Mleko nije hrana za odrasle ljude

Istraživanja potvrdila: deca koja ne piju kravlje mleko niža su od vršnjaka
Objavljeno: 18.06.2017 |
Za decu stariju od godinu dana kravlje mleko je od izuzetne važnosti, zbog toga mališani koji ga ne piju ne ispunjavaju dnevne potrebe za važnim nutritijentima.

- - - - - - - - - -

thumbnail.php
Foto: Shutterstock

Deca koja piju sojino mleko, bademovo mleko ili bilo koje drugo mleko koje nije kravlje, u proseku su niža od svojih vršnjaka, pokazalo je istraživanje.
U studiji kanadskih naučnika učestvovalo je 5.000 dece i ustanovljeno je da su deca koja izbegavaju kravlje mleko niža od svojih vršnjaka.
Vodeći autor studije dr Džonaton Megvajer iz bolnice Sent Majkls i njegove kolege, rezultate istraživanja objavili su u časopisu The American Journal of Clinical Nutrition.
Po postojećim zdravstvenim smernicama, savetuje se da se kravlje mleko ne daje deci mlađoj od godinu dana jer je teško svarljivo.


- - - - - - - - - -

Međutim, za one starije od godine, kravlje mleko je izuzetno korisno za razvoj mozga i kostiju jer je bogato masnoćama, proteinima i kalcijumom.
Kanadski naučnici analizirali su prehrambene navike 5.034 dece, starosti od dve do šest godina, među njima i dnevni unos kravljeg i drugih vrsta mleka.
U poređenju s decom koja su konzumirala kravlje mleko, ona koja to nisu činila bila su niža. U proseku je trogodišnje dete koje je dnevno pilo tri čaše kravljeg mleka bilo 1,5 centimetar više od deteta koje je pilo tri čaše nekog drugog mleka.
Iako studija nije bila namenjena utvrđivanju mehanizma koje uzrokuje niži rast kod dece koja ne piju kravlje mlijeko, naučnici pretpostavljaju da bi razlog mogao biti niži nivo proteina u takvim vrstama mleka.

- - - - - - - - - -

Na primer, dve šoljice kravljeg mleka imaju 16 grama proteina, što ispunjava dnevnu potrebu trogodišnjaka za proteinima. Poređenja radi, dve čaše bademovog mleka imaju samo četiri grama proteina.
 
Istraživanja potvrdila: deca koja ne piju kravlje mleko niža su od vršnjaka

Objavljeno: 18.06.2017 |
Za decu stariju od godinu dana kravlje mleko je od izuzetne važnosti, zbog toga mališani koji ga ne piju ne ispunjavaju dnevne potrebe za važnim nutritijentima.

- - - - - - - - - -

thumbnail.php
Foto: Shutterstock

Deca koja piju sojino mleko, bademovo mleko ili bilo koje drugo mleko koje nije kravlje, u proseku su niža od svojih vršnjaka, pokazalo je istraživanje.
U studiji kanadskih naučnika učestvovalo je 5.000 dece i ustanovljeno je da su deca koja izbegavaju kravlje mleko niža od svojih vršnjaka.
Vodeći autor studije dr Džonaton Megvajer iz bolnice Sent Majkls i njegove kolege, rezultate istraživanja objavili su u časopisu The American Journal of Clinical Nutrition.
Po postojećim zdravstvenim smernicama, savetuje se da se kravlje mleko ne daje deci mlađoj od godinu dana jer je teško svarljivo.


- - - - - - - - - -

Međutim, za one starije od godine, kravlje mleko je izuzetno korisno za razvoj mozga i kostiju jer je bogato masnoćama, proteinima i kalcijumom.
Kanadski naučnici analizirali su prehrambene navike 5.034 dece, starosti od dve do šest godina, među njima i dnevni unos kravljeg i drugih vrsta mleka.
U poređenju s decom koja su konzumirala kravlje mleko, ona koja to nisu činila bila su niža. U proseku je trogodišnje dete koje je dnevno pilo tri čaše kravljeg mleka bilo 1,5 centimetar više od deteta koje je pilo tri čaše nekog drugog mleka.
Iako studija nije bila namenjena utvrđivanju mehanizma koje uzrokuje niži rast kod dece koja ne piju kravlje mlijeko, naučnici pretpostavljaju da bi razlog mogao biti niži nivo proteina u takvim vrstama mleka.

- - - - - - - - - -

Na primer, dve šoljice kravljeg mleka imaju 16 grama proteina, što ispunjava dnevnu potrebu trogodišnjaka za proteinima. Poređenja radi, dve čaše bademovog mleka imaju samo četiri grama proteina.

Istraživanja se naručuju i plaćaju.

Deca koja ne piju nikakvo mleko zdravija su od dece koja piju životinjsko mleko, ili pak imaju potrebu da ga piju (kao i neki vegani), pa ga menjaju biljnim mlekom od badema, lešnika, susama, kokosa ili onim otrovnim od soje (soja je veoma opasna namirnica).


Kravlje mleko izvlaci kalcijum iz ljudskogn organizma, talozi se na zidovima debelog creva i uzrokuje rak.

Da, između ostalog...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne može čovek biti pametan u ovakvom svetu u kome je sve namerno, planski i sa predumišljajem, otrovano i kontaminirano. Malo nas je koji bojkotujemo sve njihove proizvode. Kad kažem njihove, a mislim na njih, govorim o tajnim vladarima sveta, o vladarima iz senke, čije su političari lutke koje oni pokreću na konce.
 
@тема.
Да ли је здраво или не али млеко је хранило некада целу Србију... крава у штали сигурност од глади. Пре 50, 100 година... млеко и производи су хранили милионе Срба и ништа им није фалило, чак штавише били су здрави него данас паштета-кидс генерације.
 
Tako je, tehnološka kontrola ne postoji, sanitarna ne postoji, sve se svodi, 'evo dokaza' a dokaza nigde. Bitno je da se poseje strah.
Zanimljivo je kako promoteri nikada ne pominju da se alfatoksini nalaze i u namirnicama koje oni promovišu: u kukuruzu, susamu, kikirikiju, pamuku, pirinču, pistaćima, semenkama bundeve, bademu, lešniku, suncokretu, soji, sušenom voću, začinima...
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -

Postoji nešto što se u mlekarskoj industriji zove “dozvoljeni broj somatskih ćelija u mleku” a radi se o ćelijama gnoja. Izraz “somatski” je pogodniji kako bi se izbeglo gađenje kod potrošača. U SAD-u dozvoljena količina gnojnih ćelija iznosi 22 miliona na 30 ml mleka. U svetu se ove vrednosti kreću od 12 do 30 miliona.
 
Jesu li ljudi sisari ili insekti? Sisarima je mleko neohodno, a insekitima nije!

Po savetu nekakvog stručnjaka (nutricionista punohvaljeni) trebala sam prestati sa konzumiranjem mleka i mlečnih proizvoda, da bi se moje zdravstveno stanje popravilo (nisam alergična), pa sam ga poslušala. U tom nekom periodu kada nisam unosila ništa od mleka, postala sam slaba fizički, nisam mogla da se probudim ujutro, a uveče dugo nisam mogla zaspati, imala sam drhtanje i stalni osećaj da mi je hladno, bila sam sva bezvoljna, skoro depresivna. Pored svega toga, stao mi je želudac, pa sam morala piti neke tablete da bi varenje počelo.
A onda sam u prodavnici pokupovala sve što volim mlečno, da testiram kako će mi biti. Čim sam popila čašu običnog kravljeg mleka, bilo mi je bolje.
Sada normalno jedem i pijem sve mlečno, jedino što pazim da ne bude baš od punomasnog mleka, ali nikako ni ono od potpuno obranog.
Da napomenem, nutricionista mi je bio preporučio da umesto mleka koristim sojino mleko. S obzirom na to da je većina proizvoda od soje napravljena od GMO soje, nisam ga poslušala.

Isto tako mi je savetovao da izbacim iz ishrane jaja, crveno meso, hleb i žitarice, ...
Svaku tu namirnicu sam pojedinačno testirala i shvatila da mi bude loše ako jedem gluposti koje mi je on preporučio.
Ne mogu da izbacim jaja, naročito mi bude loše ako ne jedem povremeno žumance (jaka glavobolja i rasejanost), bez mesa sam slaba i preslaba (oko 100 g dnevno ili svaki drugi dan moram pojesti), bez helba mi ne radi želudac, steže me srce, ...

Posle sam otišla kod mog lekara i objasnila gde sam bila i šta sam probala ... samo se nasmejao i pitao me da li mi je taj nutricionista predložio da uđem u neku sektu ili da kupujem namirnice od njega ... :)
 
A zbog cega svi ostali sisari ne sisaju mleko do kraja svog zivotnog veka, nego to cinimo samo mi ? Svaki sisar koji je nosio, u jednom momentu prestane da luci mleko. To je jedna od lampica koja ukazuje na to da je mleko hrana samo do odredjenog stadijuma razvitka mladunceta, nakon kog je sposobno da samostalno konzumira hranu u svom prirodnom obliku ( a koju je do tada unosilo kroz majcino mleko ).

- - - - - - - - - -

A gmo soja je verovatno jos jedna buva od strane mlecne industrije na konto konkurencije. Ne poznajem osobu koja na pomen soje ne deklamuje da je 90% gmo. Koliko je ta informacija proverena?
 
- - - - - - - - - -

Postoji nešto što se u mlekarskoj industriji zove “dozvoljeni broj somatskih ćelija u mleku” a radi se o ćelijama gnoja. Izraz “somatski” je pogodniji kako bi se izbeglo gađenje kod potrošača. U SAD-u dozvoljena količina gnojnih ćelija iznosi 22 miliona na 30 ml mleka. U svetu se ove vrednosti kreću od 12 do 30 miliona.

Nekoliko činjenica o mleku, iz čiste logike... Dakle...

Pitanje: Da li je mleko zdravo?

Odgovor: Nije. To bi bilo isto kao da neko postavi pitanje tipa: “Da li je pečenje zdravo?” Naravno da pečeno meso ne može biti zdravo. U mleku ne postoji nijedan jedini element koji je zdrav i/ili lekovit. Morate se upoznati sa sastavom mleka da biste znali o čemu govorim. Prosečan sastav kravljeg mleka je oko 87% vode i 13% suve materije; od čega, naime od te suve materije, 3,55% otpada na belančevine i to - 3% kazein, zatim 0,5% albumin, zatim 0,05% globulin, zatim 4,2 % laktoza i 4,7 % masti. Ovde nema nikakvih lekovitih sastojaka. Ovim sastojcima niko ko konzumira mleko i mlečne proizvode ne može njegovim konzumiranjem da zadrži već dobro zdravlje ili da izleči neko oboljenje.

Pitanje: Da li je mleko kontaminirano nekim materijama?

Odgovor: Da. Mleko sa farme, odnosno mleko koje pije većina robova sistema, a koje potiče sa farma krava, puno je kravlje krvi i kravljeg gnoja, iz vimena, koja se ranjavaju mašinskom mužom, kao i ćelijama iz kravlje balege. Jadne životinje koje se muzu hrane se GMO proteinima i antibioticima, nikada u životu nisu izašle iz boksa gde provode svoj bedni život, i nikada u životu nisu videle Sunce.

Pitanje: Da li u mleku ima otrova?

Odgovor: Naravno. U industrijskom mleku nalazi se aflatoksin, često ga ima i po 10 puta više nego što je dozvoljeno propisima (što se mene tiče mogu ga povećati i 100 i 1000 puta, baš me briga, jer neću da ga pijem). Aflatoksin je otrov. Ima još nekih otrova, u manjem procentu.

Pitanje: Znači li sve ovo da mleko nije zdravo i da se ne preporučuje za upotrebu?

Odgovor: Apsolutno. Mleko je kontaminirano kravljom krvlju i gnojem, balegom, kao i aflatoksinom i još nekim otrovima.

Zaključak: Mleko je opasno po zdravlje i može se smatrati nekom vrstom otrova. Sve ostale priče nisu bitne.

- - - - - - - - - -

26804994_1780862848614152_4054655549308024036_n.jp  g


Na slici je prikazana maska, koja sprecava tele da pije mleko.

Muska telad se ubrzo kolju, jer nisu profitabilna, a zenska dozive istu sudbinu kao i majke.

Užas.

- - - - - - - - - -

^ Jao... :cry:
Pojma nisam imala da su do te mere monstrumi...
Hoću da izludim od ovakvih prizora!

Odgledaj ovo...


- - - - - - - - - -

A šta se toliko uzbuđavate? Domaće životinje i služe za klanje. To jedina svrha njihovog postojanja.
Sve te životinje je "napravio" čovek putem selekcije i ukrštanja vrsta. Bez čoveka niti jedna od domaćih životinja ne bi postojala

Ovo sam jednom prilikom napisao na Facebook-u... pa da ponovim... Zamislite da ste gladni i vidite jagnje. Da li dobijate želju da skočite na njega, zarijete mu zube (koji za to nisu sposobni) u vrat i čekate dok mrda, pri tom se zaslađujući njegovom krvlju? Nakon toga kidate utrobu i creva (kandžama koje nemate). Zatim pojedete prvo creva zajedno sa ostacima trave (jer mesožderi tako uzimaju dosta vode, vitamina i drugih hranljivih materija iz poluraspadnute trave). Kada ste se već zasitili čuvate ostatke mesa i kostiju za sutradan. Meso se već usmrdelo, a vi ga sa zadovoljstvom gustirate. Na kraju vašim “jakim” zubima lomite kosti i jedete ih. Tako rade mesožderi, a ljudima se gadi i od same pomisli na to, kao što vam se to verovatno i desilo dok ste ovo čitali. Nama se gadi čak i kada samo vidimo meso i iznutrice, na primer u mesarama.

Kad bi nekom čoveku kada vidi kravu kako skače po livadi potekla voda na usta, on se zaleteo na nju, oborio je svojom sirovom snagom, zaklao je sopstvenim zubima, napio se njene krvi i najeo njenog sirovog mesa - onda ću poverovati da je čovek mesožder. Po prirodnom zakonu, takođe, meso ima pravo da jede samo onaj ko ga ulovi, a ne oni koji ga kupuju (neko drugi kolje za njih). Kada bi klanice imale staklene zidove - svi bi bili vegetarijanci (ili vegani). Naravno da je svačija lična stvar kako se hrani, ali onaj ko jede meso, mleko i jaja ne može da se bavi duhovnošću i da bude uzor ili učitelj onome ko jede samo voće i povrće. Kad se životinja kolje ona nabija strahove u mišiće. Onaj ko jede to meso unosi u sebe životinjske strahove, a sa tim i takvim strahovima nema duhovnosti i prosvetljenja, ne može da se bavi duhovnošću. Namaste.

- - - - - - - - - -

epic proseravanja

Ovo je najjači post na temi i treba da dobije Nobelovu nagradu. :hahaha1:

- - - - - - - - - -

Jesu li ljudi sisari ili insekti? Sisarima je mleko neohodno, a insekitima nije!

Po savetu nekakvog stručnjaka (nutricionista punohvaljeni) trebala sam prestati sa konzumiranjem mleka i mlečnih proizvoda, da bi se moje zdravstveno stanje popravilo (nisam alergična), pa sam ga poslušala. U tom nekom periodu kada nisam unosila ništa od mleka, postala sam slaba fizički, nisam mogla da se probudim ujutro, a uveče dugo nisam mogla zaspati, imala sam drhtanje i stalni osećaj da mi je hladno, bila sam sva bezvoljna, skoro depresivna. Pored svega toga, stao mi je želudac, pa sam morala piti neke tablete da bi varenje počelo.
A onda sam u prodavnici pokupovala sve što volim mlečno, da testiram kako će mi biti. Čim sam popila čašu običnog kravljeg mleka, bilo mi je bolje.
Sada normalno jedem i pijem sve mlečno, jedino što pazim da ne bude baš od punomasnog mleka, ali nikako ni ono od potpuno obranog.
Da napomenem, nutricionista mi je bio preporučio da umesto mleka koristim sojino mleko. S obzirom na to da je većina proizvoda od soje napravljena od GMO soje, nisam ga poslušala.

Isto tako mi je savetovao da izbacim iz ishrane jaja, crveno meso, hleb i žitarice, ...
Svaku tu namirnicu sam pojedinačno testirala i shvatila da mi bude loše ako jedem gluposti koje mi je on preporučio.
Ne mogu da izbacim jaja, naročito mi bude loše ako ne jedem povremeno žumance (jaka glavobolja i rasejanost), bez mesa sam slaba i preslaba (oko 100 g dnevno ili svaki drugi dan moram pojesti), bez helba mi ne radi želudac, steže me srce, ...

Posle sam otišla kod mog lekara i objasnila gde sam bila i šta sam probala ... samo se nasmejao i pitao me da li mi je taj nutricionista predložio da uđem u neku sektu ili da kupujem namirnice od njega ... :)

Šta zaista piju oni koji piju “dugotrajno” reciklirano mleko?

Mleko sa isteklim rokom iz trgovina šalje se natrag proizvođaču, koji ima zakonsko dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na 190°C, i da ga zatim vrati na tržište. Prema zakonu, taj proces može se ponavljati pet puta.

Proizvođač je dužan da objavi koliko puta je ponovio ovaj proces, i on ga obično objavi, ali na svoj način, znajući da niko ne pita da li je mleko prerađivano više puta. Tajna je napisana na dnu kartonske kutije, sitnim brojevima.

Reciklirano “dugotrajno” mleko:

mlijek10.jpg


Eto šta piju jadni robovi sistema. Tuga jedna.

Pretpostavimo da je napisani broj 123456, nedostajući broj označava koliko je puta mleko bilo reciklirano. Recimo 123, 56, broj 4 nedostaje - to znači da je tom mleku 4 puta istekao rok trajanja, i da je toliko puta bilo ponovo prekuvano.

To nije sve, jer u paketu sa 12 tetrapaka, nekim pakovanjima nedostaju brojevi, a drugima ne. Ipak to znači da je cela ta pošiljka tretirana jednako.

Na taj se način firme dobro bogate i to tako što recikliraju i ponovo prodaju više puta prerađivano pokvareno mleko. Naravno bez znanja onih koji snose zdravstvene posledice.

Za kraj, loš ti je ovaj pokušaj sa pominjanjem sekte. Niko od nas koji jedemo samo voće i povrće ne može da prođe kroz inicijaciju u sekti, jer niko ne pije krv, a to se zahteva od sektaša. O tome da ne trpimo ničiji autoritet, a u sekti je guru glavni utoritet, da i ne govorimo. I najzad, ne damo novac sekti za članarinu. I tačka. Prospem zeleni veganski sok iz blendera na sve sekte i sve sektaše, ali tek kad mi prođe kroz bubrege. Ojha.

- - - - - - - - - -

A zbog cega svi ostali sisari ne sisaju mleko do kraja svog zivotnog veka, nego to cinimo samo mi ? Svaki sisar koji je nosio, u jednom momentu prestane da luci mleko. To je jedna od lampica koja ukazuje na to da je mleko hrana samo do odredjenog stadijuma razvitka mladunceta, nakon kog je sposobno da samostalno konzumira hranu u svom prirodnom obliku ( a koju je do tada unosilo kroz majcino mleko ).

- - - - - - - - - -

A gmo soja je verovatno jos jedna buva od strane mlecne industrije na konto konkurencije. Ne poznajem osobu koja na pomen soje ne deklamuje da je 90% gmo. Koliko je ta informacija proverena?

Normalno da ne sisa kada odraste, jer mleko je hrana za bebe.

GMO soja i bilo kakva soja je najgora hrana koja postoji.
 
Pre izvesnog vremena sam na svom Facebook zidu, i na nekoliko veganskih Facebook grupa, ukazao na to da je soja GMO otrov, kao i svi njeni industrijski proizvodi (naročito “sojino mleko” i “tofu sir”), te izrazio sumnju da je oko 96% soje u svetu GMO. Neki pametnjakovići su se raspravljali sa mnom, govoreći kako to nije tačno, da je soja odlična, prirodna namirnica, da je pišljivo “sojino mleko” zdrava hrana, a usrani “tofu sir” najzdravija prirodna hrana, bez obzira što je na Codex alimentarius-u i HACCP-u, te su rekli kako je udeo GMO soje u proizvodnji soje u svetu svega 7%... i sve to naravno bez ikakvih argumenata. Ojha. Da ih demantujem. Evo linka koji potvrđuje moje sumnje:

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/413696/Sramota-Kriju-da-vec-jedemo-GMO-hranu

Koga zanima da pročita ceo tekst, neka ga pročita; koga ne zanima ceo tekst, neka pročita samo one cifre u četvrtom pasusu, ispod naslova... citiraću najvažnije:

“Prema poslednjim podacima, kontrolom Ministarstva poljoprivrede utvrđeno je da je genetski modifikovana soja posejana na 23.000 hektara. Pregledano je 1.300 parcela, a prisustvo je potvrđeno u 42 od 45 uzetih uzoraka.”

E, pa, majstori, vi što vas plaća GMO lobi, Soroš, kao i ostala belosvetska gamad koja truje planetu, 42 uzorka od 45 uzoraka nisu celih mojih 96%, ali nisu ni vaših jadnih 7%. Preciznije, tačan podatak je 93,33%. No pomenutom rezultatu je daleko bliže mojih 96% GMO soje nego vaših 7% GMO soje. Od sve soje zasejane kod nas u Vojvodini, kao i u svetu, GMO je precizno oko 93,33%. Što znači da su sve te vaše sojine GMO proserotine ( “sojino mleko” i “tofu sir”) otrov opasan po zdravlje prosečnog čoveka.

Prosta matematika kaže sledeće; račun iz “proporcije”:

42:X=45:100

45X=42x100

X=4200/45

X=93,33

Dakle, nije 7% nego 93,33%. Znači ja sam bio bliži. Ojha. Kako volim kad sam u pravu.
 
Nekoliko činjenica o mleku, iz čiste logike... Dakle...

Pitanje: Da li je mleko zdravo?
Naravno da je zdravo. Ceo svet pije mleko, osim šačice veganaca koji su na nivou statističke greške.


Šta zaista piju oni koji piju “dugotrajno” reciklirano mleko?

Mleko sa isteklim rokom iz trgovina šalje se natrag proizvođaču, koji ima zakonsko dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na 190°C, i da ga zatim vrati na tržište. Prema zakonu, taj proces može se ponavljati pet puta.

Proizvođač je dužan da objavi koliko puta je ponovio ovaj proces, i on ga obično objavi, ali na svoj način, znajući da niko ne pita da li je mleko prerađivano više puta. Tajna je napisana na dnu kartonske kutije, sitnim brojevima.

Reciklirano “dugotrajno” mleko:

mlijek10.jpg


Eto šta piju jadni robovi sistema. Tuga jedna.

Pretpostavimo da je napisani broj 123456, nedostajući broj označava koliko je puta mleko bilo reciklirano. Recimo 123, 56, broj 4 nedostaje - to znači da je tom mleku 4 puta istekao rok trajanja, i da je toliko puta bilo ponovo prekuvano.

To nije sve, jer u paketu sa 12 tetrapaka, nekim pakovanjima nedostaju brojevi, a drugima ne. Ipak to znači da je cela ta pošiljka tretirana jednako.

Na taj se način firme dobro bogate i to tako što recikliraju i ponovo prodaju više puta prerađivano pokvareno mleko. Naravno bez znanja onih koji snose zdravstvene posledice.
Ovo nema veze sa životom. Mleko ne može da se reciklira. Ne postoji način. Kada se pokvari, jedinjenja se razgrađuju, kiseline, masti, proteini itd. i ne postoji proces koji je tako jednostavan da povrati sva ta jedinjenja. Svi ti članci po žutoj štampi pričaju o pasterizaciji kao proces za reciklažu, tako da Zorane ne prenosi takve gluposti. Pasterizacija ubija bakterije i druge mikroorganizme, ništa drugo. A pasterizovano mleko ima relativno dug rok trajanja pa su vrlo male šanse da se ne proda jer skoro svi kupuju mleko. Te oznake su samo za ambalažu, nemaju nikakve veze sa samim mlekom.
 
Zašto je mleko važno za uravnoteženu ishranu?
01.03.2018. 10:00h
PODELI:


Ljudi se od davnina prehranjuju sa mlekom, preporučivao ga je i drevni grčki lekar Hipokrat. Čak i danas, mleko i mlečni proizvodi svrstavaju se među glavne namirnice svakodnevne uravnotežene prehrane u svim fazama života.

215281_pr-tekst-02--mlijecni-proizvodi_ff.jpg
FOTO: PROMOMleko je puno više od zbira hranljivih materija. Visoku hranljivu vrednost i blagotvorno delovanje na zdravlje, ima uglavnom zahvaljujući raznolikosti svog sastava. Tako su masnoće i mlečni šećer dobar izvor energije, belančevine, kalcijum, fosfor i magnezijum neophodni strukturni elementi za telo, dok su vitamini važne zaštitne materije. Istovremena prisutnost svih sastojaka olakšava probavljivost i iskoristivost.

Od važnih prirodnih hranljivih tvari u mleku najviše je belančevina i kalcijuma.
Biološki visokovredne belančevine iz mleka važne su za razvoj, rast i popravak stanica i tkiva. One sadrže sve esencijalne aminokiseline koje naše telo treba dobiti hranom.

Kalcijum je potreban za održavanje zdravih kostiju i zuba. Ima pozitivan uticaj na izgradnju koštane mase tekom rasta i razvoja i pomaže u održavanju gustoće kostiju u odrasloj dobi, što je važno za smanjenje rizika od razvoja osteoporoze. Naše telo kalcijum iz mleka dobro iskoristi jer vitamin D u mleku ubrzava njegovu apsorpciju.

Posebno mesto među mlečnim proizvodima imaju kiselo mleko, jogurt i kefir jer se lakše vare i pomažu u održavanju zdrave crevne mikroflore.

Za uravnoteženu ishranu, uz bogat izbor zdravih namirnica iz svih grupa hrane, takođe su neophodni redovni dnevni obroci. Doručak kao prvi dnevni obrok posebno je važan za decu i mlade jer im pruža energiju koja im je potrebna za rast i razvoj, te učenje.

Mleko, jogurt, sir, puter i pavlaka su namirnice koje možete uključiti u svoj dnevni doručak, ručak ili večeru. Neophodni su u pripremi raznovrsnih i ukusnih jela.

Ne zaboravite: Mlečno je super!

 

Back
Top