Dan krivih štikli ili priča o prijateljstvu

C

CaLiMeRo

Gost
Petak, sasvim običan dan. Trulim u čekaonici kod šaltera na onkologiji četiri sata. Prolaze žene, starice, devojke, devojčice. Gledam uglavnom u cipele, trudeći se da ne zaspim.
Uzorak?
Bar sto njih...
Rekla bih da se nose uglavnom crne cipele, i uglavnom na relativno visoku štiklu.
Uočavam da je na mnogim cipelama po jedna štikla kriva.
Ono - bukvalno kriva.:shock:
Stoji pod nekim uglom koji nije 90 stepeni, u odnosu na pod.

Mnoge od njih su došle sa prijateljicama.
Ja sam upoznala njih dve. Gospođu X (lepa, negovana žena od jedno 55 godina, kosa boje lešnika pokupljena u punđu, divan osmeh) i njenu prijateljicu Katarinu (isto lepa, samo crnokosa i nešto mlađa žena).
Katarina je izašla s posla da bude sa njom. Tu.
Katarina je prva čula vesti, a potom ja - ali ovo drugo je puka slučajnost.
Vesti su bile dobre.
A njih dve su otišle na kafu.
Baš kao Sandra i ja onomad, petka 13. maja...

Dakle, imam za sve vas neka pitanja...
Prvo, zašto se štikle krive i kako se sa tim hoda?
I, drugo, volela bih da mi opišete svoje dobre prijateljice...

Ajmo - u temu :arrow:
Dobrodošli.
 
Ja imam problem kad nosim stikle - secate se da sam kukala prosli put hahahaha
naucila sam da marsiram kad hodam,valjda profesionalna deformacija jer moram na sto mesta da stignem za kratko vreme,pa krivim stikle al i lomim:roll: bre
Jednom prilikom sam u roku od dva meseca slomila dva para cipela i jedne sandale dobro rasklimala.Dal ja hodam mnogo ostro ili prave lose cipele - i dobro sam ih platila sto je najgore stvarno nemam pojma.Zato sad na teren samo u patikama ili ravnim,pa da vidis kako Espi hoda ko perce:D
Moja najbolja drugarica....hm....smedja kosa sa plavim pramenovima,okice plave kao nebo,blage naravi,voli da se smeje i da igra bilijar u palacinke samnom.Inace ona mi je krstena kuma i mnogo je volim.:D
 
ma nekako mi štikle postale sastavni deo grand parade ,,, nosila sam ih do prošle godine ,,,eno ih poredjane u raznim varijantama ,,čizme sandale ,,bla bla bla ,,, izduži nogu i to im je jedina svrha ,,,, nositi ih po svaku cenu je prostački ,,,, žene visine do metar 60 mogu da ih koriste ,, ove (mi) preko,, ma kakvi --nema šanse --smešno ,,, cipele u svim varijantama --ravne ,, mogu doći u obzir kao čiste i nove ( recimo do dve godine ako se ne koriste često i do sledeće sezone ukoliko navalite na jedne te iste ))))) ,,, odrpane -----???? nemoj da se neko žali na nemaštinu jer ovde se ne govori o markiranim ,,,
krive i iskrzane a frizura nayayana to nikako ne ide ,,, ali mislim da to krasi ove starije generacije ,,, gledam klinke --uglavnom paze na obuću
svaka čast onome ko pročita moj post jer mislim da je sve to bezveze što sam napisala ,,,,, tako
 
a za štikle --- stvarno se osećam kao teži slučaj kada pogledam cipelarnik ,,, nema pljuvanja ni po kome ,,,, ali stvarno me tišti srce kada pomislim na štikle ,,, zamisli kao da te po vratu ljubi neki matori prljavi smrdljivi maloumni lik ,,,,, e tako se ja osećam kada pomislim na štikle

jel si i ovo pročitala?????
 
Hah, veceras cu da obavim inspekciju svoje obuce... One sa stiklama, dakako...
Inace, ne znam kako vi, ali ja tako brzo istrosim one "plastike" na stiklama, da prosto jedva da stignem da posjetim obucara...

Moja najbolja drugarica je mrsuljava neuroticarka, zaglavljena na pola puta izmedju zabludjele djevojcice i odrasle zene... Ali, mnogo je volim...
 
ne volem stikle, volem svoje prijateljice!

D. - znam je 15 godina..mala, kovrdzva, prelepe oci, komicna, blentava, darezljiva, glupava na nacin koji obozavam kod nje,moja kuma na krstenju, moj finansijer u nekim mojim momentima, moje rame za plakanje mada vise ja njeno, nije neki savetodavac ali je dobar slusalac, uvek tu, neopterecujuca, divna sa prelepim ukusom, ponekad haoticna..i bas takva meni savrsena.

A. - Uvek sam mislila da u nekim godinama jednostavno ne mozes da steknes prave prijatelje, susret sa njom je promenio to misljenje. Znam je 5 godina, a mislim da me samo ona zna bolje od mene same. I ono sto sama sebi ne zelim da priznam..ona zna.I ono sto pomislim..ona zna. Ima savrseno telo, i krupne divne oci, duhovita, opicena, uzasno inteligentna, energicna, brza, neumorna, sposobna, jaka a tako ranjiva, verbalno odlicna..nista nije tesko i tako strasno kada je ona tu...sada ima bebu ali je za mene ista kao i dok nije bila majka....

Obe ove divne zene su uvek tu za mene. I za smeh, i za tugu..za sve, kao i ja naravno za njih..imam jos prijateljica jako dobrih, ali samo ove dve zasluzuju epitet najbolje i prave.
Volim ih kao deo sebe, i ne mogu da zamislim da ih nemam u svom zivotu..bilo bi pusto uzasno....
 
HOĆETE BRE da prestanete da pričate o vašim prijateljima ,,,,, šmrk šmrk ,,, meni sve žao što nemam prijatelje ,,, nikada nisam imala ,,,, ja sam od onih što odu sami na kafu ,,sednu u kafić zauzmu jedan sto ,,, a sto pored tri kokoške koje pričaju o svojim problemima koji i nisu problemi nego čista BOZAAAAA ,,,,, ali ja zato imam švalere ,,,,,
 
Ja imam kaubojske čizme, kupio sam ih pre mnogo godina u Americi i prave su mexićke. To su jedine cipele koje imam na štiklu, a i njih retko nosim, zato što me grebe ona koža pri vrhu i moram da nosim baš dugaćke dokolenice ili štucne, a njih nemam.

Moja najbolja prijateljica zove se Dunja.
Ona živi u Italiji i zna sve o meni. Čujemo se često, a ponekad idemo zajedno na letovanje.


:lol:
 
Ja imam 3 kume i 1 kojoj ću tek biti kuma ... znači skoro 4 potpisane i overene najbolje drugarice. Svaka od njih je drugačija, sa različitim životnim stilovima, ponašanjima, očekivanjima .... ali sve četiri su definitivno jako jako dobre i odane drugarice.
Sve 4 su mi u jednom životnom periodu bile ''naj'' ... kad smo se okumile - nemaju više cenu i sve su na istom mestu. Bilo je tu i loših trenutaka, ponekad i prekida ... ali sa svakom od njih se družim najmanje 15 godina. One su deo mog života .... one su moje drugo ja.
 

Back
Top