Smrad iz namestaja

Pa,jedino da izvetri za mesec-dva,samo od sebe..Moja drugarica kupila jaknu u butiku,nije kod Kineza i smrdi kao trulez,crkotina..Ko zna odakle sve to uvoze,a Forma Ideale je bas los namestaj.Ja imam stocic neki,samo sto ne poleti,koliko se ljulja..
 
To smrdi lepak, brzo ce to ispariti. Tesko da je iz Kine, kad mogu tu kupiti drvo za sitnu lovu. Iverica je otpad od drveta.

Nije lepak več jedna komponenta iz njega tz. Formaldehid koji dale čvrstoču..
Ta sadrži i tz."prosti formaldehid" koji je opasan, otrovan i rakotvoran.
Njegova količina u lepku je ograbičena na max.0,05%.

Dakle, to imaju sva ljepila, boje i lakovi i treba jednostavno namještaj prvih nekoliko dana sobe maksimalno zračiti.
Smrad od formaldehida postepeno slabi i nekako posle 14 dana se jedva osjeća.
Ako je namještaj za dječiju sobu obavezno namještaj odpakirati i nekoliko dana dok ne prođe ono najače ostaviti negdje na promaji da se prezrači.
 
ljudi ovaj smrad ne prolazi sta da radim jel bi pomoglo alkoholom da izbrisem sve povrsine ili nece imati efekat ako je unutar taj lepak ili sta je vec???????? A nesto sam cuop da namerno prskaju formalinom i kinezi i ovi nasi idioti namestaj, platna i torbe i sve sta prodaju kinezi da ne bi budjalo
 
Uzmi osvezivace,ima i za automobile,a i za ormare.neka budu sa mirisom borovine.To ce ti sam pomoci da mnogo ne osetis taj smrad,dok ne izvetri vremenom.lepak za drvo vise ne smrdi.To je nekad tutkalo smrdelo dok se koristilo,ali je i to manje smrdelo od tih kineskih supstanci.
 
Kad je vec mimi's mom ozivela temu, mozda ce nekom zatrebati: pomaze da se bar jednom dnevno upali tamjan i ostavi da gori u prostoriji gde se nalaze stvari kupljene u kineskim radnjama i natopljene neprijatnim mirisom. Mene taj miris podseca na naftalin i zbog toga sam prestala da kupujem tamo ali ovo sa tamjanom je pomagalo, inace to sam procitala kod Brojsa
 

Back
Top