mislim sta reci!!!!????

smoki 2004

Zainteresovan član
Poruka
199
cure ?
dal ste ikada kraj sebe (mislim na decka ) imale osobu koja je uvek samo mislila na sebe?
recimo ovako:
treba da se vecra
on:uzme samo za sebe ,ne pita da li i tebi da nesto spremi?
pa recimo ovo :
u frizideru je josh jedna cokolada on:uzme i pojede je ne pita da li ocemo da delimo ?
pa recimo ovo :
rasprava je bila u pocetku dana ,kompromis se nije nashao jer on mor uvek biti u pravu ,pa ostavi ostatak dana sa cutanjem ne izgivara jednu jedinu rec a pritom i sam zna da nije upravu?
misli te li i vi kao i ja ,da sam ja trenutno u vezi sa EGOISTOM?

kako se vi postavljata u takvim trenucima ?
biva te hladne ? pustate da bude onako kako njemu odgovara ?
ili pak trazi te razlog i reshenje za kompromisom da se to promeni ?
ja vishe ne znam kako da se postavljam ...bojim se da bi me hladan odnos koji bi mu u putila ne ohladi oliko da ga zamrzim a to ne zelim naprotiv!!!!

da cujem ???

P.S nadam se da sam bila jasna !!!! i da nisam udavila
 
ma kontam ja sve to da ....ali nisam mogla verovati da cu tek nakon cetiri godina skontati to ,,,,ok aj dodushe tek smo sad poceli ziveti zajedno !!! ma sjebcu ga ja hehhehe bice ko oni neuhranjeni afrikanci

da se razvodim josh mi rano ...jer sjebala sam se svakako
udajem se sledece nedelje .....jbg
pokushacu da promenim situaciju
aj da vas cujem josh ......
 
udajes se za takvog !!!

katastrofa....znas da su sve ostale zene udate za potpuno darezljive tipove,pa neces valjda ti da budes jedina???!!!!

hahah...

ma daj bre...zeno...opusti se....ili je razmazena halapljiva strvina ili prdi po krevetu i cacka nos pred drustvom...ili vec nesto trece.

nema savrsenog.
 
kad god kazem
da je sebican i da nije sam vishe kao sto je nekada bi...
on:ili okrene ledja ili svaljuje krivicu na mene kako samja ta sebicna jel!!!
ne znam..ja mislim da se coek moze spasiti egoizma mislim da mu je potrebno vreme da navikne za zivot u dvoje a isto tako kontam da to moze da se nikad ne promeni !!!
sve jedno ,eto zelim da cujem i vashe savete ....
nije meni tesko nikad bilo da danas sutra ostavim tako nekog ma koliko ga volela .......
 
smoki 2004:
kad god kazem
da je sebican i da nije sam vishe kao sto je nekada bi...
on:ili okrene ledja ili svaljuje krivicu na mene kako samja ta sebicna jel!!!
ne znam..ja mislim da se coek moze spasiti egoizma mislim da mu je potrebno vreme da navikne za zivot u dvoje a isto tako kontam da to moze da se nikad ne promeni !!!
sve jedno ,eto zelim da cujem i vashe savete ....
nije meni tesko nikad bilo da danas sutra ostavim tako nekog ma koliko ga volela .......

ma kakvo navikavanje na zivot u dvoje,bice jos gori
takvi se ne menjaju
ostavi ti to dok se jos nisi konacno vezala za njega - vuk dlaku menja,ali cud nikada;)
 
sinnke:
Takve ni drugove ne volim a kamoli partnerke.
A i ti ako ne mozes sama zakljuciti da je lik sebicno smece onda se upucaj u glavu.

Ovakva pitanja ni deca ne postavljaju.



kontam ja kakav je ,ne treba mi puno da skontam da je neko egoista ...
al greska je nekada kod nas pojedinaca sto uvek mislimo i optimisticki se nadamo da se vremenom moze promeniti takav neko !!!!
 
smoki 2004:
kad god kazem
da je sebican i da nije sam vishe kao sto je nekada bi...
on:ili okrene ledja ili svaljuje krivicu na mene kako samja ta sebicna jel!!!
ne znam..ja mislim da se coek moze spasiti egoizma mislim da mu je potrebno vreme da navikne za zivot u dvoje a isto tako kontam da to moze da se nikad ne promeni !!!
sve jedno ,eto zelim da cujem i vashe savete ....
nije meni tesko nikad bilo da danas sutra ostavim tako nekog ma koliko ga volela .......
najbolje bi bilo da ti nije tesko... da je to tako kao sto kazes, ti bi sama skapirala da je egoista, vec posle prve pojedene cokolade, a ne da cekas, da vidis dokle to moze da ide... i uostalom ne bi nas ni pitala, nedelju dana pred udaju, sta mi mislimo...
evo ja mislim da je odvratna stoka, oterala bi ga u k.rac odavno, ne bi se ni okrenula...
jel sam ti pomogla?:)
ako neces da se udas, onda nemoj, ako hoces...nije mi jasno, kao promenixces misljenje, ako nas vise bude navijalo za NE!
 
Naravno da je taj tvoj egoista, samo da ti predocim ono sto mozda vec i znas da ce on vremenom biti samo jos gori, nemoj se zavaravati da ce se promeniti na bolje. tokom braka ce se jos vise opustiti i bice sve teze. Moja najbolja drugarica je imala momka koji je za nas, pojam egoizma: znaci bude kod njega do 2,3 ujutru on joj da kljuc od stana i od zgrade da otkljuca i ujutru oko 10 da ona dodje da ga otkljuca - stanovali su bas blizu a mrzelo ga je da je isprati u gluvo doba noci. U toku tih par meseci njihovog zabavljanja bio je i njen rodjendan, on nije stigao nista da joj kupi, doneo joj cokoladnu bananicu i tortu iz poslasticarnice za koju mu je dala pare :shock: . Mrzelo ga da ode kod frizera ajd kao da mu ona samo tu jedan pramencic skrati jer ga nervira, kako se nadrndio jer ga je "upropastila", a to je samo on video, niko vise i tako milion primera ...Uopste nisam znala kako moze sa njim da bude, i onda kao preko noci da joj je doslo u glavu, ostavila ga je. Izgleda da se takvi muskarci i zene jednostavno privuku, one mogu dugo da trpe i da se prilagodjavaju njeghovim izopacenostima. Ja , hvala bogu, nisam od tih!!!
 
smoki 2004:
kad god kazem
da je sebican i da nije sam vishe kao sto je nekada bi...
on:ili okrene ledja ili svaljuje krivicu na mene kako samja ta sebicna jel!!!
ne znam..ja mislim da se coek moze spasiti egoizma mislim da mu je potrebno vreme da navikne za zivot u dvoje a isto tako kontam da to moze da se nikad ne promeni !!!
sve jedno ,eto zelim da cujem i vashe savete ....
nije meni tesko nikad bilo da danas sutra ostavim tako nekog ma koliko ga volela .......[/QUOTE]

Super...navika je cudna stvar. Cemu onda ovaj post sem da zabavis malo forumski populus.
Ostaviti nekog koga volis danas ili sutra .... hahha pazi sutra moze da te kosta mnogo vise... mislim moze da ti ocisti ceo frizider preko noci :wink: ........Medjutim da sam na tvom mestu ne bih ga ostavljala danas ili sutra :-D napravila bih mali rezime naseg odnosa tj. pokusala da uklavirim koliko nam je stalo jedno do drugog .... mislim da je to osnovni problem u tvojoj vezi.... U ljubavi nema egoizma ..ima naprimer "sebicnosti" ( fig receno).. hehe i to one da kada nekoga toliko volis da ga zelis samo za sebe .... i naravno delis sve sa njim.. ne okreces mu ledja....
 
Meni moj dragi kaze sledeci put da mi ostavis makar kockicu cokolade!
I ja mu ostavim i 2 jer ga tolko volem!
Ja nisam egoista -ja sam alava, al bez zezanja meni se ponekad desava da postavim i spremim hranu samo za sebe a da zaboravim na njega jer ne jedemo iste stvari, on ne jede meso itd.
Ali ga pitam sta hoce da mu spremim,
posto sam glupavi vatreni strelac nisam bas navikla sve da delim i mora neko nezno da mi skrene paznju na to kad sam malo sebicna...
Napravimo kompromis.
Ponekad prosto zaboravim da su muski navikli da im se sve servira, pa me on opomene i trazi sta mu treba!
Probaj da kazes sta ti je na dusi bez prebacivanja i omalovazavanja,
ne ono
ti si takav...i ti uvek ...
nego :molim te bi sledeci put da uradis to drugacije jer se ja ne osecam lepo kada ti...
Ako ni to ne upali, ebi ga, u braku je uvek dvoje a ne jedan,
svaciji glas treba da se cuje i svacije potrebe da se zadovolje, ako nije tako
onda nije dobar brak.
 
auuu, nemojte ljudi odma po coveku da je egoista i da ga treba ostaviti. Kad je cokolada u pitanju, ja je krijem od sopstvene dece i sama je pojedem. Al nanjuse gde je krijem, pa se uspentraju i smazu, sunce im balavo..... umazu i namestaj pri tom.

Nego, tema.. da... Sedi pa popricaj, pa vidi jeste li vas dvoje "mi" ili svako za sebe, pa gde se sretnete. Ponekad u realnom zivotu ova razlika moze biti skoro neprepoznatljiva, pa nije lako primetiti je. Cini mi se da je za kvalitetan zajednicki zivot to "mi" jako vazno.
 
Sily:
Meni moj dragi kaze sledeci put da mi ostavis makar kockicu cokolade!
I ja mu ostavim i 2 jer ga tolko volem!
Ja nisam egoista -ja sam alava, al bez zezanja meni se ponekad desava da postavim i spremim hranu samo za sebe a da zaboravim na njega jer ne jedemo iste stvari, on ne jede meso itd.
Ali ga pitam sta hoce da mu spremim,
posto sam glupavi vatreni strelac nisam bas navikla sve da delim i mora neko nezno da mi skrene paznju na to kad sam malo sebicna...
Napravimo kompromis.
Ponekad prosto zaboravim da su muski navikli da im se sve servira, pa me on opomene i trazi sta mu treba!
Probaj da kazes sta ti je na dusi bez prebacivanja i omalovazavanja,
ne ono
ti si takav...i ti uvek ...
nego :molim te bi sledeci put da uradis to drugacije jer se ja ne osecam lepo kada ti...
Ako ni to ne upali, ebi ga, u braku je uvek dvoje a ne jedan,
svaciji glas treba da se cuje i svacije potrebe da se zadovolje, ako nije tako
onda nije dobar brak.


Jao kako je to lepo....A jel tvoj dragi ima brata koji je slobodan?:):)
 
smoki 2004:
cure ?
dal ste ikada kraj sebe (mislim na decka ) imale osobu koja je uvek samo mislila na sebe?
recimo ovako:
treba da se vecra
on:uzme samo za sebe ,ne pita da li i tebi da nesto spremi?
pa recimo ovo :
u frizideru je josh jedna cokolada on:uzme i pojede je ne pita da li ocemo da delimo ?
pa recimo ovo :
rasprava je bila u pocetku dana ,kompromis se nije nashao jer on mor uvek biti u pravu ,pa ostavi ostatak dana sa cutanjem ne izgivara jednu jedinu rec a pritom i sam zna da nije upravu?
misli te li i vi kao i ja ,da sam ja trenutno u vezi sa EGOISTOM?

kako se vi postavljata u takvim trenucima ?
biva te hladne ? pustate da bude onako kako njemu odgovara ?
ili pak trazi te razlog i reshenje za kompromisom da se to promeni ?
ja vishe ne znam kako da se postavljam ...bojim se da bi me hladan odnos koji bi mu u putila ne ohladi oliko da ga zamrzim a to ne zelim naprotiv!!!!

da cujem ???

P.S nadam se da sam bila jasna !!!! i da nisam udavila

Ako nesto ne volim to su sebicni ljudi i uvek sam ih zaobilazila u shirokom luku.
Probaj da mu razgovorom a ne svadjom ukazes na tu sebicnost koju zaista treba da promeni...ako ni to ne uspeva..stvarno ne znam. Necu ti reci 'ma pusti skota!' :-) sve dok postoji ijedna sansa da se nesporazumi u vezi izglade, naprave kompromisi, razgovara. Ali ukoliko neko ne zeli da cuje onu drugu stranu, jer je pak takav covek a to tebi ne odgovara..bojim se da takva veza nema buducnost.
 

Back
Top