LogicShop prodavnica mobilnih telefona - vaša iskustva?

Primetila sam da je u LogicShopu u Beogradu ponuda mobilnih telefona odlična, ali i da su cene više nego duplo niže nego u većini drugih prodavnica...
O čemu se tu radi i da li je sigurno kupovati tu? Molim za vaša iskustva, kritike i sve što može pomoći. :)

Hvala unapred. :)

Nema tajne. Uvozi se iz Madjarske i na taj nacin se izbegava nekoliko povlascenih firmi koje uvoze tehniku u Srbiju i "cepaju" visoke cene na te visoke cene sitne prodavnice koje kupuju od njih dodaju i svoju marzu i to je to. Servis telefona u slucaju kvara ne obavlja prodavnica vec ovlasceni servis tako da gde god kupila telefon u slucaju kvara ide u isti servis sa radnjom to nema nikakve veze.
 
Nema tajne. Uvozi se iz Madjarske i na taj nacin se izbegava nekoliko povlascenih firmi koje uvoze tehniku u Srbiju i "cepaju" visoke cene na te visoke cene sitne prodavnice koje kupuju od njih dodaju i svoju marzu i to je to. Servis telefona u slucaju kvara ne obavlja prodavnica vec ovlasceni servis tako da gde god kupila telefon u slucaju kvara ide u isti servis sa radnjom to nema nikakve veze.

A da li ste naručivali preko interneta kod njih? Šalju sve normalno, sa svim stvarima, upakovano, i fiskalni račun i garanciju?
 
A da li ste naručivali preko interneta kod njih? Šalju sve normalno, sa svim stvarima, upakovano, i fiskalni račun i garanciju?

Ko njih nisam ali sam narucivao preko MobilniShop-a , Emmi-a i jos nekih online radnji i uvek je stizao fiskalni racun jer ako je garancija kraca od dve godine onda se koristi fiskalni racun u svrsi garantnog lista. Roba je uvek stizala neotpakovana i sve je bilo u redu.
 
Evo ovako... Bila sam kod dotične gospode u Logic Shopu i nemam reči koliko su pokvareni. Na sajtu piše 2 godine garancije za mobilne telefone, odem tamo, i pitam čisto bzvz "2 godine garancije, je l' tako?" Kaže ona...Ne, taj ima jednu godinu. -.- Na sajtu to nigde nije ni označeno, tako da da sam naručia mob preko sajta, silno bi me zeznuli. Težak bezobrazluk. Preporučujem da ih zaobilazite u širokom luku. Poz svima.
 
E ovako. Telefon sam u Logic shopu kupila pre manje od 3 meseca. Kada sam dala novac i preuzela garanciju primetila sam da nema fiskalnog racuna i da garancija vazi na godinu dana. Kad sam pitala za fiskalni racun, prodavacica kaze, nema fiskalnog, ako zelis, obracunacu ti cenu sa fiskalnim i ona c ebiti oko 50000 (cena uredjaja koju sam platila je bila 32000). Ja u zurbi kazem dobro nema veze,dajte sad kad sam vec tu.
Nakon 20-ak dana, telefon krece da baguje, mikrofon ne radi, zvuk secka, ali povremeno tako da sam u pocetku mislila da je do dometa. Medjutim posto se u narednihi mesec dana problem sve cesce pojavljivao, ja odnesem telefon kod njih u radnju na popravku. Medjutim, oni nece da preuzmu telefon (iako je kupljen kod njih), kazu moras da dodjes u radno vreme servisa (do 6h)i da das direkt serviseru. Sutradan ponovo dolazim, ostavljam telefon na servisu, serviser vice na mene. Ne razume kako to da mikrofon ne radi, Ja ga smirim, objasnim mu lepo sta se desava, on gundja na mene sve vreme, ali ce uzeti telefon na popravku. Medjutim, rezervnog uredjaja koji bi koristila dok je ovaj na opravci nema, dodji za koi dan, zvacemo te kad nam vrate rezervni telefon (ukupno imaju jedan). Posle 2-3 dana ponovo dolazim donosim telefon, uzimaju ga na popravku. 3 dana kasnije me zovu i kazu kako MOJ TELEFON KORISTE 3 DANA KAO SLUZBENI i kako telefon savrseno radi, ne znaju u cemu je problem. Ja dolazim ponovo u radnju, testiramo , telefon radi, ja ispadoh luda. Kazem devojci s pulta, OK, vratite mi igaranciju, ona mi vrati garanciju na kojoj pise da je na telefonu zamenjen konektor za punjenje. Znaci NESTO JE RADJENO, iako su mi rekli da nisu nista na njemu radili. Dolazim kuci, primecujem da je telefon izgreban i na jednom mestu ima bukvalno rupu , kao da je neko zaboo neki ostar predmet u njega. Skapiram da je cela prica kako mob radi i sve je u redu bila da ja ne bih mogla da se zalim na to da su telefon ostetili dok su ga nestrucno popravljali, ili im je ispao prilikom trodnevnog koriscenja. Na sve to ide prica prodavaca kako im se ni jedan telefon ove marke (Xiaomi) nikada ije pokvario. Moj predlog na kraju celokupnog iskustva : ZAOBILAZITE OVU RADNJU U SIROKOM LUKU!!!!
 
Nista bez fiskalnog i papira gde mora da stoji da su telefon na reklamaciju primili neostecen.
Znam iz iskustva jer sam nosio laptop na servis. Kad su ga primili [ne ovi nego drugi] detaljno su ga pregledali, upisali svako ogrebotinu i napisali da nije bas "ocuvan" [cerka jela eurokrem dok je bila na netu].
Znaci, kad se sve uradi onako kako treba po zakonu onda do ovoga nece doci ali jbga, mi smo takvi da sve nesto sami sebe tesimo da nama nece da se dogodi kvar, hocemo da kupimo nesto nerealno jeftino i sl.
Na prvom mestu fiskalni sa garancijom. Bez toga je kao da ste kupili na pijaci
 
Ja sam pitao u neki drugi shop za Xiaomi note 4 i traze samo u kesu. Cena za taj je 22-23000, ali neko treba da im istrese 60-70000. Gde oni zive? Jos ih prodaju, ali ne u radnji nego samo u kompu imaju spisak. Verujem u losa iskustva i nikad i ne pomisljam da kupujem po tim budzacima.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6040X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam zadovoljan. Kupio sam Lg G2 jer je bio jeftiniji od ostalih proizvođača. Kada je stigao telefon istog dana se isključio počeo veoma da se greje i više nije mogao da se uključi. Vratio sam ga i poslali su mi drugi. Imaju bezobrazne zaposlene blefere koji kada im je stigao telefon rekli su da sve radi i da mu nista ne fali, ali da su oni fer i da će mi poslati drugi. Poslali su mi drugi, međutim na drugom telefonu sam video zuti lepak na ekranu, takođe nije radio infra red i pojavile su se blede trake na displeju. Obzirom da sam iz unutrašnjosti procenio sam da mi se ne isplati da idem u Beograd, raspravljam se sa njima, gubim vreme, doživljavam neprijatnosti i ostalo. Kutija od telefona kao da je pravljena u obdaništu, punjac i slusalice su bile najlošijeg kvaliteta sto nije tipicno za G2 obzirom da je iz više klase. Mislim da polovne telefone prepakuju i prodaju kao nove i zato su jeftiniji!
 
Прије десетак дана гледам на сајту "Мобилни свет" Xiaomi MI А3; у поменутој радњи 166 евра. Дођем у радњу да бацим поглед, цјена 24.500 рсд. Радница рече гаранција 2 године. Након 10-ак дана, на сајту фирме/продавнице цјена 19.397 динара. Зовем телефоном, потврђују ми да је то то. Питам за гаранцију, рекоше 1 година. Тотално сам збуњен раскораком информација (цјена-гаранција) у свега 10 дана.:think:
 
Niske cene jesu sumnjive, ali činjenica je da sam ja, moja sestra i njena drugarica kupili kod njih telefone (2x xiaomi mi a1, mi a2 lite) i nemamo nikakvih problema, za sad. U najgorem slučaju prodaju "refurbished" telefone pa zato neki imaju garanciju 1 god umesto 2. Moj a1 je kupljen u septembru 2017. i radi bez problema i danas (trenutno pišem ovaj post na njemu), nije se usporio, baterija se nije degradirala itd. Sestrin je kupljen god dana kasnije, šljaka i on bez problema. Planiramo sad ćalu da kupimo Redmi 7 koji je kod njih trenutno 14875 rsd pa ću vam reći kako je to prošlo. Što se tiče računa, moram priznati da uz moj fon ga nisam dobio, greška sa moje strane, ali uz sestrin fon smo dobili račun.
 
E ovako. Telefon sam u Logic shopu kupila pre manje od 3 meseca. Kada sam dala novac i preuzela garanciju primetila sam da nema fiskalnog racuna i da garancija vazi na godinu dana. Kad sam pitala za fiskalni racun, prodavacica kaze, nema fiskalnog, ako zelis, obracunacu ti cenu sa fiskalnim i ona c ebiti oko 50000 (cena uredjaja koju sam platila je bila 32000). Ja u zurbi kazem dobro nema veze,dajte sad kad sam vec tu.
Nakon 20-ak dana, telefon krece da baguje, mikrofon ne radi, zvuk secka, ali povremeno tako da sam u pocetku mislila da je do dometa. Medjutim posto se u narednihi mesec dana problem sve cesce pojavljivao, ja odnesem telefon kod njih u radnju na popravku. Medjutim, oni nece da preuzmu telefon (iako je kupljen kod njih), kazu moras da dodjes u radno vreme servisa (do 6h)i da das direkt serviseru. Sutradan ponovo dolazim, ostavljam telefon na servisu, serviser vice na mene. Ne razume kako to da mikrofon ne radi, Ja ga smirim, objasnim mu lepo sta se desava, on gundja na mene sve vreme, ali ce uzeti telefon na popravku. Medjutim, rezervnog uredjaja koji bi koristila dok je ovaj na opravci nema, dodji za koi dan, zvacemo te kad nam vrate rezervni telefon (ukupno imaju jedan). Posle 2-3 dana ponovo dolazim donosim telefon, uzimaju ga na popravku. 3 dana kasnije me zovu i kazu kako MOJ TELEFON KORISTE 3 DANA KAO SLUZBENI i kako telefon savrseno radi, ne znaju u cemu je problem. Ja dolazim ponovo u radnju, testiramo , telefon radi, ja ispadoh luda. Kazem devojci s pulta, OK, vratite mi igaranciju, ona mi vrati garanciju na kojoj pise da je na telefonu zamenjen konektor za punjenje. Znaci NESTO JE RADJENO, iako su mi rekli da nisu nista na njemu radili. Dolazim kuci, primecujem da je telefon izgreban i na jednom mestu ima bukvalno rupu , kao da je neko zaboo neki ostar predmet u njega. Skapiram da je cela prica kako mob radi i sve je u redu bila da ja ne bih mogla da se zalim na to da su telefon ostetili dok su ga nestrucno popravljali, ili im je ispao prilikom trodnevnog koriscenja. Na sve to ide prica prodavaca kako im se ni jedan telefon ove marke (Xiaomi) nikada ije pokvario. Moj predlog na kraju celokupnog iskustva : ZAOBILAZITE OVU RADNJU U SIROKOM LUKU!!!!
Hvala što si to podelila. Imala sam hororično iskustvo sa Mobilfactoryjem koje sam mogla izbeći da sam poverovala ljudima sa drugih foruma, ali sam mislila "neće to mene snaći". Sad moram da kupim novi telefon i itekako ću voditi računa gde.
 
ne kapiram zasto ljudi trose pare na gluposti. ulozis u telefon 500evra, on za 2 godine ne vredi nista.
Ulozis 500evra u solarne panele za 10 godina se vrate i posle jos narednih 20 godina cist profit.

Baš razmatram i sklopiću ugovor za te solarne panele.
Na 10 godina.
Sve što proizvedeš viška ti je "kredit".
Koji možeš i da prodaš.
Uz malo ulaganje imaš i toplu vodu

PS: Ovde će na sunce raditi min 300 dana godišnje
 

Back
Top