kako zamisaljete svet za 30 godina

Najveci napredak ce biti ostvaren u genetskom inzinjeringu na ljudima ,ljudi ce projektovati svoje potomke:njihovu inteligenciju(logicku),fizicke osobine poput visine,telesnu konstituciju,predispozicije za razvoj maksimalne snage,izdrzljivosti i brzine;lepotu tela i lica,chak i neke karakterne crte.
Vec danas moze da se radi genetski inzenjering na ljudima i to u vidu oslobadjanja oplodjene jajne celije-t.j. buduceg organizma od genetskih bolesti kao n.pr. cisticne fibroze koja zavisi od samo 1 gena.U bliskoj buducnosti ce ljudi osloboditi svoje potomstvo od svih genetskih bolesti.
ovakvom uplitanju u sopstvenu evoluciju poguduje razvoj super rachunara koji omogucuju analizu delovanja pojedinih gena i interakcija proteina u organizmu.
Rachunari ce se razvijati nesto sporije,glavna revolucija u upotrebi rachunara se vec dogodila u drustvu,ali se telekomunikacije razvijaju vec danas fantasticnom brzinom.Revolucija se deshava pred nashim ochima.
Nece biti nista od kvantnih rachunara,zatim nano mashina koje menjaju svet,leche ljude to ce ostati SF.
Svet bez nafte i sa sve manje vode ce biti josh gore mesto za zivot.Globalizacija ce da osiromashi i obican narod U.S. i zapadne evrope a kapitalisti ovih zemalja ce uvecati svoje bogatstvo.Bice ratova oko vode i energije i toplijih i plodnijih zemalja jer ce najverovatnije poceti ledeno doba i sva ova nestabilnost moze da izazove lokalni ili cak globalni termo-nuklearni rat koji ce okonchati chovechanstvo.
 
Siromastvo i glad postace uobicajen prizor svuda u naokolo.... pojavice se jos nekoliko smrtonosnih virusa koji ce katastrofalno da razrede civilizaciju... uveliko ce poceti da se topi Severni pol tako da ce vecina ljudi morati da nauci da odlicno pliva i da bude brza od ajkula.... pluca nase planete ce da se osuse od raka koji ih vec decenijama izjeda tako da ce cist vazduh da se prodaje u limenkama a cista pijaca voda ce da postoji samo u SF romanima.... dodajte na to jos i surove ratove kao posledicu svega navedenog sto namece cinjenicu da svet nece biti lepo mesto za zivot....
 
Auuu... kakve mračne procene.

U slučaju da se pojave virusi, oni će ujediniti ljude u borbi sa njima.
Ako virusi napadnu ljude i recimo prepolove populaciju otpada teza o gladi jer će tada biti dovoljno resursa za preživele na planeti.

Logično je da će zbog zagađenja i svih veštačkih "začina" našem standardnom životu ljudski vek da se skrati, virusi ili ne, biće puno drugih bolesti usled nagomilanih toksina u našim telima.

Promene klime su već aktuelne, pa treba očekivati poplave...
 
U yeee, sve sami skeptici....
Zar toliko zelite unistenje ovog lepog nam sveta.
Sve sto bih zeleo za 30 godina je teleport.
Zamislite kakv bi bio zivot na selu pores terabitne veze? 7-8 sati kuckam, kad zavrsim posao idem gde god hocu, a spavam na cistom vazduhu i u netaknutoj prirodi. Koja idila.
To vidim kao savrsenstvo razvijanja komunikacionih tehnologija.

A pretpostavke koja ce zemlja biti gde su skakljive. Nikad se ne zna sta koga moze snaci.
Nuklearnih ratova valjda nece biti. Nakon ovoliko godina valjda smo se opametili da svo nuklearno naoruzanje koristimo samo za pretnju, a ne i da koristimo, jer time ne bi samo unistili neprijatelja, vec i sebe.
 
Kao shto kulirazha reche,ne mislim da tje iko biti toliko u3povan da batzi nuklearku :D
Ali o5,chovek koji nema nishta da izgubi[ima rak necheg,umire za 2 nedelje,a neko ga jeziwo nervira]mogao bi da neshto vetj zasere :D
U razmatranje bi sada trebale uzeti teorije Isaka Asimova iz "Zaduzbine" tj. da li se priblizhna budutjnost neke grupe bitja[mislim na chovechanstvo] mozhe svesti na mahnita dela pojedinaca i da li uopshte neki pojedinac mozhe da uchini toliku razliku...sad da predupredim odgovore tipa "to se vetj deshavalo u proshlosti" i "ne bi bio prvi put" ...u to vreme se populacija svodila na ukupno milion ljudi[da ne preterujem,ispravite me slobodno] a sada prichamo o chitawim masama...
Shta mislite o tome?
 
ali u nekom vrlom novom svetu ne bi bilo takvih ograničenja.... ili selim se u Star Trek World :D

pa znaš šta, ok je da budu takse, moraju nekako da naplate teleport, a takav genijalan pronalazak zaslužuje da bude isplaćen
mada ja ne verujem u novac i ttako to

ali treba im ukazati neko poštovanje
a vize... ne znam, mislim da će ljudi koji će moći sebi da priušte teleport biti oslobođeni viza, tj. oni će biti dobrodošli.... kapitalizam i njegovo zeleno lice moći..
nemam pojma
 

Back
Top