Objavili mi kritiku sa Foruma :)
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Objavili mi kritiku sa Foruma :)

Obećava zoranh (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Objavili mi kritiku sa Foruma :)

Nedavno sam ovde ostavio kritiku filmskih prevoda. Moderatori su to prebacili u kategoriju film i video, sto i nije bas bila pametna odluka - odmah su poceli ljudi da pricaju o filmovima, a ideja je bila da se govori o prevođenju.

Svejedno, uzeo sam taj tekst, poizvacivao psovke iz njega i poslao ga urednicima rubrike za kulturu na B92. Sada se taj tekst može naći na strani kulture na prezentaciji B92.

Eto i jedne zanimljive koristi od foruma, i malo razloga da se hvalim.

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Objavili mi kritiku sa foruma :)

Bravo! Ok ti je analiza, samo si mogao da sakupis vise primera, bilo bi jos ilustrativnije.

P.s. Da nisi ti isao u VI beogradsku?

Obećava zoranh (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Snezana67
    Bravo! Ok ti je analiza, samo si mogao da sakupis vise primera, bilo bi jos ilustrativnije.

Nisam isao u 6. - išao sam u "Teslu"
    Inače, ja pišem kritike i komentare kad mi pukne film. Otud i gomila psovki u originalnoj kritici. Onda moram da pustim da me prođe ljutnja pa da očistim tekst pre eventualnog objavljivanja.

To je već stilsko pitanje: mislim da najviše boli ona kritika koja nije puna besa, već smireno, hladno, ali pre svega argumentovano, gađa u centar problema. Sa druge strane, dobra kritika mora da nudi i izlaz, tj. da predlaže rešenje, a ne samo da napada sve postojeće. Voleo bih da jednog dana budem poznat baš po takvim kritikama, a sada još uvek učim...

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio zoranh
    Nisam isao u 6. - išao sam u "Teslu"
    Pomislih to zbog tvog prezimena, jedan tvoj imenjak i prezimenjak je isao sa mnom u VI (al' to je bilo poodavno :sad: ).

To je već stilsko pitanje: mislim da najviše boli ona kritika koja nije puna besa, već smireno, hladno, ali pre svega argumentovano, gađa u centar problema. Sa druge strane, dobra kritika mora da nudi i izlaz, tj. da predlaže rešenje, a ne samo da napada sve postojeće. Voleo bih da jednog dana budem poznat baš po takvim kritikama, a sada još uvek učim...
    Mislim da je to manje pitanje stila, a vise pitanje elementarnog morala i bontona. Pre desetak i vise godina pisala sam prikaze i recenzije za Knjizevnu rec, Knjizevne novine... uglavnom na taj nacin za koji se ti zalazes. I vidis - nije ostalo neprimeceno, valjda je u to vreme jos uvek bilo sluha za "objektivnost", nepljuvacki ton, jasnu i citku kritiku (bez paradiranja teoretskim znanjem, strucnim terminima, frazama...). Ne znam kako danas stvari stoje, s obzirom da kriticari vise ne citaju nista (vecina). U svakom slucaju, zelim ti puno srece i u tim vodama.

P.s. nikako da odvojim vremena da posetim tvoj site i procitam price, al' naci cu ga valjda u blizoj buducnosti ;-)

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

oduvek sam mrzeo kritichare....ja se kao razumem i ja kritiqjem....a da se odvazhim pa da kreiram to nikako....jer....shta bi kritichari rekli....
    Voistinu.

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ne gledam tv, filmove uglavnom gledam bez titla. Bole me uvce! :-)
    Inace, ok ti je tekstic.

Obećava zoranh (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio AntunTun
    oduvek sam mrzeo kritichare....ja se kao razumem i ja kritiqjem....a da se odvazhim pa da kreiram to nikako....jer....shta bi kritichari rekli....
    Ja i pišem i kritikujem. Nije mi cilj da budem kritičar već ispravljač loših stvari. A nekada nije dovoljno samo primerom pokazivati šta je dobro, već mora i otvoreno da se napadne ono što je loše.

Mislim da imam pun moralni kredibilitet da napadam one za koje smatram da uništavaju srpsku kulturu i jezik otud što sam paralelno sa svojim kritikama i komentarima na svoju prezentaciju stavio i sopstvene autorske priče: svako ima uvid u njih. Od tih priča, danas prihvatam kao zadovoljavajuće kvalitetne svega tri ili četiri, ali ostale neću skinuti sa prezentacije iako sam svestan materijalnih, jezičkih, stilskih, logičkih i drugih grešaka u njima - nisam savršen, popravljam se, i ne stidim se svojih grešaka.

Obećava
    Učlanjen
    25.08.2005.
    Reputaciona moć
    45

Odličan tekst. Kritičari su potrebni, kao i svi stručni ljudi uostalom. Ti si sa sasvim pristojne distance ocenio prevod i to je sasvim, sasvim ok. Stvari si nazvao pravim imenom. Postaću tvoj fan, a inače sam cool i fancy.

Nego, da li si ikad gledao The Two Towers, divx verziju koja se pojavila kao pirat neposredno po završetku bioskopskog prikazivanja filma? Pa to je za primer kako ne treba prevoditi i šta od teksta učini prevodilac koji ne zna ni maternji ni engleski jezik. Da se ubiješ na licu mesta, ili da ga ubiješ pa odbrobijaš.
    So long moon and stars
    So long imortality of Elf kind
    I am a man loved by Him
    For else
    I have no need

Obećava zoranh (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Snezana67
    Pazi ovo, pokazivao sam tvoje komentare Zoći Milosavljeviću s kojim radim već u drugoj firmi za redom. Kaže da te zna od 7. godine i da ste išli zajedno u školu i preti da će sad da ti napiše mejl.
    Mali svet...

P.S. obrati pažnju na njegovu mejl adresu

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Ma ne mogu da verujem! Zoki i Zorana - blizanci!
    Divno, ZokiH obozavam te!

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

P.S. obrati pažnju na njegovu mejl adresu
    To ti je generacijski kod

Slične teme

1. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 10.06.2007., 21:15
  2. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.02.2007., 02:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge