Mleko nije hrana za odrasle ljude

Ja ne dokazujem ništa jer je ono što govorim opšte rasprostranjena praksa koju nema potrebe dokazivati.
Dao sam samo primere iz kojih se jasno može videti da tvoje tvrdnje nisu nikakvi dokazi već samo tvoje tvrdnje.

Tesla je jeo meso i jaja i pio mleko.

Tvoja tvrdnja da mleko nije hrana za odrasle ljude je netačna jer odrasli ljudi milenijumima koriste mleko i mlečne proizvode u ishrani.
Uzgajaju, muzu i jedu životinje, zahvaljujući čemu su preživeli u najsurovijim uslovima u kojim je opstanak uz ishranu kakvu preferiraš i propagiraš nemoguć.
 
Ja ne dokazujem ništa jer je ono što govorim opšte rasprostranjena praksa koju nema potrebe dokazivati.
Dao sam samo primere iz kojih se jasno može videti da tvoje tvrdnje nisu nikakvi dokazi već samo tvoje tvrdnje.

Tesla je jeo meso i jaja i pio mleko.

Tvoja tvrdnja da mleko nije hrana za odrasle ljude je netačna jer odrasli ljudi milenijumima koriste mleko i mlečne proizvode u ishrani.
Uzgajaju, muzu i jedu životinje, zahvaljujući čemu su preživeli u najsurovijim uslovima u kojim je opstanak uz ishranu kakvu preferiraš i propagiraš nemoguć.

Ja dokazujem, i dokazao sam, to da je mleko najbolja hrana za sisare mladunce, ali samo dok su bebe, i to mleko od majke. Kada odrastu, nijedna vrsta ne pije mleko od neke tamo ženke, niti mleko neke druge vrste. Za ljudsku protivprirodnu opšte rasprostranjenu praksu me baš briga, kao što me je baš briga za sve vas koji dozvoljavate da vas manipulišu vladari sveta i da vas hrane industrijskim smećem.

Nisi dao apsolutno nikakve primere. Ključna stvar je da me ubediš u to da je mleko hrana za odrasle jedinke. A to bi mogao učiniti jedino ako bi mi dokazao da sisari u prirodi skaču na ženke koje imaju mladunce i sisaju njihovo mleko, odnosno otimaju ga od beba. Ili pak da piju mleko neke druge vrste. To nećeš moći nikada. Samim tim ja sam u pravu. A u pravu sam zato što zastupam prirodu i prirodne zakone. Ako su to što sam naveo samo moje tvrdnje, zašto te onda to toliko duboko pogađa? Ostavi me u mom neznanju. Neka samo ja verujem kako nijedan odrasli sisar ne zaskače ženke koje imaju mladunce, i ne sisa njeno mleko, a ti znaš da svi kerovi i mačke po ulicama, kao i zebre i žirafe u savani, to rade, pa ostani u tom svom znanju.

Ne znam da li je Tesla pio mleko, ali meso nije jeo od svoje 27-me godine, što će reći oko 60 godina.

Moja tvrdnja da mleko nije hrana za odrasle ljude je tačna zato što ljudi više ne sisaju majku kada počnu da jedu svoju prirodnu hranu, po prirodnom zakonu, kao i svi ostali sisari. Mene zanima prirodni zakon, a ne sociologija, istorija, kulinarstvo i ostale stvari što se tiče ove tematike. Problem u našoj komunikaciji je u tome što ja zastupam prirodu i prirodne zakone, a ti zastupaš istoriju, sociologiju, civilizaciju i ostale neprirodne, pa čak i protivprirodne stvari.

To što ljudi uzgajaju, muzu i jedu životinje, mene uopšte ne zanima, kao ni sve ostale ljude koji poštuju prirodne zakone. Ljudi se mešaju u klimu i prirodne procese, pa se dešava da u januaru na severnoj hemisferi, umesto da pada sneg, bude 22°C, a u julu, umesto da bude vruće, ceo mesec padaju ledene kiše, a temperatura zna da padne na 3°C. To bi po prirodnom zakonu bilo nemoguće, da bude vruće kad je dan kratak, a hladno kad je dug. Sve to ne znači da su ljudi u pravu, već da su postali neprirodna i protivprirodna stoka, rak rana ove planete. Ne interesuje me preživljavanje u najsurovijim uslovima, jer ne nameravam da živim na Antarktiku. Živeo prirodni zakon. Ua ljudska protivprirodna civilizacija. Ja sam dokazao sve, a ti nisi ništa. Ojha.
 
Nisi dokazao ništa.
Ponavljaš neistinite tvrdnje o Tesli.
Pokazao sam ti link.

Odrasle jedinke često zaskaču ženke da bi sisale mleko, očigledno da dana nisi proveo na poljoprivrednom imanju.

Ponavljanjem neistinitih tvrdnji nećeš postići da one postanu istinite.
One ostaju tvoje zablude.
Prirodni zakon je da je homo sapiens lovac sakupljač svaštojed.
 
Nisi dokazao ništa.
Ponavljaš neistinite tvrdnje o Tesli.
Pokazao sam ti link.

Odrasle jedinke često zaskaču ženke da bi sisale mleko, očigledno da dana nisi proveo na poljoprivrednom imanju.

Ponavljanjem neistinitih tvrdnji nećeš postići da one postanu istinite.
One ostaju tvoje zablude.
Prirodni zakon je da je homo sapiens lovac sakupljač svaštojed.

Sve sam dokazao, a ti ništa.
Ponavljam opštepčoznate stvari o Tesli.
Pokazao sam i ja tebi link. Ima kontroverznih linkova.

Odrasle jedinke nikada i nigde ne zaskaču ženke sa mladuncima, da bi im sisale mleko, jedino možda da bi se parile. Naročito ženke ne zaskaču ženke, niti sisaju sopstveno mleko. Očigledno da nisi proveo ni dana negde u prirodi. Ja jesam, na mnogo meridijana.

Teranjem sa mnom nećeš ništa postići. Mene baš briga kako se ti hraniš. Ja ću se hraniti na prirodan način. Nikada neću konzumirati ničiju krv. I ne mogu biti satanista. Vegani nisu satanisti. Svi satanisti piju krv.
Svoje zablude zadrži za sebe. O temi je sve rečeno u uvodnom postu. Kravlje mleko je hrana za bebu krave, a ne za druge životinjske vrste, uključujući i ljude.
Po prirodnom zakonu homo sapiens je biljojed, jer nema zube za klanje. Ljudski očnjaci služe za kidanje krupnijih delova biljaka. Ako si svaštojed onda ubij i pojedi životinju, nemoj da plaćaš mesare da kolju a ti da jedeš. I spremaj odmah, a ne iz zamrzivača, da ne bi prošao ovako:

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/h...-trihinelom-zarazilo-500-ljudi-clanak-2108363

Ja nikada ne mogu doživeti ovako nešto, kao ni ostali ljudi koji nasedaju na laži veterinara i falsifikovane pečate. Treba jesti samo proverenu hranu. Bitni su prirodni zakoni, a ne ljudska protivprirodna civilizacija i njene protivprirodne tekovine.
 
Ne teram ja tebe ni se teram sa tobom.

Jednostavno ti predočavam fakte.

Fakti su da ljudi milenijumima jedu mleko i meso.

O Tesli iznosiš neistinite podatke, dakle Tesla je koristio mleko u ishrani do poslednjeg dana.

Odrasle jedinke u prirodi itekako pokušavaju da sisaju mleko pa i same ženke često posisaju sopstveno mleko i postoji čitav niz načina kako se odgajivači stoke bore protiv tih pojava.
Vidi se da si prilikom boravka u prirodi slabo šta uočavo.

Kravlje mleko je odlična i veoma hranljiva namirrnica.


Hrani se kako god želiš, na zdravlje ti bilo.

- - - - - - - - - -

 
Ne teram ja tebe ni se teram sa tobom.

Jednostavno ti predočavam fakte.

Fakti su da ljudi milenijumima jedu mleko i meso.

O Tesli iznosiš neistinite podatke, dakle Tesla je koristio mleko u ishrani do poslednjeg dana.

Odrasle jedinke u prirodi itekako pokušavaju da sisaju mleko pa i same ženke često posisaju sopstveno mleko i postoji čitav niz načina kako se odgajivači stoke bore protiv tih pojava.
Vidi se da si prilikom boravka u prirodi slabo šta uočavo.

Kravlje mleko je odlična i veoma hranljiva namirrnica.


Hrani se kako god želiš, na zdravlje ti bilo.

- - - - - - - - - -


Ali nije. Iako su se na Facebooku glupanderi ovome smejali i rugali, ima ljudi koji su objasnili o čemu se radi. Uopšte nije smešno. Žalosno je. Znači u prirodi ovakvih stvari nema. Samo u zatočeništvu. Ništa nisi dokazao. Samo zastupaš mlečno-krvnu industriju i trovanje ljudi. Ako to radiš za 0 dinara/kuna/maraka/franaka/dolara/eura... onda nemam reči...
 
Video sam po reputaciji. Sam je kriv, poredi sebe koji je pripadnik vrste homosapiens sa govedom.

Strašno. Šta sve ljudi sami sebi rade. Gaje bolesna goveda da bi pili njihovo mleko puno krvi i gnja.

- - - - - - - - - -

U pitanju su slobodne životinje u Indiji gde se krave smatraju svetim životinjama.
Vidiš kako ne znaš mnogo toga, a ubeđuješ druge kako znaš sve.

Slobodne životinje su one koje žive u prirodi, a ne u ljudskom društvu, makar i u gradovima u Indiji. Samo budale im aju "svete životinje".
Niko ne zna sve, a mnogi ne znaju mnogo toga. Meni je drago da svaki dan naučim nešto novo. Ali sve je teže izvodljivo. Vidiš li kako si ti na Google našao priču po kojoj je Tesla jeo meso do kraja života, a ja sam našao priču po kojoj je ostavio meso u 27-moj godini. I ko je sada u pravu? Znači ne treba verovati nikome i ničemu. Samo se konektovati na Akasha-u. Sve informacije su tamo. Nikada nisam rekao da znam sve, niti ubeđivao bilo koga u tako nešto. A ti govori u svoje ime. Malo kada sam čuo nekoga da jvno kaže kako zna sve. Zadnji put sam to čuo od Šešelja negde krajem 90-tih godina prošlog veka. Ladno je na TV-u rekao: "Ja sve znam!" Čak nije ni izgovorio kako treba. Trebalo je da kaže: "Ja znam sve!" Pa čak ni to nije tačno. A doktor nauka. Tako, da, sve je relativno. A i nema nikakve veze sa ovom temom. Tema je opisana u uvodnom postu. I to je to.

- - - - - - - - - -

Значи гнојаво млеко је храна за децу, али није за одрасле?

Ne znači. Ko je to i gde rekao? Majčino mleko je hrana za bebe: ljudsko za ljudske bebe, kravlje za telad, ovčje za jagnjad, kozje za jarad. Kada svi oni odrastu, po prirodnom zakonu, konzumiraju svoju čvrstu hranu, a ne doje majke ili neke druge ženke svoje vrste. Niti piju mleko neke druge vrste. Gnojavo i krvavo mleko sa farme se pravi za protivporirodnu ljudsku populaciju koja ne razmišlja svojom glavom, već TV-om, i veruje u sve što vidi i čuje.
 
Па онда телад пију гнојаво млеко.

Telad ne piju, jer sisaju majke direktno. Ako pričamo o slobodnim teladima, a ne onima sa farme. Gnojavo mleko puno krvi nastaje na farmi gde su krave zatvorene u boksove. Njih ne doji nijedno tele i svakako ne pije gnojavo mleko. Sve je objašnjeno u uvodnom postu. Ako si ovde došao da podje6avaš nećeš uspeti u tome.
 
Mleko u mom omiljenom agregatnom stanju:

Cheese-Deli14.jpg
 
Ovo su ti one stvari koje voliš čak i ako znaš da će te ubiti. E sad, ono što uvek naglašavam je da treba poštovati svačiji izbor, ko voli da jede veganski - rispekt, neka je živ i zdrav.
Možda bi i meni bilo bolje tako, al' šta ću kad sam slab karakter.
 
Kako god zaključak je da je mleko odlična i hranljiva namirnica koja milenijumima omogućava opstanak i napredak ljudskoj vrsti čak i na mestima gde bi opstanak bio nemoguć.

Kao i svaka druga namirnica, može da bude i nezdrava ukoliko se nepravilno prikuplja, čuva i takva konzumira.


Zato je važno koristiti mleko u svežem stanju , pomuženo od zdravih i pravilno hranjenih životinja, čuvano u i propisanim uslovima .
 
Poslednja izmena:
Ovo su ti one stvari koje voliš čak i ako znaš da će te ubiti. E sad, ono što uvek naglašavam je da treba poštovati svačiji izbor, ko voli da jede veganski - rispekt, neka je živ i zdrav.
Možda bi i meni bilo bolje tako, al' šta ću kad sam slab karakter.

I ja sam to X puta rekao. Samo što ja ne poštujem, nego uvažavam nečiji izbor. Ali kad iznesem ovako nešto javno, počnu da me vređaju kao da sam izvršio atentat na premijera. Svakome na volju, slažem se...

- - - - - - - - - -

Kako god zaključak je da je mleko odlična i hranljiva namirnica koja milenijumima omogućava opstanak i napredak ljudskoj vrsti čak i na mestima gde bi opstanak bio nemoguć.

Kao i svaka druga namirnica, može da bude i nezdrava ukoliko se nepravilno prikuplja, čuva i takva konzumira.


Zato je važno koristiti mleko u svežem stanju , pomuženo od zdravih i pravilno hranjenih životinja, čuvano u i propisanim uslovima .

Kako god, zaključak je iznet u uvodnom postu. Ima ljudi koji ne konzumiraju mleko i ništa im ne fali. A koliko je mleko "zdrava" i odlična" namirnica... da ponovimo...

Nekoliko činjenica o mleku, iz čiste logike... Dakle...

Pitanje: Da li je mleko zdravo?

Odgovor: Nije. To bi bilo isto kao da neko postavi pitanje tipa: “Da li je pečenje zdravo?” Naravno da pečeno meso ne može biti zdravo. U mleku ne postoji nijedan jedini element koji je zdrav i/ili lekovit. Morate se upoznati sa sastavom mleka da biste znali o čemu govorim. Prosečan sastav kravljeg mleka je oko 87% vode i 13% suve materije; od čega, naime od te suve materije, 3,55% otpada na belančevine i to - 3% kazein, zatim 0,5% albumin, zatim 0,05% globulin, zatim 4,2 % laktoza i 4,7 % masti. Ovde nema nikakvih lekovitih sastojaka. Ovim sastojcima niko ko konzumira mleko i mlečne proizvode ne može njegovim konzumiranjem da zadrži već dobro zdravlje ili da izleči neko oboljenje.

Pitanje: Da li je mleko kontaminirano nekim materijama?

Odgovor: Da. Mleko sa farme, odnosno mleko koje pije većina robova sistema, a koje potiče sa farma krava, puno je kravlje krvi i kravljeg gnoja, iz vimena, koja se ranjavaju mašinskom mužom, kao i ćelijama iz kravlje balege. Jadne životinje koje se muzu hrane se GMO proteinima i antibioticima, nikada u životu nisu izašle iz boksa gde provode svoj bedni život, i nikada u životu nisu videle Sunce.

Pitanje: Da li u mleku ima otrova?

Odgovor: Naravno. U industrijskom mleku nalazi se aflatoksin, često ga ima i po 10 puta više nego što je dozvoljeno propisima (što se mene tiče mogu ga povećati i 100 i 1000 puta, baš me briga, jer neću da ga pijem). Aflatoksin je otrov. Ima još nekih otrova, u manjem procentu.

Pitanje: Znači li sve ovo da mleko nije zdravo i da se ne preporučuje za upotrebu?

Odgovor: Apsolutno. Mleko je kontaminirano kravljom krvlju i gnojem, balegom, kao i aflatoksinom i još nekim otrovima.

Zaključak: Mleko je opasno po zdravlje i može se smatrati nekom vrstom otrova. Sve ostale priče nisu bitne.

Zato je važno za one koji neće da piju kravlju krv iz mleka, kako ti reče, a ne mogu bez mleka, da ga konzumiraju od svojih krava (po mogućstvu), a ne industrijsko GMO mleko koje je puno kravlje krvi i gnoja. A ako su jači duhom mogu ga izbaciti iz upotrebe, jer im ništa neće nedostajati. Sve što ima u mleku ima i u kokosu... i još 100 x. :ok:
 
Pitanje: Da li je mleko zdravo?

Odgovor : Jeste. Morate se upoznati sa sastavom mleka da biste znali o čemu govorim. Prosečan sastav kravljeg mleka je oko 87% vode i 13% suve materije; od čega, naime od te suve materije, 3,55% otpada na belančevine i to - 3% kazein, zatim 0,5% albumin, zatim 0,05% globulin, zatim 4,2 % laktoza i 4,7 % masti. Ovo su sve hranljive materije.

Pitanje: Da li je mleko kontaminirano nekim materijama?
Odgovor: Ne treba koristiti kontaminirane namirnice, kako mleko tako ni kontaminirani kupus.

Pitanje: Da li u mleku ima otrova?

Odgovor: U pravilno proizvedenom i skladištenom nema. Nepravilno proizvedeno i skladišteno mleko ne treba koristiti, baš kao ni nepravilno proizveden i skladišten kupus.

Pitanje: Znači li sve ovo da mleko nije zdravo i da se ne preporučuje za upotrebu?

Odgovor: Nipošto, nezdravo je samo ono što nesavesni trgovci podmeću kao mleko.
Pravo, sveže pomuženo mleko je milenijumima omogućavalo opstanak ljudske vrste u klimatsklm uslovima kakve ne bi bilo moguće preživeti bez ishrane bogate mastima i proteinima.

Pitanje: Znači li sve ovo da mleko nije zdravo i da se ne preporučuje za upotrebu?

Odgovor: Apsolutno netačno. Nezdrava je i ne preporučuje se za upotrebu ona tečnost koju u supermarketima danas prodaju kao mleko, a mleku ni nalik nije.

Zaključak: Mleko je osnovna namirnica, veoma korisna za ishranu ljudi.
Druga je stvar što je nesavesnim trgovcima dozvoljeno da lažu narod kome prodaju tekućine prepune konzervanasa i kojekakvih emulgatora kao mleko, ali i voćne sokove i slično.

Zato je važno koristiti sveže namirnice bilo da je u pitanju mleko, ali i kupus, pa i kokos, što da ne.

Što se tiče mene lično, nisam neki preterani ljubitelj mleka i jedem ga obično u obliku sira ili jogurta, a u poslednje vreme i kefira koji mi izuzetno prija.

Kefirnu glivu sam dobio od komšije a sirište za podsiravanje pravimo po receptu koji je moja baba nasledila od svoje babe, od svinjske džege( želuca) i soli.
Ovu poslednju rečenicu nisam napisao kao odgovor tebi već kao odgovor forumskim drugarima koje možda interesuje, s obzirom da je tema kulinarstvo.
 
Ne valja ti post. Da bih ti replicirao na njega moram imati tvoje komentare. Dotle moram ponovo da napišem ovo...

Kako god, zaključak je iznet u uvodnom postu. Ima ljudi koji ne konzumiraju mleko i ništa im ne fali. A koliko je mleko "zdrava" i odlična" namirnica... da ponovimo...

Nekoliko činjenica o mleku, iz čiste logike... Dakle...

Pitanje: Da li je mleko zdravo?

Odgovor: Nije. To bi bilo isto kao da neko postavi pitanje tipa: “Da li je pečenje zdravo?” Naravno da pečeno meso ne može biti zdravo. U mleku ne postoji nijedan jedini element koji je zdrav i/ili lekovit. Morate se upoznati sa sastavom mleka da biste znali o čemu govorim. Prosečan sastav kravljeg mleka je oko 87% vode i 13% suve materije; od čega, naime od te suve materije, 3,55% otpada na belančevine i to - 3% kazein, zatim 0,5% albumin, zatim 0,05% globulin, zatim 4,2 % laktoza i 4,7 % masti. Ovde nema nikakvih lekovitih sastojaka. Ovim sastojcima niko ko konzumira mleko i mlečne proizvode ne može njegovim konzumiranjem da zadrži već dobro zdravlje ili da izleči neko oboljenje.

Pitanje: Da li je mleko kontaminirano nekim materijama?

Odgovor: Da. Mleko sa farme, odnosno mleko koje pije većina robova sistema, a koje potiče sa farma krava, puno je kravlje krvi i kravljeg gnoja, iz vimena, koja se ranjavaju mašinskom mužom, kao i ćelijama iz kravlje balege. Jadne životinje koje se muzu hrane se GMO proteinima i antibioticima, nikada u životu nisu izašle iz boksa gde provode svoj bedni život, i nikada u životu nisu videle Sunce.

Pitanje: Da li u mleku ima otrova?

Odgovor: Naravno. U industrijskom mleku nalazi se aflatoksin, često ga ima i po 10 puta više nego što je dozvoljeno propisima (što se mene tiče mogu ga povećati i 100 i 1000 puta, baš me briga, jer neću da ga pijem). Aflatoksin je otrov. Ima još nekih otrova, u manjem procentu.

Pitanje: Znači li sve ovo da mleko nije zdravo i da se ne preporučuje za upotrebu?

Odgovor: Apsolutno. Mleko je kontaminirano kravljom krvlju i gnojem, balegom, kao i aflatoksinom i još nekim otrovima.

Zaključak: Mleko je opasno po zdravlje i može se smatrati nekom vrstom otrova. Sve ostale priče nisu bitne.

Zato je važno za one koji neće da piju kravlju krv iz mleka, kako ti reče, a ne mogu bez mleka, da ga konzumiraju od svojih krava (po mogućstvu), a ne industrijsko GMO mleko koje je puno kravlje krvi i gnoja. A ako su jači duhom mogu ga izbaciti iz upotrebe, jer im ništa neće nedostajati. Sve što ima u mleku ima i u kokosu... i još 100 x

Šta zaista piju oni koji piju “dugotrajno” reciklirano mleko?

Mleko sa isteklim rokom iz trgovina šalje se natrag proizvođaču, koji ima zakonsko dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na 190°C, i da ga zatim vrati na tržište. Prema zakonu, taj proces može se ponavljati pet puta.

Proizvođač je dužan da objavi koliko puta je ponovio ovaj proces, i on ga obično objavi, ali na svoj način, znajući da niko ne pita da li je mleko prerađivano više puta. Tajna je napisana na dnu kartonske kutije, sitnim brojevima.

Reciklirano “dugotrajno” mleko:



mlijek10.jpg




Kliknite na sliku da je vidite uveličano.

Eto šta piju jadni robovi cionističkog sistema. Tuga jedna.

Pretpostavimo da je napisani broj 123456, nedostajući broj označava koliko je puta mleko bilo reciklirano. Recimo 123, 56, broj 4 nedostaje - to znači da je tom mleku 4 puta istekao rok trajanja, i da je toliko puta bilo ponovo prekuvano.

To nije sve, jer u paketu sa 12 tetrapaka, nekim pakovanjima nedostaju brojevi, a drugima ne. Ipak to znači da je cela ta pošiljka tretirana jednako.

Na taj se način firme dobro bogate i to tako što recikliraju i ponovo prodaju više puta prerađivano pokvareno mleko. Naravno bez znanja onih koji snose zdravstvene posledice.
 
Ovo su sve hranljive materije.

Ne treba koristiti kontaminirane namirnice, kako mleko tako ni kontaminirani kupus.

U pravilno proizvedenom i skladištenom nema. Nepravilno proizvedeno i skladišteno mleko ne treba koristiti, baš kao ni nepravilno proizveden i skladišten kupus.

Nipošto, nezdravo je samo ono što nesavesni trgovci podmeću kao mleko.
Pravo, sveže pomuženo mleko je milenijumima omogućavalo opstanak ljudske vrste u klimatsklm uslovima kakve ne bi bilo moguće preživeti bez ishrane bogate mastima i proteinima.

Apsolutno netačno. Nezdrava je i ne preporučuje se za upotrebu ona tečnost koju u supermarketima danas prodaju kao mleko, a mleku ni nalik nije.

Mleko je osnovna namirnica, veoma korisna za ishranu ljudi.
Druga je stvar što je nesavesnim trgovcima dozvoljeno da lažu narod kome prodaju tekućine prepune konzervanasa i kojekakvih emulgatora kao mleko, ali i voćne sokove i slično.

Zato je važno koristiti sveže namirnice bilo da je u pitanju mleko, ali i kupus, pa i kokos, što da ne.

Što se tiče mene lično, nisam neki preterani ljubitelj mleka i jedem ga obično u obliku sira ili jogurta, a u poslednje vreme i kefira koji mi izuzetno prija.

Kefirnu glivu sam dobio od komšije a sirište za podsiravanje pravimo po receptu koji je moja baba nasledila od svoje babe, od svinjske džege( želuca) i soli.

Ovu poslednju rečenicu nisam napisao kao odgovor tebi već kao odgovor forumskim drugarima koje možda interesuje, s obzirom da je tema kulinarstvo.

Kako da odgovorim na ovaj post kad si ga izmešao sa jednim mojim postom? Ali probaću. Sve te hranljive materije imaš i u voću i povrću, ali nemaš 87% vode koja je prošla kroz telo bolesne životinje. Bolesne zato što nikada u životu nije videla Sunce, već je ceo život provela u boksu na farmi, bez mrdanja, čak ni levo-desno, već samo gore-dole, po principu „ustani-sedi“, hranjena je samlevenim mozgovima i iznutricama sopstvene vrste, jer to ljudi neće da kupe, a mesna industrija nema u šta da utopi, što nije njena prirodna hrana, o količini lekova, antibiotika i ostale hemijue koja im je ubačena u hranu da i ne govorimo.

Slažem se da ne treba koristiti kontaminirane namirnice, kako mleko, naročito mleko, tako ni kontaminirani kupus. Ne znam zašto baškupus? Mleko je puno fekalnih ćelija, a industrijsko mleko i kravlje krvi i gnoja.

Nema pravilno proizvedenog i skladištenog mleka, jer se mleko brzo kvari, pošto je po prirodnom zakonu namenjeno za trenutačnu ishranu beba vrste čije je mleko. Nepravilno proizvedeno i skladišteno mleko me ne zanima, jer je puno kravlje krvi i gnoja, pošto muzilice povređuju vimena krava na farmi, o čemu sam pisao u uvodnom postu. To je ujedno jedino mleko dostupno gradskom stanovništvu, koje iluminati i masoni na ovaj način teraju da slave satanu i satanizam, jer ih teraju da konzumiraju nečiju (u ovom slučaju kravlju) krv iz mleka. Fuj. Kupus me ne zanima, jer je oko 80% GMO (onaj „odvratan plastični kupus“). Pravi kupus nisam video na pijacama jako dugo i zato bojkotujem „plastični“, odnosno GMO kupus.

Veliš „nezdravo je samo ono što nesavesni trgovci podmeću kao mleko“? Pa to ti je svo mleko dostupno stanoivnicima gradova. Drugog mleka osim tog što si ga ovako opisao u marketima nema. A opisao sam u prethodnom postu o kakvom se „mleku“ radi. Da se ne ponavljam. Ja govorim o prirodnom zakonu, po kome je mleko krave namenjeno bebama krava, mleko ovce bebama ovaca, a mleko koze bebama koza, a ne ljudima ili nekim drugim vrstama. Ti govoriš o istoriji, sociologiji, tradiciji, civilizaciji i ostalim protivprirodnim stvarima, koje su dovele ljudski rod do toga da siluju planetu i kontrolišu klimu, i potpuno urnišu prirodu, za šta imaš opravdanje. Surovi životni uslovi me ne zanimaju, jer ne nameravam da živim na Antarktiku. Ishranu bogatu mastima i proteinima imaš i u biljnoj hrani na našim prostorima.

Veliš „nezdrava je i ne preporučuje se za upotrebu ona tečnost koju u supermarketima danas prodaju kao mleko, a mleku ni nalik nije“? Sa ovim se apsolutno slažem. Da se ne ponavljam, o tome sam govorio opširnije u gornja dva posta.

Mleko je osnovna namirnica, veoma korisna za ishranu beba, ali pod uslovom da se radi o bebama vrste čije je mleko. Još preciznije o majci određene bebe. Majčino mleko je najbolja moguća hrana za ishranu beba, jer je genetska veza sa majkom u tom uzrastu, pruža imunitet i još neke genetske informacije novorođenčetu, a i podstiče prirodni emotivni odnos između majke i bebe. Naučno je dokazano da deca koja nisu dojila svoje majke nemaju dubok emotivni odnos sa njima kada odrastu. Ali samo dotle dok su bebe. Kada prestanu da doje majku i pređu na svoju prirodnu hranu, nijedna vrsta u prirodi ne treba da pije mleko, pogotovo ne mleko neke druge vrste. Dakle, po prirodnom zakonu mleko svake vrste, tačnije majke, najbolja je hrana za bebu te vrste, odnosno njeno dete: mleko krava je za telad, mleko ovaca je za jagnjad, mleko koza je za jarad, a ne za ishranu ljudi. Posebna je priča to što su ljudi neprirodna stoka pa su zloupotrebili prirodu i prirodne zakone. To me uopšte ne zanima. Veliš „druga je stvar što je nesavesnim trgovcima dozvoljeno da lažu narod kome prodaju tekućine prepune konzervanasa i kojekakvih emulgatora kao mleko, ali i voćne sokove i slično“. Slažem se. I bojkotujem sve što si pobrojao. Ali gradsko stanovništvo drugo mleko osim ono iz kutije nema. Fuj.

Slažem se da je važno koristiti sveže namirnice, ali samo one koje su po prirodnom zakonu predviđene za svaku vrstu. Mleko je hrana za bebe određene vrste, a ne za odrasle jedinke. I kao takvo će ga bojkotovati svi prirodni pripadnici bilo koje vrste.

Što se tiče tebe lično, tvoja je stvar šta si i šta ti prija. Često se dešava da ljudima prija baš ono što im je opasno po zdravlje. Ima mnogo primera u RL. Najbolje je hraniti se u skladu sa prirodnim zakonom.

Ne razumem se u kefirne gljive i neću ih komentarisati, jer pomenute stvari nikada neću konzumirati.

Veliš „ovu poslednju rečenicu nisam napisao kao odgovor tebi već kao odgovor forumskim drugarima koje možda interesuje, s obzirom da je tema kulinarstvo“. Lepo od tebe što si im objasnio da mrtva bela tečnost u takozvanom „dugotrajnom mleku“ zapravo nije mleko. Nešto što ima mrok trajanja od 10 do 16 meseci nije mleko, već nešto belo za šta teško da iko zna šta je. I još je puno kravlje krvi i gnoja. Fuj.

Evo da napišem nešto za kraj. Ja sam vegetarijanac od 22-ge godine, a vegan u zadnjih 7 ili 8 godina, a imam preko 40 godina. Ali ako bi mi se desilo da budem gladan, a negde sam u divljini gde ne bih mogao da dođem do svoje hrane, nisam siguran da ne bih ulovio neku životinju i spremio je odmah nakon lova. Iscedio iz nje svu krv i odmah je spremio. Bez ostavljanja da truli, kako to rade protivprirodni ljudi sa hladnjačama i meseom koje truli godinama. Ali ako bi mi život zavisio od mleka i jaja, umro bih od gladi. Kao pas. Eto koliko se gadim mleka i jaja. Bljak. Pošteno?
 
Ne valja ti post.
To je zato što ti ne valja logika.
Pričaš o tome da ne valja mleko, a ilustruješ svoje tvrdnje pričom o tome kako ne valja pokvareno mleku nalik smeće, što uopšte nije sporno.
Zaključak: mleko- dobro, bućkuriš-ne dobro

Zašto ti ne valja post? Zato što je štur.
Zašto ti valja logika? Zato što je protivprirodna.
Sve što sam rekao je tačno i potvrđeno.
Zaključak: mleko – hrana za bebe, ali samo njene vrste; bućkuriš - ne treba niko da jede.
 

Back
Top