za proleće/jesen a za leto još skuplje,što me čudi jer nije sezona.....
 
390 evra....nije loše :mrgreen:

Akcija je do 17 maja, a karta se odnosi na period posle 1 oktobra i popust ide do kraja decembra a od januara opet ludilo cene. Jedino što termini na akciji barem ovi koji sam gledao imaju dugačak period čekanja u Dohi...baš dugačak.
 
Poslednja izmena:
U stvari nisam siguran dokle je akcija gledao sam drugu ponudu izgleda...ovo drugo ostaje dakle samo za letove od oktobra i dobru ponudu drže ako se leti pre 14.12. da se nađe oko 390-400€. Posle toga cena naglo skače i u tek u drugoj polovini januara dolazi na pristojnih 420-30 povratna. U zavisnosti od dana može i dobar termin sa malim layoverom da se nađe.

U principu nije loše ali daleko mi je novembar u ovom trenutku da bih planirao, ako već ne mogu jun da iskoristim mislim da ću sačekati leto i ponude tada za jesen zimu,možda etihad ili flydubai ulete a i aeroflot valja pratiti. Etihad u tom periodu (novembar) ima ponude oko 420 € sa boljim uslovima promene a nakockao sam nešto milja za popust makar od 20-30 evra čini mi se. Mala je to razlika da bih rizikovao.
 
Hotel sa 4 zvezdice u soi 11 koji poznajem jako dobro jer sam boravio u toj ulici u prvom boravku, strateški perfektno lociran, sa ocenom gostiju 8.0 isa uključenim doručkom 42€ za dva dana tj 21 € po noćenju,bez plaćanja unapred i sa mogućnošću otkazivanja do 4 dana pred boravak..:worth:

To je cena sobe, dakle za eventualno dvoje ljudi 4* sa doručkom u srcu Sukhumvita 21 fcking €...ne verujem

P.S. Naravno da sam rezervisao,misliću o datumima kada dođe vreme
 
Poslednja izmena:
i ja sam drug clan i meni ne izlazi ovakva ponuda. plus nemaju porodicne sobe, deca bi morala da budu u posebnoj sobi. 3 nocenja sa doruckom za nas cetvoro 328 evra
 
i ja sam drug clan i meni ne izlazi ovakva ponuda. plus nemaju porodicne sobe, deca bi morala da budu u posebnoj sobi. 3 nocenja sa doruckom za nas cetvoro 328 evra

Jel imaš aktiviran genius program? Takve ponude uglavnom traju kratko, treba proveravati sa vremena na vreme,moguće da je već bila gotova jutros akcija tj da su rasprodali kapacitete.
 
Evo opet sam pogledao. Kod mene je i dalje akcija ali sada je popust značajno manji tj. 21% odnosno ono juče što sam rezervisao za 21€ po noćenju sada bi mi bilo 47€ po noćenju.

Biće s vremena na vreme neka ovakva "brutalna" akcija, ako naletim poslaću ti pp...ovaj hotel je otišao. 350 rezervacija za 24h. Ali čudi me što ne vidiš.
 
Evo opet sam pogledao. Kod mene je i dalje akcija ali sada je popust značajno manji tj. 21% odnosno ono juče što sam rezervisao za 21€ po noćenju sada bi mi bilo 47€ po noćenju.

Biće s vremena na vreme neka ovakva "brutalna" akcija, ako naletim poslaću ti pp...ovaj hotel je otišao. 350 rezervacija za 24h. Ali čudi me što ne vidiš.

ma i kod mene popust, ali nisam naletela na ovu super akciju, verovatno traje ograniceno.
sibni pp kad tako nesto naleti, bicu ti vecno zahvalna :cmok2:
ja sam bukmarkovala neke hotele na puketu i u ao nangu i pratim. ima jos vremena, iskopacu ja nesto super povoljno :D
 
Mozda ce zvucati malo glupo, ali zanima me da li neko od vas koji ste bili tamo ima savet za dvoje koji bi otisli na Tajland u neku tesku divljinu, tacnije dzunglu, sa satorom u rancu i opremom za prezivljavanje. Radi se o veganima koji bi avanturu i par meseci zivota u dzungli...sto dalje od civilizacije. Znaci ishrana u dzungli a spavanje u satoru. Decembar-mart, kad je najmanje kisa. Koja obala je bolja za ovako nesto, zapadna ili istocna? Posto Tajland izlazi na dva mora. I da li je bolje sto juznije, ka granici sa Malezijom, ili pak zapadnije, ka granici sa Mjanmarom, gde su i najvece planine? Znate ono... pusta plaza nekoliko desetina km, a dzungla puna kokosa i ostalog voca... Najzad, kako bi se stiglo tamo iz Krung Tepa (Bangkoka)? Odgovorite mi na nesto od ovoga. Bice jos pitanja...
 
Mozda ce zvucati malo glupo, ali zanima me da li neko od vas koji ste bili tamo ima savet za dvoje koji bi otisli na Tajland u neku tesku divljinu, tacnije dzunglu, sa satorom u rancu i opremom za prezivljavanje. Radi se o veganima koji bi avanturu i par meseci zivota u dzungli...sto dalje od civilizacije. Znaci ishrana u dzungli a spavanje u satoru. Decembar-mart, kad je najmanje kisa. Koja obala je bolja za ovako nesto, zapadna ili istocna? Posto Tajland izlazi na dva mora. I da li je bolje sto juznije, ka granici sa Malezijom, ili pak zapadnije, ka granici sa Mjanmarom, gde su i najvece planine? Znate ono... pusta plaza nekoliko desetina km, a dzungla puna kokosa i ostalog voca... Najzad, kako bi se stiglo tamo iz Krung Tepa (Bangkoka)? Odgovorite mi na nesto od ovoga. Bice jos pitanja...

Na jugu na granici sa Malezijom je pobuna nekih separatista-islamista tamo nikako ne treba ići.

Tajland je odavno mainstream destinacija, teško da ima nekih plaža koji nisu komercijalizovani ako ne aranžmanima onda putem izleta. Ima mnogo nekih bekpekerskih i hipi komuna nešto u fazonu u skladu sa prirodom, ali to je iskreno maximum koji bih ti preporučio da ideš. Verovatno po specijalizovanim forumima imaš detaljnijih uputstava, teško da ja iz ugla nekoga ko je u fazonu hotel-pivo na plaži-provod mogu da dajem savete za takav vid avanture. Ali ono što znam da je denga groznica koju prenose komarci ne baš retka pojava, dešava se i po turističkim centrima kamoli u džungli a ako se ne daj Bože zakači želećete da ste blizu bolnice jer to je potencijalno smrtonosno oboljenje a agonija je zagarantovana čak i uz medicinsku pomoć... da su džungle pune kraljevskih kobri i drugih otrovnih zmija, škorpija, paukova,stonoga...da ne idemo na veće. Dodaj tome da na severu ima dosta švercera,bandi i sl.
Sve u svemu ako već želite takvu avanturu ipak se držite nekih uhodanih procedura i grupa među istomišljenicima ni u ludilu nemojte na svoju ruku...nije za zezanje.
 
Poslednja izmena:
ma i kod mene popust, ali nisam naletela na ovu super akciju, verovatno traje ograniceno.
sibni pp kad tako nesto naleti, bicu ti vecno zahvalna :cmok2:
ja sam bukmarkovala neke hotele na puketu i u ao nangu i pratim. ima jos vremena, iskopacu ja nesto super povoljno :D
rp.jpg


rp2.jpg


rp3.jpg

Oko 22 evra po osobi sa doručkom,dobra lokacija u soi 15
 
Qatar opet na nekoj akciji 405€ koga interesuje, ali imati u vidu moguću blokadu dole usled političke situacije, tj da će možda morati ići zaobilazno i time produžiti put a možda u najgorem slučaju i otkazati let.
 
Nažalost zbog promene poslovne politike photobucketa o postavljanju slika na druge sajtove dobar deo slika naročito iz prve ture se više ne vide. Trenutno zaista nemam živaca da iznova postavljam,potrudiću se ove servisne makar da obnovim vremenom.
 
Karta je rešena :mrgreen:

Sada kreće smišljanje plana puta. Ostajem tri nedelje opet. Za more i plažu tj izbor iste je rano da odlučujem dok ne budem imao neku približnu prognozu tamo negde na jesen pa će to sačekati, Pataja se podrazumeva barem nedelju dana i Bangkok barem jedan vikend.... e sad ozbiljno razmatram par dana u Chang Maiju u džungli da vidim te hramove tj. skoro sam siguran da ću tamo otići. Ako je neko bio čisto neki hint koliko je dovoljno dana za tamo da se "pokrije" destinacija u turističkom smislu i neki predlog naravno šta pod obavezno.

Biće putopisa i u 2017 ;)
 

Back
Top